Jump to content

Koliko je isplativo minarenje ovih dana


Recommended Posts

Cek bre, pa zar ETH moze vise uopste da se majnuje, zar nisu rekli da gase tu opciju, jer kao eko friendly itd. Mislio sam da je ostalo samo nekoliko valuta koje mogu da se i dalje majnuju. A drugo pitanje, ove nove graficke imaju hardverski onemoguceno majnovanje, tako mi rece neko?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neptune said:

Ne vidim u čemu je problem. Verovatno onda 99% sveta koji imaju život za razliku od Kilija zapravo spavaju ispod kamena, po njemu. 

Inače

https://direktno.rs/vesti/hronika/446950/hapsenje-direktorka-osnovna-skola-stapar.html

 

ETH više ne možeš da rudariš, ima jedno 4-5 meseci kad je izrudareno sve šta je moglo biti izrudareno 🙂

Trenutno koliko ja znam ne postoji neka nova valuta koja može da se rudari na tradicionalan način i da ima neki dobar "prinos" 🙂 Ima par nekih za "zezanje" ali ništa spec. 

nisam radio nikakvu računicu skoro ali mislim da ispod 2000$ za ETH (kada bi mogao da se rudari) ti se ne bi isplatilo da imaš rig i da plaćaš struju, naravno imaš i brojna druga pitanja poput - gde bi matorci držali rig? ajde zimi tj. sad mogu da se greju da im stoji negde u prostoru, ali čim dođe lepo vreme 'de ćeš sa njima? ostavimo po strani brundanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Neptune said:

Podrum 🙂 nisam znao da ne može više da se rudari, pretpostavio sam da je mnogo manje isplativo, ali sam kontao ako može da navuče 300-400€, uz penzije, biće im dosta

 

ma jok, nema ništa od toga. kažem možeš neke alternativne ali i to čak je pitanje ako bi kupovao rig od nule, to više sad ovi što ih imaju pa ne znaju šta bi sa njima.

da calneš 4-5k eur za rig - nema poente.

Link to comment
Share on other sites

ovde uvek moze ugrubo da se vidi stanje

https://whattomine.com/

jedna 3080 tu moze da donese jedno 10 centi na dan ili jedno 3 dolara mesecno neto prihod :) Kod nas je struja jeftinija pa racunaj 4 dolara profit mesecno sa 3080kom

 

Ako je samo nocu ukljucujes kapiram da je profit mozda i 5-6 dolara mesecno :D 

ps. iako se ovde zezam ovaj sajt jeste idealan da vidite na brzinu dal ima sta da se rudari ili ne. A vec mesecima nema nista

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, qwert00 said:

ps. iako se ovde zezam ovaj sajt jeste idealan da vidite na brzinu dal ima sta da se rudari ili ne. A vec mesecima nema nista

A jel moguce rudariti sa ovim bitmajnovima? Vidim da je dnevni profit najjacih masina oko 20$ sto mu dodje oko 7000$ godisnje, neka 30% ode na struju, masina se otplati bukvalno u prvoj godini. Ili mi je matematika losa? Kripto nub ovde

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 11:33 AM, FATA said:

A jel moguce rudariti sa ovim bitmajnovima? Vidim da je dnevni profit najjacih masina oko 20$ sto mu dodje oko 7000$ godisnje, neka 30% ode na struju, masina se otplati bukvalno u prvoj godini. Ili mi je matematika losa? Kripto nub ovde

 

Ne pratim bas toliko detaljno. Ali prilicno sam siguran da sada nije tako :) Ili kao sto je ranije bilo diff stalno skace za Asic masine.... U vremenu kad je bilo para sve je bilo isplativo. Sad sumnjam - ali da se ogradim ne znam tacno sada kakvo je stanje za to. Za grafike nema nista

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 11:33 AM, FATA said:

A jel moguce rudariti sa ovim bitmajnovima? Vidim da je dnevni profit najjacih masina oko 20$ sto mu dodje oko 7000$ godisnje, neka 30% ode na struju, masina se otplati bukvalno u prvoj godini. 

