Jump to content

Sajam automobila 2023


Lucky

Recommended Posts

2 hours ago, oddball said:

cuveni BRITANSKI proizvodjac MG... zar MG nisu kupili kinezi?

pa i volvo reklamiraju kao švedski a i to su kinezi već jako dugo 🙂

11 hours ago, dovlagsi said:

mada opel se ne trudi više ni oko sajta

 

hahaha :)) 

11 hours ago, dovlagsi said:

sve što ja znam je da sam bivšu insigniju novu platio 22400 eur a da je ista, dok je bila u ponudi, u restajlingu, u istom nivou opreme i sa 5 KS više, koštala 41500 eur. sad je više ne možeš ni poručiti. 

 

znam da sam se smejao tome što je suzuki jimny od 20k eur bio, sad je početna 27k 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ipak će biti FIAT, makar u nekom obliku:
 

Quote

 

Na 55. Sajmu automobila u Beogradu, koji će se održati od 22-28. marta, Auto kuća Kompresor će izložiti najnovije modele automobila koji će biti predstavljeni svim ljubiteljima četvoročkaša u Srbiji. Između ostalog, očekuje se i predstavljanje Fiat-a 500e, prvog električnog automobila italijanskog giganta.

Po prvi put u Srbiju dolazi i prvo električno Jeep vozilo, model Avenger. Jeep će takođe predstaviti modele Compass i Wrangler, sada sa ekološki naprednim hibridnim i električnim pogonskim rešenjima.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Cene na sajmu 🙂 Najjeftiniji automobili:

Quote

 

1. Fiat Panda – 12.950 evra

Izlaganje modela Panda u osnovnom paketu opreme čini se kao dobar marketinški potez, jer je sa cenom od 12.950 evra ovaj automobil ubedljivo najjeftiniji na ovogodišnjem sajmu.

2. Fiat 500 – 16.090 evra

Dvostruku pobedu za Fiat obezbedio je model 500 sa cenom nešto većom od 16.000 evra. Ipak, ovde treba napomenuti da se radi o Dolcevita paketu opreme, a ne o osnovnoj verziji. Motorizacija je ista kao i kod Pande, a Fiat 500 ima početnu cenu od 13.500 evra.

3. Opel Crossland – 17.470 evra

Čak i ljubitelji krosovera na ovoj listi mogu da nađu automobil za sebe. Opel je na svom štandu izložio model Crossland, koji je, verovali ili ne, jeftiniji i od Corse. Izloženi model nema mnogo više opreme od osnovne verzije koja ima početnu cenu od 17.290 evra.

4. Dacia Sandero Stepway – 17.560 evra

Izloženi model sa pogonom na tečni naftni gas i uz par opcija dostiže pristojnu cenu od 17.560 evra, dok je osnovna verzija sa istim pogonom dostupna za 16.190 evra. Ako želite standardnog benzinca, Sandero Stepway može biti još jeftini, jer kreće od 15.490 evra.


 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2023 at 10:59 PM, dovlagsi said:

Haha briljantno majke mi 😁

verovatno su utrpali tamo u halu 2 i kurtu i murtu da prodaje osveživače za kola, ratkapne i tako te gluposti i mislili da će moći lagano bez fiskalne kase 🙂

Link to comment
Share on other sites

Na Beogradskom sajmu je, kao deo pratećeg programa Salona automobila, proglašen pobednik izbora za „Automobil godine 2023“. Prethodno je u konkurenciji u kojoj su se našli Nissan Juke Hybrid, Nissan Qashqai e-Power, Nissan X-Trail e-Power & e-4Orce, Škoda Fabia, Citroen C4 X, Mercedes EQS, Peugeot 408, Range Rover, Range Rover Sport, Alfa Romeo Tonale i Opel Moka – e, žiri Asocijacije automobilskih novinara Srbije (Dragan Milutinović, Petar Živković, Aleksandar Uglješić, Aleksandar Tucaković, Mladen Radulović, Miljan Terzić i Vladica Šljivić kao predsednik žirija) jednoglasno odlučio da ovu titulu ponese Peugeot 408, a titula najboljeg eko-automobila pripala je modelu Opel Mokka Electric.

A tu je i miss sajma! Ja ne znam dal' je do mene ali ove tri meni isto izgledaju. Ova skroz levo samo malo širu facu ima 🙂 🙂

msa2023_miss_6179.jpg

Link to comment
Share on other sites

To je vec do svacijeg sopstvenog misljenja.
Ali jedan primer:
Civic srednji paket opreme + je random genericki napravljeno govno i nista kao svoje prethodne generacije 38k
Tucson najveci paket opreme sa belom kozom 37k
Stoje jedan prekoputa drugog.
Ja sam nešto prošle nedelje operisao levo koleno i pozajmim od ortaka takvog Tucsona pošto je automatik, doduše sa crnom kožom. Moram priznati da, ako zanemarimo dizajn eksterijera, zaista imam "problem" da mu nadjem manu. Kvalitet materijala je odličan, vrlo je komforan, poprilično ima svega i svačega od tih tech stvari. Kao jes da je i on sad skup ali makar imaš utisak da si dobio dosta za te pare, kad uporedim na primer i trenutni Qashqai, a da ne pričamo o Škodi iz te klase npr. Nisam doduše imao priliku da probam Kiu Sportage, ali je ovo dosta impresivno.
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

moj problem sa prethodnim tucsonom je bio što je kvalitet izrade iznutra bio nikad gori. 

ako su to sredili kod ovog onda ostaje "samo" ta spoljašnjost grozna.

