Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Papak debeli... No dobro... pitanje je dal hoce da zagreje masu sa malo izvornim materijalom za novu prequel seriju pa zbog toga sad gura tu enciklopediju kao.. Ma.. izgubio se on davno davno u celoj toj prici. Sad samo cekamo da konj na ivici lipsanja konacno crkne.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ma debeli je potpisao da ne sme da izda sledecu knjigu dok se serija ne zavrshi, valjda je to svima jasno :) i onda izbacuje neke filere i picke materine. Realno je smorio do jaja, knjigu sam tri puta procitao do sada a vec sam i ja zaboravio shta se deshavalo =P

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

vrlo moguce da je to slucaj

moguce i da ga izdavac cima da pravi te side projekte (koje realno ne radi on nego njegov tim) cisto da se dizhe hajp i da uzimaju pare na sranja dok serija ne zavrsi jer ce se knjiga prodavati dobro kako god okrenes...

isto mi se cini mi se da je njemu lakse da pise nove knjige gde ne mora da pazi na kontinuitet i 500 miliona detalja nego samo vozi po praznoj njivi...dok kog asoiaf mora da pazi mnogo =o)

isto, nije iskljuceno da ide da "death gambit" ;oP
tj da je svestan da nakon 30 godina cekanja knjiga nece biti legendarni kraj epskog serijala nego onako....ok, lepo, fino ali ne i spektakularno...
pa ce da pusti da se to objavi tek kad capne, da ne mora da slusa zanovetanja fanova ili, jos gore, negativne kritike =o) + tu ce biti pokrice "ma to su uradili bez njega, bilo bi bolje da je on bio zhiv" ;oD

 

za kraj, koliko je lud, a svake godine pishe nashiroko o nominacijama i tehnikalijama iza raznih nagrada, mozda ceka da mu knjiga legne pred kraj sezone kad nema "jake konkurencije" jer mu nijedna od prethodnih u serijalu nije dobila ni huga ni nebulu (dobija nominacije za ove poslednje u nizu, sad kad je veliko mudo, reda radi, ali nagrade nema...a pre pre kad su knjige bile realno najjache (pre crowsa) ili nije uopste nominovan ili jeste nominovan, ali je nagradu osvojio neko jaci/glasniji/slavniji (tipa JKR za petog hari potera ;oD))

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

juce grrm potvrdio da winds of winter nece ni 2018te...jebes budalu 
ono sto oce (20. novembra) je fire and blood - prva od dve knjige koje prate targerijene od egona osvajaca pa do robertove pobune (misaoni proces grrm: "super sto desetine miliona ljudi (zbog kojih sam ovako bogat) cekaju na ove knjige, ali hbo ce da snima prequel seriju, bolje da prvo za njih uradim predlozhak... " ;o))

Link to comment
Share on other sites

Не. Појавио се оглас док сам читао тему, неко је писао да би куповао половне ако су јефтине, а ово је океј цена те сам оставио линк.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hajd'da bumpujem da bih izrageovao, prastajte.

Citam danas da je nije sigurno da ce TWOW izaci ni u decembru 2020 sto je, navodno, bio krajnji datum. 

Strvina putuje po svetu i trolluje po svakoj jebenoj konferenciji, imala veza sa asoiaf-om ili ne, konstantno lupeta da je vazno da se ne pozuruje da bi ispratila prethodnih 5, itd. 

Ako mu je 8 godina pozurivanje ne znam sta vise hoce. Da li je prodaja skocila posle serije pa ceka da plebs procita da pustio nastavak, ne znam, ali ako nije zavrsio poslednje 2, ljudi ce morati da iscitaju 82-gi put da bi se setili uopste i cemu se radi nakon onakvih sezona koje su GOT dripci napravili. Poslednji put sam procitao sve pre 3-4 godine i imam utisak da se ne secam 80% likova i zapleta...

~~

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao iz svega sto sam citao i procitao on dok je pisao prvih pet knjiga, imao je pomocnike.

Pomocnici su kad je serija krenula presli na pisanje The Expanse-a koji je sam po sebi postao megahit.

ergo, debeli nema vise pomocnike, nema one koji prate za njega milijardu likova na milijardu lokacija sa milijardu veza i opisa i slicnih sranja i sad je malo u problemu i maksimalno usporio. Sa druge strane, ogroman je pritisak da ce da napise sranje do kraja xD

GoT ce biti greatest story never told do kraja

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...