Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

saznao nedavno, pre 2 meseca sve stalo zbog nekog izdrkavanja huaweia, dodatne pare hteli etc..... pa su neki njihov deo posla prebacili nasima, vrv bata Andrejevoj firmici nekoj, tako da su nastavili pre par nedelja dalje.... zapravo najpipaviji deo je ulazak sa vlaknom U STAN t jobjekat korisnika... imas brdo ljudi koji NECE da im se uvlaci vlakno i busi mikro rupica nigde iako zele dobar net, imas ljude kojia ne treba uopste net, a imas ljude ko ja koji bi progrizli zid zubima samo da mi dovuku jebeni fiber konacno na gajbu...  offc, koliko god radili i dalje je presporo... :D 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle ti to da je problem sa ulaskom u stan - SBB to radi vec godinama, kod moje keve je svojevremeno Targo provlacio optiku do stana i ne secam se da se iko od komsija nesto bunio oko toga iako je bila posebna rupa u odnosu na kablovsku televiziju koja je isla ranije. Naravno imaces neke koji nece hteti ali to verovatno i nisu ljudi koji su ciljna populacija za opticki internet. 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

optika za godinu dana.....

 

...tek kreće konkretno, u smislu masovno puštanje korisnika.  najvijam za SBB govna da puste prvi svoju optiku ali........ ista govna.  :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Istice mi ugovor sa MTS sledeceg meseca pa se dvoumim sta raditi. Nesto mi se cini da je opao kvalitet ADSL usluge pa sam razmisljao da probam IKOMBB cabal a da potpisem ugovor za telefon mada se i tu dvoumik da predjem n VIP. 

Dajte neki predlog da se ne zaglavim jos 2g sa idiotima 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Drugari, imam problem netom. U dve slobe jako slabo/nikako baca wireless, ruter je neki cisco, net sbbov. Kako izdajem stan strejndzerima, jako im je bitno da imaju net u spavacim sobama. E sad ja ne znam sta se radi u ovakvoj situaciji, dal bolji aparat, dal neki pojacivac( ne secam se da sam vidieo ovo al zvuci logicno:)) ?

Zvao sam sbb i rekose mi da "ljudi inace uzimaju dve pretplate za tv ako im slabi signal na vise aparata" xD

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Цимај их опет, неко мора да дође и провери сигнал рутера. Ако није добар, требало би да ти дају заменски.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, badnick said:

Drugari, imam problem netom. U dve slobe jako slabo/nikako baca wireless, ruter je neki cisco, net sbbov. Kako izdajem stan strejndzerima, jako im je bitno da imaju net u spavacim sobama. E sad ja ne znam sta se radi u ovakvoj situaciji, dal bolji aparat, dal neki pojacivac( ne secam se da sam vidieo ovo al zvuci logicno:)) ?

Zvao sam sbb i rekose mi da "ljudi inace uzimaju dve pretplate za tv ako im slabi signal na vise aparata" xD

srecno. ortak je imao istu situaciju sa sbbom i nisu mu resili iz X dolazaka.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

modem visoko negde.....  ili da se uzme dodatni neki tp link wifi rutercic i stavi na pola puta do tih soba....


in other news, 169GB mi je poslednji 4K klip za YT, KAKO jebeno gurnuti to, serem se u drzavu i net i sve provajdere....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Zar ne radiš ti u nekom tom provajderu? :tf:

Ja za upload koristim Beogrid kod keve, iako je deo SBB-a oni i dalje imaju simetrične pakete, 50/50, radi ok za upload, za tu količinu podataka ostaviš preko noći i kul. Inače Orion preko optike nudi za 4.5k dinara triple paket sa 1000/100 što je isto korektna ponuda gde ima njihove optike. Moju kevu su nedavno cimali da im da saglasnost za ulazak u zgradu tako da se nadam da će biti uskoro s obzirom da mrtvi Telekom ne radi ništa. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Zwerko said:

Zar ne radiš ti u nekom tom provajderu? :tf:

Ja za upload koristim Beogrid kod keve, iako je deo SBB-a oni i dalje imaju simetrične pakete, 50/50, radi ok za upload, za tu količinu podataka ostaviš preko noći i kul. Inače Orion preko optike nudi za 4.5k dinara triple paket sa 1000/100 što je isto korektna ponuda gde ima njihove optike. Moju kevu su nedavno cimali da im da saglasnost za ulazak u zgradu tako da se nadam da će biti uskoro s obzirom da mrtvi Telekom ne radi ništa. 

Ma daj brate, nemoj me zajebavati sa tim "statistical error" provajderima koji pokrivaju 2 ulice tj. 18 korisnika i daju simetriju protok.....  :)  Pa da ih ima svuda vec bi davao 5k mesecno za neki pristojan flow da mogu da radim jebeno, ne mogu da guram velike klipove na kanal, ne mogu da igram Quake u strimu (a i van strima jedva radi, pung mi se sere u zhivot).....  Evo slusam svaki dan anegdote iz ove pocetne faze pustanja optike prvim korisnicima, bolje da ne preprichavam sta sam sve cuo...  uz malo srece u martu sam na fiberu konacno i ja ovde na dorcolu...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2017 at 3:44 PM, fatboy said:

Update:  ovi novi net paketi Telekoma krecu 05. JUNA, eto pa ko ima srece da su mu optiku dovukli do komsiluka ili same gajbe moci ce da uziva u vecim brzinama  Up/Down i manjem pingu u igrama  (oo)

 

5 hours ago, fatboy said:

 uz malo srece u martu sam na fiberu konacno i ja ovde na dorcolu...

Jel da pitam u martu koje godine ili bolje ne? :tf:

Moram malo da te drndam zato što si bio tako entuzijastičan a moja iskustva sa Telekomom su sve samo ne to :) 

Slažem se ja da je problem sa svim provajderima koji daju iole normalne uslove to što imaju izuzetno malu pokrivenost jer su realno SBB i Telekom monopolisti (a preko Telekoma i svi koji nude ADSL) i oni jedini imaju razvijenu mrežu. Voleo bih ja da naš Telekom razvuče optiku svuda pa da imamo kao Hrvati 500/500 za 30 evra (pri čemu je garantovano minimalno 370 Mbit/s). Naravno nije ni kod njih to na celoj teritoriji ali Zagreb i veći gradovi će biti pokriveni do sledeće godine. Ono što si ti pričao da će biti Telekom optika paketi (a verujem da ništa nisu povećali u međuvremenu) je tipa 20-30% ubrzanje na download strani i malo veće na upload strani koja je i dalje kriminalno mala. 

A tamo kod moje keve prošla Telekom optika i jedino što imam od toga su kanalice sa MTS logotipom :)

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kakav crni entuzijazam, pa prvi sam ih pljuvao jos pre x godina sto ne vuku optiku svuda...  i nadao se potajno da ce konkurencija odraditi istu pre njih ali avaj...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

In other news, MEGA JAD se nastavlja, evo PREDIKCIJA za nove mts OPTIKA pakete, cene su OKVIRNE... na zalost opet FAIL u najavi obzirom da je odnos Up/Down prejadan...

150/20 - 3400
250/30 - 3800
1000/100 - 9000


Ovo je unofficial i jos nije potvrdjeno, ali dovoljno da obezbedi gorak ukus u ustima jos neko vreme.  [xx(]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zr.ninja said:

Bas je mega jad, stvarno ne znam koliki upload ocekujes?

 

Ocekujem da klip od 160GB ne guram na YT do penzije tebra.

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...