Jump to content

Recommended Posts

Tako je. Sve imamo osim volje. Tj, ceka se neko ko ima volju. Ja licno sam svoju izgubio :P.

Ako se pokaze da ta neka liga ide dobro, pomoci cu shto da ne :P.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zabavno je kako godinama svi u glas vriste kako zele ligu/turnir. U zadnjih 5 godina koliko aktivno pratim SC scenu u beogradu ni na jednom turniru nije se pojavilo barem 50% ljudi koji su ga zeleli, barem ne kao igraci. Trazite turnir koji sam po sebi predstavlja prioritet br1 za osobu koja ga organizuje i koja se iscima nikad strashnije da sve bude ok. A da ima cimanja, ima. A onda ga svi inicijatori prihvate kao zadnju rupu na svirali i pojave se jedva 10tak igraca. Cak na WCGu, 31% prijavljenih igraca se nije pojavilo. Ozbiljnost u vezi turnira mora da bude dvosmerna.

Podrzavam svaku inicijativu oko organizovanja turnira, i spreman sam da pomognem oko istog. Ali prihvatanje obaveze glavnog organizatora u ovim okolnostima je, najblaze receno, nezahvalno.

Nije tacno, svako ko je trazio turnir i dobio ga dosao je na njega (sem mozda nekih koji prvi put treba da se pojave, pa ne znaju nikoga, pa i ne dodju). Fora je samo sto nas je malo, pa onaj broj ljudi koji dodje na neki turnir nije dovoljan da bi organizator bio zadovoljan.

Zato ni ne treba organizovati turnir, jer sc vise nije ono sto je nekad bio u stare dane kad su se SVI koji igraju sc odreda pojavljivali na svakom turniru koji se organizovao. To je sada neizvodljivo, skupiti sve ljude, kao ranije.

Najbolja bi bila neka online liga, pa videti tu koliki je nivo ozbiljnosti, i tek to onda mozda moze da preraste u nesto offline. Posto kod nas ima malo ljudi koji imaju iskustva sa organizacijom, zamolio bih Vo(l)ju da ako vec nece nista da organizuje, da uputi nekog dobrovoljca u tajne organizacija sc lige, i da to startuje.

Ja na netu nikad nisam igrao jer mi je veza... ali bih se mogao prikljuciti za jedno mesec dana kad ocekujem da mi se komp, finansijsko stanje etc. popravi.

ToSsGirL fighting ^^

Link to comment
Share on other sites

Nije tacno, svako ko je trazio turnir i dobio ga dosao je na njega (sem mozda nekih koji prvi put treba da se pojave, pa ne znaju nikoga, pa i ne dodju). Fora je samo sto nas je malo, pa onaj broj ljudi koji dodje na neki turnir nije dovoljan da bi organizator bio zadovoljan.

Radule, nemoj da pricash bajke jer sam skoro na svakom turniru u Beogradu sa vishe od 2 igraca koji je bio oglashen na ruru (a to je 99%) u zadnjih 5 godina bio prisutan, i dobro znam da ako 25-30 ljudi kazu da ce igrati, to znaci da nikad ne mozemo da skupimo ni 16 da odigramo winner-loser. To sto igraci ne osete probleme nije zbog dobrog odziva vec zbog extra ogranizacije i kreativnosti samih organizatora u datom momentu. Fact. A to znam zato sto svaki put ili trazimo nekog da uleti da igra za dz. ako treba, da ne kvari tabelu (kao sto sam cak i ja uletao par puta, npr u igraoni "kod mene" svojevremeno), ili pravimo neke sulude grupe od 2x10 ljudi iz kojih prolazi 8, da bi se igrao 2xbracket (u deusu npr, br prijavljenih 32) U platou+, covek nam je dao jeftino igranje, organizovao tur i najavio ligu. Trebalo je punih 1-2 meseca da cela prica umre. A ako se za turnir prijavi 5 ljudi i 5 ljudi se pojavi, organizator je zadovoljan. Ne radi se o cifri. Online liga je nesto drugo jer ne zahteva pregovore sa igraonicom niti neko fixno vreme igranja, i zbog toga moze da upali. Ali za turnire, pre nego sto krenesh da samouvereno pobijash ono sto sam rekao probaj nesto od sledeceg:

1. raspitaj se kod organizatora proslih turnira

2. bar ubaci "moje misljenje je da..." ispred "nije tacno".

