Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

Pa pre 10+ godina sam imao slicnu pricu kao Milance...kod Boleca lik iz suprotnog se okrece polukruzno tik ispred mene jedva zakocih da ga pustim...i sirim ruke u cudu sta covek radi, on me posle jurio do prvog semofora, izasao iz kola i dosao na prozor, kao sta ti meni siris ruke, bez glave ces da ostanes...srecom iskulirah, on posle prodje kroz cisto crveno i nikom nista...

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Овог Лука уз Норвешке сам и ја упратио. Набасао случајно. Невероватна прича. Вратио се у Норвешку изгледа. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dende said:

E sad, problem je u srpskom drustvu sto je mnogo ljudi nadrkano zbog raznoraznih stvari - povecanja cena, nemogucnosti nalazenja posla, parkinga, vucica, itd. To su obicni ljudi koje sklop faktora dovodi do vrsenja krivicnog dela jer su im inhibicije snizene zbog spoljasnjih nadrazaja. Ja se uvek setim lika, ima kanal Zivot u Norveskoj - vratio se u Srbiju i lik ga na parkingu izbode u vrat zbog parking mesta. https://www.kurir.rs/crna-hronika/3631087/ovo-je-krusevljanin-kog-su-umalo-preklali-zbog-parking-mesta-sladjan-se-nedavno-vratio-iz-norveske-u-domovinu-pa-izboden-u-centru. Ja se mnogo plasim takvih likova a nikad ne znas kada ce ti se put sresti sa tako nekim idiotom. Zato sam manji od makovog zrna kad odem kuci.

ima i toga, ali sigurno nismo jedini 🙂 možda kod nas ima nešto više nego "tamo negde" ali daleko od toga da su drugi imuni. sve ovo kažem jer to što ti kažeš se lako događa i u drugim zemljama širom planete, jedino što kad su tako solo incidenti to retko kad dođe do nas.

pa evo ja samo za nedelju dana što sam bio u hamburgu bila dva neka "incidenta" sa nekim pucnjavama i ubijenima. ne kažem da je tako svake nedelje ovo je sigurno bio izuzetak ali očigledno se događa dovoljno često, nažalost.

5 hours ago, Dende said:

Koliko ce robijati tata od Koste Kecmanovica - pitanje je delom od cinjenica a delom politicko. Sigurno ce hteti da naprave primer od njega, ali i da dobije maksimalnu kaznu, robijace max 2 godine. Za samog klinca nisam siguran kako mogu da ga zadrze jer on sustinski 'nista nije uradio'. Njegovo delo ne povlaci nikakve posledice. On nije u dobi u kojima moze da ima umisljaj jer je lice koje nema cak ni delimicnu poslovnu sposobnost. Jedini osnov za njegovo trenutno zadrzavanje je taj sto roditelji ne mogu da vrse roditeljsko pravo nad njim. Zivo me zanima da li ce se pojaviti neko advokat i postaviti to pitanje. 

ali keva je slobodna, nju nisu zadržali - tako da ona tu može da bude ona koja će ga dalje "čuvati" pod uslovom da ga puste, ali ja sam i dalje bliži ovoj Zw ideji da će mu napraviti dijagnozu do kraja života.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, overkind said:

Овог Лука уз Норвешке сам и ја упратио. Набасао случајно. Невероватна прича. Вратио се у Норвешку изгледа. 

unistice ga zapadne vrednosti

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 11:49 AM, Zwerko said:

Ne znam baš kako bi pretnja smrtnom kaznom odvratila počinioca u ovom slučaju, tačnije i u oba ova slučaja.

Зато што живиш у паралелном универзуму.

 

Анализирајући твоје постове, протеклих пар година на РУРу, убеђен сам да ти заправо и не постојиш, те да је Лаки хаковао лиценцу за Чет ГПТ и улоговао те овде да нас тролујеш.

No offense. 

  • Haha (+1) 2

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

ali keva je slobodna, nju nisu zadržali - tako da ona tu može da bude ona koja će ga dalje "čuvati" pod uslovom da ga puste, ali ja sam i dalje bliži ovoj Zw ideji da će mu napraviti dijagnozu do kraja života.

Evo ima u bljucu dobra analiza opcija za KK:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/majka-i-sestra-decaka-ubice-napustaju-srbiju/gt7fz49

On vise u Srbiji ne moze da zivi, ubice ga neko od roditelja zrtava ili random prolaznik. Jedina mu je sansa da mu se keva smiluje na njega i povede ga u inostranstvo.

