Jump to content

Apple Event topik


Neptune

Recommended Posts

Pogledah ovaj poslednji apple event od pre par dana. Utisci:

 - Nema više iPhone mini 🙁

 - Novi Apple Watch za sve urbane avanturiste što se lože da su Ber Grilsi kad idu na trčanje u gradski park

 - Nema pomena da li je rešen problem sa Airpods Pro s pojačanom okolnom bukom na pozivu - fokus je na slušanju muzike a ne na korišćenju slušalica kao komunikacionog sredstva, što mi je baš mindblowing u negativnom smislu. Očekivao sam da će optimizovati za use case gde se slušalice koriste za (video) pozive u bučnoj okolini. Trenutno je to nemoguće jer okolini zvuci (drugi ljudi, lupanje tastature, otvaranje slavine, vađenje nečeg iz kese) bivaju još dodatno pojačani. Wtf. Bose tu koristi neku tehnologiju gde koristi vibriranje vilice da izoluje zvuk koji treba pojačati od onih koje treba smanjiti. Ne kontam stvarno, Pro treba da bude za pro upotrebu a ne da još bolje slušam bijonse kad sam u metrou. 

 - satelitski emergency call je dobra stvar

Sve ostalo mi je kao kul, ali ništa da bih apgrejdovao čim izađe.

Koji su za vas dobri i loši hajlajti?

 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

 - Novi Apple Watch za sve urbane avanturiste što se lože da su Ber Grilsi kad idu na trčanje u gradski park

😄 😄 😄

Meni je haljat da ima i dalje iphone 13 mini, znaci za 2-3 god pada polovan \o/

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, f4ts0 said:

Meni je haljat da ima i dalje iphone 13 mini, znaci za 2-3 god pada polovan \o/

 

evo prodaću ti ja kad se žena smori da "kamera više nije dovoljno dobra" - za sad je zadovoljna ali ko zna šta će novo da izbace za godinu dve neki makro pro ultra wide mega.

mimo toga, super telefon za tu veličinu čak su i bateriju unapredili u odnosu na 12 mini.

19 hours ago, Neptune said:

 - Nema više iPhone mini 🙁

 

nije neočekivano, i dalje je bio problem sa baterijom, da su to rešili verovatno bi bolje prošao kod publike, ovako je bio tih par koraka da bude prihvaćen valjano.

19 hours ago, Neptune said:

  - Novi Apple Watch za sve urbane avanturiste što se lože da su Ber Grilsi kad idu na trčanje u gradski park

 

ovo moram priznati da mi je glupos', trebalo je samo da naprave i običan sa većim ekranom i dužom baterijom, a ne da prave ili manji običan ili ovaj veći ali da je IZDRŽLJIV, baš za ovo što i ti kažeš, jer ne verujem da će biti scenario da neki pravi ber grils ide sa apple watch po divljini, zna se koje oni satove za to koriste.

19 hours ago, Neptune said:

 - Nema pomena da li je rešen problem sa Airpods Pro s pojačanom okolnom bukom na pozivu - fokus je na slušanju muzike a ne na korišćenju slušalica kao komunikacionog sredstva, što mi je baš mindblowing u negativnom smislu. Očekivao sam da će optimizovati za use case gde se slušalice koriste za (video) pozive u bučnoj okolini. Trenutno je to nemoguće jer okolini zvuci (drugi ljudi, lupanje tastature, otvaranje slavine, vađenje nečeg iz kese) bivaju još dodatno pojačani. Wtf. Bose tu koristi neku tehnologiju gde koristi vibriranje vilice da izoluje zvuk koji treba pojačati od onih koje treba smanjiti. Ne kontam stvarno, Pro treba da bude za pro upotrebu a ne da još bolje slušam bijonse kad sam u metrou. 

za razliku od standard airpods ove pro meni ispadaju iz ušiju tako da baš ne pratim šta za njih rade.

našao sam međurešenje u ovim aipods 3 koje su "tu i tamo" tj. nađem način da stoje, ali npr ako jedem dok su mi u ušima malo po malo i op - ispadoše 🙂

ove obične airpods nemaju taj problem. ali apple ofc ne bi bio apple kada bi i u njih ubacio neke naprednije stvari.

ako se ne varam u novi pro su stavili touch komande i za volume, fala bogu da su se konačno i za to setili. ono što mi se dopada kod keca je što ima taj tap za kontrole, dok trojka mora da se klikne a još im je manji onaj "stem" i onda je još teže. potpuno nelogično.

