Jump to content

Apartman Zlatibor 39kvadrata , 500m od centra


qwert00

Recommended Posts

9 hours ago, killYg0r said:

Sobizrom da si trazio feedback, ovo je ono sto ja vidim ovde:

-- Oglas je napisan preopsirno i sa detaljima koji nisu bitni, treba da bude krace i konkretnije
-- Slike su uradjene na brzaka i amaterski, ovo se isplatiti platiti nekome da uradi kako treba
-- Treba da ih bude manje i takodje bez: slike forma ideale ormana izbliza, ulaznih vrata, ukrivo slike iz kupatila, sesta slika je rotirana?? i finalno uslikan kreven koji nije namesten?
-- Cenu prilagodis trzistu i na osnovu onoga sto nudis
-- Moguce da je vec bilo ali nije realno da se bavis ovime ako nisi tamo ili ako ne mozes da budes tamo u roku od 3 sata
-- Ako placanje nekoga da se bavi time umesto tebe nije isplativo onda je nazalost bila pogresna poslovna procena u startu
-- Zamena polovnog hardvera zaista zvuci kao ocajnicki potez, ne mogu blaze od toga da se izrazim

Probaj sve sto mozes sa svoje strane i mogucnosti jer bolje sigurno moze, pa i ako ne ide pretvori taj prostor u nesto drugo ili ga prodaj na kraju, nije kraj sveta.

-Jasno, mislim da jesam preterao sa tekstom. Nego sam vec i resio da necu sam da izdajem.. Tj izdavacu samo ovako ljudima koje znam ili sa foruma.. a tom liku cu prepustiti verovatno da mi vodi to sve za fisknu nadoknadu

-Slike.. Pazi 4 dana sam tamo ribao sam stan detaljno jer me ispalili ljudi koji su trebali da srede to.Pa sam bukvalno zavrsio ribanje i slikao za par minuta i izleteo na autobus za Bgd 😄 NA stranu sto nisam talenat za slikanje....TReba da mi neko posalje nove slike ali nikako.. A ja vec 5-6 nedelja nisam isao tamo 🙂

-ovo zamenu za hardver se slazem da je bezveze 😄 i brisem sada 😄 a niko sem milanceta (koji se valjda zezao, ali ko ce ga znati -sa njim se ne zna 😄 ) i nije nudio hardver 😄

 

Svakako 95% cu pustiti nekog da sve to radi a da meni fiksno daje neke pare i da sam idem povremeno.... Jednostavno mi se ovo ne radi. Odlicno sam prosao jer ja to sad odmah mogu da prodam barem za 10 hiljada vise nego sto sam platio 🙂 a mozda i tipa 15-20 hiljada vise... Necu prodavati. Kad budem stariji mozda cu ici na duze tamo... 

Koliko sam imao iskustva sa mesecnim izdavanjem visegodisnjim - toliko nisam imao nikakva iskustva sa ovim stan na dan.... Najbitnije da sam super jeftino kupio objekat.

Edited by qwert00
  • Like +1 2

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

🙂

 

Inace blizu sam odluci koju dogovaram sa nekim da mu izdam apartman na 6 meseci od 1 decembra za 1200e ukupno. Taj neko vec godinama izdaje stan na dan pa bi uzeo i moj stan... A ja povremeno mogu i sam besplatno da odem. Svakako cesto ne bih isao. A pored toga i ako ja sam nalazim goste ponekad, onda bih to delio sa njim(meni oko 40-45 posto od cene tada i to mi je bonus da kazemo).

 

Svakako moci ce i vauceri da idu kod mene ako ih drzava bude delila.... Eto cisto da dodam "u kafi kod kvertija" 😄  Pa da vidim koliko sam lud po vama ili ne ako ovo prihvatim i ja? 😄 

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, qwert00 said:

🙂

 

Inace blizu sam odluci koju dogovaram sa nekim da mu izdam apartman na 6 meseci od 1 decembra za 1200e ukupno. Taj neko vec godinama izdaje stan na dan pa bi uzeo i moj stan... A ja povremeno mogu i sam besplatno da odem. Svakako cesto ne bih isao. A pored toga i ako ja sam nalazim goste ponekad, onda bih to delio sa njim(meni oko 40-45 posto od cene tada i to mi je bonus da kazemo).

