Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Такве ствари, као нпр из прве епизоде - "It's Jamie Lannister, the queen's brother" (НЕ, МИ ТО ИНАЧЕ НЕ БИСМО САЗНАЛИ, МОРАЛА ЈЕ ДА КАЖЕ!!!11) - подводим под исту категорију.

Kada bi udovoljavali samo onima koji su čitali knjigu ne bi snimili više od pilot epizode. Serija nekome ko nije čitao sjuri brda likova na ekran u kratkom roku, i teško je da se svi iz cuga zapamte jednim gledanjem. Mislim da sam do sedme epizode ženu podsećao ko je ko kad se pojave na ekranu.

Link to comment
Share on other sites

А која нова серија у првој епизоди не сјури гомилу нових ликова? Тешко се упамте и сви ликови док читаш књигу. Ствар је обраћања пажње, тј, воље за истим.

Link to comment
Share on other sites

А која нова серија у првој епизоди не сјури гомилу нових ликова? Тешко се упамте и сви ликови док читаш књигу. Ствар је обраћања пажње, тј, воље за истим.

Kao što rekoh, kada bi udovoljavali samo onima koji su čitali knjigu ne bi snimili više od pilot epizode. Ljudi najčešće gledaju TV da se razonode, ne da popunjavaju beležnicu celu epizodu.

Zilotima je ionako nemoguće udovoljiti.

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, kada bi udovoljavali samo onima koji su čitali knjigu ne bi snimili više od pilot epizode. Ljudi najčešće gledaju TV da se razonode, ne da popunjavaju beležnicu celu epizodu.

Zilotima je ionako nemoguće udovoljiti.

OMG WTF THEY RUINED LORD OF THE RINGS!!1!! oneeleven!!! THEY CUT OUT THE SCENE WHERE FRODO CLEARS HIS NAILS WHICH THROWS AN ENTIRELY DIFFERENT SHADOW ON THE PLOT!

Link to comment
Share on other sites

Као што рекох, свака серија уведе гомилу "нових" ликова у својој првој епизоди. Не мора се сваком лику на челу исписати одмах ко је и шта је.

Ipak je centar price da se polemise oko neceg potpuno nebitnog. Ko je citao knjige zna ko je Dzejmi Lanister - ko nije, njemu je ok sto mu je receno ko je doticni plavusan.

Link to comment
Share on other sites

ok podsetili ste me detaljima, mnogo sam brzo procitao prve dve knjige... al jebg to su stvarno nagovestaji nije bas da su se u knjizi drzali za ruchice i trchakarali gologuzi po neorosenim ljubicicama

i ta sva lorasova lepota nekako mi je ostala urezana iz ugla sanse, pa sam neke detalje shvatao kao njeno preterivanje i glorifikovanje... a sdruge strane podjebavanja na njegovu lepotu sam shvatao kao fazon ljubomora osatka bajomira vitezova, "lol vidi kakva je fensi pedercina, nosi i belu torbicu i cupa obrve" fazon podjebavanja

dakle jedina gejolika veza njih dvojice je sto su se jednom molili zajedno, i sto je loras posekao dvojicu strazara pored kojih je prosla senka-ubica...

rainbow garda, jebote pa prebacio sam se u srednji vek a ne na berlinsku gej paradu... jesam se zapitao malo wtf, ali dugine boje kao simbol gej populacije u srednjevekovnom izmisljenom svetu... jebg, ako je tako - sranje je taj detalj totalno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако одбијаш да при'ватиш, то је у реду, али преовлађује став да је тако.

Поред тога - када га Ренли позове да се "моле" заједно, конташ да се они заправо не моле заједно? Осим у смислу: "Још, још, још, молим те, још". [:D]

Такође, то није средњи век. Дугина гарда је управо референца да на данашњу конотацију дугине заставе.

Уосталом, ни Ренли ни Лорас нису (били) PoV ликови, па експлицитне сцене нису ни биле могуће у књизи. Искрено, ни не видим потребу за тиме. Не мора све да буде исписано на челу као у серији.

Edited by MarcusGaius
Link to comment
Share on other sites

ok podsetili ste me detaljima, mnogo sam brzo procitao prve dve knjige... al jebg to su stvarno nagovestaji nije bas da su se u knjizi drzali za ruchice i trchakarali gologuzi po neorosenim ljubicicama

i ta sva lorasova lepota nekako mi je ostala urezana iz ugla sanse, pa sam neke detalje shvatao kao njeno preterivanje i glorifikovanje... a sdruge strane podjebavanja na njegovu lepotu sam shvatao kao fazon ljubomora osatka bajomira vitezova, "lol vidi kakva je fensi pedercina, nosi i belu torbicu i cupa obrve" fazon podjebavanja

dakle jedina gejolika veza njih dvojice je sto su se jednom molili zajedno, i sto je loras posekao dvojicu strazara pored kojih je prosla senka-ubica...

rainbow garda, jebote pa prebacio sam se u srednji vek a ne na berlinsku gej paradu... jesam se zapitao malo wtf, ali dugine boje kao simbol gej populacije u srednjevekovnom izmisljenom svetu... jebg, ako je tako - sranje je taj detalj totalno

