Jump to content

Kako poboljshati performanse racunara


Tarabash

Recommended Posts

Isto kao u na svakom kompu sa malo rama i uzas grafickom kartom [:D]

Moze u 1024x768, ali sa svim detaljima na min, iskljucen AA i ostale napredne forice, iskljucen V-sync i naravno u <30 fps.

Ako hocesh bolje, dodaj josh rama...grafika i onako nije mnogo bitna za ovu igru koliko je bitan RAM.

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ljudi pls help.Imam problem sa wowom koj mi vec duze vreme ide na q.Tipa kada vidim nekog drugog igraca nevidim ga lepo nego tipa cas je metar do mene cas iza mene cas ispred.Da negovorim kad su na mountima kako to izgleda, a kamoli u org-u.Imam 2.8ghz 1gb ram-a i radeon 9200.U cemu je problem?mozda graficka? PLs help [8D]

Link to comment
Share on other sites

Ljudi pls help.Imam problem sa wowom koj mi vec duze vreme ide na q.Tipa kada vidim nekog drugog igraca nevidim ga lepo nego tipa cas je metar do mene cas iza mene cas ispred.Da negovorim kad su na mountima kako to izgleda, a kamoli u org-u.Imam 2.8ghz 1gb ram-a i radeon 9200.U cemu je problem?mozda graficka? PLs help [8D]

[/q

Moze biti da je grafika u pitanju ali cisto sumnjam posto sam i ja do pre 6 meseci igrao sa tom grafikkom .

Koju konekciju imas ?

Link to comment
Share on other sites

Blizzzard tehnical forums ... ima veze sa podeshavinjam grafickog adaptera . Ako imash nvidia chipset update drivera to reshava automatski ako ne onda idi na tehnical forums procitaj par stickija ili topica sa "plavim" odgovorima gde su oni vec dali detaljna uputstva za reshavanje problema .

Imao sam isti problem pre vishe od god dana i tako sam reshio

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Defragmentacija Hard diskova

Windowsov originalni Defragment ne valja nishta. Koristite Disk Keeper (nikad ga nisam koristio, ali ga mnogi preporucuju).

Ja koristim Norton Speed Disk. Radi posao veoma dobro. Defragmentaciju radite recimo jednom u 10 dana ili posle nekog zestokog

pisanja/brisanja po HDD-u.

najbolje rezultate sam imao sa AusLogics Disk Defrag proggijem. mali, jednostavan, full free.

link: http://www.auslogics.com/disk-defrag/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aj da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde.

Imam MSI plocu K8N neo3 nfoce4 chip

AMD atthlon procesor na 3000+

2GB rama

I imam jebenu graficku Nvdia G force fx 5200 128 mb

Znaci hocu da je menjam posto fps ne ide iznad 20 ni ispod 10 znaci stalno varira izmedju 20-10

Zanima me koju pristojnu graficku bi trebalo da kupim,a da je za AGP slot,da nije iznad 80-90 eura,znaci da fps bude izmdju 40-50 na rez 1440x900 i da li je moguce da tako nesto postoji

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji 7600 u AGP izvedbi ce vise nego solidno da ti odradjuje posao u toj rezoluciji. Zaista ne znam koja im je sada cena, nisam pratio cenovnike vec dugo vremena ali sigurno ces ih naci po malim oglasima ako ne u prodavnicama.

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Nova? Polovna? U svakom slucaju nisam siguran u cene. Potrazi 7600GT, mnogo bolje performanse i sigurno izvlacis to sto ti zelis. Imas dovoljno memorije i dovoljno brz procesor i 6600 bi ti i dalje bila usko grlo.

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Pod navodnicima je nova,ali u nekoj sumljivoj radnji. Nasao sam i 7600GT. ZT-73TA250-HSS

VGA AGP 256MB DDR2 GeForce 7300GT, DVI, HDTV, TV-out, 400 MHz Core, 800 MHz Memory, 128-bit cena 80 eura. Jel si na to mislio ?

Primetis razliku?? [:D]

Edited by kalky

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Greska u kopiranju

znaci ima

1) ZOTAC AGP GeForce 7600GS, 256MB DDR2, 128bit, DVI

2)NX7600GT-TD256Z VGA AGP 256MB DDR2 GeForce 7600GT, DVI, TV-out, 128bit

3)MicroStar 7600GT, 256MB, TV, DVI

4)MSI NX7600GT-TD256, GeForce 7600GT, 256MB/128bit, DVI, TV out

Prva je samo 80 eura,a ostale su od 100-120

Link to comment
Share on other sites

4)MSI NX7600GT-TD256, GeForce 7600GT, 256MB/128bit, DVI, TV out

Moja topla preporuka.

Edit: pod 2 i 3 su ti iste kartice u pitanju kao pod 4, najverovatnije identicne po svemu samo iz raznih cenovnika pa zato imaju drugi naziv. Prva je em GS varijanta (mnogo oslabljena) em solidno nepoznat proizvodjac koji bas i ne uliva poverenje.

Edited by kalky

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Generalno izbegavaj GS varijante kod kupovine grafickih kartica posto su svi GS modeli poprilicno ubogaljeni u odnosu na svoje izvorne kartice. Npr taj 7600 GS je nastao bas od 7600GT ali niti je 128 bitan bar niti ima makar DDR2 memoriju, niti ima istu brzinu GPU/Mem. Jedina prednost te kartice sto si naveo je sto je silent, odnosno nema ventilator koji ce da stvara buku vec je pasivno hladjena.

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, imash 7300GT varijantu za oko 6500 din. po meni mnogo bolje resenje nego 7600GS, shto se tice 7600GT trenutna cena joj je neshto preko 100e s tim sto je nisam video u na lageru kod Beogradskih dobavljaca vec neko vreme. Ako igras samo WoW 7300GT kartica ti je sasvim dovoljna, samo moras imati bar 1GB RAM-a.

Link to comment
Share on other sites

bratici moji ja imam 7600gs i wow mi radi kao po ledu

nema sanse da zasecne ili neki bug

a pored wow-a rade i mnoge druge nove zahtevnije igrice

btw imam 2giga rama [8D]

NEMA JAKO I NEMA U GLAVU!

[19:12:21] [W From] [80:Primevilka]: ja to zato shto te volim <3

Pa ne znam,pola shljive,njivik i bashtu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...