Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

ah da, zaboravih da napomenem da nemam aktivan ugovor sa nijednim mobilnim operaterom (furamo prepaid na A1 za 400rsd mesecno, pokriva sve sto mi treba). u sustini bih uzeo samo net, TV me ne zanima i imam uredjaj fizicki, ali radi sat vremena mesecno, eventualno kad naleti neko dete u goste, pa pustim nesto sareno.

ovo sto lucy kaze za tehnicke mogucnosti - znam da mogu SBB (ali pretpostavljam da otpada zbog moje TV situacije), Yettel (ima neka bakica pored), pretpostavljam MTS takodje jer su svuda, za Orion i ostale bih morao proveriti. edit: proverih za Orion, ne moze optika kod mene.

btw, koja je situacija sad sa ugovorima ako hocu da raskinem pre isteka? je l' se opet placaju neki penali ili su to malo regulisali? ili se samo kakilo po vestima, a niko nista nije promenio i i dalje niko nema nikakvu zastitu kao potrosac?

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evgeniy said:

ah da, zaboravih da napomenem da nemam aktivan ugovor sa nijednim mobilnim operaterom (furamo prepaid na A1 za 400rsd mesecno, pokriva sve sto mi treba). u sustini bih uzeo samo net, TV me ne zanima i imam uredjaj fizicki, ali radi sat vremena mesecno, eventualno kad naleti neko dete u goste, pa pustim nesto sareno.

ovo sto lucy kaze za tehnicke mogucnosti - znam da mogu SBB (ali pretpostavljam da otpada zbog moje TV situacije), Yettel (ima neka bakica pored), pretpostavljam MTS takodje jer su svuda, za Orion i ostale bih morao proveriti.

btw, koja je situacija sad sa ugovorima ako hocu da raskinem pre isteka? je l' se opet placaju neki penali ili su to malo regulisali? ili se samo kakilo po vestima, a niko nista nije promenio i i dalje niko nema nikakvu zastitu kao potrosac?

fora kod većine mimo Oriona (mada proveri) je da ne možeš da uzmeš samo internet, mislim da je internet + tv najmanje što daju da uzmeš. Za SBB je sto posto bilo tako, MTS takođe mislim da za fizička lica nudi samo optiku + TV. Jetel nisam ispitivao. 

Ja sam zato i uzeo Orion jer ima samo internet paket, a imam i sužen izbor jer imam još samo SBB u zgradi npr, telekom nema uopšte. 

8 minutes ago, evgeniy said:

btw, koja je situacija sad sa ugovorima ako hocu da raskinem pre isteka? je l' se opet placaju neki penali ili su to malo regulisali? ili se samo kakilo po vestima, a niko nista nije promenio i i dalje niko nema nikakvu zastitu kao potrosac?

ovo sad šljaka, "samo" plaćaš razliku u ceni koju si ostvario ugovorom koji si raskinuo, ali vodi računa da su se onda ovi dosetili pa stave ono 8000 dinara pretplata bez ugovora a 1200 sa ugovorom i onda npr ti hoćeš da raskineš za 5 meseci i kažu nema frke, 5 x 6800 din i raskidamo ugovor! 🙂 Nije baš tako ekstremno ali svakako proveri dobro. A inače kod SBB-a kad sam raskidao ugovor znam da su bili pomenuli i neku "taksu za raskid" neka glupost, koju na kraju nisam platio, možda je to neka fora kao ovo gore što plaćam 300 din za "obnovu ugovora".

Link to comment
Share on other sites

Mene je MTS zvao nešto da mi nudi 18 meseci po dinar tako da ispadne da plaćaš samo 6 meseci, neka suluda opcija, ali mi prosto nije igralo u tom trenutku. SBB mislim da ti definitivno otpada, pogotovu što ti nije bitna televizija koja bi mogla biti tas na vagi, jer su prosto skupi, imaju i oni akciju za nove korisnike za 1 dinar 12 meseci, ali je posle toga najniža cena fazon 3600 dinara, tako da ti u praksi dođe 1800 dinara mesečno. Yettel znam ljude koji imaju i zadovoljni su u smislu nema prekida i sranja, a nude recimo 12 meseci po dinar posle čega je cena 1600 mesečno, tako da praktično izađe 800 dinara mesečno za 300/150 net što mi deluje ekstra ponuda koja bi ti bila ok. 

