Jump to content

Stand up comedy u Srbiji - da li smo zaboravili da se smejemo?


cali

Recommended Posts

On 11/29/2022 at 10:59 PM, shpanac said:

Anlaki Hajli, ja sam samo okačio jer mi je bilo smešno, ne gledam domaći TV, ne pratim domaći Twitter, tako da ne znam ko je dotični Srđan.

Hajli pahulja, trigeruju ga komičari 😄

To je valjda jedan od onih što su u stalnoj postavi kod Ivana Ivanovića.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga gledao par puta uzivo (nemam pojma sta radi na tvu) i bio je za 3 klase bolji od svih ostalih nasih standupera. Znam da to ne zvuci kao neka referenca, ali sam u njegovom standupu uzivao priblizno koliko i u dobrim UK/USA standuperima.

Evo ima ceo jedan specijal da se pogleda:

 

Da napomenem jos da mi je vrlo bitno o kojim temama se prica i da izbegavam politicke teme.

  • Upvote (+1) 1

.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, G!!! said:

ne znam kako nekome moze onaj srdjan biti smesan iliti njegov tzv standup... jbt transfer blama imam i od njega i njegove publike, tj prvo mi je glupo sto gledam, a posle posla minuta mi to prelazi u agresiju, pa ugasim

Ovo je i meni palo na pamet x puta. I ne samo on. Nas stendup generalno ili nije smesan, ili je ljudima neprijatno da stoje na sceni. Ili oboje. Nesto tu debelo ne stima.
Moja je teorija da kod nas nema potrebe za tim - jer nema zabranjenih tema, nema N-reci i slicnih proseravanja pa oni u stvari nicemu ne sluze osim da jedu govna, a to nije zanimljivo. Chappell u SAD ima drustveno korisnu ulogu. Ko kanarinac u rudniku. Carlin, Burr, CK svi oni. Dincic prosto serenda.

E da, ne pratim fudbal. Sori za offtopik.

  • Haha (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Predlažem spit ove teme za stand up u Srbiji - naziv topica neka bude malo u tom N1 fazonu -  "Stand up comedy u Srbiji - da li smo zaboravili da se smejemo?"

dodaću i ovaj video naravno - iako je sada Mitrovićeva kučka, ovo mi je dobro pišanje po stand up "sceni" u Srbiji

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, overkind said:

Ovo je i meni palo na pamet x puta. I ne samo on. Nas stendup generalno ili nije smesan, ili je ljudima neprijatno da stoje na sceni. Ili oboje. Nesto tu debelo ne stima.
Moja je teorija da kod nas nema potrebe za tim - jer nema zabranjenih tema, nema N-reci i slicnih proseravanja pa oni u stvari nicemu ne sluze osim da jedu govna, a to nije zanimljivo. Chappell u SAD ima drustveno korisnu ulogu. Ko kanarinac u rudniku. Carlin, Burr, CK svi oni. Dincic prosto serenda.

E da, ne pratim fudbal. Sori za offtopik.

Nesa Bridzis? Lik je teska budaletina a Dinca mi se zapravo dopao u onom kvizu "Stolice", svi ostali koji su vodili stopericu su jako iritantni.

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2022 at 4:54 PM, Jose Jimenez said:

Hajli pahulja, trigeruju ga komičari 😄

To je valjda jedan od onih što su u stalnoj postavi kod Ivana Ivanovića.

lik je komicar kao sto sam ja fudbaler, a verovatno sam ja bolji fudbaler nego sto je on komicar. Kao i cela ekipa od Ivana Ivanovica, treba stvarno da si amputiran od humora da ti oni budu komicari. Ali dobro, kapiram ja vas, pljuvanje po Vucicu = humor / smeh

  • Like +1 2
  • Sad 3
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Highl1 said:

lik je komicar kao sto sam ja fudbaler, a verovatno sam ja bolji fudbaler nego sto je on komicar. Kao i cela ekipa od Ivana Ivanovica, treba stvarno da si amputiran od humora da ti oni budu komicari. Ali dobro, kapiram ja vas, pljuvanje po Vucicu = humor / smeh

Jedna od stvari je i da ljudi prosto različite stvari vide smešnim. Imam utisak da ekipa koja mahom posećuje stend ap su oni što ih lako možeš nasmejati.

Oni što na tipične komedije u bioskopu se valjaju od smeha ne mogu da se saberu. 

Ja bih rekao da je to primarna ekipa koja ga gleda i ubija se od smeha.

Vučić teme su sasvim sigurno prisutne, ali nije on izmislio politiku kao temu za priču, samo je preuzeo od preko i vozi taj scenario.

