Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Inace carski mi je sto je covek skroz realan

Scena sa Quentynom kad ide da ukrade zmajeve je priceless

e da, "For the watch" ma jel su oni bre jebeno normalni?! mislim izbodu jon-a tu, pored kolko hiljada wildlinga koji ga svi gotive i pored wun wun-a dzina... pa samlece ih... koji idioti... aj da su ga ubili pre nego sto je pustio wildinge kroz zid to jos i ima smisla ali ovo... kreteni...

a i jon i robb su imbecili... obojica znaju da vukovi popizde kad im neko misli zlo i obojica ih iskuliraju... i treba da crknete mamlazi glupi

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Dzon verovatno nije mrtav/nece umreti.... buduci da je jedan od glavnih likova.

A i ako mu umre telo... kapiram da ce biti neki sajber warg transfer u Ghosta ili tako nesto pa da ce posle Bran da ga rezurektuje !

ps: najfejl momenat mi je i dalje to da je mali Targaryen princ zhiv... ono fazon.. nije bilo to ni u naznakama da je moguce.. i odjedno, tras, peta knjiga... balans moci se promeni tako sto se uvede "novi" lik.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

ma sigurno ce biti transfer u Ghosta, dovoljno puta je to vec naznaceno da bukvalno mora to da uradi.

za Aegona se slazem u potpunosti... ne bi me vise cudilo ni da dodje ogromni zmaj velicine kings landinga koji u sebi nosi warga Aegona the Conquerora...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Zasto Bren da ga vraca u zivot? Tu je Melisandra. Ako moze debeli Thoros, sigurno moze ona, koja je mocnija od njega i koja kaze da su joj na Zidu moci jace. Mada to bi bilo prelako, tako da kapiram da ce samo neko vreme Jon biti ubog (bilo da jedno vreme zivi u Ghostu (posto Melisandra kaze da ga cas vidi kao coveka pa kao vuka, pa kao opet coveka u njenim vatrama) bilo da se oporavlja od uboda nozevima). Da je hteo da ga ubije to bi bilo ocigledno i veoma brutalno, ovako nije ni zanimljivo jer znamo da je ziv bas zato sto je ostavljen cliffhanger.

Malo me nervira sto u neke stvari ostale nedorecene u potpunosti, npr mnogo me zanima sta se tacno desilo na turniru u Harrenhalu u godini laznog prolece

Lijana se obukla u oklop Mystery Knighta i sjebala one koji su prozivali Howland Reeda, Aerys poslao Regara da je nadje, kad je nasao, spandjali se. E sad da li je Eddard ili Brandon sprcao Asharu to nisam siguran.

uopste koja je fora bila sa Lyannom i Rheagarom

Sigurno su bili ljubavnici, a pod kojim okolnostima je umrla, to se ne zna tacno. Najpopularnija teorija je da su njih dvoje Jonovi roditelji, jer dosta stvari ukazuje na to.

Sto se tice Aegona, ne mora da znaci da je to stvarno Aegon, jer Deneris u nekim vizijama je njega videla kao laznog zmaja ili tako nesto. U svakom slucaju previse je kratko u knjizi da bi bio bitan lik, tako da ce most probably umreti kada napadne Storm's End. I nije tacno da je odjednom uveden... Lepo je naznaceno jos ihaj da je telu koje su doneto Robertu ulubljena glava, cisto da niko ne bi mogao da prepozna.

Ali da, Manderly the Rat Cook mi je ulepsao knjigu. Ko nije skapirao - Manderli je ubio sve one Frejeve i od njih napravio pitu koju je sluzio svima. :D

Jedina moja zamerka knjizi je to nerazresenje Stanis/Bolton okrsaja.

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro to za Lyannu je vise manje ocigledno da je ona bila mysteri knight, ali u svakoj verziji je receno da je Rhegar pronasao samo stit i oklop i nigde nosioca, odakle ti to da su se tu navatali?

A kad kazem sta se sve desilo na turniru u harenhalu, to nije samo pitanje za lyanu vec i za Rhegara, Aerisa i ostale, receno je da je Rhegar organizovao turnir da podigne pobunu protiv Earisa al sta se sve izdesavalo nigde nije tacno receno.

meni je nekako najociglednije da je ona umrla na porodjaju jer je "krevet bio pun krvi" i njene reci ono "obecaj mi" mislim i meni bukvalno VRISTI "jon je Aegonov sin" ali onda zasto nema nikakve odlike Targarjena? Niti oci, niti kosu, stavise izgleda isti kao Eddard. U sustini saznacemo sigurno, jer Howland Reed zna celu pricu i on ce sigurno biti uveden kao lik dal u sledecoj dal u poslednjoj knjizi.

Da, to za Manderlija sam se odusevio xD Ustaje pijan sa stola posle vecere i kao "we should have a song for rat cook, sing us about rat cook", i faca je morao da pojede po dva parceta od svake pite... kolko ih jebeno mrzi, covek je car!

