Jump to content

Oskari - 2023-2024


Lucky

Recommended Posts

Vodi Džimi Kimel, koje pare polažete da će da baci neku šamar foru na temu kris roka i vila smita? 🙂

 

Церемонију доделе Оскара која ће се одржати 12. марта у Долби театру у Лос Анђелесу, водиће Џими Кимел, а преносиће се уживо на Еј-Би-Сију.

Најбољи филм:

  • На западу ништа ново (2022)
  • Аватар: Пут воде
  • Духови острва
  • Елвис
  • Фабелманови
  • Тар
  • Топ ган: Маверик
  • Троугао туге
  • Women Talking


Најбољи редитељ:

  • Даниел Кван и Даниел Шајнерт – Све у исто време
  • Мартин Мекдона – Духови оства
  • Тод Филд– Тар
  • Стивен Спилберг – Фабелманови
  • Рубен Остлунд – Троугао туге

Најбољи глумац

  • Остин Батлер – Елвис
  • Колин Фарел – Духови острва
  • Брендон Фрејзер – Кит
  • Пол Мескал – Aftersun
  • Бил Нај – Living


Најбоља глумица

  • Кејт Бланчет – Тар
  • Ана де Армас – Блонди
  • Мишел Јео – Све у исто време
  • Мишел Вилијамс – Фабелманови
  • Андреа Рисебороу – To Leslie

Најбољи споредни глумац

  • Брендан Глисон – Духови острва
  • Џад Хирш – Фабелманови
  • Бери Којон – Духови острва
  • Ке Хуј Кван – Све у исто време
  • Брајан Тајри Хенри – Causeway


Најбоља споредна глумица

  • Анџела Басет – Црни пантер: Ваканда заувек
  • Кери Кордон – Духови острва
  • Џејми Ли Кертис – Све у исто време
  • Стефани Хсу – Све у исто време
  • Хонг Чау – Кит

Најбољи оригинални сценарио

  • Тод Филд – Тар
  • Тони Кушнер и Стивен Спилберг – Фабелманови
  • Даниел Кван и Данијел Шајнерт – Све у исто време
  • Мартин Мекдона – Духови острва
  • Рубен Остлунд – Троугао туге

 

Ja i dalje ne kapiram kako ovaj Everything everywhere ima ovoliko nominacija i kao neki je super film ... ali ajde.

Bila bi fora da Top Gun bude najbolji film :)))

I ovaj mali Beri realno treba da dobije za sporednu ulogu.

 

Link to comment
Share on other sites

A da ispratimo i Zlatna Malina nagrade! Dodelili su nominaciju onoj klinki iz Firestarter, međutim hejtovali ih ljudi pa su je povukli i objavili da nadalje niko mlađi od 18 godina neće moći da bude nominovan za nagradu 🙂

Najgori glumac:

Pete Davidson (voice) – Marmaduke as Marmaduke
Tom Hanks – Pinocchio as Geppetto
Machine Gun Kelly – Good Mourning as London Clash
Jared Leto – Morbius as Michael Morbius
Sylvester Stallone – Samaritan as Joe Smith / Samaritan / Nemesis

Najgora glumica:

Ryan Kiera Armstrong – Firestarter as Charlene "Charlie" McGee[a]
Bryce Dallas Howard – Jurassic World Dominion as Claire Dearing
Diane Keaton – Mack & Rita as Mackenzie "Mack" Martin / Rita
Kaya Scodelario – The King's Daughter as Marie-Josèphe
Alicia Silverstone – The Requin as Jaelyn

Najgori film:

Blonde (Netflix) – Dede Gardner, Jeremy Kleiner, and Brad Pitt
Good Mourning (Open Road Films) – Chris Long, Machine Gun Kelly, Jib Polhemus, and Mod Sun
The King's Daughter (Gravitas Ventures) – David Brookwell, Paul Currie, Wei Han, James Pang Hong, and Sean McNamara
Morbius (Columbia) – Avi Arad, Lucas Foster, and Matt Tolmach
Pinocchio (Disney+) – Derek Hogue, Andrew Milano, Chris Weitz, and Robert Zemeckis

Najviše nominacija:

image.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja sam očito nešto propustio u ovom filmu 🙂

 

Quote

 

The multiverse adventure won best film cast at the ceremony, while several of its stars were individually recognised.

