Jump to content

AI generatori slika - Stable Diffusion i derivati


Dandy

Recommended Posts

1 hour ago, Neptune said:

Imaš ovu IRL?

Pa kačio sam neke njene slike u onom starom topic-u.
Ove poslednje generisane su bazirane na ovoj slici:
329588817_719367626404133_1267073727143986913_n.jpg

 

Quote-ovao si i jednu sliku iz prve serije, ali to je druga devojka. Ne znam da li si me i za nju pitao?

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

Немачки уметник изазвао је пометњу ове недеље када је открио да фотографија која је освојила престижну награду није његова фотографија, већ слика генерисана вештачком интелигенцијом. После свог експеримента он је уверен да примена вештачке интелигенције није у заобилажењу људи, већ у могућности да се уметник ослободи.

image.png

Quote

 

"Ако не можете да уочите разлику између фотографије и слике генерисане вештачком интелигенцијом, онда идите кући“, директан је немачки уметник и филозоф који се школовао на више континената од Келна и Мајнца у Немачкој до Индије и Аустралије. 

Ипак, Зое Вилијамс, колумнисткиња Гардијана која је разговарала са Елдагсеном примећује да су можда обе стране престроге свака према оној другој и превише благонаклоне према себи.

Можда, када се ураде довољно добро, AI слике нико не може да разликује од фотографије?

Елдагсен каже: „Волим фотографију, волим да генеришем слике помоћу вештачке интелигенције, али схватио сам да то нису исти ентитети. Фотографија пише светлом, AI пише наговештајима. Постоји повезаност, визуелни језик је научен из фотографије, али сада вештачка интелигенција има свој живот. Ако људи желе да ћуте и да не говоре о томе, то је погрешно.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ne znam koliko ste ispratili, Photoshop je ubacio opciju da AI generiše delove slika

Malo sam se igrao sa time danas pokušavajući da podjebavam ortaka i rezultati su onako mixed, treba malo vremena dok provališ šta i kako radi i kako da daješ promptove, ali deluje kao izuzetno jak tool u nekoj budućnosti jer ga odmah i ukomponuje u sliku. Plus su slike koje koriste kao bazu Adobe stock fotografije tako da ne bi trebalo da bude problema sa autorskim pravima. 

  • Thanks (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Probao sam malo da se igram sa time, ali za sada nisam impresioniran, pogotovo kada se uporedi sa Midjourney-om npr.
Naravno, velika je prednost to što može da se kombinuje sa postojećim fotografijama i za popunjavanje malih delova slike detaljima i za proširenje kadra je super.
Mada su ga i oni za sada svrstali u beta verziju, tako da očekujem dosta unapređenja u budućnosti.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Baš mi je danas pokazao drugar to što je radio sa Photoshopom i veoma je zanimljivo ispalo. Imao je neku sliku originalnu koja je bila "šira" u smislu vrata i okolo njih zidovi, pa gornji deo prozori, pa svašta nešto, neka zgrada ono renesansni period. I onda mu je bila potrebna kropovana, to je odradio samo praktično vrata. I onda mu palo napamet da vidi kako bi na osnovu vrata AI izgenerisao ponovo tu širu sliku (da tako kažemo) i zadao mu - i ovaj je neke stvari "pogodio" ali neke druge dodao svoje i napravio totalno paralelnu stvarnost otprilike sa drugom zgradom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

jel moze neko ovde ko se bavi ovom temom da mi namesti da gazda Zoki (desno) i kum mu (levo) budu tuzni, plus da se ukloni thumbs up.... pa da mogu da kacim na Speed podforum tu verziju kad se pojavi neki novi nesrecni Honda SUV

 

eo originala

MZ5MC.jpg

p.s. znam da moze to u photoshopu, ali voleo bih da vidim AI magiju na delu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...