19 hours ago, Neptune said:

Koji su za vas dobri i loši hajlajti?

 

pa ajd da kažemo da je pozitivno što su konačno izbacili "zub" ali sam ipak očekivao nešto revolucionarnije u odnosu na ovo što su predstavili.

Link to comment
Share on other sites

Nekako sam se i ja nadao da će, kao začetnici notcha, "zuba", držati se istog, preskočiti tuđe ideje ("suzu", punch hole, "pilulicu"), i jednog dana izaći sa nekom perverzijom ekrana od ivice do ivice, a senzorima i prednjom kamerom skrivenim pod ekran, ili neka skroz nova novotarija, ali jebiga.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Nekako sam se i ja nadao da će, kao začetnici notcha, "zuba", držati se istog, preskočiti tuđe ideje ("suzu", punch hole, "pilulicu"), i jednog dana izaći sa nekom perverzijom ekrana od ivice do ivice, a senzorima i prednjom kamerom skrivenim pod ekran, ili neka skroz nova novotarija, ali jebiga.

ja mislim da je to njima i bila ideja i da zato tako dugo nakon što su mnogi napravili praktično samo malu rupicu za prednju kameru nisu menjali "zub". verovatno su raznorazne prototipe imali ali prosto ništa nije stiglo do toga da bude za produkciju, a vreme prolazi, pa su odlučili da odgode za koju godinu. činjenica da imaju zub i na novim macbook pro mi ide u tom smeru, tj. da čak ni tu nisu uspeli da smisle nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je to sa kamerom prednjom kamerom jako jako teško napraviti sada, više detalja u ovom videu

TLDR verzija: moraju se nekako "izbušiti pixeli ekrana", pa kamera zapravo kao da gleda kroz mrežicu neku, pa zatim kao softverski kasnije popunjava one piksele koje je ta mrežica sakrila lol....

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, togFU said:

TLDR verzija: moraju se nekako "izbušiti pixeli ekrana", pa kamera zapravo kao da gleda kroz mrežicu neku, pa zatim kao softverski kasnije popunjava one piksele koje je ta mrežica sakrila lol....

ma to je sve jasno, ja sam u razmišljanjima više išao u pravcu da će uspeti da naprave neku "veštu dizajnersku igru" tako što će prvo doći do najmanjeg mogućeg sočiva za selfi a onda ga ubaciti iznad ekrana u neku minimalnu šlajfnu koja neće "ni da se primeti".

naravno ultimativni cilj jeste da bude ispod ekrana ali tu nismo očigledno i dalje stigli 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ajd da probam ovde, možda je najsrodnije

jel zna neko gde ima da se kupi kod nas folija za ipad, još da je mat idealno (zbog crtanja)?

gugl ima mahom online radnje za isporuku, eventualno ifixit ali ne bih baš na nbgd a ovi lokalci što lepe folije na mobilne izgleda nemaju za ipad (pitao jedno 4-5 radnji).

Link to comment
Share on other sites

buljson je ta folija, video/probao sam ipad pro sa tom folijom (i to ona kao naj naj, zaboravio sam ime).

remarkable je keva, probao, hteo, al sirotinjo i bogu si teska

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, f4ts0 said:

buljson je ta folija, video/probao sam ipad pro sa tom folijom (i to ona kao naj naj, zaboravio sam ime).

remarkable je keva, probao, hteo, al sirotinjo i bogu si teska

al' on je samo crno-beo? 😞 treba mi ipak ovo što može i u koloru.

bedak ako je folija sranje ... baš sam se nadao da će da mi reši taj problem koji si valjda i ti očekivao da će a ono nije :)) pre svega refleksiju ali i bolje kretanje olovke.

Link to comment
Share on other sites

ma "bolje kretanje" je diskutabilno, a mat je u pocetku, ali se izlize kako drug kaze brzo. VIdeo sam na amazonu da ima i pen-tips (iliti vrhovi olovke) malo meksi i hrapavijji pa kao lakse se crta.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, f4ts0 said:

ma "bolje kretanje" je diskutabilno, a mat je u pocetku, ali se izlize kako drug kaze brzo. VIdeo sam na amazonu da ima i pen-tips (iliti vrhovi olovke) malo meksi i hrapavijji pa kao lakse se crta.

e jbg 😞 ništa, možda uzmem neke sa alija za pola dolara čisto reda radi ali očigledno nema dobrog rešenja.

mada sam gledao neku što crta i ima neke tutorijale ona se kune u mat foliju mada zapravo nije rekla ni koji je model.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...