Jump to content

retardirani vlasnici pasa vs roditelji debili


reki

Recommended Posts

moram sherovati jedno razmisljanje koje me jako kopka u poslednje vreme, jako me iritira. 

uzeo sam nemackog kratkodlakog pticara, zenku, sad ima 5 meseci, dakle jos stence.

ono gde mi se gadi solidan procenat ljudi su njihove reakcije. 

primer 1: 

psa od 5 meseci treba trenirati, dresirati itd. izasao sam ispred, ima kosarkaski teren, super mesto za dresuru. baba sedi na klupi pored, ruby prilazi znatizeljno njuska babu ( i neke njene kese ) - baba cuti al se onako sklanja (i sklanja kese LOL kao da ce ruby da joj pojede rucak), ja vidim da se babi to ne svidja, kazem rubi ne, skloni se. baba cuti. posto ajde slogirana baba, ja se udostojim da kazem izvinite, u tom trenutku baba dobija krila i kaze STA IZVINITE VEZITE PSA 😄 - dakle ovaj momenat kad na ljudskost (iako je ruby tad imala fazon 3 meseca) ti budes bezobrazan... ne zelim ovo da generalizujem ali UZASNO ponasanje. ja precutim, vezem rubi, i sklonim se.

primer 2: 

moj ker, i dalje stene (5 meseci), slusa komande, bili smo skoro na nekom planinarenju na avali, podmladak, fazon 100tinu dece, svi je mazili, bila je hit tamo itd, znaci socijalizovana i sve, sve kul. Setam se ovde po sumi, u susret idu cale, keva, oboje drze za ruku 2je dece. ja ne reagujem, pustim rubi u nadi da ce proci pored, medjutim ona znatizeljna onako pridje detetu, dete krece da VRISTI KAO DA GA KOLJU. ja pozovem rubi, ona se skloni, kazem IZVINITE (iako je ocigledno da su roditelji moroni, oni cute oboje mutavci glupi - na sta to dete moze da ispadne posle? 😄

i tako, trenutno sam u fazonu da se lomim da postanem govnar koji ce da uzme pitbula i da seje strah 😄 

poenta price je, kad kad kazes IZVINITE onda  ljudi misle da je to znak da se kurce 😄 ili ti ona prica kindness for weakness. a jedva sam cekao da mi kaze otac deteta nesto da mu se iserem u facu

 

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

Imam boksera, 8 godina, svašta smo doživeli.

Najvažnije je da zapamtiš da je ovo svet ljudi. Tvoj pas je mica? Super. To ništa ne znači nekom čije je dete izujedano i ima traume od svakog psa. Najgori scenario je da tvoj pas pomisli da hoće igru, a dete se u panici istrgne i istrči na ulicu (video sam kad se jednom desilo)

U velikoj većini slučajeva nema incidenta ako ste normalni - ti si izdresirao psa da se vrati ili ga držiš na povocu ako nije dresiran; roditelj objasni detetu da je tvoj pas samo radoznao, i da mnoge kuce hoće da se igraju. Čak i ako su u fazonu "drži psa na povocu", u pravu su jer je zakon nedvosmislen.

Na prste mogu da nabrojim incidente gde su ljudi bili mentoli. U tom slučaju se izvinim, dam neki razoružavajući komentar, stavim psa na povodac i sklonim se. Ako nastave da kenjaju, ili vadim telefon za slučaj da prete murijom ili ih odjebem.

8 minutes ago, mladenq said:

cek, je l obavezno da pas bude na povocu?

Da, osim na retkim mestima gde je propisom regulisano da pas sme bez povoca, npr. Donji grad na Kalemegdanu.

Link to comment
Share on other sites

slazem se, svestan sam toga, ali i ti i ja znamo da je 90% sanse da to dete nije izujedano nego su roditelji moroni koji su uterali strah u dete 😄 ja sam dao samo lose primere, vise primera je bilo gde su roditelji:

- nece ti nista kuca, i ona je beba kao i ti, hoce da se igra, i procaskaju samnom, pomaze zajedno psa

- ili je dete vec nauceno da se zapravo druzi sa psom a ne da bezi od njega 

dakle nije mi post bio u fazonu SVI RODITELJU SU MORONI, nego me samo smorio ovaj deo kad ja pokusam da deeskaliram situaciju (koje zapravo i nema) - ljudi to shvate kao povod da se iskurce 😄

a sto se tice povoca, ja sam cuo, a i procitao po raznim clancima, da je obavezan povodac od 9am do 22h?