 

Svakako moci ce i vauceri da idu kod mene ako ih drzava bude delila.... Eto cisto da dodam "u kafi kod kvertija" 😄  Pa da vidim koliko sam lud po vama ili ne ako ovo prihvatim i ja? 😄 

 

Iskreno malo sam se pogubio sa tvojim svim šemama i ciframa (skoro kao nikolasi kad kaže koliko koštaju daske) ali to je 200e mesečno, sigurno bi mogao više da uzmeš sam (kao što će i ovaj koji ti uzima) ali nemaš cimanje oko gajbe itd. Jedino bi trebalo jasno da definišeš za šta je on odgovoran u toj priči u smislu krađa i oštećenja gajbe, da ne bude ti daš njemu a on kaže nema veze sa mnom to su ovi što rentiraju jbg. 

I ako se opredeliš na to ne bih ja nužno gasio oglase ove koje si kačio, prosto vidi ko će ti se javiti i za koje pare, napravi neki osnovni proračun čisto da vidiš koliko bi u narednih 6 meseci ti mogao sam da inkasiraš, ofc i da se cimaš da ideš tamo itd, i onda podvuci crtu. Ako je lupam 2000e vidi da li ti se tih 800e razlike isplati za dodatno cimanje, ako je 1500e onda je verovatno kul ova priča, ako je 2500e onda si se možda zeznuo ali ispraviš za narednu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Najvise znaci i da li ce  biti vaucera ili ne od 15.000 din kao letos. Kad toga ima i da recimo samo 15 ljudi sa vaucerima dodju to je 2000e samo preko vaucera za tu godinu... E tad je prica skroz drugacija.

 

A bez toga moja procena da uz moje cimanje moze biti od 1000 do 2000e moja zarada bas za taj period. Nekako preciznije ne mogu da odredim jer nisam ovo radio. To je logika da u sezoni je cena 30e noc. A van sezone 20-22e noc. Plus to sto sam odrzavam i sve. A odrzavam na daljinu - dakle svaki kvar i za bas sve placam nekoga.. Ovaj lik sa zenom svojom to sve radi, jer je tamo 🙂 I vec smo i rekli da je on odgovoran za sve sem za tipa pucanje cevi i sl

 

https://www.halooglasi.com/nekretnine/izdavanje-stanova/stan-na-dan-ili-mesecno---blizu-centra-zlatib/5425642487661?kid=1

 

dodah i halooglase danas, da testiram.. jos uvek mi nisu poslali nove slike pa moram i dalje ove nesto losije slike da stavljam 🙂 Ovo sam bas stavio da vidim intresovanje . Ni sam ne znam, sem sto mi je jasno kad ovo radim iz bgd da me cak i zamena sijalice kosta tipa 5e 😄 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, qwert00 said:

A bez toga moja procena da uz moje cimanje moze biti od 1000 do 2000e moja zarada bas za taj period.

mimo tih vaučera, ovo je dosta širok spektar koji određuje isplativost. ako je između 1000 i 1500 po meni bolje da daš ovom liku, 1500+ već ide u zonu da razmisliš, naravno uz analizu koliko ti vremena oduzima.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lucky said:

mimo tih vaučera, ovo je dosta širok spektar koji određuje isplativost. ako je između 1000 i 1500 po meni bolje da daš ovom liku, 1500+ već ide u zonu da razmisliš, naravno uz analizu koliko ti vremena oduzima.

rekao bih da je skoro do 2000e bolje da dam liku ovom..  Bas jer sta ako ode neki hipotetci Ivan tamo i odnese TV ili mu nemirna deca polome TV? A i svi znamo da se taj hipoteticki Ivan lako razljuti pa ono baci pikslu i slucajno udari u tv i sl.. 😄

e vec sa 2000e onda je ta razlike od 1200e do 2000e dovoljna da vec i TV bude pokriven 😄 ovaj lik ima razloga tj intresa, jer on sve sam radi, pa i na tome ima dodatni profit plus ima vec svoj apartman.  I vec je u prici iskusan 🙂 On svakako bruto moze da uzme vise nego ja 🙂 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, qwert00 said:

e vec sa 2000e onda je ta razlike od 1200e do 2000e dovoljna da vec i TV bude pokriven 😄 ovaj lik ima razloga tj intresa, jer on sve sam radi, pa i na tome ima dodatni profit plus ima vec svoj apartman.  I vec je u prici iskusan 🙂 On svakako bruto moze da uzme vise nego ja 🙂 

kao što rekoh, da, samo ako ti on garantuje ugovorom i šta god sa njim potpišeš da je on odgovoran za sva ta oštećenja koje naprave ti koje on dovede tj. rentiraju preko njega.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, reki said:

verujemo da ti je to dobar dil, kao i proslih 7 za koja si pronasao opravdanje u svojoj glavi 😄 