Što se ugovorne obaveze tiče nisam imao iskustvo iz prve ruke ali sam shvatio da možeš da raskineš kad hoćeš s tim da onda moraš da isplatiš taj benefit koji si imao. Na primer ako uzmemo ovo kod Yettela da si imao 12 meseci po 1 dinar i onda posle 1600 mesečno, ne možeš da iskoristiš tih 12 meseci i onda kažeš pozvoz i platio si 12 dinara. Nego možeš da raskineš ugovor ali da im platiš tih 12 meseci (ili koliko već da si bio) po punoj ceni od 1600 dinara mesečno kao što bi plaćao i ostatak ugovora. U smislu ne mogu da te "drže" ali je i logično da ne možeš samo da pobegneš 🙂 

Edit: Ulete Laki, da verovatno to treba obratiti pažnju, jer na primer je kod Yettela taj paket kao 2200 dinara, ali je onda "na akciji" 1600 mesečno, pa u slučaju raskida ugovora me ne bi čudilo da traže da platiš 2200 dinara, to bi moralo da se pročita. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mrzim Orion okvirno od 2005 mada realnije od nesto kasnije pa ne mogu biti objektivan, Laki moze da pomogne kod njih. Sto se tice Yebtela, oni koriste MTS optiku koju ne mogu dovoljno da preporucim. Prednost kod njih je DL/UL koji je 2/1 u odnosu na Orion koji daje 3/1 i manje mada ima vece DL brzine i marginalno je skuplji. Kontam da im je losija podrska, mada ko zna da li ce ti i trebati. Svakako koga god da odaberes izmedju Oriona/Yebtela (MTS ti ne treba jer si u A1) bice ti puno bolje od Beotela.

Sto se tice penala, placas jedino benefite koje si koristio ili da isplatis UO do kraja u zavisnosti sta ti je jeftinije u tom trenutku. Ovo sto je Z pomenuo je za Y korisnike, neznatno je skuplje za one koji su van mreze tipa 100-200 dingera mesecno. Vidi sta ti je bitnije pa preseci

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

mislim da mi Yettel najbolje deluje za sad, rekose da ce da me iscimaju malo kasnije, pa da vidim detaljnije sta i kako.

u sustini, sad placam 50/1 lol kod Beotela za 1590rsd + fiksni 690rsd, ali merkam ovaj Yettel Hipernet L (250/125) koji mu dodje 1rsd prvih 12 meseci, a onda 2k mesecno. ali kad se sve presabere to je 1000 mesecno, minus fiksni koji mogu da otkazem = 300rsd mesecno, sto je bas bagatela narocito zbog razlike u brzini. jos samo da ih pitam da mi odrade racunicu za raskid ugovora na konkretnom primeru kad me pozovu, ali kapiram da sam vec odlucio i mimo toga 😃

hvala drugari! 😘

Edited by evgeniy
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

I oni imaju sad neke za 1 dinar 12 meseci možda čak i duže. edit: aha ne, zapravo nude 50% popusta tokom svih 24 meseca ugovora i vidim da ima optika za već 1200 din što deluje kao bargain u ovom trenutku.

jbt Laki, a sta 12x1 ili 24x0.5 od skora nije isto? :))

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

jbt Laki, a sta 12x1 ili 24x0.5 od skora nije isto? :))

pa nije isto u smislu budžeta, možeš ti da ga "podeliš" ali 24 puta 1200 dinara nije kao 12 puta dinar pa 12 puta 2400.

poenta je bila samo dati preciznu informaciju!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, evgeniy said:

jutros pozvao informativno da vidim koja je prica, sat vremena kasnije dosli ljudi, a sad

  Reveal hidden contents

ala ce da se gugla, lele!

zaboravih da se zahvalim i kaliju, uzeh 14 meseci po dinar 😘

bravo mešugo da te u sreći koristi!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

MTS/Supernova dize cene od 01.03.