 

Link to comment
Share on other sites

pa svi nesporazumi su jer ima odredjen procenat vlasnika pasa tj kuckarki (2 prezimena verovatno) koji su moroni.

Primer 1 : Zemunski park, OGROMNI dobrocudni pas krece da se igra sa detetom 3-4-5 god, dete bezi i place, roditelji ga uzmu i kazu "pa nece kuca nista oce da se igra"
Dolazi kuckarka i DERE SE NA RODITELJE da ce da joj pas ima traume????

Primer 2: na moru sede 2 ribe i tio stranci, moderni, vegani verovatno, tatuaze, i (oh tempora) tanjirici u usima. Moja cerka prilazi njihovom psu da ga mazi, pas kulira, vidim nesto ovim neprijatno, pokupim cerku i kazem ovima izvinite, i oni krecu ljubazno (ali su mrtvi fakin ozbiljni) da me mole da se malo udaljimo jer njihov pas je u cudnoj fazi zivota (mozda je pas tyler durden??) i da ima psihicke probleme.

Ali en general, ljudi jesu ok kao i psi. Vlasnici pasa su cesto idioti par ekselans doduse.

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ti ne možeš uticati na to da li su roditelji mentoli ili ne i kako će oni vaspitati svoje dete u odnosu s kerovima. Aj ti sad imaš psa koji je mlad, živahan i znatiželjan, to dete može da protumači da hoće da ga "napadne", pa je donekle razumljivo. Ja imam mopsa koji će sad 13 godina, izgleda bukvalno kao plišana igračka a šeta se brzinom malo agilnijeg puža, prosto je i mator. I opet ima tih situacija "jao, sad će da me pojede", bukvalno pas na dva metra od deteta bez bilo kakve tendencije da mu priđe a ono se dere kao ga upravo kolje pitbul. On u najboljim danima nije mogao da ujede iznad kolena, tj da ujede uopšte 🙂 ali jbg, ne možeš ti na to uticati... najbolje je izbegavati te situacije. 

Što se povodca tiče imaš tu ODLUKA O DRŽANJU DOMAĆIH ŽIVOTINJA I KUĆNIH LJUBIMACA NA TERITORIJI GRADA BEOGRADA koja kaže:

Quote

Član 19

Držalac životinje, kao i lice koje izvodi psa na javnu površinu, dužan je da psa izvodi na povodniku.

Držalac životinje, kao i lice koje izvodi psa, snosi punu odgovornost za njegovo ponašanje na javnoj površini.

Član 20

Pas se može puštati sa povodnika da se slobodno kreće samo u parku i na drugoj javnoj zelenoj površini i to:

- u vremenu od 22.00 sata do 09.00 sati sledećeg dana, u periodu letnjeg računanja vremena, odnosno, u vremenu od 20.00 sati do 10.00 sati sledećeg dana, u periodu zimskog računanja vremena;

Plus ima u članu 20. još neka dodatno ograničenja tipa oko škola, dečijih igrališta i slično. Tako da u teoriji ti psa smeš da šetaš van povodnika samo noću. A kazna je 10.000 dinara. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, f4ts0 said:

Ali en general, ljudi jesu ok kao i psi. Vlasnici pasa su cesto idioti par ekselans doduse.

ja bih dodao i da su vlasnici dece isto cesto idioti 😄 kao sto imas ova 2 primera gde su vlasnici pasa moroni, siguran sam da imao jos 1000x gde si video da su roditelji moroni 😄 

naravno da ne branim kuckare, situacija od pre 3-4 dana, oba psa na povocu, i starija zena vodi mladjeg vucjaka, posto zena nista nije reagovala, ja pridjem sa rubi da se onjuse, ona pita jel zenka ja reko da, ona kao aha ok. 

nije proslo 3 sekunde, zena krece da mi prica neke price koje je nisam pitao, kako je njen pas bio u nekoj super "CUVAONICI 1200din/dan" nista mi nije jasno, ja tu kao pokusam da ispadnem ok da nastavim konverzaciju, ali vec mi proradi crv da ova zena nije bas u vinklu. posle par sekundi, njen vucijak hvata rubi odozgo za vrat, i pazite sad, zena vice ne i VUCE POVODAC kao da je iko ikada odvojio psa vucuci povodac 😄 a ja, posto mi nije prvi pas, i Bak-a sam rastavljao od pitbula svojevremeno, stanm iznad vucjaka i uhvatim za vrat i podignem, srecom nije bio uporan i pustio odmah. Zena uopste nesvesna sta se desava i dalje prica neku svoju levu pricu... 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zwerko said:

Plus ima u članu 20. još neka dodatno ograničenja tipa oko škola, dečijih igrališta i slično. Tako da u teoriji ti psa smeš da šetaš van povodnika samo noću. A kazna je 10.000 dinara. 

i samo u parku 🙂 

A što se ljudi tiče, nemam pojma, imaju ljudi neki iracionalni strah od pasa čak i da im se ništa u životu nije loše dogodilo, valjda uticaj televizije, svega što su gledali, videli, igrali Resident Evil 1 :)) itd. 