Problem je sto vrednost diktira hajp. Crypto market od bankrota deli jadan papin tvit da je to 'djavolja rabota' , odnosno jedan Elon Maskov tvit 'da je to buducnost' od +1200% porasta preko noci, ima i mali detalj da nema kocnice u vidu ogranicenja transfera i podizanja kao bilo koji legitiman monetarni sistem.

Realno baci dinar, glava = kupuj rigove, pismo = iskuliraj, isti efakat kao da pitas bilo koga za savet ovoga ljeta gospodnjeg

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Deluje da su se vrednosti kao nešto stabilizovale u proteklih X meseci, tako da je možda prošao ceo taj vagon oko pada vrednosti itd.

ali i dalje stoji ovo shaletovo da se jednim tvitom to može promeniti na ovu ili onu stranu ili odlukama država da zabrane/dozvole rudarenje itd.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dule_smor said:

Pa bilo se stabilizovalo do pre mesec dana, a onda oko 20% pad opet 😄

to kad je neki mini-mask nešto tvitovao 🙂 ali nije više ni u vestima nigde, to je značajan pokazatelj.

do pre x meseci svaki dan u vestima bilo "novi ponor bitcoina", "svi izgubili milijarde" etc.

doduše sad malo kad je suđenje ovom sa FTX i dalje se tu talasa nešto.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Shale said:

Problem je sto vrednost diktira hajp. Crypto market od bankrota deli jadan papin tvit da je to 'djavolja rabota' , odnosno jedan Elon Maskov tvit 'da je to buducnost' od +1200% porasta preko noci, ima i mali detalj da nema kocnice u vidu ogranicenja transfera i podizanja kao bilo koji legitiman monetarni sistem.

Realno baci dinar, glava = kupuj rigove, pismo = iskuliraj, isti efakat kao da pitas bilo koga za savet ovoga ljeta gospodnjeg

 

Dodao bih da ako se nesto sada ulaze u kripto da je moguce da je bolje kupiti kripto a ne masine.. Nije finansijski savet naravno :)

  • Upvote (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Zwerko said:

Što bi rekao jedan moj poznanik koji nešto mulja sa tim kripto trgovinama - kada krene baba da te pita šta je to bitkoin je vreme da se prodaje. Kada svi misle da je sve u kurcu i propada možeš da razmisliš o kupovini 😄 

 

Pazi kad se jednom i ti ja potpuno slazemo oko neke teme (ne kazem da je jedina nego samo da sam prvi put to primetio) :D  

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Shale said:

Problem je sto vrednost diktira hajp. Crypto market od bankrota deli jadan papin tvit da je to 'djavolja rabota' , odnosno jedan Elon Maskov tvit 'da je to buducnost' od +1200% porasta preko noci, ima i mali detalj da nema kocnice u vidu ogranicenja transfera i podizanja kao bilo koji legitiman monetarni sistem.

Realno baci dinar, glava = kupuj rigove, pismo = iskuliraj, isti efakat kao da pitas bilo koga za savet ovoga ljeta gospodnjeg

Slazem se sa tobom i delimo misljenje samo mi nije bilo jasno zasto ljudi biraju da kupe 10 kartica koje kostaju kao 1 ASIC kopac a prave manji profit od istog. Vidim na qwertijevoj stranici da mogu da se iznajme za kopanje pa kontam da mozda imaju i vecu profitabilnost od pomenute. Svakako bih pre kupio kopace nego li ulozio u kripto, ali me znaima da li su isplativi. Ne sumnjam u propast kripta svakako!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Batali Fato kripto, za cene rigova bukvalno ti se više isplati da kupiš garažu i da je rentiraš 🙂 

čak i sa ovim ludim cenama garaža ovih dana, možeš naći neke jeftinije u zonama koje takođe kubure sa parkingom i taman za x godina vratiš investiciju!

mislim, nije ni garaža sad više tako dobra opcija kao pre X godina, ali bolje nego kripto sad od nule 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kupovanje i rentiranje garaza je Duletov reon, ne bih da mu se zameram i otimam deo kolaca pa posle da se ljuti na mene i da me juri po selu... Ionako zna da sam sa cavijem u zarkovu!

Za kripto od nule gde ces bolje nego sad kada propada sve, samo mi se cini da posle ovog potopa nece biti nojeve barke sa prezivelim novcicima 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...