Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

pa dobro sad ce deca stalno da prave takve gluposti da ne idu u skolu. Ja tipa da imam 14 ili 15 svaki dan bi pedagogu prijavljivao da dusan iz VII/4 prica da ce sve pobiti.
Cetnickom kamom.

  • Haha (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jedan stariji advokat i bivsi predsednik suda, mi je izneo stav da bi iz ugla pravnog sistema bilo najbolje odmah vratiti smrtnu kaznu, i malog osuditi ekspresno

da bi se napravio dovoljno veliki sok u sistemu razmisljanja i kod ljudi i kod dece - kasnije to preinaciti u bilo sta drugo sto je pogodno i odgovarajuce

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Јебати маму мамину да не падне више никоме на памет. Има логике. Барем мени лаику. Заговнано је превише да се полако поправља. Али нисам ни правник ни социолог.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, f4ts0 said:

Da li i jedan psihopata razmislja o posledicama svog dela i naknadnoj kazni, pitam ja vas.
 

to i ja gore rekoh kad Dandy pomenu krvnu osvetu kao nesto sto mozda sprecava ljude da rade ovakve stvari...normalne ljude svakako da, ali psihopate tesko

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam baš kako bi pretnja smrtnom kaznom odvratila počinioca u ovom slučaju, tačnije i u oba ova slučaja. Ja bih rekao da je u glavi njegova život svakako gotov, to što bi mogao da bude osuđen na smrtnu kaznu može da mu dođe i kao milosrđe jer nije imao sam sebe da ubije. Kazna ima smisla za one koji vagaju uticaj na njihov život u odnosu na kaznu, nisam psiholog, ali bih rekao da psihopate ne razmišljaju mnogo o tome. Pri čemu nisam ni siguran da mogu da ga osude na višu kaznu od maksimalne koja je važila u trenutku izvršenja dela.

 

E sad šta će biti sa klincem je vrlo nezgodno pitanje - ja se nadam da će da ga proglase mentalno neuracunjivim i da ostatak života provede u nekoj ekstremno dobro obezbeđenoj psihijatrijskoj ustanovi.

 

Edit: svi me pretekoše :)

 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, G!!! said:

jedan stariji advokat i bivsi predsednik suda, mi je izneo stav da bi iz ugla pravnog sistema bilo najbolje odmah vratiti smrtnu kaznu, i malog osuditi ekspresno

da bi se napravio dovoljno veliki sok u sistemu razmisljanja i kod ljudi i kod dece - kasnije to preinaciti u bilo sta drugo sto je pogodno i odgovarajuce

ali to bi podrazumevalo da pored te izmene, promene i zakon tako da mogu da ga terete u skladu sa brojem godina.

a onda ostaje pitanje za retroaktivnost, pre par meseci se negde digla cela frka oko toga što je neko odlučio da retroaktivno primeni zakon nakon izmene, ne mogu sad da se setim tačno gde beše.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, reki said:

mislim da da, pa ovaj je razmisljao...

tj razmislja o posledicama za sebe

ako sam dobro razumeo, i ako mislis da je mali proracunato ovo uradio jer je znao da ne moze biti krivicno gonjen, i da mu je ok da ubije masu ljudi i da racuna da ce izaci i kao juhuhuhu, onda je tesko zlo, a i psihopata.
Ne znam, nisam za smrtnu kaznu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jbg, stvarno se nisam bavio krivičnim u životu, pa je glupo i da nešto drndam. Koliko sam video u KZ, propisano je da krivična sankcija ne može biti primenjena prema licu koje u vreme izvršenja krivičnog dela nije napunio 14 godina, ali da mogu vaspitne i druge sankcije propisane posebnim zakonom.

Slično je predviđeno i Zakonom o maloletnim učiniocima kd gde kaže: Licu koje u vreme izvršenja protivpravnog dela, u zakonu predviđenog kao krivično delo, nije navršilo četrnaest godina, ne mogu se izreći krivične sankcije ni primeniti druge mere koje predviđa ovaj zakon.

 

Slažem se sa Igovorom da je mali jednostavno čisto zlo i da je računao da neće ići u zatvor i bio svestan toga u potpunosti :c

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ček, ali ako ja dobro kapiram te vaspitne i druge mere to je popravni dom? I iz njega izlazi kad napuni 18?

Zato meni kao logičnije dodje psihijatrijska ustanova, kao Hanibal Lektor fazon.

Ja sam isto protiv smrtne kazne jer mislim da ne bi postigla zamišljeni efekat, ali se plašim da ako ovaj mali ima perspektivu da ikada izadje bi to moglo da ohrabri neke druge mentole.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, absolute said:

Jbg, stvarno se nisam bavio krivičnim u životu, pa je glupo i da nešto drndam. Koliko sam video u KZ, propisano je da krivična sankcija ne može biti primenjena prema licu koje u vreme izvršenja krivičnog dela nije napunio 14 godina, ali da mogu vaspitne i druge sankcije propisane posebnim zakonom.