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, nikad nije Regar organizovao pobunu. Jedino sto je ikad receno u tom smeru je da je pri kraju vladavine Erisa i Regar video da je potpuno lud, ali nije doslo dotle... Varis je valjda nahuskao Erisa da on dize pobunu da bi otisao na taj turnir u Harrenhall, ali to je Varis rekao verovatno da bi napravio neki haos, a ne zato sto je istina.

To sto Jon ne lici na Targarjena nista ne govori. Moze se to opravdati na svakojake nacine, da Targarjeni imaju slabu krv jer su incestoidni, da Starkovi imaju jaku, ili da samo Martin nije hteo toliko ocigledno da bude. :P A sto se tice toga, ja i dalje nisam uveren da mu je Regar otac. Ili samo ne zelim da bude tako. :D Svakako je da mu je jedan roditelj Stark, ali meni bi skroz Martinovski bilo da se na kraju ispostavi da mu je cale Brandon. Svakako bi se uklopilo u pricu iz ove knjige da je metao gde je stigao.

Ali da, Manderly me je najvise odusevio sa North Remembers momentima. :)

Link to comment
Share on other sites

ma ne nisam se ja dobro izrazio, u fazonu turnir mu je bio izgovor da vidi sa svim kucama da li bi ga podrzali ili tako nesto. U svakom slucaju veoma je curious to sto Aeris koji godinama nije izasao iz kings landinga iz vedra neba par dana pred turnir objavljuje da ce se pojaviti tamo.

A zasto bi Varis to hteo da napravi haos? Ako Martin ista pokazuje, on pokazuje to da Varis sluzi "the realm, the little ", na osnovu svega do sada najlogicnije mi deluje da je on zeleo da Rhegar bude kralj.

Ako Jon nije Lyanin sin, sta drugo moze da znaci postelja puna krvi i reci "promise me Ned!"

Stavise, koliko se secam, Ned nikad nije prozivao/mrzeo Rhegara, cak mi se cini da mu je bilo "neprijatno" kad je robert pljuvao po Rhegaru.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

E jbg, to ne znam sad, zasto bi bilo u interesu da Eris ode u Harrenhall. :D

'Promise me' da ne kaze ko ju je ubio/ranio. Ne kazem da jeste tako, samo necu da budem iskljuciv po pitanju bilo koje teorije, jer je to sve podlozno promeni. Slazem se da vecina hintova ukazuje na to da jeste R+L teorija istinita, ali ne volim Targerijane, pa se uzdam u nesto drugo. :D

To za Eddarda stoji. Bas jednom prilikom se zapita (dok je obilazio burdelje trazeci Robertovu kopilad) da li bi Regar to radio i zakljuci da ne bi. Tako da svakako nije imao lose misljenje o njemu...

A samo vise taj Howland Reed da se pojavi, ja stvarno ne znam sta vise taj covek radi i zasto se nije ukljucio ni u jedan rat do sad. Ni Robov, ni trenutni rat na severu ni nista...

Link to comment
Share on other sites

Pa to opet ide u teoriju da je R+L= J , mislim realno, da je meni neko oteo sestru, silovao je i potom je ubio proklinjao bi ga do smrti, a Eddard ne da to ne radi nego ga jos i relativno receno gotivi.

A pritom, provereno je umrla na porodjaju Rhegarovog sina aka Jon-a, koji drugi razlog moze da bude da tri najjace baje iz Kings Guard cuvaju Tower of Joy u kojoj nalazi samo ona? Keep in mind da se dogadjaji u tower of joy desavaju posle Tridenta i posle Sacking of Kings Landing-a. Jedini razlog? Cuvaju buduceg (jos nerodjenog) kralja.

Pa kako se nije ukljucio? Jeste na jedini nacin na koji moze da se ukljuci, on nema vitezove, nema ratnike on ima samo Bog Devils-e koji su se najebali milosne majke ovim Iron Iclandersima.

I sama njegova deca su rekla da je on bio na neki nacin "cudak" sto je izasao iz mocvara prvi put i otisao u Harrenhal i potom se pridruzio Eddardu u pobuni.(u onoj prici kad su pricali Bran-u)

A Rob je njega kontaktirao i dogovorio se da prodje kroz njegove mocvare da bi sjebao Iron Islanderse samo sto se onda desio Red Wedding

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi Jon nikako mogao da bude kralj jer je kopile. Tako da jedino iz neke lojalnosti prema Regaru su mogli tamo da budu, ali svakako ne zato sto je naslednik.

Pa dobro, mogao je da povede Bog Devilse u rat. Ako su svi severnjaci isli sa Robom, ne znam koji je on razlog imao da ostane. Ni zasto bi to Rob dozvolio. Isto vazi i za one silne mountain clanove... Mislim, pravi razlog je da niko od POV-ova ne bi bio blizu njega da nam razresi misterije, ali gledam njegovo objasnjenje da li postoji. :P

Takodje, mnoooogo me nerviraju novi izrazi koje je sad poceo da uvodi. Must needs, scale from the dragon that burned him i naravno... Sarjents. Sad je svako sarjent. Ne znam kako je mogao da ima toliki propust i odjednom da pocne masovno da stavlja to.