Zamislite to, teoretski kad matori odrobija svoje, moze da ode kod njih i opet su porodica. Pojavi se jednog dana kulturna 'yugo' porodica u Asafenburgu da trazi stan...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

Evo ima u bljucu dobra analiza opcija za KK:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/majka-i-sestra-decaka-ubice-napustaju-srbiju/gt7fz49

On vise u Srbiji ne moze da zivi, ubice ga neko od roditelja zrtava ili random prolaznik. Jedina mu je sansa da mu se keva smiluje na njega i povede ga u inostranstvo.

Zamislite to, teoretski kad matori odrobija svoje, moze da ode kod njih i opet su porodica. Pojavi se jednog dana kulturna 'yugo' porodica u Asafenburgu da trazi stan...

OK, ali ovo i dalje znači da je prva opcija da ga zapravo hospitalizuju. Čak i da se roditelji ne slože sa time oduzeće im roditeljsko pravo i država o tome odlučiti. Mislim da u ovom slučaju država prosto nema taj luksuz da uopšte razmatra bilo koju opciju a koja ne podrazumeva njegovo zatvaranje na duži rok. Kako će ta forma izgledati je drugo pitanje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SATAN said:

Зато што живиш у паралелном универзуму.

 

Анализирајући твоје постове, протеклих пар година на РУРу, убеђен сам да ти заправо и не постојиш, те да је Лаки хаковао лиценцу за Чет ГПТ и улоговао те овде да нас тролујеш.

No offense. 

ahahahaah, i ja sam pomislio isto par puta

IDE GAS :))))))))

 

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Zwerko said:

OK, ali ovo i dalje znači da je prva opcija da ga zapravo hospitalizuju. Čak i da se roditelji ne slože sa time oduzeće im roditeljsko pravo i država o tome odlučiti. Mislim da u ovom slučaju država prosto nema taj luksuz da uopšte razmatra bilo koju opciju a koja ne podrazumeva njegovo zatvaranje na duži rok. Kako će ta forma izgledati je drugo pitanje. 

Da, ali do detetove 18te godine. Posle 18te, on stice punu poslovnu sposobnost i ima pravo da izadje na ulicu. Naravno, ukoliko mu poslovna sposobnost ne bude oduzeta (delimicno ili potpuno) sto se desava u vanparnicnom postupku (ne znam jesu li to sad preuzeli notari). Radio sam to par puta kod dementnih osoba, ali kod ovog malog mislim da postoji sansa da ce sudiji da se "predlozi" da bi bilo najbolje da mu oduzmu poslovnu sposobnost i onda moze na cuvanje i lecenje u psihijatrijskoj ustanovi zatvorenog tipa.

EDIT: Jedna stvar koju isto treba imati u umu je da se za godinu-dve vise niko nece ni secati ovog dogadjaja. Nova sranja  ce potisnuti secanje na stara i niko se vise nece ni baviti njime. Mere koje su sada uvedene ce popustiti jer nisu odrzive i stvorice se opasnost za neki novi incident ovog tipa, kao sto su se ranije desavali slicni incidenti ali ne sa ovako velikim posledicama (ja se recimo ovoga secam https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/velika-plana-pucnjava-u-skoli-osumnjiceni-uhapsen-nema-povredjenih/).
Kolektivno secanje je vrlo krhko i jedan od glavnih razloga zbog kojeg nam se desavaju ovakve stvari.

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dende said:

 

Zamislite to, teoretski kad matori odrobija svoje, moze da ode kod njih i opet su porodica. Pojavi se jednog dana kulturna 'yugo' porodica u Asafenburgu da trazi stan...

mislis u ofenbahu :DDD

2 hours ago, absolute said:

Dule, kakve je srece, verovatno bi prvo njega pozvali na veceru kao najblizeg komsiju

ahaha

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dende said:

Da, ali do detetove 18te godine. Posle 18te, on stice punu poslovnu sposobnost i ima pravo da izadje na ulicu. Naravno, ukoliko mu poslovna sposobnost ne bude oduzeta (delimicno ili potpuno) sto se desava u vanparnicnom postupku (ne znam jesu li to sad preuzeli notari). Radio sam to par puta kod dementnih osoba, ali kod ovog malog mislim da postoji sansa da ce sudiji da se "predlozi" da bi bilo najbolje da mu oduzmu poslovnu sposobnost i onda moze na cuvanje i lecenje u psihijatrijskoj ustanovi zatvorenog tipa.