Ograđujem se ofc jer nemam pojma da li u emisiji sve vreme pljuju vučića. Video sam neke klipove po netu, bile su neke potpuno desete teme.

Link to comment
Share on other sites

Блиц одговор на Лакијев и Хајлијев пост, који мислим није пребачен овде. Без сумње је да се различити људи смеју различитим стварима. Али ја мислим да би стендап требало да буде сатира. Јака, добра сатира. Супротно од онога што Ђуро каже стани пред микрофон и сери. Није то. Чињеница да је већина хумора у ствари или мајмунисање или просто вређање некога ко није ту (не само председника) и говори да се смејемо глупостима. Мајмунска црвена гузица је смешна, али само првих 3 секунде. Ја сам дословно од Ивановића сазнао ко је и шта је Јована Јеремић нпр. Појма нисам имао нити гледам њену емисију и сл. Јебеш такав "хумор".

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

U moje vreme nije bilo standup komedija, nego monodrama pravih glumaca. Išla sam dva puta u pozorište na Slaviji. Zijah Sokolović "Cabares Carabei" - bio je odličan i Milan Lane Gutović "Obično veče" - moglo je i bolje, ili sam previše očekivala od njega. 

Starije generacije će znati, mislim da predstava ima ~25godina.

https://youtu.be/AyZiUVjjqtY

Edited by rbds
Typo

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, rbds said:

U moje vreme nije bilo standup komedija, nego monodrama pravih glumaca. Išla sam dva puta u pozorište na Slaviji. Zijah Sokolović "Cabares Carabei" - bio je odličan i Milan Lane Gutović "Obično veče" - moglo je i bolje, ili sam previše očekivala od njega. 

Starije generacije će znati, mislim da predstava ima ~25godina.

https://youtu.be/AyZiUVjjqtY

Mislim da je Lane Gutović imao svojih "pet minuta" kabarea dok nama to nije bilo smešno, znam da su moji gledali to onomad osamdesetih ili kad već, meni ništa ofc nije bilo jasno. Verovatno se i on dosta umorio u međuvremenu, pa ne može ni da bude isto kao pre, verovatno i tu krene ponavljanje i zamor materijala.

15 hours ago, overkind said:

Блиц одговор на Лакијев и Хајлијев пост, који мислим није пребачен овде. Без сумње је да се различити људи смеју различитим стварима. Али ја мислим да би стендап требало да буде сатира. Јака, добра сатира. Супротно од онога што Ђуро каже стани пред микрофон и сери. Није то. Чињеница да је већина хумора у ствари или мајмунисање или просто вређање некога ко није ту (не само председника) и говори да се смејемо глупостима. Мајмунска црвена гузица је смешна, али само првих 3 секунде. Ја сам дословно од Ивановића сазнао ко је и шта је Јована Јеремић нпр. Појма нисам имао нити гледам њену емисију и сл. Јебеш такав "хумор".

Standup ako uzmemo taj pojam više ide u pravcu da je "smejanje svakodnevici". Naravno totalno je ok da ti misliš da bi trebalo da bude u određenom smeru, ali u suštini je to - okretanje svakodnevnog života na "smešnu" stranu i/ili tematski fokus. 

Imao sam prilike da posetim par puta standup, i ako mislite da je ovo cringe, ja sam bio kad su bile neke "večeri amatera" ili kako se to već zove, gde neafirmisani stend up pokušavaju da se probiju na tu visoko kompetitivnu scenu 🙂 i onda shvatiš koliko ljudi nemaju smisla za humor 🙂 tako da sa te strane uvek može gore 🙂 

Ali na kraju dana sve mu dođe kao neka lična preferenca. Kao što gore pomenuh komedije kao filmove, imaš tu te specifčne "škole" komedije - dal je tipični sitkom, dal je dark, dal je povređivanje, dal je adam sendler 😛 itd, ne dopada se sve svakome.

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2022 at 12:21 PM, f4ts0 said:

Od nekih devedesetih (slozicu se sa hajlijem) svi komicari i smijesne stvari se odnose na SPS/slobu u SNS/Av prozivke. 2000 kad je dosla demokratija, propali su svi koji su bili popularni pljujuci slobu (beogradska urbana rok scena, pola radio emisija na b92 i tako)

upravo ovo, ja kapiram da posvetis deo humora tome, ali ono, jasno je koja je ciljna publika, i gura se isti fazon. Ja sam npr bio jednom na nastupu Nese Bridzisa, i on mi je 100x bolji, jer lik nikad ne koristi politiku i fura taj svoj neki fazon, musko-zenski odnosi i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...