Pa čovek uvek nadje sebi opravdanje za svoje odluke 😄 uvek je tako 🙂

 

AKo imaš ti neki predlog šta je bolje otvoren sam da čujem 🙂 ovde sam napisao ovo gore bas jer ni sam nisam siguran 🙂 pa da čujem ako neko od vas želi da kaže svoje mišljenje 🙂

Da sam siguran samo bih to uradio.. iako sad čekam da i on razmisli i javi sta i kako. A do tad i ja razmišljam.. ništa nije rešeno 🙂

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

ne vidim zasto bi ti iko pisao ista 😄 evo samo jedan primer od pre 3 meseca:

image.thumb.png.18107050c7effac0e1eb58780482946e.png

lepo ti je covek rekao kako stoje stvari, ti si krenuo neki svoj WoT gde ti njemu objasnjavas i nalazis opravdanja. I to se vrti sa tobom na ovom topiku u krug, razmisljas na glas, ulazis u neke dilove, neko ti kaze "nije to bas tako, razmisli dobro" i onda ti njemu kao objasnis nesto i tako jovo nanovo 😄

ali ako hoces lakiju da generises kontent samo cepajte 😄 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da se u dobrom delu ovde slažem sa Rekijem - tražiš savete ali najčešće uradiš suprotno od istih jer si ti tako odlučio. Što je sve sasvim u redu samo malo demotivišuće za druge da savetuju bilo šta jer nema mnogo poente, doduše zabavno je kad dođeš do istih zaključaka koje su ti ljudi i savetovali. 

U tom smislu samo mojih finalnih 2 cents na temu - ti moraš da odlučiš šta ti je zapravo ideja sa tim apartmanom. Ako je samo da apartman sam sebe otplaćuje i to pokrivaš tim šestomesečnim izdavanjem onda to može da bude ok. Ako je ideja da to tretiraš kao investiciju moraš sam sebi da postaviš šta očekuješ od te investicije. Naravno sve ovo je trebalo uraditi pre nego što si krenuo u celu priču, ali avaj. I naravno očekivanja/projekcije se menjaju shodno okolnostima ali opet treba gledati i dugoročnu perspektivu - ako se ona bazira na "ako država ove godine da vaučere onda smo na konju, ako ne da onda smo u kanalu" onda bolje da prosto odmah preprodaš nekretninu i zaradiš nešto para što reče da su ti nudili. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa samo rekoh svoje misljenje. Ne i da se razumem previse u ovo. A posto sam ja vlasnik, ja moran na kraju da donesem odluku. Bila dobra ili losa 🙂 

Opet glavno je sto sam jeftino kupio apartman. Da nije bilo jefitno nikad ne bih uzeo. E sad kad sam jefitno prosao pitanje je kako najbolje dalje. Opet izvinjavam se koga ovo smara 😄   Ako ovaj hoce za 1200e izdajem uz to sto LAki rece da trazim napismeno da stoji da on garantuje da ce stan biti u istom stanju kako ga je i preuzeo 🙂 

 

Shvatio sam da mi se ne isplati previse cimanje odavde oko izdavanja. DA moze i to, ali pitanje za koliko vise para. A moze sve naravno iz Beograda da se radi. Tj sve se moze platiti i organizovati iz BEograda. Licno znam primer dve osobe sto izdaju iz Beograda apartmane na Zlatiboru. Ali su to skuplji/veci stanovi od mog

ps. svakako se izvinjavam ako vas nervira kad ne poslusam neki savet.. nisu svi saveti uvek isti. A i opet sam moram da prelomim 😄  

uzmite u obzir da sam ja penzioner 😄 a znate da sa penzioenrima nije lako 😄 

pss. i mozda najbitna stvar ovde sto se mozda nije dobro razumela. SVe ovo oko Zlatibora je kompletan bonus meni. Bilo 0e godisnje ili 3000e. Ono nisu lose te dodatne pare i kao investicija. Ali nije da mi za "zivot" trebaju te pare.... Drugacija je logika da mi te pare mnogo znace i da ne smem da se zeznem. Ali i bez tih pare je meni sve finansijski reseno. No naravno 3000e dodatno je mnogo bolje 😄 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, reki said:

ne vidim zasto bi ti iko pisao ista 😄 evo samo jedan primer od pre 3 meseca:

image.thumb.png.18107050c7effac0e1eb58780482946e.png

lepo ti je covek rekao kako stoje stvari, ti si krenuo neki svoj WoT gde ti njemu objasnjavas i nalazis opravdanja. I to se vrti sa tobom na ovom topiku u krug, razmisljas na glas, ulazis u neke dilove, neko ti kaze "nije to bas tako, razmisli dobro" i onda ti njemu kao objasnis nesto i tako jovo nanovo 😄