Ne verujem da su reference da ce njegovom caletu biti tesko da nadje zenu za njega, Sersejevo odbijanje da trenira Tomena da Tomen ne bi zastranio itd itd podjebavanje ostalih bajomir vitezova. No dobro - svakom svoje

Link to comment
Share on other sites

i ta sva lorasova lepota nekako mi je ostala urezana iz ugla sanse, pa sam neke detalje shvatao kao njeno preterivanje i glorifikovanje... a sdruge strane podjebavanja na njegovu lepotu sam shvatao kao fazon ljubomora osatka bajomira vitezova, "lol vidi kakva je fensi pedercina, nosi i belu torbicu i cupa obrve" fazon podjebavanja

Apsolutno identično sam i ja shvatio te situacije.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

naravno, i stim sto u seriji izgleda kao glista, a nije ni lep... kakav smehotres

Поред тога - када га Ренли позове да се "моле" заједно, конташ да се они заправо не моле заједно? Осим у смислу: "Још, још, још, молим те, још". [:D]

pa to sve zavisi kako ste to shvatili od samog pocetka... ako idu da se mole idu da se mole, ako si skontao da se trpaju u rcma ispod bogodrveta onda stvaras sebi taku sliku i to i vidis u glavi [:D]

Такође, то није средњи век. Дугина гарда је управо референца да на данашњу конотацију дугине заставе.

pa nije srednji vek ali sve lici na srednji vek dough, nacin zivota drustvo tech lvl zamkovi ludilo aj sad nemoj izmisljati :)

Уосталом, ни Ренли ни Лорас нису (били) PoV ликови, па експлицитне сцене нису ни биле могуће у књизи. Искрено, ни не видим потребу за тиме. Не мора све да буде исписано на челу као у серији.

ne treba da bude ispisano uopste, ako ima ljudi koji nisu skontali da su loras i renli tobdzija i furundzija, to je superiska - svako moz da shvati kako hoce

Ne verujem da su reference da ce njegovom caletu biti tesko da nadje zenu za njega, Sersejevo odbijanje da trenira Tomena da Tomen ne bi zastranio itd itd podjebavanje ostalih bajomir vitezova. No dobro - svakom svoje

bice mu tesko da nadje zenu za njega jer sve zene iz sedam kraljevstva puste baricu kada ga vide ?

sersei koja se trpala sa bratom blizancem i rodila mu sina (i koja je pri tome olicenje izvitoperenosti u celom serijalu) prica o tome da nece da joj sina pokvari neki tirel... hellou ?

sto ti rece svakom svoje... rekoh ima naznaka ok, ali ni blizu da je tako ocigledno sto se mene tice jer takav mi je bio prvi utisak

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

naravno, i stim sto u seriji izgleda kao glista, a nije ni lep... kakav smehotres

pa to sve zavisi kako ste to shvatili od samog pocetka... ako idu da se mole idu da se mole, ako si skontao da se trpaju u rcma ispod bogodrveta onda stvaras sebi taku sliku i to i vidis u glavi [:D]

pa nije srednji vek ali sve lici na srednji vek dough, nacin zivota drustvo tech lvl zamkovi ludilo aj sad nemoj izmisljati :)

ne treba da bude ispisano uopste, ako ima ljudi koji nisu skontali da su loras i renli tobdzija i furundzija, to je superiska - svako moz da shvati kako hoce

bice mu tesko da nadje zenu za njega jer sve zene iz sedam kraljevstva puste baricu kada ga vide ?

sersei koja se trpala sa bratom blizancem i rodila mu sina (i koja je pri tome olicenje izvitoperenosti u celom serijalu) prica o tome da nece da joj sina pokvari neki tirel... hellou ?

sto ti rece svakom svoje... rekoh ima naznaka ok, ali ni blizu da je tako ocigledno sto se mene tice jer takav mi je bio prvi utisak

Pa upravo to jbt! Sta mislis zasto ce biti tesko da mu nadju zenu ?????

Link to comment
Share on other sites

sersei koja se trpala sa bratom blizancem i rodila mu sina (i koja je pri tome olicenje izvitoperenosti u celom serijalu) prica o tome da nece da joj sina pokvari neki tirel... hellou ?

sto ti rece svakom svoje... rekoh ima naznaka ok, ali ni blizu da je tako ocigledno sto se mene tice jer takav mi je bio prvi utisak

Sve oke, ali ovo ti je krsh primer : )

Naprotiv bas zato sto je 'bolesna' u smislu familija i toliko poremeceni sistem vrednosti, psiholoski moze da bude jako posesivna i manipulatorski nastrojena prema sinu! :> Zato ga ne da muskarcima koji se pipkaju!

Ona ipak gleda na Dzejmija kao viteza, muskarca, a i njenog pokojnog muzha opisuje kao mushkarchinu itd itd!

Enihou nije vredno argumenata ali eto :D zapalo mi!