Ako imash jos pitanja na ovu temu, prebaci temu meni na PM, ili pitaj stinga da ti objasni ako ga ne mrzi, ne zasluzuje dalje zvakanje na topicu imo.

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

shto se tiche stalne veze imam je i ja, mada nije bash najbolja konstantno jer tih 256k ADSLa koristimo nas dvojca, a nisu podeljeni :((

Vlado, mislim da ne treba vishe daviti oko turnira, aj prebacite svoje misaone energije ka online ligi! Vas dva velika sudije ;)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Chegi, my point exactly:)

Inace, nesto sam kontao, ovo je samo long shot ideja. Koliko sam shvatio, problem je sto dosta vas nema konstantan net, tj. starcraft ce vam lagovati online, ili nemate cd key ili nesto slicno. Setio sam se wgtoura pre uvodjenja bota, kad se sve (ukljucujuci i prijavljivanje win/losa) radilo preko neta. Da li bi bilo moguce odraditi sajt na kojem bi se samo uploadovali repovi i radile prijave, a matchevi zapravo igrali preko modema ukoliko je to potrebno, sa onima cija veza je losa? Slicno starom wgtouru zapravo, samo sto se ne bi sve igralo preko battleneta. Na wgtouru to je moralo biti promenjeno zbog gomile abusera, ali ne verujem da bi sa tim imali problema s obzirom da smo svi nashi. Naravno da bi ljudi sa dobrim netom i dalje mogli da igraju preko bneta, ali ukoliko se dogovore da opikaju modemski sa nekim drugim (preko chata, fona i sl.) samo bi se nazvali. Tel racun isto ne bi trebalo da skoci drasticno za sat vremena posle 21h, pogotovo sto znam dosta ljudi u unutrasnjosti koji svakako pristupaju na net preko providera iz druge zone...

Samo ideja, cisto me interesuje sta mislite o izvodljivosti (i naravno, samo ako se ispostavi da bi dosta ljudi koji nemaju adekvatan net igralo).

Sto se tice lige, Karlito/Karlaxe/Radace, verovatno bi ladder bio najbolje resenje. Ni kad je bila liga u Areni nismo bash uspeli da se pohvatamo da igramo svako sa svakim, a kamoli online:)

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam bash to shto se tiche modema, ja recimo u sobi nemam telefon, znachi ne mogu preko modema.... Ali mislim da nije problem nikome ko zeli da igra, koliko to vec bude, mech, dva nedeljno, da ode do foruma, rezervishe kada se oba igracha dogovore i odigraju na bnetu!

shto se tiche ladder sistema nisam siguran koliko je to pametno jer mi adsl, isdn, flat, wireless... smo malo u prednosti jer mozemo da odigramo mnogo vishe mevheva medju sobom. Ja bih pre neki sistemchic, pa ko se ne pojavi gubi poene ili kako vec!

Mada ja cu da igram kako god se dogovorite!

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Da da, ti si za onaj sistem shto je bio proshli put kada smo igrali u Areni. Necu da zvucim kao pesimista...ali ne verujem da ce to uspeti ovog puta iako bi voleo.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ne odustaj te od ideje! Mozete se svi prijaviti na srdjanradak@yahoo.com tj na moj mail [:D] i prijave nek budu do 15 septembra! i onda bih ja napravio ko bi sa kim igrao i u koliko sati! Uglavnom svako bi igra sa svaki..... nije to neka mudrosta napraviti....... pa sta kazete na ideju?

I like the sound of killed marines & marauders

Die terran die

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...