Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

EDIT: utisci korisnika koji su dobili adsl izdvojeni su u zaseban topik. kada adsl bude uključen i vama, postujte utiske na opštem topiku, i biće prebačeni ovamo.

Eto, sada mi sve radi... I sabija. Upravo otvaram 30 stranica u pozadini i dlujem sa 24k preko torrenta. ;) Ping manje vishe, mada tek treba da vidim podeshavanja i tako to.

Toliko.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Ping na sbbu je takav zato shto od sezama signal ide do shvapske/austrije/madjarske gde_li_vech pa se vracha kod nas na sbb..

Stoga u nemachkoj, italiji i cheshkoj pingujem za desetak manje nego na sbbu..

Ping je prilichno konstantan (63 najchesche) i da dosad nisam imao ni sekund laga..

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

sezampro adsl home 256k - utisci posle dva dana korišćenja:

- instalacija: iako postoji opcija da ljudi iz sezama dođu kod vas i instaliraju opremu, svakako je bolje otići kod njih, preuzeti opremu i sve to povezati samostalno uz mnogo manje čekanja. u tipičnom paketu za kućnog korisnika dobija se USB adsl modem (noname, made in china, sa conexant driverima), jedan spliter, cd za automatsku instalaciju, uputstvo i potrebni kablovi. doplata za ethernet adsl ruter je 1200 a za dodatne splitere (ako u stanu/kući imate više tlf utičnica) 400 dinara. moram da napomenem da sam ja dobio pogrešan cd, pa da veza nije radila dok nisam ručno podesio jedan parametar (tehnička podrška je korektna)

- surf: radi "kao sa diska" bez previše downloada u pozadini, a podnošljivo je i kada download ide (skoro) punom brzinom

- download: prosečno 28 kB/s, za sada podjednako dobro sa sezanovih servera i sa interneta

- p2p: zavisi od izvora, za sada sam preko aresa uspeo da izvučem najviše 20 kB/s, što je za muziku opet više nego dovoljno

- igranje: ping na sbb-u 50-100, što je za broadband veoma loše.. ostaje da isprobam servere po evropi, da se još malo zabavim ASE-om i eventualno pogledam neki tweak guide za adsl i gaming.

to je to, nisam stigao da isprobam previše stvari jer sam u međuvremenu morao da reinstaliram windows (uf.). danas sam nameravao da isprobam torrente, neki net radio i možda malo igram battlefield na nemačkim serverima, pa ću editovati ovaj post.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ajde dajte ovde jos neke utiske korisnika posle visemesecnog koricenja, kakvi su utisci na kom provajderu i sl. Evo recimo poceli su da uvode ADSL i u Blokovima na NBG-u pa me sad bas interesuje kog biste provajdera preporucili iz ugla korisnika, mada sam svestan cinjenice da je vecina probala samo po jednog, ali ipak onako opsti utisci.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sezam je ostao najskuplji a za igranje nisu, pa počinjem da razmišljam da se nisam zajebao..

prvu stavku donekle nadoknađuju sa 50 sms poruka, a igranje me ionako više ne interesuje preterano, ali bih voleo da imam i tu opciju svejedno..

sve ostalo kod njih radi odlično, pucanja i padova maltene nema, download je uvek 27 kb/s, p2p radi odlično pošto se dobija javna ip adresa, nema zatvorenih portova, itd.

Link to comment
Share on other sites

Ako gledamo 256/64kbit flat varijantu koju vecina ljudi koristi Sezam jeste najskuplji sa 2200 dindzi mesecno u odnosu na Eunet (2100), Beotel (2000) i Verat sa 1700 (koji doduse nemaju besplatnu instalaciju). Ono sto mene zanima jeste kakvi su utisci sa drugih provajdera jer tipa ako bi uzeo kod Beotela umesto kod Sezama na godisnjem nivou ustedim nesto vise od mesecne pretplate. (Verat nekako ne racunam u normalne provajdere, pa mi i nisu bas primamljivi)

Sa druge strane besplatne sms poruke mi ne znace ama bas nista, otkada sam korisnik sezama (vise od 5-6 godina) nisam poslao ukupno 3 poruke tako da to nije stavka, ali jeste sto me nostalgija vuce ka njima :)

A zasto nisu za igranje, tipa koliki je ping na inostranim Quake/CS serverima? Posto kapiram da za WC3 nije problem veza. Ni ja ne verujem da bi se igrao preterano, ali mi je mladalacki san da igram Kvejk na netu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Wow i eve [preko jednog naloga] pikam kod ortaka koji je na veratovom adsl-u, sve radi odlichno, dl je dobar, ping ga inostranim cs serverima je oko 40-50, a stranim q3 oko 50-80. Net na veratu se koriti vec 4 meseca. Mada

preporuka za eunet zbog nivoa agregacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

meni su rekli u YUBCu da se cheka "oko 4 nedleje i ne zavisi od nas nego to telekoma pa kad oni ukljuche mi vas zovemo" ugovor sam podpisao drugog decembra, sada je deseti januar ( i juche se ljubaznagospojica chudom chudila kako me josh nisu ukljuchili)...

Link to comment
Share on other sites

Kao nova godina je, i te varijante, verovatno zbog toga. Samo se nadaj da ti ne jave u fazonu 'e ipak nema vise kapaciteta, sorry, zeznuli smo se". Mene je inache sezam zvao mislim posle nedelju dana otprilike, ja sutradan otis'o po adsl i bio veseo :) I sad sam veseo, ali malo manje, posto se ispostavilo da ne radi sve bas kako treba, kao sto ste i sami citali :)

Link to comment
Share on other sites

hehe,ja bio na Sezamu,i sve je radilo do jaja,al kao bilo mi je skupo (2200)

pa mi ortak kaze za Beocity gde je 1700,pa se iskljucim iz Sezama i odem kod ovih,onda shvatim da me je ortak zajebao,te da moram da platim minimum 3 meseca(5300) ode mi ceo dzeparac,a vec 3 nedelje mi nisu ugradili.Da mi nije ovako copava noga,uzeo bi palicu otisao tamo i *#%(^&#$%^#)%^#%^).

izvinjavam se svima,morao sam da otvorim dusu [V]

Obito.jpg

Rancid Blade

Just another manga freak

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iako koristim budjavi kablovski za koji svi znamo kako (ne)radi, evo da prenesem utiske mog ortaka koji je uzeo NeoBee adsl 256 flat. Posle prikljucivanja prvih par sati je radilo besprekorno a onda su poceli problemi. Gubitak signala u trajanju i do pola dana, smanjenje protoka a od pre par dana iskljucili su p2p podrsku, sto znaci da je koristenje torenta, soulseek-a, mirc dcc-a onemoguceno. Sve u svemu lik sada ceka da mu istekne pretplata za mesec i raskinuce ugovor. Nesto vise o ovom fenomenu je spomenuo i Kuzma u SK, monopolizam provajdera i ulizivanje zapadu tako sto ce nama katovati skidanje sa neta. Smrde.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...