Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

stigla knjiga :) al cu morati ponovo cetvrtu da procitam, niceg se ne secam

13127004457690.jpg

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Martin je sam rekao da su Loras i Renli gej, serijal je prepun naznaka da je tako (http://www.angelfire...rasrenly.html). Razlog zasto je ubaceno to tako ocigledno u prvu sezonu da bi se objasnilo Renlijevo samo-proglasavanje za kralja u Clash of Kings.

pa da, aj se zaista ne secam da je u knjigama renli sebe proglasio za kralja jer mu je loras dobro popushio to vece?

sada kada sam procitao i trecu knjigu zaista shvatam, i reference jesu jasnije da su bili ljubavnici ali u prve dve to je zaista jedva vidljivo

serija je fejl, ne mogu se izboriti sa onim sto knjiga nosi nikako... pogotovo u formi 10 epizoda po knjizi

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje u vezi prve knjige

Čitam ponovo Igru Prestola, i razmišljam o bici gde je Ruz Bolton izgubio od Tivina.

Zašto su ih koji kurac napali?

Rob Stark šalje konjicu u Brzorečje da na prepad uhvati Džejmija. Zašto onda i dalje maršira pešadijom na jug, i to usiljen marš koji je iscrpeo ionako slabiju vojsku? Umesto toga su mogli da razvuku borbu na čarke i dobijaju na vremenu dok se ne reši okršaj sa Džejmijevom vojskom.

Link to comment
Share on other sites

Колико сам ја разумео, да Болтон већ тада није прешао за Тивина, био би почишћен до последњег човека.

Идеја иза напада, ваљда, била је да се пошаље 2-3 'љаде на Тивина за које ће он мислити да су претходница, те узвратити борбом, односно, да се не би могао окренути ка Брзоречју у помоћ Џејмију.

Link to comment
Share on other sites

Колико сам ја разумео, да Болтон већ тада није прешао за Тивина, био би почишћен до последњег човека.

Идеја иза напада, ваљда, била је да се пошаље 2-3 'љаде на Тивина за које ће он мислити да су претходница, те узвратити борбом, односно, да се не би могао окренути ка Брзоречју у помоћ Џејмију.

Severnjaci su napali u ranu zoru. Dok se bitka završila bilo je najviše rado prepodne. Do tada su saznali da je Rob odjahao da udari Džejmijevu vojsku. Da su izbegavali sukob Tivin bi i dalje mislio da Rob namerava da reši sukob u bici sa njegovom vojskom.

A druga stvar što me zanima je gde je ostatak armije? Rob je poveo konjicu (4-6 hiljada kad su pokupili ostatke razbijene vojske) a ostalima naredio da krenu na Tivina. Šta se desilo sa tom vojskom?

Link to comment
Share on other sites

upravo sam procitao prve dve knjige i sledilo je ovako:

poslao je par hiljada vojnika da marsira otvoreno ka tivinu da bi on mislio da ovaj salje celu vojsku na njega i da ne ocekuje napad na dzejmija,

blackfish je udario na prepad dzejmija i samo ga je raidovao, dzejmi je mislio da su to preostali vojnici brzorecja i krenuo je za njima u sumu da ih sjebe sa malim delom vojske gde ga je docekao rob i zgovnao najstrasnije dok je vecina njegove vojske bila u pozadini. kad je odsekao zmiji glavu tj zarobio dzejmija sa svom vojskom je po noci napao 3 garnizona koji su okruzivali brzorecje i sjebao mu celu vojsku uz pomoc brzorecja koje je izletelo iz zamka kad su videli da su dosli severnjaci.

kolko sam ja skontao, tih par hiljada vojnika je bilo potrebno da se zrtvuje da skrene paznju ne zbog konjice vec zbog pesadije koja je trebala da sjebe opsadu brzorecja

cilj nije bio hvatanje dzejmija vec sjebavanje opsade. dzejmi je bio samo dodatni bonus

vecina vojske koja je udarila na tivina je sjebana, mali deo se okupio i zajedno sa onim svestenikom myra sa vatrenim macem udara raidove po lanisterima

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

zajedno sa onim svestenikom myra sa vatrenim macem udara raidove po lanisterima

Торос је послат из Краљеве луке заједно са Дондерионом да ухвате Клеганија и нема везе са војском (било којих) северњака.

Edited by MarcusGaius
Link to comment
Share on other sites

Колико сам ја разумео, да Болтон већ тада није прешао за Тивина, био би почишћен до последњег човека.

Nigde to nije receno, niti insinuirano, a nema ni logike. Ruz je presao na stranu Lanistera onda kad severnjacima nije dobro isao rat.

Link to comment
Share on other sites

Nigde to nije receno, niti insinuirano, a nema ni logike. Ruz je presao na stranu Lanistera onda kad severnjacima nije dobro isao rat.

Јбг, много тога није речено, али ово има логике. Не мора да значи да јесте тако, није да је сада и битно, али ја ценим да је тако.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zavrsavam jos malo petu knjigu i moram reci da mi vec njegov stil pisanja ide na kurac. Mislim da se pomalo izgubio u svim tim likovima koje stalno ubacuje i kad ga neko smori malo on ga jednostavno ubije i ajmo dalje

koji kurac je ubio pseto?!

I koja je to njegova opsesija sa prokletim lukom?! xD

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

popularno razmisljanje medju fanovima je da pseto nije mrtvo

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

popularno razmisljanje medju fanovima je da pseto nije mrtvo

najbolji primer koji to potkrepljuje je ona poseta onom ostrvcetu gde su primetili veoma visokog brata, koji izgleda da ima veliku ljubav prema psima. tako nekako:D

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

pa da al nesto ne verujem da brianna ili onaj vitez nisu primetili oziljke preko pola face tog lika, nemam pojma, u svakom slucaju ako je ziv to je skroz kul.

inace mnogo mi se svidjaju njegovi zapleti, tipa ko je poslao onog ubicu za branda ili ko je ubio jon arryna, skroz nisam ocekivao ni jedno ni drugo.

obradovao sam se kao kuce kad se pokazalo da je king-beyond-the-wall ziv, on mi je teski pozitivac

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je imao kapuljacu preko ili tako nesto, ne secam se bas tacno.

ali da, neke stvari su mi totalno neocekivane, dok sam u petoj knjizi nekako stekao utisak da sve ide po utvrdjenoj liniji bez puno iznenadjenja...

doduse, poglavlje sa menderlijem i rat kingom mi je fenomenalno.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Fan-art Rheagara

rhaeg.jpg

Malo me nervira sto u neke stvari ostale nedorecene u potpunosti, npr mnogo me zanima sta se tacno desilo na turniru u Harrenhalu u godini laznog prolece, sta je bilo u kuli kad se ned stark i njegovih sest pratilaca fajtalo protiv Arthur Daynea i jos dvojica kingsguarda i uopste koja je fora bila sa Lyannom i Rheagarom

bilo bi kul kad bi izbacio prequel knjigu koja opisuje malo vise Robertovu pobunu i sta je sve bilo tada i tamo

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...