Link to comment
Share on other sites

Da li je kopile? Targarjeni su znali da uzimaju vise zena, najbolji primer za to ti je Eagon the Conqueror i njegove 2 sestre/zene.

Elia Martell mu je bila zena iz politickih razloga samo zbog toga sto je Earis hteo da uturi karu Tyvinu, nikad je nije voleo niti ista.

Takodje vrlo je moguce stavise sigurno da je Jon "The prince that was promised" odnosno Azor Ahai reborn. Kad god Melissan gleda u vatru i trazi Azor Ahai-a vidi samo Jon-a a Jon ima snove da se bori protiv othersa sa vatrenim macem... slucajnost?

Pa nije mogao da ih povede jer oni ne izlaze iz svojih mocvara, to je vise puta receno, jedini koji je izasao je bio Hawland Reed koji je u to vreme smatran outcastom bas zbog toga.

Mountin clanove je mogao da povede ali da bi ih poveo morao je da poseti svakog od tih klanova a za to nije bilo vremena, oni nemaju Maestere, nemaju nacina da prime gavrane, kako da ih iscima? Cak je i Stannis isao od plemena do plemena.

Za te nove izraze iskreno nisam primetio xD

  • Downvote (-1) 1

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Jeste kopile. I Three-Eyed Crow, ranije poznat kao Brynden Rivers aka Bloodraven je Targarjen, ali je i dalje kopile. On je jedan od nekoliko njih, tj the Great Bastards. Neki od njih su digli pobunu (Daemon Blackfyre, Bittersteel, Maelys the Monstrous) i pravili haos i posle toga Targarjenima nije padalo napamet da legitimizuju kopilad. I samo je prvi Aegon imao dve zene.

Naravno da nije slucajnost za Jona, vec se ranije hintovalo na to da moze da bude. Medjutim jedino je Deneris ispunila sve uslove za Prince that Was Promised, tj po onoj prici da je Azor Ahai tri puta pokusao da napravi mac (kao sto je Deneris tri puta stavljala jaja u vatru), i na kraju ubio svoju zenu (kao Deneris Droga) da dobio mac Lightbringer, tj. kako je ona dobila zmajeve. I jos dodas na to onu Melisandrinu pricu o zmaju koji ce se probuditi iz kamena i soli (kamena jaja + suze), tako da ipak vise stvari ide u prilog njoj. E sad, zasto se pojavljuje sve ovo sad sa Jonom kada je sve tako jasno ukazivalo na Deneris, to niko ne zna. :D

Link to comment
Share on other sites

Naravno da guglam neke sitne detalje (nisam mogao da se setim kako se zvao ovaj treci Great Bastard), ali sam ceo serijal procitao cetiri puta, znam sve teorije, pretpostavke koje se vrte i podosta o istoriji. Jbg, hardkor sam geek za Pesmu. :D

Naravno, najmanje je tu bitno sto nije Princess, pa sve je parafrazirano u toj legendi (nije ubijena zena, nego muz, nije dobila mac nego tri zmaja, nije princ nego princeza blabla).

Link to comment
Share on other sites

Sad sam procitao

The Hedge Knight

The Sworn Sword

i The Mystery Knight

Odlicni su svi xD

Dunk the lunk, thick as a castle wall xD

Prica je nekih stotinak godina pre desavanja Game of Thrones, i 17tak godina posle prve Blackfyre rebbelion, prati pricu Hedge Knighta Duncan the Tall-a i Egga, njegovog 10togodisnjeg pomocnika

koji je u isto vreme Eagon Targaryen, jedan od buducih kraljeva

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Molim ljude da iznad svojih spojlera NAGLASE koje se knjige spojluju, jer mnogi od nas neće čitati 5 knjigu (Ples sa zmajevima) dok ne izadje srpsko izdanje, a isto tako mnogi su sad krenuli da čitaju pa su recimo pročitali samo neke ali još ne sve delove.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites


PDF - http://isohunt.com/torrent_details/93330289/george+r.+r.+martin?tab=summary

Audiobook - http://isohunt.com/torrent_details/38145122/george+r.+r.+martin?tab=summary

Odlicne su audiobook, ali nazalost nema za The Mysteri Knight... :/

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites


PDF - http://isohunt.com/torrent_details/93330289/george+r.+r.+martin?tab=summary

Audiobook - http://isohunt.com/torrent_details/38145122/george+r.+r.+martin?tab=summary

Odlicne su audiobook, ali nazalost nema za The Mysteri Knight... :/

Thx ali ne volim audiobooks.Pokusacu da nadjem PDF ili nesto slicno,javljam ti ako nadjem Mysteri Knight dobar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...