Slično je predviđeno i Zakonom o maloletnim učiniocima kd gde kaže: Licu koje u vreme izvršenja protivpravnog dela, u zakonu predviđenog kao krivično delo, nije navršilo četrnaest godina, ne mogu se izreći krivične sankcije ni primeniti druge mere koje predviđa ovaj zakon.

 

Slažem se sa Igovorom da je mali jednostavno čisto zlo i da je računao da neće ići u zatvor i bio svestan toga u potpunosti :c

bolje se javi tamo odgonetni nam dal' zaposleni koji ima pravo na odmor ili dane za davanje krvi zapravo ima to pravo ili to određuje poslodavac, još uvek se nismo oko toga razumeli u tom topicu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zato meni kao logičnije dodje psihijatrijska ustanova, kao Hanibal Lektor fazon.

 

 

 

Mislim da kod nas tako nesto ne postoji. Ok, postoje zatvorene bolnice tipa Gornje Toponice kod Nisa i stare bolnice u Kovinu, ali ne znam bas kakve su tamo mere bezbednosti.

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne mogu da poverujem u scenario da u zemlji u kojoj mogu da osmisle milion i jedan način da nekoga osude ili oslobode, ovde ne mogu da osmisle da klincu daju neku doživotnu dijagnozu i za tu priliku specijalno opreme neki deo tipa dal' specijalnog suda/zatvora dal' neke ludnice gde bi bio ono maximum security fazon.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

bolje se javi tamo odgonetni nam dal' zaposleni koji ima pravo na odmor ili dane za davanje krvi zapravo ima to pravo ili to određuje poslodavac, još uvek se nismo oko toga razumeli u tom topicu 🙂

Gde je to 🙂

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Оно што је Г написао, односно мишљење које је пренео, је по мени прескакање свих недостатака нашег система кад је ово дело у питању. Ми просто немамо мере за овакве злочине. Нико никада није размишљао да ће се ово десити. Биће да је јако тешко и практично неизводљиво да се доноси напречац гомила нових закона, или буџе постојећи некако и праве институције, када ни ово што имамо не ради, да би се Коста негде сместио. Јер ако ја разумем добро с њим дословно не знају шта ће. Нема начина да се икако смишљено казни.

Враћањем нечега што је постојало у нашем закону и брзим извршењем може да пошаље порука потенцијалним ментолима да ипак мало размисле. Ово није добро никако, али је проблем просто превелик. Мени се лично не допада аргумент да психопате ионако ништа не дотиче. Онда нам не требају никакви закони, ништа. Јер закони служе да Фетсо и ја не давимо ледибојеве. Односно да нормални и поштени људи остану нормални и поштени. Јбг, строг закон служи као нека врста крајње превенције ако већ не може да се уреди спонтано у друштву.

Опет, ја не заговарам смртну казну као нешто универзално пожељно или добро, али мислим да видим логику. Толико смо скренули да морамо да се врађамо на силу. Лагано гурање не иде више.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ali tu se onda vraćamo na problem koji je Norveška imala sa Brejvikom - na kraju je osuđen na 21 godinu, sa sve mogućnošću da bude uslovno pušten posle 10 (odbili su mu, ali se i dalje žali). Međutim u svakom slučaju po njihovom zakonu on će biti slobodan čovek ~2032. godine sa 53. godine života... Da li će neko da ga rokne po izlasku je drugo pitanje...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, shpanac said:

Ne vidim svrhu da društvo podnosi teret izdržavanja takve jedinke. Osim ako se ne postavimo u ultimativno altruistički stav odmak da verujemo u rehabilitaciju nekoga ko je pre 14 godine ubio 9 ljudi, od čega 8 dece. Ja u to ne verujem.

ali zar društvo to i inače ne radi za sve krimose? 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Lucky said:

Sad će generalno svaka vest ovog tipa ovih dana biti "vruća tema" ali:

 

Znao sam ovog lika. Ne mogu da kazem da smo bili poznanici ali sam znao za njega iz nekog izlaska. Bio je lovac i voleo je oruzje, izbeglica iz Futoga. Kazu lovci tamo da je bio jako odgovoran sa oruzjem, nije senlucio po gradu niti nosio oruzje sa sobom. Nisam mogao da verujem kad sam video da je to on. Ne znam sta mu se desilo u glavi.

Inace, neke od fotki sa njegovog fejsbuka u spoileru. Nisu gore, samo ne mogu da ih gledam svaki put kad otvorim topic. Sajt frizerskog salona devojke koju je ubio - https://irbeauty.rs/?fbclid=IwAR156Qt66XJtim0R_O-lp8ykpjnZyvKff7Y-dnBATCVWGTmXCStJSz7SYoU. Da covek jebeno ne poveruje.

Spoiler

762666569_vr1.thumb.jpg.81658e8e0841c2d1c5c1592bfd05ed6a.jpg

 

Spoiler

1546194390_vr2.thumb.jpg.a529e974632f545f0e5679edf4d771d7.jpg

Spoiler

454610156_vr3.thumb.jpg.4d6e67cbd4e97b748c27caef038b7dbd.jpg

Spoiler

1401912312_vr4.jpg.d0de9b0a1a3b7041a24471ea4766ffd5.jpg

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...