Jump to content

Pitanje za Ljude koji su na wirelessima


Recommended Posts

E ljudi treba mi jedan odgovor....ako ima neko iskustvo sa wireless-a ja sam na novosadskom NS-wireless-u i pokusavao sam da igram na onom sbb serveru...ali ne mogu da hostujem zbog toga shto nemam javni ip....e sad je pitanje ako kupim original wc3 da li cu moci da igram na battle.net-u (mislim ne daje mi se 1800 ako necu moci).....i koliki mi je ping za ocekivati ako mogu(to je samo za one koji su na nekom slicnom wireless-u)

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eh sad.To pitanje je ima vrlo relativan odgovor.Zasto se ljudi zale na lag preko wirelessa i zasto je veliki ping.To je zbog toga sto ISP koji stavlja nodove ima nesposobne radnike.A zasto?Eh pa to je zbg toga sto ljudi misla da ako stave NOD i omni antenu mogu da budu ISP.To uopste nije tacno.REcimo wireless mreza radi tako da se prilagodjava najslabijem korisniku(sa najgorim signalom).I onda ce kod svih biti takav signal.Zato kod mene (da ja sam admin u jenom ISP-u) ko ima vise od -65 ne moze da se nakaci.Znaci da bi postavili NOD na kome ce ljudi igrati do jaja on line mora da se ZNA i da se URADI do JAJA.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu ljudi sa modemom moci ces i ti...ne brini...........Ping ne bi trebao da bude preko 120, sve zavisi od  tvoje konekcije i kvaliteta iste.....Na kraju krajeva pinguj ( kucaj u command prompt-u : ping europe.battle.net) pa ces videti tacno..... :)

ping europe.battle.net vishe ne radi. Sada ide ping 213.248.66.170 -t

Link to comment
Share on other sites

Loshmi necjesh imati problema sa b-netom sigurno

Za ping sve zavisi

Ako imash 128k imacjesh ping izmedju 60 i 70

Ja imam igraonu i skoro sam uveo i kazhem ti iz iskustva

Jedino ako imash malo manju optichku vidljivost tj. hocje da ti malo poremeti signal tj. da umanji u tom sluchaju ping bi bio malo vecji.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao.Postojki GOMILA tvz "Inetrnet Service Providera" koja misli da moze da stavi omni antenu i NOD i da bude ISP.E to tako ne ide.Recimo link koji ide do mog noda ima oko 20km ping mi je od 42 do 74 (94 kad je WOW manija na bnetu) zbog toga sto ceo nod kosta oko 2000e.Znaci to ping preko 100 vazi.To je uzas.Kao sto sam rekao zavisi dosta i od opreme ali uglavnom do LINKA koji vodi internet konekciju.Inace opticka vidljivost i VISOKA usmerenost(ako izuzmemo dobru opremu) su NAJBITNIJI ZA DOBAR WIRELESS NET.Jer kantne su osmisljene za LOW COST LAN CONNECTION,a ne za dobre internet konekcije... [;)]

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Sve ti zavisi od opreme. Do skoro sam imao neko sranje od kartice i antene i imao sam gomilu diskonekcija. Sto je najgore njihova antena mi je preko puta moje zgrade (opticka vodljivost 100%). Sada sa boljom opremom imam ping izmedju 87 i 150, ali se ne diskonektuje

nije samo do opreme ...uglavnom do providera,zavisi koliki link ima ka AP-u na koji se kacis,ako se preoptereti gotovo... ja imam ping od 75 do 160 ako radi dobro a ako ne onda sky is the limit :)

it's time to raise the Flag of Hate

Link to comment
Share on other sites

Ping ne zavisi od kolicine maximalnog bandwitha koji moze veza da izvuce..

tt , za wc3 je dovoljno 64k :P

edit: ja furam na 128k zato sto noob team 1,2 i 3 (suboticki wifi provideri [:D] )nedaju pakete (da da kupujemo megabajtne pakete .... )na manje od 128k a flat na 64k kosta 1500din :S

Edited by kiki

it's time to raise the Flag of Hate

Link to comment
Share on other sites

najbitnije ti je da imas dobar signal do providera sto bi znacilo odgovarajuca oprema a posle toga ti sve zavisi od provajdera i nema nikakve veze 64k 128k i to uvek ce ti biti isti ping, dinamicki/staticki ip isto nema veze za hostanje, vazno je samo da ti je otvoren port koji treba, meni kad radi onda radi ok i ping je oko 60 ali desi se nekad da je opterecen provider pa ping malo luduje do 200,300.500 i tako...