Ja sam odrastao ceo život sa kučićima i ajde da kažemo da nemam nikakav strah od pasa, ali eto baš kad sam bio klinac i imali kuče kod kuće, dolazili su neki ortaci, dva burazera, bez ikakvog prethodnog incidenta sa kučićima, jedan totalno kul, drugi (još i stariji 2 god) preplašen na maks ono morali smo uvek kuče u drugu sobu da vodimo itd. Trebalo mu je bukvalno jedno šest meseci dolaženja da se oslobodi. Fun fact, posle je odlučio da postane kinološki sudija - osećam se delimično odgovornim! :)) Pri čemu je moj pas bio ogroman ali dobroćudan na maks od onih što možeš da ga gnjaviš skačeš po njemu i razvlačiš mu usta i on ništa samo bleji.

Isto tako u ulici svi klinci su bili ono kul sa kučetom itd, osim jednog klinca. I jedan dan ovaj moj u dvorištu i klinci sednu na ogradu i on kao šapom da ih "dohvati" i kroz ogradu zakači po leđima baš tog klinca (ofc). I roditelji carevi pozovu pandure-inspekciju šta god već se zove, dolazili da prave zapisnik pošto su ovi prijavili da je pas napao dete (!) naravno vrlo brzo kad su došli i videli sve i još svi ispričali šta se desilo rekli su roditeljima gtfo pas bio u dvorištu dete se naslonilo na ogradu ajde ćao.

50 minutes ago, reki said:

nije proslo 3 sekunde, zena krece da mi prica neke price koje je nisam pitao, kako je njen pas bio u nekoj super "CUVAONICI 1200din/dan" nista mi nije jasno, ja tu kao pokusam da ispadnem ok da nastavim konverzaciju, ali vec mi proradi crv da ova zena nije bas u vinklu. posle par sekundi, njen vucijak hvata rubi odozgo za vrat, i pazite sad, zena vice ne i VUCE POVODAC kao da je iko ikada odvojio psa vucuci povodac 😄 a ja, posto mi nije prvi pas, i Bak-a sam rastavljao od pitbula svojevremeno, stanm iznad vucjaka i uhvatim za vrat i podignem, srecom nije bio uporan i pustio odmah. Zena uopste nesvesna sta se desava i dalje prica neku svoju levu pricu... 

slično se ovo desilo ženinim roditeljima koji imaju maltezera - neki rotvajler prilazi oni uzmu maltezera kod sebe i vlasnik rota kao ma neće neće dobar je on i oni spuste maltezera i rot ga sčepa, išao na ušivanje posle maltezer, još zamislite ono belo kuče kad mu ide krv deluje kao horor film.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, reki said:

nije proslo 3 sekunde, zena krece da mi prica neke price koje je nisam pitao, kako je njen pas bio u nekoj super "CUVAONICI 1200din/dan" nista mi nije jasno

Based on a true story lol

mnoge stvari o kojima ste pisali su lepo opisane u ovom videu.

btw ide li split topica "retardirani vlasnici pasa vs roditelji debili" ?

KOLIKO LAJKOVA LUCY?

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ujeo me pas kao klinca za nogu(ne iskidao ali dobro ujeo), bio sam bas mali, nisam ni u skolu posao, 4/5 godina, nikada nisam ni pomislio da mrzim nekog psa ili imam neku truamu od njih, jednostavno sam prisao preblizu a tu su ljudi cuvali neke papagaje xyz vrsta gde ja psa nisam uopste ni primetio, ljudi koji su ziveli tu, dal neka prpa ili nesto, vec sutra se odselili, kao da nikada tu nikog nije ni bilo...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam očito duplo retard jer imam i psa i decu 😄