EDIT: Jedna stvar koju isto treba imati u umu je da se za godinu-dve vise niko nece ni secati ovog dogadjaja. Nova sranja  ce potisnuti secanje na stara i niko se vise nece ni baviti njime. Mere koje su sada uvedene ce popustiti jer nisu odrzive i stvorice se opasnost za neki novi incident ovog tipa, kao sto su se ranije desavali slicni incidenti ali ne sa ovako velikim posledicama (ja se recimo ovoga secam https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/velika-plana-pucnjava-u-skoli-osumnjiceni-uhapsen-nema-povredjenih/).
Kolektivno secanje je vrlo krhko i jedan od glavnih razloga zbog kojeg nam se desavaju ovakve stvari.

ma pazi, kolektivno sećanje je rupa naravno, pa pola ljudi se više ne seća onog lika u CG što je pobio pola sela a to bilo prošle godine a bilo je i kod nas još par sličnih situacija.

Ali lako će se "prisetiti" ako ovi donesu odluku da ga puste. Jednostavno mediji će to ispratiti na ovaj ili onaj način i tad će već postojati klika od 10ak ljudi sigurno spremnih da ga negde pronađu.

A država ako bude u fazonu da sakrije da ga je pustila, tek će to da im se obije o glavu kad se sazna. A da baš AV rizikuje sebi poene zarad toga da skriva KK umesto da ga baci vukovima, sigurno neće.

Link to comment
Share on other sites

Ali prikaz predatog oružja :))

 

Quote

 

Председник Србије Александар Вучић рекао је у Дуваништу, где је приказано предато нерегистровано оружје, да је до јутрос прикупљено око 13.500 комада наоружања. "Поносан сам на ову акцију и резултате, то је важно због веће сигурности наших грађана", рекао је Вучић.

У пратњи министра унутрашњих послова Братислава Гашића и припадника МУП-а Србије, председник Србије Александар Вучић присуствује у Дуваништу код Смедерева приказу нерегистрованог оружја, муниције и минско-експлозивних средстава, које су од 8. маја грађани предали полицијским станицама.

 

ili u prevodu skupili na jedno mesto da urade procenu vrednosti pre nego što zavaljalju dalje :)) tj. kako kaže AV:

Quote

Никоме се не исплати да код себе држи нелегално оружје. Ви то чак не бацате, ми то дајемо у Заставу Крагујевац да бисмо добили неке нове пушке. Они користе делове и разне ствари од тога да би направили ново оружје и тиме се наоружава наша полиција, наша војска, тако да знате да нисте уништили нешто што је потребно за одбрану земље, напротив – допринели сте одбрани земље, али сте смањили ризик за безбедност и сигурност наше деце", рекао је Вучић.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dule_smor said:

Koje bre Duvaniste kod Smedereva, prvi put cujem? Ima kod Sapca selo Duvaniste.

ko zna, možda je neki "kraj" u smederevu a ne nužno selo ili opština, kao tipa "Altina" u Zemunu ili tako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dende said:

Da, ali do detetove 18te godine. Posle 18te, on stice punu poslovnu sposobnost i ima pravo da izadje na ulicu. Naravno, ukoliko mu poslovna sposobnost ne bude oduzeta (delimicno ili potpuno) sto se desava u vanparnicnom postupku (ne znam jesu li to sad preuzeli notari). Radio sam to par puta kod dementnih osoba, ali kod ovog malog mislim da postoji sansa da ce sudiji da se "predlozi" da bi bilo najbolje da mu oduzmu poslovnu sposobnost i onda moze na cuvanje i lecenje u psihijatrijskoj ustanovi zatvorenog tipa.

EDIT: Jedna stvar koju isto treba imati u umu je da se za godinu-dve vise niko nece ni secati ovog dogadjaja. Nova sranja  ce potisnuti secanje na stara i niko se vise nece ni baviti njime. Mere koje su sada uvedene ce popustiti jer nisu odrzive i stvorice se opasnost za neki novi incident ovog tipa, kao sto su se ranije desavali slicni incidenti ali ne sa ovako velikim posledicama (ja se recimo ovoga secam https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/velika-plana-pucnjava-u-skoli-osumnjiceni-uhapsen-nema-povredjenih/).
Kolektivno secanje je vrlo krhko i jedan od glavnih razloga zbog kojeg nam se desavaju ovakve stvari.