Link to comment
Share on other sites

sto se hostovanja tice... svejedno je dal je adresa staticka ili dinamicka, sve dok je ta adresa javna...

adrese nemoraju da budu javne... i to je na wifi-u cesta pojava... mada obicno to moze da se zaleci odredjenom kolicinom para :)

za wc3 na wifi-u je dobro ako IPS nudi povoljne pakete sa ogranicenim protokom, a vrlo nepovoljne pakete sa neogranicenim protokom :) ili jos bolje ako nudi garantovani protok... ako toga nema... onda je sreca slamka za koju ce da se vatas :)

Link to comment
Share on other sites

nije samo do opreme ...uglavnom do providera,zavisi koliki link ima ka AP-u na koji se kacis,ako se preoptereti gotovo... ja imam ping od 75 do 160 ako radi dobro a ako ne onda sky is the limit :)

Ja sam prico DO apa.A ostalo je briga provajdera zar ne?:)

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja korsitim modem 33.6kbps i ping mi je oko 200 stalno, laguje mi mozda jedna od 20 partija, a diskuje me retko :D

Mada i ovde se neshto prichalo za wi-fi, ali ja bi pre cable.....

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

uff , taj vajrless je komedija za igranje preko net-a,

kad je lepo vreme - ping 90 - 120 (igrivo)

kad pada kisha - ping 120 - 250 (ae, bolje je od modema)

kad pada sneg - ping 250 - 500 (k'o modem)

koshava - 500 - 5000

prelece jato ptica u blizini ap-a - error-

Ghoste da ti dam savet zivotni.U ono u sta se ne razumes ne mesaj se.Znaci vidim da se razumes u WiFi ko moja baba u Strukturu tranizistora na novom athlonu 64.Sto nisi dosao kod mene da vidis kako radi?Moja firma je postavila nod kod mene i radi do jaja,jer je oprema teska oko 2000e.Znaci PRO oprema.Ono sto si ti gore naveo je u slucaju kada se koriste kao klijentske antene bikvadi na 5km ili kad antene nemaju LOS(line of sight).Tako da ti kazem kratko i jasno NE SERI.

Znaci ako provajder ima ok opremu i ako korisnik uzme Grid 24 dbi(pod uslovom da je preko 100m) onda moze i da bude bombardovanje radice.

Edited by SATAN

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ghoste da ti dam savet zivotni.U ono u sta se ne razumes ne mesaj se.Znaci vidim da se razumes u WiFi ko moja baba u Strukturu tranizistora na novom athlonu 64.Sto nisi dosao kod mene da vidis kako radi?Moja firma je postavila nod kod mene i radi do jaja,jer je oprema teska oko 2000e.Znaci PRO oprema.Ono sto si ti gore naveo je u slucaju kada se koriste kao klijentske antene bikvadi na 5km ili kad antene nemaju LOS(line of sight).Tako da ti kazem kratko i jasno NE SERI.

Znaci ako provajder ima ok opremu i ako korisnik uzme Grid 24 dbi(pod uslovom da je preko 100m) onda moze i da bude bombardovanje radice.

ma ja samo prepricavam kako je radilo u cvrcku [:D]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ghoste da ti dam savet zivotni.U ono u sta se ne razumes ne mesaj se.Znaci vidim da se razumes u WiFi ko moja baba u Strukturu tranizistora na novom athlonu 64.Sto nisi dosao kod mene da vidis kako radi?Moja firma je postavila nod kod mene i radi do jaja,jer je oprema teska oko 2000e.Znaci PRO oprema.Ono sto si ti gore naveo je u slucaju kada se koriste kao klijentske antene bikvadi na 5km ili kad antene nemaju LOS(line of sight).Tako da ti kazem kratko i jasno NE SERI.

Znaci ako provajder ima ok opremu i ako korisnik uzme Grid 24 dbi(pod uslovom da je preko 100m) onda moze i da bude bombardovanje radice.

Oces da kazes da promena vremenskih uslova ne ometa rad wirelessa?

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...