Jump to content

Kako poboljshati performanse racunara


Tarabash

Recommended Posts

Par pitanjca...

Imam problem sa pojedinim ventovima, naime kada hocu da pricam pocne da mi lagguje, ali ne na svim,samo na pojedinim....Jel postoji neko resenje? (upload mi ja samo 64kbps).

Drugo, koju bi graficku trebao da uzmem da mi fps poraste na oko 50-60, trenutno je oko 30 a imam Radeon 9250/9200 series AGP na 128.0 mb.

Inace 1 gb rama i AMD xp 2500+ (1,81ghz)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://youtube.com/watch?v=gyVX4ARBMkM&feature=related

mozda je bilo ranije ne znam...kako smanjiti ms u wowu,radi provereno u mom sluchaju sa 180-280 ms na 40-55ms...chudo o.O

Nasao sam i ovo takodje.

TCPNoDelay

This one is pretty simple

Discussed here

Type "regedit" in windows "run.." dialog to bring up registry menu

Then find:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters

Right-click in the right hand pane and add a new DWORD value, name it TCPNoDelay, then right click the entry and click Modify and assign a value of 1.

Naravno reset kompjutera posle oba "zahvata". :)

Edited by GiDrA
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

E ovako, da ne gusim sa novim topicom, imam problem.

Ploca je Asus A8N-E NF4 S 939

Graficka: PCIE Asus 6600 GT PCI 128 MB

Uglavnom problem koji se javlja je da mi comp povremeno crashuje (crni ekran kao standby i onda krece da pisti kao da je memorija problem), i to se desava samo kada imam wow pokrenut. Probao sam sa drugim igrama, maksimalno opteretio racunar ali ni u kom drugom slucaju nije crashovao.

E sad, runovao sam memory test, proverio ventilatore na grafickoj, procesory, napajanje. Sve je 100% funkcionalno, nema niceg cudnog, driveri su updateovani itd. Da li je neko imao slican problem/zna kako da ovo resim?

Hvala unapred.

Every man dies,not every man really lives...

sig-282239.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jedan veeeeeeeeeeliki ventilator kupish na buvljaku, stavish u struju, prebacish zvuk sa zvuchnika na slushke (i onako ti treba mic u raidu, a necesh da chujesh buku od ventilatora) i uzivash... nisu skupi izmedju 1000 i 2000 :)

Chegster, gde sam ja pominjao pregrejavanje majke ti.... Uobicajena temperatura procesora je 40C, ne prelazi 45 ma sta radio.

Uglavnom problem se javlja SAMO kada igra ide u normalnom modu, kada dodam "-opengl" u shortcut, nemam ni crash ni crni ekran, radi sasvim normalno. E sad, sto je openGL krsh to je vec druga prica...

Edited by zheggy

Every man dies,not every man really lives...

sig-282239.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Desava mi se da kada predjem iz jedne teritorije u drugu ili se logujem dok sam u nekom gradu svi mi se pojavljuju kao unknown a fazon nije do laga latency je oko 200 vec pocinje da me nervira... Da li je do graficke ili do neznam ni ja sta?

Btw u tom periodu ili popijem DC i posle 4-10 pukusaja se uloguje normalno, Vidim wispove od ljudi ali ja ne mogu da odgovorim i recimo odjednom latency samo skoci a ama bas nista nisam pokrenuo (pustao i nod i avg i spybot i adaware nista nisu nasli)

Ako imate neku ideju recite :)

Link to comment
Share on other sites

Desava mi se da kada predjem iz jedne teritorije u drugu ili se logujem dok sam u nekom gradu svi mi se pojavljuju kao unknown a fazon nije do laga latency je oko 200 vec pocinje da me nervira... Da li je do graficke ili do neznam ni ja sta?

Btw u tom periodu ili popijem DC i posle 4-10 pukusaja se uloguje normalno, Vidim wispove od ljudi ali ja ne mogu da odgovorim i recimo odjednom latency samo skoci a ama bas nista nisam pokrenuo (pustao i nod i avg i spybot i adaware nista nisu nasli)

Ako imate neku ideju recite :)

I meni se isti trip desava... Ali u zadnje vreme retko, skoro nikad.

f_aaaaaacopym_d1a80cd.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ovako, imam problema sa "plavim ekranom" i blokiranjem racunara kad krenem da igram WOW. U 99% slucajeva mi se to desava u WOW-u pa me zanima misljenje nekoga ko se malo vise od mene razume u hardver/softver.

Konfiguracija:

-AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 6400+ 3.20GHz, 2.00 GB of RAM

-GForce 9500gt

-MSI k9n neo

Plavi ekran uglavnom izbacuje informaciju:

*** STOP: 0x0000007f (0x00000000,0x00000000,0x00000000,0x00000000)

Beginning dump pf physical memory... etc

Verovatno vam ovo nisu dovoljni podaci pa mi kazite sta jos je potrebno da napisem. Hvala!

Edited by Hybris
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hm imam sledeci problem

Od jutros je krenuo da mi zabada ekran kad kliknem na aukciku ili mail, laguje aukcija, ono pauza 2minuta. Obriso sam adone wtf/wdb foldere, repair odradio, 0 addona trenutno i isto sve i dalje. Ne kontam sta je. Pogasio firewall/spyware/antivirus software, isti kurac. Pizdim polako...Ostario mi komp preko noci...

Usput, radio sam defragment nedavno sve zive skenove clean upove znaci sve je update, cist komp , format bio pre ~ 2 meseca radi kako treba s te strane ;s

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...