Jump to content

Sajam automobila 2023


Lucky

Recommended Posts

Hajde red je da imamo topic!

Quote

Petnaestak dana uoči otvaranja kapija 55. Međunarodnog salona automobila i 15. Međunarodnog sajma motocikala, kvadova, skutera i opreme "Motopassion", koji se na Beogradskom sajmu održavaju od 22. do 28. marta, skoro sve je spremno za ovaj auto-moto hepening.

Ovaj red mi se posebno dopao:

Quote

U vezi s tim, okolnosti su uslovile još jednu promenu. Uređivanje štandova i ostalog enterijera neće biti posao izlagača i vlasnika brendova nego će se sve odvijati u okviru jedinstvene scenografije sa unificiranim i jednoobraznim izložbenim prostorima opremlјenim u režiji Beogradskog sajma.

Kao da ne znamo da je svake dve godine zvanični sajam, sad "situacija" uslovljava jedinstven enterijer :))

U svakom slučaju evo šta je novo:

 

Quote

 

Da će biti tako uvoznici automobila su nezvanično nagovestili već u ranom predsajamskom periodu, znatno pre predstojeće finalne liste noviteta i premijera. Tako je Audi, pored ostalog, najavio sportski "klasični" RS turbobenzinac, ali i Q8 e-tron, koji je u vrhu Audijeve porodice električnih SUV modela.

Kineski Chery će predstaviti i Omodu 5, sa prefiksom "umetnost u pokretu", i Tiggo 8 Pro, kineskog SUV povratnika na srpsko tržište.

Dacia će predstaviti sva četiri svoja inovirana modela: Sandero, Logan, Jogger i Duster, dok Ford izlaže svoj Ranger Raptor, sportsku varijantu pikapa.

Još jedan povratnik, kineski Geely, predstaviće se svojom SUV-om Atlas Pro.

Seat na sajam donosi i sportski brend Cupra sa modelom Leon.

Od Hyuindaija se pored ostalog, može očekivati i IONIQ 6, originalna električna kupe limuzina, sa futurističkim elementima.

Mazda dolazi sa potpuno novim SUV modelom CX-60, prvim plug-in hibridom u istoriji fabrike.

Kia na sajmu izlaže novi Niro, veći i prostraniji od svog prethodnika, i premijerni modernizovani Picanto, najmanji model te korejske fabrike.

Mercedes-Benz je najavio modernizovani i atraktivniji GLC i avangardni luksuzni SUV na struju EQS.

Čuveni britanski brend u kineskom posedu MG pripremio je globalni električni model 4EV koji u Evropu dolazi kao MG4. Tu je i veliki SUV HS iz iste fabrike.

Nissan predstavlja u Srbiji četvrtu generaciju SUV-a X-Trail.

Opel će ponuditi i praktičnije izdanje nove Astre, karavan Sports Tourer.

Porsche dolazi sa sa električnim modelom Taycan Sport Turismo.

Peugeot će se preporučiti i novim automobilom 408 iz sve popularnije klase kupe-krosovera.

Reanult Austral, naslednik Kadjara i nosilac priznanja Autobest 2023. takođe stiže na sajam.

Škoda dovozi Enyaq RS iV, sa trenutno najsnažnijim pogonskim sistemom koji češka fabrika nudi.

Toyota će predstaviti električni prvenac bZ4X, a tu je i novi SUV Corolla Cross.

Volkswagen afirmiše električni kombi ID.Buzz i Multivan, novi T7, sa plug-in hibridnim pogonom.

Volvo XC90 Recharge privući će pažnju kao vodeći model kompanije osvežen za 2023.

Kad su u pitanju najave iznenađenja, ni "Motopassion" nije bez aduta. Tamo će uvoznik Burnout parkirati čak pet premijera Ducatija i jednu Benellija.

Snow će predstaviti čak sedam premijera Triumpha, dve Polarisa i jednu kompanije Indian Motorcycles.

Delta će ukrasiti podij sa čak sedam premijera KTM-a, dve Honde i tri BMW-a.