Michelle Yeoh was named best actress, beating frontrunner Cate Blanchett.

"This is not just for me, it's for every little girl who looks like me," Yeoh said in her emotional acceptance speech.

Her co-star Ke Huy Quan became the first Asian winner of best supporting actor, while there was a shock win for his co-star Jamie Lee Curtis in the supporting actress category.

Everything Everywhere All At Once follows a laundrette owner - played by Yeoh - who must tap into different versions of herself from the multiverse in order to save the world.

The sci-fi adventure's victory gives it significant momentum ahead of the Oscars on 12 March, and indicate it is the firm frontrunner to win best picture.

There was only one winner in the film acting categories who was not from Everything Everywhere All At Once - Brendan Fraser was named best actor for his performance in The Whale.

 


 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko nije gledao RTS večeras pušta Trougao tuge, kao uvod za Oskare.

Quote

 

Први пут од 1933. године, дакле у последњих 90 година, у трци за најбољег глумца сви су први пут номиновани. Заправо од свих десеторо номинованих главних глумаца, и у мушкој и у женској конкуренцији, једина Оскаровка је Кејт Бланчет. Она се ове године такмичи за своју трећу статуету улогом у филму „Тар“. То је десето остварење које је номиновано за „Оскара“, а у којем је маестрална глумица имала улогу.

Од 20 номинованих у четири категорије (најбољи главни глумац, најбоља главна глумица, најбоља споредна мушка улога и најбоља споредна женска улога) 16 њих први пут има прилику да понесе ово ласкаво признање – што је рекорд.

Стивен Спилберг номинован је девети пут за најбољу режију. Ове године за остварење „Фабелманови“. Спилберг је једини режисер којем је пошло за руком да у чак шест деценија оствари номинацију. И то није све, са седам номинација за „Фабелманове", Спилбергови филмови су остварили укупно 146 номинација за „Оскара“ – што је највише до сада. Вилијам Вајлер је други са 127 номинација за своје филмове.

Фабелманови“ су Спилбергу донели и 12. номинацију за најбољи филм, што је највише што је ико до сада постигао.

Ово је прва година да је свих пет номинованих за најбољу режију такође номиновано за писање сценарија својих филмова.

Највећи фаворит ове године, бар судећи по кладионицама, је остварење „Све у исто време“ са 11 номинација. Главна рола у том филму припала је Мишел Јео, која уколико освоји „Оскара“ биће прва Азијаткиња која је добитница ове награде.

 

Bukvalno i dalje ne mogu da poverujem da je ovaj "Sve u isto vreme" glavni favorit 🙂

haha, krizni tim:

Quote


„Сада имамо цео кризни тим, нешто што нисмо имали раније и многе планове да не бисмо дошли у прошлогодишњу ситуацију. Увежбали смо много сценарија и надамо се да ћемо бити припремљени за било каква неочекивана дешавања“, рекла је Јангова.

Због шамара прошле године Академија је, како Крамер, отворила ум за све могућности које могу да се десе да додели.

„Кризни тим имаће кризне планове који ће омогућити да реагујемо брзо и прилагођавамо се“, навео је Крамер.

Смит је прошле године бурно реаговао током доделе Оскара, када је након Рокове шале на рачун његове супруге изашао на бину и ударио му шамар.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedino što ajde ovaj Brendan Frejžer uze tog Oskara, neka mu zaslužio je čovek posle svih muka i nedaća! :))

Ali ovo za Sve u isto vreme i svih tih Oskara koje je osvojio film i dalje ne znam o čemu se radi, moraću opet da pogledam ceo film mora da sam nešto propustio.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Kad smo već kod Oskara, Kris Rok ima novi Netfliks specijal gde je dobro potkačio Vil Smita zbog šamara prošle godine. 

bas pustih pre par dana zbog toga

i inicijalno reko ae pogledam citav, ali sam negde na polovini morao da prebacim na kraj, na taj deo o will smithu, posto je toliko ocajan specijal da ne znam ni kako sam do polovine izdrzao

dosadan, fore slabe a delivery jos slabiji, ekstremno repetitivan, lik dodje doslovno ponavlja citave recenice non stop, i generalno bas onako 'nigga' iritantan nastup

sto je najgore, ni taj deo za will smitha nije nesto, mislim jeste ga 'potkacio' ali ga potkacio na najbanalniji nacin moguci, nula bodova wit, sta je smisljao koj k godinu dana...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenq said:

 

dosadan, fore slabe a delivery jos slabiji, ekstremno repetitivan, lik dodje doslovno ponavlja citave recenice non stop, i generalno bas onako 'nigga' iritantan nastup

Ponavljanjem paduje runtime kao Jokara statistiku HAE!

