Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

BESPUĆE (DESOLATION ROAD)

 

RKpSMmW.jpg

 

Fino i pitko SF štivo o malenoj, samoizolovanoj komuni u bespućima markovske pustinje, napisano kao svojevrsna hronika različitih događaja. Priču krase mnogobrojni tehno-fantasy momenti, kao i uspeli humor na tragu Daglasa Adamsa, samo u manjoj i ne toliko apsurdnoj meri, što dobro paše uz likove i događaje iz knjige.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izašla Abadonova Kapija, treći deo Expanse sage (Buđenje Nemani i Kalibanov Rat)

 

i1s8XBS.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ф. М. Достојевски: "Понижени и увређени"

 

да ли се може нешто укратко написати о било ком делу ВЕЛИКОГ Фјодора?

 

ох, Боже, како је иритантан са својом галеријом ликова... подлаци, наивчине, идеалисти, егоисти, себичњаци, ванвременске добрице...

 

издаје, сплетке, катарзе, понижења, кајање, сазревање, гордост, жртвовање, све доведено до граница апсурда, до самог краја... добро и зло у човеку, у друштву, у љубави у души сваког човека.

 

један човек је једном младићу једном рекао: "ако не верујеш у Бога, не можеш да разумеш Достојевског". рекао бих да се Достојевски интуитивно разуме, јер је Бог у сваком човеку. велики песник душе. надам се да ћу имати снаге за тежа његова дела, пре свега за његове записе.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mislim da su mi Zapisi iz podzemlja na kraju tog reda. jednom sam pokušao da ih čitam, i posle 15te strane sam prestao.


možda si mislio na Zapise iz mrtvog doma.


mislio sam da udarim po Karamazovima odmah, a da Zapise i jedne i druge ostavim za kraj.


omg, drale nije procitao sve od dostojevskog, son I am dissapointed!

so am I.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Recimo da Idiota mozes da preskocis jer je subset Brace Karamazova koja onako bas epski upotpunjuju i zaokruzuje celo njegovo zivotno delo :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

PRVI IGRAČ NA POTEZU (READY PLAYER ONE)

 

bEOahR7.jpg

 

Mnjeh, ništa specijalno. Sa jedne strane napisano previše površno, jednostavno i napaljenički da bi funkcionisalo kod starije publike koja je ciljna grupa, sa druge strane za mlađe naraštaje kojima bi bio bliži takav način pisanja, prepuno referenci i omaža koje ne bi ili bi teško skontali. Dodatni minus je i previše konvinijent momenata kako priča odmiče, koji prerastaju u apsurdne situacije u kojima glavni lik uvek ispada mega sposoban, promućuran i kul baja. I prevod je šajt, jer ništa od referenci nije davano u originalnom, engleskom obliku, već je sve prevođeno, pa i stvari koje su poznate često izazivaju nedoumicu dok se ne skonta šta je u pitanju.

 

Jedino interesantno što se tiče potencijalnog filma po knjizi (koji bi trebao da radi Spilberg u nekom svojstvu), je ako sve iz Oaze predstave kroz live action, sa pravim setovima, modelima, predmetima i sl., ali ako taj deo odrade kao neki CGI film, i to neće biti ništa omg neobično za videti.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"bolje mini serija nego film" ;o)

meni je RPO legao super, em sam mator, em nemam kriterijume! o/ ;oP

jeste young adult knjiga i to se vidi, al medju tom publikom ciljnog uzrastabas targetuje true i proto nerdove koji se okrecu retro stvarima i istoriji igara radi ljubavi a ne jer su hipsteri i pozeri 

inace ja volim da ponovim uvek - čitajte na engleskom

ako ste osoba iznad 30 godina, koja je pola ili 2/3 tog vremena provela uz računar, i anglo filmove i serije i ne date si truda da ovladate tim jezikom dovoljno za konzumiranje knjiga koje su dostupne online onog dana kad u svetu, a ne da ih čekamo x meseci da ih prevodi neko "far less than ideal", zaista nemate valjan izgovor ("nemam vremena", "ne mogu" i "ne da mi se" nisu valjani, mada su verovatno legitimni ;o))

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, volim da sednem i uzmem knjigu u ruke, ne mogu da se lomatam za monitorom, ni stripove tako više ne mogu da čitam, a teško se nalaze stvari na engleskom u "fizičkom" izdanju (o iznajmljivanju i da ne pričamo).

Ovde u knjizi kad su napisali Megdan, mislim se "koji kur je Megdan?", ali kad je spomenuo nojeve i koplja, momentalno mi se ukazao u glavi skrin iz Jousta, i onda proverio na netu i to je to. Zar je stvarno bio problem u zagradi samo boldovano napisati naziv originala (koji ti je već tu dok prevodiš).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

What he said.

Narucujem godinama preko bookdepositoryja i nikakav problem nikada imao nisam.

S tim sto ja uglavnom narucujem stripove al tim pre posto su em veci em tezi od vecine knjiga.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pio Baroha - Drvo poznanja

 

"Drvo poznanja je roman koji najbolje oslikava Barohin duh, njegova filozofska i društvena načela, odnos prema bedi i bolu, uz mnoštvo autobiografskih elemenata. Glavni junak, lekar kao i Baroha, svedok je niskosti i podlosti društva. Između biološkog determinizma i duhovne pobune odvija se njegova potraga za pronalaženjem vlastitog puta."

 

Odlično. Sad ću i ostale njegove knjige da uzmem da pročitam.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Procitah na odmoru Marsovac od Endi Vira po kojem se snima istoimeni film

I mogu vam reci da je izuzetno zanimljiva (naravno lako SF stivo) i krajnje odgovarajuce za citanje po ovoj vrucini uz ladan vops

Geek, zaljubljenik u  putovanja u svemir je napisao knjigu o tome, u bliskoj buducnosti kada je vec savladana tehnologija slanja ljudi na mars i njihov boravak tamo, I sjajna je zanimljiva sa dosta detalja. Bukvalno je fazon robinzon kruso na marsu :) eto lagana preporuka

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Umoran od života i smrti

HIsS0rO.jpg

Odlična kineska hronika o usponu komunizma u zemlji posle drugog svetskog rata, i poremećenim odnosima između gomile porodica i likova usled toga (vrlo aktuelna i za naše prilike, zbog, ispostaviće se, vrlo sličnog mentaliteta ljudi tamo i ovde). S obzirom na pedigre pisca, sve je ispričano na jednostavan i pitak, a u isto vreme neuobičajen i apsurdan način, jer o svim događajima pripoveda (upokojeni) glavni lik koji se vraća na ovozemljaski svet u obliku nekoliko životinja kroz uzastopne reinkarnacije.  

Ono što je za respekt je činjenica da je Mo Jen ovu knjigu od 700 i kusur stranica napisao za samo 45 dana, i to ne klasičan način (pisaća mašina, laptop), već slikanjem kineskih znakova četkicom na papirnim svitcima, respekt

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...