 

Quote

Od 1. marta aktuelna komercijalna ponuda važi za sve mts korisnike

Od 01.marta tekuće godine važiće aktuelni paketi iz komercijalne ponude.
O aktuelnoj ponudi se možete dodatno informisati na sajtu mts.rs.

https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona/Vesti/Servisne-informacije/a120624-Od-1.-marta-aktuelna-komercijalna-ponuda-vazi-za-sve-mts-korisnike.html

A posto im je obavestenje super-recito, drugi napravise pregled cena i paketa

https://telesrbija.com/uploads/arhiva_telekom_2024-02-01_Postpaid-tarife-sa-sablonom-migracije-01.03.2024_.pdf
https://telesrbija.com/uploads/arhiva_telekom_2024-02-01_BOX-paketi-i-pojedinacne-usluge-Matrica-migracije.pdf
https://telesrbija.com/uploads/arhiva_telekom_2024-02-01_Supernova-paketi-i-pojedinane-usluge---Matrica-migracije.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

bogami za neke pakete od pre su skoro duplo podigli cene.

ali ja sam mislio da važi ona fora da nema promena cena za pakete koje su ljudi imali pre kad su ih kupili, ali očigledno toga više nema.

fascinira me samo koliko su zapravo u međuvremenu pravili paketa i izmena, ono kao imaš omorika, morava i soko i kao to je to, a ustviar po 50 različitih podtarifa pod tim, pa čak i istim imenom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako neko planira da se prebaci na MTS, zvanično nude Box 3 šest meseci po dinar, ali ako lepo pitate daće još 6 meseci (ukupno 12 meseci na ugovor od 24 meseca). 

Pošto je SBB uveo dodatnih 300 RSD za pakete koji nisu pod ugovornom obavezom, sračunao sam da sa MTS uštedim ~400€ za dve godine. A upload mi je sa 25Mb otišao na 170Mb.

Link to comment
Share on other sites

Ček, samo da vidim da li sam dobro razumeo, ako dobro gledam na njihovom sajtu Box 3 pretplata iznosi 4199 dinara mesečno, ti dobiješ 12 meseci za dž? Ili sam nešto propustio? Jer gledam samo ove pakete što nemaju i mobilni, to mi mnogo komplikuje računicu.

SBB je katastrofa za postojeće korisnike, ali recimo su meni na nov ugovor dali isto 12 meseci za dž za praktično najjači paket koji je inače 5.250 dinara. Tako da mi realno dođe negde oko 2600 dinara naspram MTS-ovih 2100, nije ni mala razlika, ali opet nije ni 400 evra nego 100 na dve godine, plus imaš još kao HBO i tako neke gluposti. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da pritisak na mts i supernovu i nije tako bezlazen. Sad su malo dopunili resenje da ce ipak postovati ZEK. Doduse jos uvek su sve uvili u oblandu.

 

Od 1. marta aktuelna komercijalna ponuda važi za sve Supernova korisnike

Od 1.marta tekuće godine važiće aktuelni paketi iz komercijalne ponude. Dodatno semožete informisati na sajtu Supernove.

Prelaskom na aktuelnu ponudu ostajemo verni kvalitetu i najboljem korisničkom iskustvu, a cilj nam je da svim našim korisnicima omogućimo da uživaju u svim pogodnostima naše ponude u mreži broj 1. Ovim prelaskom korisnicima se garantuju prava u skladu sa članom 131. Zakona o elektronskim komunikacijama.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zwerko said:

Ček, samo da vidim da li sam dobro razumeo, ako dobro gledam na njihovom sajtu Box 3 pretplata iznosi 4199 dinara mesečno, ti dobiješ 12 meseci za dž? Ili sam nešto propustio? Jer gledam samo ove pakete što nemaju i mobilni, to mi mnogo komplikuje računicu.

SBB je katastrofa za postojeće korisnike, ali recimo su meni na nov ugovor dali isto 12 meseci za dž za praktično najjači paket koji je inače 5.250 dinara. Tako da mi realno dođe negde oko 2600 dinara naspram MTS-ovih 2100, nije ni mala razlika, ali opet nije ni 400 evra nego 100 na dve godine, plus imaš još kao HBO i tako neke gluposti. 

