Jump to content

Emulatori & Rom-ovi


Recommended Posts

Promeni plugin za grafiku, taj .dll sto ti prijavljuje je za grafiku. Ali posto si rekao da si instalirao SP3 a pod tim racunam da oces da kazes da si stavio Servis Pack3 onda si najverovatnije zaboravio da ponovo instaliras directx na najnoviju verziju, C++, .NET ili neki od ostalih programa koje treba da imas da bi ti radilo normalno.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uspeo sam da pokrenem remake Resident Evil keca za gamecube na Dolphin emulatoru i radi odlicno.

Pre nekoliko meseci nisam mogao da pokrenem igru jer bi mi emulator izbacio neku gresku odmah na pocetku, izgleda da je to ispravljeno u novoj verziji. Evo ga i video kako radi na mojoj masini.

Bolje igrajte ovo nego Resident Evil 5 coolface-1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Od sinoc sam poceo nesto da radim sa emulatorima na telefonu, i mogu reci da sam odusevljen. Planirao sam kupovinu konzole, ali sam definitivno odustao. Ubacio sam emulator za Nintendo DS i za PSP. Odlicno rade, nijedan ne baguje. za Nintendo sam koristio DraStic, a za psp PPSSPP. Jedino sto treba malo jaci telefon, da bi radilo bez bagovanja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

repost

 

The Quest to Build Xbox One and PS4 Emulators  [jupi]

“It would be easier to create a PS4 or Xbox One emulator within the next year or so than it would be to create a PS3 or Xbox 360 emulator that ran at the speed of the device,”

 

Emulacija je sasvim moguća ali u neku ruku to nebi ni bila,samo treba "emulirati" software,tj. način na koji konzole pokreću igru,sve ostalo je na hardweru koji je u suštini isti.

 

“I see an emulator for these next-gen systems being similar to a piece of software like VMware or Xen or Hyper-V, where you’re actually building the machine to run as if it was a virtual machine. Normally, emulators are software executables that prop up their own little environment and play in a little sandbox,” he said. Hardware-assisted virtualization could help run emulator code “natively on the machine with hardware acceleration.”

 

 

Takodje govori o njegovom projektu,xbox360 emulatoru koji još nije gotov ali ima nameru da ga zavrsi i objavi.

 

---

 

 

 

 


RPCS3 Is A New PS3 Emulator, Still In Early Stage, Boots Commercial Game

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_YK1WFZF790

 

Eo vec ispravili glitcheve,tako da za godinu dve mozemo ocekivati potpuno operativan ps3 emulator

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Od skora sam sa Mario Karta 64 preshao sa drushtvom na igranje Mario Karta Wii.

 

Postupak je veoma jednostavan a zabava je endless.

 

https://dolphin-emu.org/

 

Skinete ovaj emulator i ubacite u njega iso koji ima na bilo kom torrentu (skinuo sam prvu verziju koju sam nashao) i sve radi na keca. Jedino sam malo imao problema sa kontrolama. U Wii kontroleru treba staviti Emulated controller i u njemu Extension>Classic pa konfigure njega samo.

.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Nostalgia overload

http://www.usgamer.net/articles/The-Best-Arcade-Machine-is-Your-PlayStation 2

(Nema ga na spisku, ali Ultimate Mortal Kombat 3 postoji kao dodatni sadržaj na USA Premium Edition disku Mortal Kombat Armaggedon)

PS2 emulator inače sada radi ko sat (posle sto godina razvoja) čak i sa daleko zahtevnijim igrama, tako da ove kompilacijske 2D diskove pušta bez problema.

Diskove imate na emuparadise

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...