Guevara će u svom sektoru imati pet premijera proizvođača CFMOTO i jednu ZEEHO.

PGS Motori planiraju dve premijere brenda Moto Guzzi, dve proizvođača Aprilia i jednu Vespe.

Pridružiće im se Kompp Co sa po dve premijere Husqvarne i Malagutija. U kategoriji ATV-a Rotam će imati najmanje jednu premijeru brenda Odes.

 

Živo me interesuje na šta će zapravo da liče štandovi kad niko nema nikakve automobile 🙂

10 dana pred sajam niko ni ne najavljuje nikakve specijalne akcije, tako da će i to da bude izgleda fejl 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Sajam, kako ne bi propo, reko ajde ljudi nemate izdatke za štand, sve ćemo mi to uraditi SAMO DOĐITE

zanima me i koliko njih neće izlagati

pa bukvalno tako, posebno ako nije zvaničan.

a ko neće doći nemam pojma - ima gore ovaj spisak koje ćemo automobile videti, deluje mi da je dosta dobro pokrivena industrija, ne mogu na prvu da vidim nijedan brend koji nije tu, sigurno ima neki koji propuštam.

1 hour ago, dovlagsi said:

Sajam, kako ne bi propo, reko ajde ljudi nemate izdatke za štand, sve ćemo mi to uraditi SAMO DOĐITE

zanima me i koliko njih neće izlagati

pa bukvalno tako, posebno ako nije zvaničan.

a ko neće doći nemam pojma - ima gore ovaj spisak koje ćemo automobile videti, deluje mi da je dosta dobro pokrivena industrija, ne mogu na prvu da vidim nijedan brend koji nije tu, sigurno ima neki koji propuštam.

A realno ne znam koliko ste ispratili, Sajam ide na prodaju, da ga uzme Beograd na vodi naravno, tako da je vrlo verovatno naredni sajam (možda i ovaj, ali ipak bih rekao naredni) poslednji na toj lokaciji.

Gradi se onaj novi sajam dal' tamo negde u Surčinu ili tako nešto, zaboravih sad.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dovlagsi said:

ne zaboravi maserati mc20 295k eur toe isto fiat 👍

ma to idem direkt u Galeriju da pazarim ne bih sigurno išao da se guram sa pezantima na sajmu automobila na onom bazičnom itisonu koji su stavili na pod!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

A njega bi stavili bar na neke fosne i ogradili lancima, da ga ne ogrebe dugme sa nečije mont jakne. 

normalno, kao i uvek kad je auto preko 100k eur izložen 🙂 

mada ajde, još desetak dana pa ćemo da znamo tačno šta će biti 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

Ovde je kao više prilika da uzmeš nešto što je dostupno, napravljena je atmosfera da treba da budeš srećan što uopšte nešto ima na lageru! 

zapravo si u pravu, ja sam iz nekog svog praćenja rekao, ali izgleda da je tačno. jer sam upravo sad u kolima slušao vesti i ide najava za sajam automobila i kaže

"Organizatori su saopštili da za razliku od prethodnih godina, ove godine na sajmu neće biti popusta" 🙂

bukvalno nisam mogao da verujem da nije njuz vest 🙂

ali nije, evo i u pisanoj formi:

Quote

 

Sajam automobila u Beogradu ove godine bez popusta, fokus na hibridnim modelima

Međunarodni salon automobila i Međunarodni sajam motocikala, delova i opreme "Motopassion" održaće se od 22. do 28. marta na Beogradskom sajmu.

Prema najavi organizatora, ove godine neće biti popusta na automobile.
Koordinator projekta Zoran Lupšić je na konferenciji povodom predstojećeg sajma naglasio da ove godine neće biti velikih lagera za brzu isporuku vozila, i da će izostati popusti jer politiku cena "diktira odnos ponude i tražnje".
Kako je istakao, na 55. Međunarodnom salonu automobila predstaviće se 33 proizvođača s oko 40 premijera novih vozila, dok će akcenat biti na hibridnim modelima.

