Jump to content

Pitanje za Ljude koji su na wirelessima


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma ja samo prepricavam kako je radilo u cvrcku icon_smile_big.gif

Jbte jel ti znas koja je oprema u cvrcku?I na koga su se kacili i kako su konektovani?Neznas?Epa onda STFU NOOB.

Oces da kazes da promena vremenskih uslova ne ometa rad wirelessa?

Ne neometa nego moze biti i povoljno.Zbog jonizacije vazduha i sl.Jedino kad duva tornado isl.Nego to sto 90% ljudi u srbiji misli da moze da bude ISP sa omni natenom i apom to je druga stvar.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Loshmi necjesh imati problema sa b-netom sigurno

Za ping sve zavisi

Ako imash 128k imacjesh ping izmedju 60 i 70

Ja imam igraonu i skoro sam uveo i kazhem ti iz iskustva

Jedino ako imash malo manju optichku vidljivost tj. hocje da ti malo poremeti signal tj. da umanji u tom sluchaju ping bi bio malo vecji.

nije tacno da moras imati 128 k da bi ti bio ping izmedju 60 i 70 , ako imas dobrog provajdera sa 64k bi trebao da imas ping 60 - 70 , tj. ja imam takav ping , lose imas iskustvo i lose ti radi onda wireless ako sa pomenutih 128k imas takav ping........

Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi sansa da se pojaca usled snega je ista kao i da se totalno sjebe ja to znam jel studiram Telekomunikacije i polozio sam Magnetiku I radio talase...tako da ne pricate gluposti o tome..to bar znam jako,jako dobro

Ja nisam ali TO ZNAM IS PRAKSE.Znaci na liknu koji je oko 20 km singal strenght prema uredjaju je 73%.Kad pocne kisa ili sneg oko 80%...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

nije tacno da moras imati 128 k da bi ti bio ping izmedju 60 i 70 , ako imas dobrog provajdera sa 64k bi trebao da imas ping 60 - 70 , tj. ja imam takav ping , lose imas iskustvo i lose ti radi onda wireless ako sa pomenutih 128k imas takav ping........

PROTOK NEMA VEZE SA PINGOM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da netreba.. :|

How to become a Genius:

"You must clarify your goals, gain knowledge through spaced repetition, preserve health, work steadily, minimize stress, refuse interruption, and never resist sleep when tired.

This should lead to radically improved intelligence and creativity.

The only cost: turning your back on every convention of social life."

-Piotr Wozniak

Link to comment
Share on other sites

Ovde ima nekoliko koji i znaju, a ostali nemojte lupati,

sto se tice snega, ako ti padne sneg na vrh antene i tamo se jos napravi kao mala kupolica, tu ti signal pada, i do drasticno,

za svakog korisnika je najbolje da koristi, gird 24db i uredjaj, 118c, grid je oko 110e, a 118c 130e, ovo je skuplja varijanta opreme, a jeftinija je manja za nekih 70 e, ali sa njom se desava da sa kisom gubis link i ostalo, i jos jedna vazna stvar je kako je uredaj setovan,

sto se tice pinga, to pre svega zavisi da li se kod provajdera kacis na omni, ako se kacis na omni i ako na omniju ima 15 ljudi od tog posla nema nista, ako se kaci na omni do 6 ljudi onda radi, ove brojke su pod uslovom da ti provajder dozvoljava 1mbit u lokalu, ako nemas lokal i ako provajder daje max brzinu neta na omniju od 128 onda tu moze da ide i uslovno receno 25 ljudi.

Ako se kacis kod provajdera na usmerenu antenu, onda je tu malo bolja situacija, zasto?, pa zato sto ti je signal usmeren direktno ka tebi, i zato sto ce provajder na usmerenu da stavi ljude koji imaju direktan snop ka toj anteni, a naravno, ako provajder ima krs opremu koja ne moze da progura kroz sebe 6mbita, onda ot tog posla nema nista, pingovi loodiloo,

sto se tice warcrafta, radi odlicno, samo pod uslovom ako je ispostovano ovo gore, e a sada da bi hostovao igru, mislio sam da je potrebna javna ip, ali i to sam obezbedio i nisam mogao da pravim igru, verovatno su neke zajebancije oko Nata.

sto se tice tih kacenja na 20km, to ima da radi perfektno, samo sateliti i 5g oprema.

I ja bi sa ovim zavrsio svu raspravu na ovu temu.

P.S. ako vam ne radi war. zbog pinga, rezultat je omni koji je preopterecen, jer omni sam po sebi nema veliku propusnu moc. (vatajte provajdera za gusu)

a ovo za war. podrazumevam samo igru na originalnom serveru, ovi divlji serveri sami po sebi imaju ping, katastrofa.

Ovo sve pricam iz dugogodisnje iskustva, ovi sto se razumeju shvatice o cemu pricam.

Ko razume shvatice, a ko nije i ne treba. [:D]

Link to comment
Share on other sites

Po meni je kabl mnogo bolje reshenje nego wireless, jedno vreme sam igrao preko wirelessa, jeste da si mogao da skidash pola mega ili megu u sekundi, ali cim igrash wc3 oseti se gubljenje paketa, skakanje pinga itd, ja mislim da je wireless super za dl i kombinacije tipa "bg wireless" , ali za igranje mi je nekako nepouzdan, vishe se isplati za zivce i dzep neki kabl ili adsl.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

za cs 80 je i previshe..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Po meni je kabl mnogo bolje reshenje nego wireless, jedno vreme sam igrao preko wirelessa, jeste da si mogao da skidash pola mega ili megu u sekundi, ali cim igrash wc3 oseti se gubljenje paketa, skakanje pinga itd, ja mislim da je wireless super za dl i kombinacije tipa "bg wireless" , ali za igranje mi je nekako nepouzdan, vishe se isplati za zivce i dzep neki kabl ili adsl.

Naravno da je kabel bolji,samo zato sto je kabel i malo toga ometa "signal",dok wireless

koristi etar za prenos signala koji je pretrpan signalima.Mada kad se wireless podesi kako treba i kupi dobra oprema i kod ISP-a i kod klijenta onda sve radi odlicno(mada dobra oprema ima i svoju dobru cenu....)...jbg vi se zalite na wireless,neki na adsl i sbb,a zamislite nas sa modemima 56k u 2005 godini strasno...ja kad treba da skinem neki fajl 10-15 megaajta mogu da otspavam turu...a racun za tel 3000 din +flat 690.pa vi vidite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...