Tako je. Box 3 je prvih 12 meseci 1 RSD, pa 12 meseci 4.199 RSD.

Box 4 dodaje mobilnu pretplatu, ali tu su cene ček više nego kad bih odvojeno potpisao ugovor, pa sam preskočio.

Ja sam na SBB plaćao ~4.200 za Eon Full (fiksni, net, tv). Zezalo me to što žena nije htela da se odrekne fiksnog, i imao sam upload 25Mb što mi je pravilo nekad probleme na većim sastancima.

Link to comment
Share on other sites

Za boks 4 isto ima opcija 12x1 ili 24x50% i za te pare "32€ mesecno" ne vidim bolju ponudu. Neograniceno interneta na telefonu, 18gb zapadnog balkana, 3gb u romingu. 1000/500 dl/ul i 200gb za deljenje sa jos 2 linije koje se dodaju u box 4. Kome je bitna televizija mislim da pored arene dolazi i sa otkljucanim HBO paketom ali nisam 100% siguran. U aprilu mi istice ugovorna obaveza pa cu preci sa plavog na zlatni. Meni je i plavi zavrsavao posao jer ni ovih 200gb iz boksa nisam mogao da potrosim mesecno, ali kad je bal nek je baskembal... za 32€ daj sve sem cumura!

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Trenutno najbolja opcija za MTS koja mislim da i dalje važi je 24 meseca za 1 dinar 🙂 I to neki BOX 2 ili 3 na primer. 

A dobija se ako imate fiksni broj telefona ali na njemu nemate MTS uslugu.

Nema nikakve kvake, prosto hoće da "zabodu zastavicu" da korisnik ne ode na SBB, posle 24 meseca ističe ugovor i to je to.

"Kvaka" je što najčešće zovu na te fiksne koji su ljudima isključeni i niko nema telefon, osim ako nekako po jmbg i slično ne mogu da te nađu na mobilnom.

18 hours ago, daniiL said:

Izgleda da pritisak na mts i supernovu i nije tako bezlazen. Sad su malo dopunili resenje da ce ipak postovati ZEK. Doduse jos uvek su sve uvili u oblandu.

 

nisam ispratio, šta je ovde bio problem?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lucky said:

Trenutno najbolja opcija za MTS koja mislim da i dalje važi je 24 meseca za 1 dinar 🙂 I to neki BOX 2 ili 3 na primer. 

A dobija se ako imate fiksni broj telefona ali na njemu nemate MTS uslugu.

Nema nikakve kvake, prosto hoće da "zabodu zastavicu" da korisnik ne ode na SBB, posle 24 meseca ističe ugovor i to je to.

"Kvaka" je što najčešće zovu na te fiksne koji su ljudima isključeni i niko nema telefon, osim ako nekako po jmbg i slično ne mogu da te nađu na mobilnom.

nisam ispratio, šta je ovde bio problem?

U pravu si za taj box 3 TV + internet koji se nudio za 24x1, ali to realno ne kaci nas vec neke dinosauruse pa ako se poklopi da imaju nekoga ko bi te usluge koristio onda top.

Sto se tice problema MTS je hteo poput SBB - Yettela i ostalih sabana da korisnike koji su jos pod ugovornom obavezom 1 marta migrira na pakete iz aktuelene ponude a koji su fazon 400-1500 skuplji na mesecnom nivou. Dosta ljudi je najavljivalo raskid pozivajuci se na clan 131 pa kapiram da su sad odlucili da nece dirati stare ugovorne obveznike do isteka UO.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Trenutno najbolja opcija za MTS koja mislim da i dalje važi je 24 meseca za 1 dinar 🙂 I to neki BOX 2 ili 3 na primer. 

A dobija se ako imate fiksni broj telefona ali na njemu nemate MTS uslugu.

Nema nikakve kvake, prosto hoće da "zabodu zastavicu" da korisnik ne ode na SBB, posle 24 meseca ističe ugovor i to je to.