ali ako hoces lakiju da generises kontent samo cepajte 😄 

 

recimo bez da te ljutim Reki , ali je Vudi imao tu jednu  gresku jer je uporedjivao Taru nacionalni park i Zlatibor grad (neki se zezaju da je to sada 4ti najveci grad u Srbiji). Po njemu ja moram da se stvorim tamo i neko ce sve odneti ako nisam tamo. Zlatibor je pravi grad, plus bas sve moze da se plati i imas agencije za sve. Ili ljude da to rade privatno.  Ja tamo vec imam haos majstora od poverenja koji je prijatelj mog prijatelja i imam firmu sto cisti pere posteljinu i sve odrzava. Samo sto to sve kosta. Svaka sitnica kosta kad ne mozes brzo da odes. Ovaj lik ako mu izdam ce to sve sam da radi. Nece morati kao ja da placam tipa 5e da mi neko zameni sijalicu ili 20-25e pranje i sredjivanje apartmana i posteljine posle svakog gosta...  Plus on ima 15+ godina iskustva

Moji troskovi dodatni su drasticno veci nego ovog lika sto zivi tamo. Ja i da hocu sam nesto da radim to ne mogu iz Beograda.. Dok on moze jer se tamo nalazi. I ne da moze nego sve i radi on sa svojom porodicom. Ne placa nikoga 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

evo opet, ti sad meni (nama) objasnjavas nesto sto su tebi objasnjavali pre nego si kupio apartman 😄 bukvalno ti je vudu to i rekao

recimo ja tebi vise ne verujem kad napises da si povoljno platio taj apartman (sto naravno tebe treba da boli uvo, samo kazem kako je), jer ne verujem uopste vise u tvoju objektivnost sto se cele price tice. isto tako to sto si ti obezbedjen jer imas druge prihode ne znaci nista, u minusu si valjda (konkretno za taj apartman) sve dok ne prodas taj apartman za vise nego sto si ga kupio. ja to tako vidim 😄 

mislim tvoja logika mi delujje kao od kladionicara kad ih pitas jesi u plusu ili minusu 😄 

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, millanče said:

u smislu da kad nešto "zaintamo" (sad će Lakiju da bude ovo zanimljiv izraz)

haha, zanimljiv je, ali razumem osnovu - standardno skraćenje reči za pokoje slovo u mnogim regionima Srbije 🙂

41 minutes ago, millanče said:

Prosto ljudi su generalno takvi, to nam je u prirodi, samo je pitanje koliko se kod koga ekstremno ispolji 😄

naravno, iracionalne i nepromišljene "emotivne" kupovine su osnova funkcionisanja čoveka 🙂 pa koliko nas ima svašta od gluposti koje mu zapravo ni ne trebaju.

doduše više tu ima "nijansi" kod toga kako neko odlučuje, nije baš da je svako zakucan na to da mora nešto da kupi čak i kad dobije kontra argumentaciju.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Lucky said:

haha, zanimljiv je, ali razumem osnovu - standardno skraćenje reči za pokoje slovo u mnogim regionima Srbije 🙂

naravno, iracionalne i nepromišljene "emotivne" kupovine su osnova funkcionisanja čoveka 🙂 pa koliko nas ima svašta od gluposti koje mu zapravo ni ne trebaju.

doduše više tu ima "nijansi" kod toga kako neko odlučuje, nije baš da je svako zakucan na to da mora nešto da kupi čak i kad dobije kontra argumentaciju.

Tako je, sve su tu nijanse, ima i objektivnijih i otvorenijih "kupaca" i "pitača", ima, s druge strane, previše kvazi - stručnjaka koji vole da dele savete kao da su profi mehaničari/preprodavci auta, serviseri/preprodavci telefona/računara, fitnes stručnjaci ili investiriori u nekretnine, a veže nemaju sa životom u tim oblastima. Često sam sebe uhvatim da delim savete oko automobila, a nisam nikakav stručnjak u toj sferi, pa često "disklejmujem" to, i nagalsim da se moje iskustvo svodi na dosta loših kupovina i promenjenih polovnjaka, čestu komunikaciju i saradnju sa majstorima i preprodavcima, i činjenicu da sam iz Šapca, pa eto, mislim da imam šta da kažem na tu temu, ali ipak ti i ovo moje mišljenje o automobilu proveri sa pravim mehaničarima, preprodavsima, radnicima u servisu ili prodaji delova itd.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...