Dok nema apsolutno izdresiran opoziv, nema šta da traži po gradu bez povodca imho. U prirodi ok, dok imaš opoziv da doleti do tebe ako vidiš nekoga ko nailazi i možeš da je zakačiš na povodac za toliko (ili ako ste već gosu da sedne/legne mirno dok ne prođu).
Gomila ljudi sa psima su konkretni retardi koji ih nisu socijalizirali, tako da ja barem gledam uvek kad nam neko prilazi i gazdu i psa, iako imam tele pa joj većina ne bi mogla ništa u praksi sve i da napadnu. Pogotovo hejt na vlasnike mikro pasa, to su otprilike najmanje vaspitana kategorija.
Iz roditelj perspektive mi nije bilo nikad svejedno kad random pas prileti do dece, pogotovo kad ne vidim vlasnika i/ili vidim da dotični ne gleda šta se dešava. To mi je otprilike kao kad nam random dete prileti i krene u neku interakciju a roditelji pojma nemaju gde je.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Junkie said:

Pogotovo hejt na vlasnike mikro pasa, to su otprilike najmanje vaspitana kategorija.

istina je da su mali kučići najčešće "nevaspitani" kao i vlasnici, ali oni idu na tu kartu malo je kuče ne može ti ništa što doduše jeste donekle tačno, čak i da te ujede svakako je manji ujed a i možeš da ga šutneš da preleti pola parka. Ne opravdava ih naravno ali kao nivo "pretnje" kod ovih koji se zentaju od kučića je znatno manji kad je u pitanju malo kuče.

 

Link to comment
Share on other sites

Tačno kad je čovek vs pas situacija, ali kad dođe drugi pas a ono krene neurotično da laje, grize i sve ostalo što kuče treba od malena da nauči da nije ok u interakciji, ti kao vlasnik većeg najebeš kad ga koriguje. S obzirom da naša sad sa 6 meseci ima 30+ kila, moram stalno da je vodim bar par metara na stranu kad tako neko naleti, jer bi ga spljoskala samo šapu da spusti na njega. Isti fazon kao kad naletiš na nevaspitane balavce koji lupam bacaju pesak na plaži i leti svima u hranu/piće/oči itd, a ne možeš da ga nalupaš jer je mlađano dete.

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2022 at 9:32 PM, f4ts0 said:

pa svi nesporazumi su jer ima odredjen procenat vlasnika pasa tj kuckarki (2 prezimena verovatno) koji su moroni.

Primer 1 : Zemunski park, OGROMNI dobrocudni pas krece da se igra sa detetom 3-4-5 god, dete bezi i place, roditelji ga uzmu i kazu "pa nece kuca nista oce da se igra"
Dolazi kuckarka i DERE SE NA RODITELJE da ce da joj pas ima traume????

Primer 2: na moru sede 2 ribe i tio stranci, moderni, vegani verovatno, tatuaze, i (oh tempora) tanjirici u usima. Moja cerka prilazi njihovom psu da ga mazi, pas kulira, vidim nesto ovim neprijatno, pokupim cerku i kazem ovima izvinite, i oni krecu ljubazno (ali su mrtvi fakin ozbiljni) da me mole da se malo udaljimo jer njihov pas je u cudnoj fazi zivota (mozda je pas tyler durden??) i da ima psihicke probleme.

Ali en general, ljudi jesu ok kao i psi. Vlasnici pasa su cesto idioti par ekselans doduse.

U svedskoj je "osnovna kultura" da pias vlasnika da li mozes da pomazis psa pre nego sto to krenes. Tako da, vaspitaj dete shodno evropskim tekovinama :tf:

 

On topic, u svedskoj je zabranjeno setati psa bez povodca (osim u posebnim parkovima) i meni je to skroz ok. Ne zelim da razmisljam kako ce koji ker da reaguje na koji nadrazaj i sl. Ukoliko gazde imaju zelju da im se psi igraju to iskomuniciraju i onda se pridje, inace se mimiolazi. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

I kod nas je, ali ne postuju bas svi.

Kao sto ne skupljaju ni govnetinu koji kerovi ostavljaju za sobom, tako da je vecina parkova zasrana kerecim govnima i pisackom, a ostatak je uprljan djubretom i opuscima.

Jbg kultura 😞

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

uh moze i split "igorova mrznja ka posh babama koje puste da im pas sere po ulici, bezobrazno te gledaju u oci i odlaze"!!Jedna od stvari sto mi je zao sto nisam fluent in french 😄 Zaustim brdo pogrda i psovki ali znam da cu izvuci deblji kraj i da ce me posh baba nazvati prljavim istocnjakom.

Kolicina govana po briselu je nezamisliva, po parkovima je bukvalno minesweeper.
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...