Da, ali pretpostavljam da se oduzimanje poslovne sposobnosti može pokrenuti i pre navršene 18. godine od strane roditelja ili organa starateljstva? U suštini ako je neko opasan po sebe ili okolinu i zbog toga se nalazi u psihijatrijskoj instituciji sa 17 godina i 11 meseci bilo bi dosta glupo da sa 18 bude samo "aj ćao, vrati se kad ti utvrde ponovo da hoćeš da se ubiješ ili da ubiješ nekoga" 🙂 Na stranu godine, ako je tačno ono iz Blica što pišu da sedi i kulira i čeka da ga puste baš ozbiljno govori o tome da je psihopata, imao 13 ili 30 godina i tu bi sistem morao da reaguje, kako god. 

Kao što rekoh nisam za smrtnu kaznu načelno, ali ako bi ovog lika pustili, u bilo kom trenutku a da nije bar 20+ godina nekakvog zatvora ili ustanove, to bi baš mogao da bude ozbiljan signal drugim klincima da mogu da prođu skoro nekažnjeno za ozbiljne gluposti. A to mislim da društvo nikako ne bi smelo sebi da dopusti, bez obzira na rupe u zakonu ili tako nešto. U tom kontekstu sam rekao da država "mora" da ga drži zatvorenog. 

I slažem se ja da će generalno da se zaboravi, u smislu zaboraviće običan svet, ali ako ne bi bilo neke ozbiljne kazne onda bi neki drugi mali psiho opet razmišljao "pa šta, i da pobijem ove što me nerviraju u školi ne mogu čak ni u zatvor da me stave" i to je baš opasno. Mislim ne verujem da skoro može da se nađe pshio ovog ranga, ali da neki klinac izbode drugog nožem u školi (kao na primer ovaj sad najsvežiji slučaj) mi je skroz zamislivo. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Zwerko said:

Na stranu godine, ako je tačno ono iz Blica što pišu da sedi i kulira i čeka da ga puste baš ozbiljno govori o tome da je psihopata, imao 13 ili 30 godina i tu bi sistem morao da reaguje, kako god. 

ovo mi deluje malo ipak kao da je neko previše gledao kad jaganjci utihnu.

prosto cela ta priča da POSTAVLJA SAMO DVA PITANJA, kada će napolje i da li pričaju o njemu je bukvalno ono iz knjige tj. filma 🙂 tako da mislim da su to malo izmislili 🙂

Link to comment
Share on other sites

i dalje se bavimo posledicama a ne uzrocima. malom sledi to sto sledi, ali ono sto bi sve nas kolektivno trebalo da zanima je uzrok njegovog ponasanja. ako resimo uzrok postoji realna sansa da preveniramo slican scenario u buducnosti. bavljenje posledicama ne resava ovo stanje.

  • Upvote (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Nešto slično sam i ja hteo da napišem - ja ne verujem da ovakve situacije zapravo mogu da postanu pravilo ili česte kod nas, isto imam utisak da se prosto poklopilo nekoliko nesretnih okolnosti. Što ne znači da mi ne treba da se bavimo delovima uzroka koji dovode do tog vršnjačkog nasilja, kinjenja i slično, to baš treba da bude mnogo više fokus nego to što ćemo pokupiti nelegalno oružije i staviti legalno oružije pod bolju kontrolu. Jer je prvi zločin počinjen potpuno legalnim pištoljem koji je čovek imao regularno a drugi je svakako počinjen oružijem koje je nelegalno u bilo kojoj opciji. 

  • Upvote (+1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2023 at 3:28 PM, Dule_smor said:

Pa pre 10+ godina sam imao slicnu pricu kao Milance...kod Boleca lik iz suprotnog se okrece polukruzno tik ispred mene jedva zakocih da ga pustim...i sirim ruke u cudu sta covek radi, on me posle jurio do prvog semofora, izasao iz kola i dosao na prozor, kao sta ti meni siris ruke, bez glave ces da ostanes...srecom iskulirah, on posle prodje kroz cisto crveno i nikom nista...

Честитам Дуле, ниси чамуга 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

У Дечјој клиници у Тиршовој преминула је девојчица која је рањена у Основној школи "Владислав Рибникар", потврђено је у Министарству здравља.

Девојчица која је била тешко повређена и најтежи пацијент после масовне пуцњаве у ОШ "Владислав Рибникар" преминула је у Дечјој клиници у Тиршовој.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...