 

 

 

haha, koliko ih baš briga :))

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dovlagsi said:

suludo. bukv jure budale koje bi danas kupile nov auto kao fizičko lice, kapiram da flotna prodaja i dalje postoji u nekom volumenu. idem na parking sajma, uvaljaću espejsa za 50k nekom ko bude izlazio iz hale 🙂

ja zapravo nemam pojma zbog čega sajam postoji 🙂 mora biti da su stvarno dali izlagačima džabe ili rekli ajd' samo dođite, čisto da bi sajam mogao da proda karte i da zaradi neke pare, jer inače ne bi imali nikakav događaj, pa kao eto da malo pokriju rupu tj. minus koji iovako prave godinama unazad.

jer kao nemaš popuste, nemaš nikakav benefit, što bi išao na sajam? osim da "gledaš kola" a to već možeš i u galeriji i slično kad ih izlože, plus je pitanje uopšte šta imaš pa da vidiš kad pola dilera nema na lageru. 

a dileri svakako nemaju ni interes da daju popuste kad ima stignu dva automobila mesečno koji odmah odu i to još za ove sulude cene koje traže trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Ja kapiram da dosta posetilaca na sajmu uvek i jesu oni koji samo gledaju tako da sa strane Sajma, osim što nemaju keš od izlagača, zapravo ima smisla. Mada možda mogu ljudi i da vide nešto što im se svidi pa da kaparisu da stigne za par meseci. A cene su naravno ludilo - Qashqai koji je 2018. bio 20k je opusteno 35k. Plus su mi najbolji ovi sa sajamskom ponudom "na upit" :)

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Zwerko said:

Ja kapiram da dosta posetilaca na sajmu uvek i jesu oni koji samo gledaju tako da sa strane Sajma, osim što nemaju keš od izlagača, zapravo ima smisla. Mada možda mogu ljudi i da vide nešto što im se svidi pa da kaparisu da stigne za par meseci. A cene su naravno ludilo - Qashqai koji je 2018. bio 20k je opusteno 35k. Plus su mi najbolji ovi sa sajamskom ponudom "na upit" 🙂

procentualno naravno da najviše ima "a jel ti ideš uz auto" likova, ako zabeleže 100.000 posetilaca jasno je da nisu svi došli da kupe.

ali isto tako dobro je bilo poznato prethodnih godina da februar uvek ima prodaju u kanalu jer svi čekaju mart da vide sajamske ponude i da onda kupe kola, ako su već to planirali.

sad prosto nema toga jer su i cene lude a i nema kola. 

fascinatno mi je to što ispada da su cene automobila kao cena hleba, koliko god da ide na gore ljudi će da kupuju i dalje 🙂 čak i u srbiji! 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dovlagsi said:

Nisam siguran da se prodaju dobro, ni približno kao pre korone. Pored toga, jel, nemaš ni šta da kupiš 🙂 ne znam dal postoje neki zvanični podaci, al cenim da je razlika ogromna. 

ne kažem ja da se prodaju dobro u odnosu na pre, sigurno ukupno prodaju manje, ali prodaju sve što imaju upravo zato što imaju malo 🙂

i onda sad liku stigne 5 automobila on ih proda istog dana 🙂 samim tim ne mora da daje popust, može čak i da podigne cene jer će 5 kupaca imati.

drugo je bilo kad mu stigne 55 automobila pa proda 20 odmah pa sa 35 može da se zeza.

Link to comment
Share on other sites

sve što ja znam je da sam bivšu insigniju novu platio 22400 eur a da je ista, dok je bila u ponudi, u restajlingu, u istom nivou opreme i sa 5 KS više, koštala 41500 eur. sad je više ne možeš ni poručiti. 

 

mada opel se ne trudi više ni oko sajta

Screenshot_20230317_232156.thumb.jpg.9add9dfeaf46d4ecf945b87f0e6aafdb.jpg

  • Haha (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...