Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

 moj ortak ima teoriju (ili je to bio kole :)) da je džon snežni zapravo izgubljeni targarjen (egon), koga je edard spasao smrti kad je landing pao, i predstavio kao svoje kopile. u prilog teoriji ide upravo to da ga melisandra vidi u vizijama, kao i da neko ko edard nikad ne bi prevario ženu.

 

sa druge strane, targarjeni su beli, a džon je crn

ne znam da li si citao poslednju knjigu, ako nisi preskoci spojler.

pojavljuje se egon u poslednjoj knjizi, tirion veruje da je on pravi targarjen.

doduse meni je taj twist idiotski, nekako nedostojan martina.

 

sto se tice dzona, sta znam. ja i dalje mislim da je on sin lijene i regara. kao i svi cekam haulanda rida da potvrdi nesto:D

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

dule reci lepo to je recesivan gen!

 

asai namerno nije objasnjen da bi bio zajebana daleka zemlja sa jednorozima i laserima. jos jedna stvar koju su sjebali u seriji je melisandra koja brblja svoju biografiju onako najdirektnije u trecoj sezoni

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je vas igralo onaj rpg Game of Thrones od prošle godine, elem radnja se dešava neposredno pre i za vreme početka serijala knjiga. Scenario je pisan pod palicom Martina, i evo jednog od 3 glavna delova, inače odlične, radnje. Pitam se da li će ovo da ima ikakvog uticaja na razvoj knjiga.

 

At Castle Black, a recovering Mors receives a letter from Jon Arryn asking him to protect a girl. He also meets Yohn, impersonating Godric Donnerly, and leads him to the girl, Jeyne Greystone, who Mors recognizes as the woman he saved from Poddy. ....

 

..... Jeyne reveals to Mors that she is pregnant with the child of Robert Baratheon, and that she is herself the bastard daughter of the Mad King, Aerys Targaryen.

 

 

Na kraju igre ( u svakoj verziji kraja) beba ne umire, tako da doživljava i dešavanja iz knjige.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@ Ratnik Svetlosti...

 

Taj "Azor Ahai" uopste mi nikad ne bi palo napamet da je Berik, zato sto je to verovatno Jon, Deneris ili tako neki glavni lik.

 

- Postoji prorocanstvo o tome kako i ko je taj ratnik svetlosti, mimo "ima mach koji gori". A vezano je za to kako se radja (iz dima i soli) i kako pravi svoje oruzije (tako sto pokusava da usijani chelik od macha koji je iskovao prvo da ukroti vodom i fejluje, pa drugi put ubija lava njime i opet mach puca... dok treci put ne ubije svoju zhenu). Fazon... ako se ne gleda bukvalno to prorocanstvo i taj mach, nego preneseno..... Deneris je rodjena na Dragonstone-u koji je okruzen morem (a prorcanstvo kaze "amidst salt), ubila je Drogoa i na njegovoj lomachi izlegla zmajeve itd itd. Slicni hintovi se mogu videti za Jon-a.

 

Postoji takodje mogucnost da je prorcanstvo lazno :)

 

Sto se tice Melisandre, mislim da ona jeste crvena svestenica (ali takodje mislim da krije nesto), ali da jednostavno ima neko svoje vidjenje stvari i tako i postupa, kao i da se zajebala fazon :) Mada bi bilo mnogo smesno da je zaista Stanis ratnik iz prorocanstva. Kao sto i svi likovi vide drugacije dogadjaje iz svojih POV-ova. Mislim... koliko R'Lor svestenika se pojavljuje u knjizi? Toros, Melisandra i Moqorro. Svako wielduje neke magije i radi razlitice stvari.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

 bolja je knjig oh wait

 

 koji jezik te interesuje kali, kapiram da na eng ne bi trebalo da bude problem da se nađe

Српски :) Зато је верујем и проблем наћи :)))

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Not at all. If they are alive in the books, they are alive in the books, and may well turn up again. Irri (and Jhiqui) is still serving as Dany's handmaid, Rakharo remains one of her bloodriders, Mago will definitely show up again. You will learn the fate of Pyat Pree in WINDS. The Thirteen are still one of the factions contending for power in Qarth. You may see more of Alayaya and Chataya as well, and you will definitely hear more of Jeyne Westerling.

Elem, odgovorio je na jedan od komentara u svom blogu.

 

So...

Moja pretpostavka prva je da je Dzejn uspela nekako da ostane trudna i da ce da rodi robovog sina. E sad, to je potpuno pogresno jer su ubili talisu u seriji. Ili je prosto serija krenula nekim drugim putem.

U svakom slucaju, tizuje debeli gmaz, jebem mu seme.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...