Dave Chapelle je za njega bog i batina.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mladenq said:

pa moraces da pogledas ponovo izgleda!

noooo, ali sa naracijom od @bolkonski koji objašnjava svaku scenu!

6 hours ago, Jose Jimenez said:

Kad smo već kod Oskara, Kris Rok ima novi Netfliks specijal gde je dobro potkačio Vil Smita zbog šamara prošle godine. 

videh taj deo, ok je, nisam odgledao drugo, nije da me smara humor koliko me ovaj smara kao pojava i taj njegov glas i to sve, prosto mi je negledljivo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Oskari - 2023-2024

Da ne otvaramo topic, možemo ovako da pratimo!

I dalje sam fasciniran da je debela crnkinja dobila za najbolju sporednu 🙂

A ne mogu da kažem da mi i Openhajmer nije iznenađenje da dobije baš toliko 🙂

Najbolji film

Openhajmer

Glavna muška uloga

Kilijan Marfi, Openhajmer

Glavna ženska uloga

Ema Stoun, Jadna stvorenja

Režija

Kristofer Nolan, Openhajmer
Sporedna muška uloga

Robert Dauni Džunior, Openhajmer

Sporedna ženska uloga

Devajn Džoj Rendolf, The Holdovers

Adaptirani scenario

Kord Džeferson, Američka fikcija

Originalni scenario

Žastin Trije i Artur Harari, Anatomija pada

Dugometražni animirani film

Dečak i čaplja

Kratkometražni animirani film

War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko

Strani film

Zona interesa
Dugometražni dokumentarni film

20 dana u Mariupolju

Kratkometražni dokumentarni film

The Last Repair Shop

Originalna muzika

Ludvig Göransson, Oppenheimer

Originalna pesma

Bili Ajliš i Fineas O'Konell What Was I Made For? iz filma Barbie


Zvuk

Zona interesa

Scenografija

Jadna stvorenja

Kratkometražni igrani film

The Wonderful Story of Henry Sugar

Simenatografija

Hojte van Hojtema, Oppenheimer


Šminka i frizura

Jadna stvorenja

Kostim

Jadna stvorenja

Vizuelni efekti

Godzila: Minus jedan

Montaža

Oppenheimer

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dule_smor said:

Cek to se uvek gledaju filmovi izasli do kraja prethodne godine? Ili je Dune propo?

Ne znam tačan rok, ali ako je DUNE krenuo u bioskope tek krajem februara, dosta je zakasnio za nominacije za Oskara koje su nekoliko meseci pre toga, tako da postoji šansa da se nađe u konkurenciji tek za naredne Oskare.

Link to comment
Share on other sites

Da, pa objavlili su nominacije krajem januara, pre nego što je izašla Dina. A prethodni je dobio 6 oskara tako da je očekivati da će i ovaj ok proći ali sledeće godine. U stvari su oni verovatno hteli da upadnu sa izlaskom u novembru, ali ih sjebao onaj štrajk pa su morali da pomere premijeru za mart. 

Mislim, ali nisam siguran, da u obzir ulaze filmovi koji su izašli u okviru jedne kalendarske godine. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Бивши председник САД Доналд Трамп критиковао је синоћну доделу Оскара и прозвао водитеља Џимија Кимела који је био домаћин. „Да ли је икада постојао гори домаћин од Кимела“, написао је Трамп на друштвеној мрежи „Truth Social“. Водитељ му је одговорио још у току доделе и упитао: „Зар није време да одете у затвор?“

Бивши председник Сједињених Држава и највероватнији кандидат републиканаца на овогодишњим председничким изборима Доналд Трамп оценио је да је синоћна додела Оскара била „лош, политички коректан шоу“ и поставио питање да ли је икада постојао гори домаћин од Џимија Kимела, америчког водитеља који је водио програм.

Трамп је такође поставио питање „зашто једноставно не дају Оскаре онима који их заслужују“, наглашавајући да би се можда тако гледаност церемоније „дигла са дна“. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...