"Kvaka" je što najčešće zovu na te fiksne koji su ljudima isključeni i niko nema telefon, osim ako nekako po jmbg i slično ne mogu da te nađu na mobilnom.

nisam ispratio, šta je ovde bio problem?

Najavili su poskupljenje za sve korisnike, ukljucujuci i ove pod ugovornim obavezama. Onda su tvrdili da se ne moze raskinuti ugovor, bez obzira sto su povecali cene. Pogledaj kako je najavljena promena paketa u Leonardovom postu, nekoliko postova iznad. Juce su promenili tekst najave poskupljenja, da ce garantovati prava potrosaca navedena u clanu 131 ZEKa.

Evo na primer kako je Orion najavio slicnu stvar, bez ikakvih okolisanja, ide poskupljenje, pa izvolite, zovite da raskinete ugovor ili da se nagodite:

 

OBAVEŠTENJE O PROMENI CENA ZA REZIDENCIJALNE KORISNIKE

30.01.2024

Dragi korisnici,

Obaveštavamo vas da će od 01.03.2024. cene pojedinih internet paketa biti uvećane za 250,00 rsd, a pojedinih Dual Tel, Dual TV i Triple paketa za 350,00 rsd sa uračunatim PDV-om.

Obaveštenje o ovome je sastavni deo računa kod svih korisnika koji su obuhvaćeni ovom promenom, dok je detaljnija informacija ovim korisnicima dodatno prosleđena i na registrovanu email adresu ili adresu prebivališta (korisnici koji su odabrali da račune primaju u papirnoj formi) kao poseban dokument u prilogu računa za januar mesec.

Povećanje je posledica povećanja opštih troškova poslovanja, a korisnici koji nisu saglasni sa ovom promenom, u skladu sa članom 131. Zakona o elektronskim komunikacijama, imaju mogućnost da raskinu pretplatnički ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, zaključno sa 07. martom 2024. godine.

Zahvaljujemo vam se na razumevanju i nadamo se da ćemo uspešno nastaviti saradnju i opravdati vaše dosadašnje poverenje.

Vaš Orion telekom

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

Sto se tice problema MTS je hteo poput SBB - Yettela i ostalih sabana da korisnike koji su jos pod ugovornom obavezom 1 marta migrira na pakete iz aktuelene ponude a koji su fazon 400-1500 skuplji na mesecnom nivou. Dosta ljudi je najavljivalo raskid pozivajuci se na clan 131 pa kapiram da su sad odlucili da nece dirati stare ugovorne obveznike do isteka UO.

aham, ok... samo su prolongirali za koji mesec pa će tad reći "e jbg istekao ti ugovor, sad je pretplata 1000 din veća" 🙂

2 hours ago, daniiL said:

Evo na primer kako je Orion najavio slicnu stvar, bez ikakvih okolisanja, ide poskupljenje, pa izvolite, zovite da raskinete ugovor ili da se nagodite:

sve jasno, kapiram sad, nisam ispratio ovaj momenat, mada mi sad tek ima smisla što me iz Oriona zvao neko pre jedno mesec dana da pita da obnovim ugovor :))

Link to comment
Share on other sites

Ima jos jedna lol stvar u vezi cele te price bar kod MTS. Meni je racun za o12 uz popust tipa 1300 na 2 godine dok mi od prvog marta skace na 2300 znaci 1000 lagano. Jutros zvao KC i najavio raskid na osnovu clana 131 i kroz sat vremena me pozvao neki baki iz crne gore i kao vidim da ste najavili raskid ja rekoh tako je... Kaze car, da li ste voljni da nastavite koriscenje usluge po starim ugovorom ja rekoh jesam. Kaze prosledjujem tehnickoj podrsci bice vam odgovoreno u najkracem roku. Ovo nije sala jer sam citao da je brdo ljudi nastavilo koriscenje MTS usluga pa ocekujem i meni da "odobre". Prosto je sjajno kako su digli cene pa onaj koji je upoznat sa pravima nastavice da koristi usluge po starom cenovniku dok ce vecina onih koji ne zna da dobije po dzepu. 

  • Thanks (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...