Jump to content

O Warden Clientu


WhiteFoX

Recommended Posts

http://www.rootkit.com/blog.php?newsid=358

Natrcah na interesantnu vest, pa se pitam da li neko zna nesto vishe o ovom... Ako je ovo tacno, onda je Blizz ovog puta malo otisao predaleko u otkrivanju cheatera, narushavanjem privatnosti usera. Naime, so-called Warden Client bi trebalo da na svakih 15tak sekundi proverava da li se korisnik pridrzava EULA (End User Licence Agreement). Usput, on cita (i salje nazad serveru "ukoliko nadje za potrebno) apsolutno sve sto je otvoreno u tom trenutku, bilo to vash broj kred. kartice ili ... pa, prakticno bilo sta. Trenutno ne postoji zakon koji sprecava EULA-compliance klijente da ovo rade, pogotovo sto se u samom agreementu user obicno obavestava o postojanju programa koji sprecavaju hackove i moguce exploite. Ali, cini mi se da je Blizzardova mocna pravnicka mashina nasla nacin da napravi legalan vid spywarea koji antispyware programi ne mogu da sankcionishu- jer se pravnicki govoreno- ne radu spywareu.

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

ono shto meni nije jasno je taj legalan vid spywarea. Po definiciji spyware bi trebao da narushava privatnost i shalje informacije na internet bez znanja korisnika, ovo shto je blizz uradio je bash to, tako da mi nije jasno kako to niko ne sankcionishe. razumeo bi kad bi skenirao programe koji su vezni za wow, ali sve ostalo je neprihvatljivo. U bilo kom slucaju kad bi neki veci prizvodjac pokushao da napravi tako neshto bio bi zeshce bombardovan, kao shto se npr desilo sa kazza. Izgleda da je blizz iznad zakona :D

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...