Generalno mislim da je njegov stil pisanja takav da veoma suptilno ubaci ideje o nekome i necemu. Posle toga, kroz par knjiga moz' otkrijes da su/ili ne istina. Jedan od aspekata zasto je kvalitetan pisac/zapletkaros !

Link to comment
Share on other sites

sersei ne da svog sina nikom, bilo da li ce da ga pipa ili ne ... u ostalom ona je totalno poremecena pa se njeno ne davanje sina potencijalnom gej okruzenju na vaspitavanje, ne moze uzimati kao pokazatelj da je to zaista gej okruzenje, jer sersei nije primer zdravorazumske majke zaboga :) taj potez vise govori o njoj valjda ( pri cemu je vecem delu te knjige stalno akcentovano koliko je blesava sersei bila a ne koliki je loras peder)

tesko ce biti da ozeni lorasa jer je zenskaros - do tada se u knjizi samo spominjalo koliko se zene loze na njega, i kako je jebeno zgodan i lep pogotovo na turniru tralalala

u ostalom ja vam pruzam svoje vidjenje ne pokusavam da vas ubedim u isto... ako je bilo 2 nagovestaja da je loras derpe onda je bilo 102 nagovestaja da nije

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[:)] Можда однос и јесте 102:2, али свакако не у том правцу.

Серсеи можда јесте пролупала по много ком питању, али има прилично трезвен приступ бризи о својој деци. Претерано заштитнички, претерано "soccer mom", претерано ратоборно, али је то једна једина ствар коју јој не бих стављао као минус.

У таквом друштву, бити женскарош не представља проблем за брак.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je najbolji pokazatelj da je loras derpe kada

dzejmi osakacen dolazi u kraljevu luku i kaze lorasu da ce mu zabiti mac u mesto koje ni renli nije nasao. nakon toga u kuli zapovednika kraljeve straze loras se ispoveda dzejmiju, cak mu je i neprijatno (!) kad prica o moljenju sa renlijem, sto znaci da tu ima necega

jasno ko dan, za onoga ko obraca paznju na "nebitne" detalje

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

u krajnjem slucaju dz. r. r. je aktivno ucestvovao u pravljenju serije i ne verujem da bi dopustio da to stave da nije istina :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

sersei ne da svog sina nikom, bilo da li ce da ga pipa ili ne ... u ostalom ona je totalno poremecena pa se njeno ne davanje sina potencijalnom gej okruzenju na vaspitavanje, ne moze uzimati kao pokazatelj da je to zaista gej okruzenje, jer sersei nije primer zdravorazumske majke zaboga :) taj potez vise govori o njoj valjda ( pri cemu je vecem delu te knjige stalno akcentovano koliko je blesava sersei bila a ne koliki je loras peder)

tesko ce biti da ozeni lorasa jer je zenskaros - do tada se u knjizi samo spominjalo koliko se zene loze na njega, i kako je jebeno zgodan i lep pogotovo na turniru tralalala

u ostalom ja vam pruzam svoje vidjenje ne pokusavam da vas ubedim u isto... ako je bilo 2 nagovestaja da je loras derpe onda je bilo 102 nagovestaja da nije

To ne znaci da je zenskaros. Sem toga - kao sto vec rekose, u to vreme biti zenskaros i nije bio problem. Nije bas da su od muskaraca zahtevali da budu cedni i nevini pre ulaska u brak. Ja iskreno nisam video nijedan od tih 102 nagovestaja da Loras nije peder.

Link to comment
Share on other sites

To ne znaci da je zenskaros. Sem toga - kao sto vec rekose, u to vreme biti zenskaros i nije bio problem. Nije bas da su od muskaraca zahtevali da budu cedni i nevini pre ulaska u brak. Ja iskreno nisam video nijedan od tih 102 nagovestaja da Loras nije peder.

ŽENSKAROSH ME PREVARIO HEEEEEEEEJ ! :tf:

Link to comment
Share on other sites

Након прочитаних "Змајева", гледао сам коментар на Јутубу о књизи и у коментарима сам наишао на занимљиву теорију:

"When the sun rises in the west and sets in the east,” said Mirri Maz Duur. “When the seas go dry and mountains blow in the wind like leaves."

"Сунце које се рађа на западу" - Квентин Мартел.

"Планине расуте у ветар" - пирамиде у робовласничким градовима

"Мора која се исушују" - дотрачко море које одумире

Теорије завере? Није моја идеја, али ми се теорија свиђа и није немогућа.

Comments? [:)]

Link to comment
Share on other sites

ok ljudi, loras je gej renli je gej, svi smo gej samo kazem da to nije toliko ocigledno prikazano u knjizi (prve dve zapravo, trecu tek citam) kao sto su neki spomenuli, a pogotovo ne u prvoj knjizipo kojoj je serija i snimnjena... ja nisam to shvatio tako, vi jeste, svaka vam cast znate da prepoznate srednjoveknovnog pedera kada prodje pored vas :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

У првој није приказано уопште, то и јесте један од разлога за "расправу" да ли је требало тако да пљуну пред ноге у првој сезони, мада, у другој и неће бити превише времена.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...