KIA Sportage unutra izgleda super, ali opet, da nije tako grdna napolju.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:
12 hours ago, killYg0r said:
To je vec do svacijeg sopstvenog misljenja.
Ali jedan primer:
Civic srednji paket opreme + je random genericki napravljeno govno i nista kao svoje prethodne generacije 38k
Tucson najveci paket opreme sa belom kozom 37k
Stoje jedan prekoputa drugog.

Ja sam nešto prošle nedelje operisao levo koleno i pozajmim od ortaka takvog Tucsona pošto je automatik, doduše sa crnom kožom. Moram priznati da, ako zanemarimo dizajn eksterijera, zaista imam "problem" da mu nadjem manu. Kvalitet materijala je odličan, vrlo je komforan, poprilično ima svega i svačega od tih tech stvari. Kao jes da je i on sad skup ali makar imaš utisak da si dobio dosta za te pare, kad uporedim na primer i trenutni Qashqai, a da ne pričamo o Škodi iz te klase npr. Nisam doduše imao priliku da probam Kiu Sportage, ali je ovo dosta impresivno.

Tacno tako, iz tog razloga mi ima smisla da se ode da se pogleda, cisto da covek u realnosti (kakvoj takvoj) trzista.

11 hours ago, Lucky said:

moj problem sa prethodnim tucsonom je bio što je kvalitet izrade iznutra bio nikad gori. 

ako su to sredili kod ovog onda ostaje "samo" ta spoljašnjost grozna.

KIA Sportage unutra izgleda super, ali opet, da nije tako grdna napolju.

Moze i lagano da se kaze da je ruzan (opet stvar licnog ukusa) ali je fora sto za te pare jednostavnoo dobijes vise automobila i vise opreme od ostalih ponudjaca.

Ono sto mislim da je sad fora je da za ~40k stvarno ima sta da se bira i nazalost to je minimalna cifra za koju moze da se kupi automobil da covek bude zadovoljan.

A tek na ~50+ moze nesto "ozbiljnije" ili da ne pominjem Mazdu CX-60 koja kosta 64k i takmici se sa Volvoima u ludackim cenama.

Link to comment
Share on other sites

bio sam na sajmu

IMG_20230326_115643.thumb.jpg.d1da502e3ecb07dac0e9143fe2f81749.jpgnaj auto sajma

IMG_20230326_113116.thumb.jpg.cc3a0f8b015aa73f042cc5cd959b8ba2.jpglajtmotiv drugih hala

IMG_20230326_111525.thumb.jpg.871d2dfa429b0e07d8e69098d1cc89ba.jpgzezajte kolko oćete, najbolja ponuda na sajmu lepa Astra sa finom opremom za 23k 🤷🏻 

IMG_20230326_111343.thumb.jpg.581b7d1e71bfc2de6d0c179742d13737.jpginfotejnment godine

IMG_20230326_110247.thumb.jpg.5cd07c9f24eb6fb9a60226e78aa3b2a9.jpgevo ih one felne, bože... 

IMG_20230326_105412.thumb.jpg.3316a6002ca685e199b3038d6a247e49.jpgnajružniji auto na svetu, 200x je ružniji uživo

IMG_20230326_104401.thumb.jpg.3ecda53204ff8d7d23efd062caa479e9.jpg

eur-to-KS ratio through the roof! 

definitivno je današnji standard kompaktni krosover za 35k; kineza sa super modelima kolko oćeš; id.buzz je moj pik jer imam 3 dece ali nisu se ni cimali da stave cenu 🙄; džimni je 30k; xceed kia je SUV... ništa me nije nešto spec oduševilo, šta znam. EV je flop i dalje. 

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
9 hours ago, dovlagsi said:

lager - automobili sa štanda, sem onog tamo novog, njega treba da vratimo slovencima jbg

Obilaskom sad ovih auto kuća što pisah ovde, deluje mi da se stanje lagera znatno popravilo u odnosu na prošli sajam autobila i onaj period kad su saloni zvrjali prazni. 

Doduše isto tako sam primetio da su više u fazonu "daj šta daš" pa imaju više primeraka istog modela, nije ono kao "od svakog po jedan" ali nisam snimio ni da neki model nedostaje i da ga nemaju u ponudi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...