Jump to content

Svašta po nešto sve ja pravio


Nikolasi

Recommended Posts

12 hours ago, mladenq said:

Moja rece da je super daska, jedino sto je uporedila sa tom njenom u smislu da nije premazana/nalakirana ili sta god se radi sa tim daskama pa dobiju onaj premazani izgled, ali to bi verovatno zahtevalo vise vremena i cimanja, a rur mase su bile nestrpljive!

Ja sam pre za to da taj "premazani" izlged više potiče od vrste drveta i načina na koji se obradi, jer stvarno nema smisla drvo na kome pripremaš i/ili služiš hranu farbati ili lakirati nečim potencijalno toksičnim, niti nečim organskim sklonim ukvarivanju/užeganju :) Znači prosto neko "tvrđe", "gušće" drvo i onda jako fina obrada istog mi ima više smisla za to. Ni sam efekat zaštite tipa lak/farba ti nema nekog smisla, jer ćeš konstantno nanetu zaštitu presecati nožem.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, millanče said:

Ja sam pre za to da taj "premazani" izlged više potiče od vrste drveta i načina na koji se obradi, jer stvarno nema smisla drvo na kome pripremaš i/ili služiš hranu farbati ili lakirati nečim potencijalno toksičnim, niti nečim organskim sklonim ukvarivanju/užeganju 🙂 Znači prosto neko "tvrđe", "gušće" drvo i onda jako fina obrada istog mi ima više smisla za to. Ni sam efekat zaštite tipa lak/farba ti nema nekog smisla, jer ćeš konstantno nanetu zaštitu presecati nožem.

tačno, idite vidite kako izgleda mesareva daska u mesari! em obično drvo em u sredi ulubljenje jedno pola metra :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Ja sam pre za to da taj "premazani" izlged više potiče od vrste drveta i načina na koji se obradi, jer stvarno nema smisla drvo na kome pripremaš i/ili služiš hranu farbati ili lakirati nečim potencijalno toksičnim, niti nečim organskim sklonim ukvarivanju/užeganju 🙂 Znači prosto neko "tvrđe", "gušće" drvo i onda jako fina obrada istog mi ima više smisla za to. Ni sam efekat zaštite tipa lak/farba ti nema nekog smisla, jer ćeš konstantno nanetu zaštitu presecati nožem.

Jasno, msm nemam pojma, ostavih onaj tekst na prethodnoj strani, kako i cime to moze a da ima smisla, ali meni se svakako svidja daska, a i zeni, to je vise bio komentar za 'nice touch' sto spomenu Laki.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenq said:

Jasno, msm nemam pojma, ostavih onaj tekst na prethodnoj strani, kako i cime to moze a da ima smisla, ali meni se svakako svidja daska, a i zeni, to je vise bio komentar za 'nice touch' sto spomenu Laki.

Jest, pogledao sam i to posle, ono za vosak i laneno mi ima smisla, mada je i to nešto organsko.

Takođe, drvo će vremenom prirodno malo potamneti, i to će biti to, te daske što u startu imaju taj tamniji, lakirani izgled ko zna koliko su stajale do kupovine, a ovo ti je sveže obrađeno ;)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, oddball said:

daske ne premazuju ako se koriste za secenje hrane. ako cete da ih drzite kao ukras onda brodski lak preporucujem.

sad uz malo zbilje, ja koristim svoju evo već tih 10ak dana i dosta dobro šljaka, super je i što je deblja pa se lakše hendluje (that's what she said), rekao bih da je i nešto kvalitetnija od neke drvene iz emmezete što uzeh koja je kao "super".

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lucky said:

sad uz malo zbilje, ja koristim svoju evo već tih 10ak dana i dosta dobro šljaka, super je i što je deblja pa se lakše hendluje (that's what she said), rekao bih da je i nešto kvalitetnija od neke drvene iz emmezete što uzeh koja je kao "super".

pa i ja sam bio ozbiljan kada sam rekao ovo za premazivanje 🙂 jedino sto je meni zafalilo je drska jer je lakse prebaciti sitno secenu hranu u posudu, ali vidim da je to Nikolaci ispravio 🙂 uvek moze da fura oba modela pa kako kome vise odgovara 🙂 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

Mnogo se nesto Nikolasi raspituje o zenama 😄

Ili radi svoje cudno istrazivanje trzista ili gleda poslovni model da prosiri. 😄 ali lepo je da se trudi. A i to da je kvalitetnije od random drvenarije kao sto kazete je dobar znak

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nikolasi said:

Pa žene uvek insistiraju da se kupi neki novi nameštaj, kuhinjski sto, nova kuhnja. A njihovi muževi baš nešto i ne....oni moraju da slušaju i da stoje mirno. Da li bi ste voleli da imate ripstol na terasi?

pa mislim, nema ovde puno neistine koju piše!

13 minutes ago, qwert00 said:

Ili radi svoje cudno istrazivanje trzista ili gleda poslovni model da prosiri. 😄 ali lepo je da se trudi. A i to da je kvalitetnije od random drvenarije kao sto kazete je dobar znak

samo treba da se prebaci na one skupljače prašine po kućama i izdominiraće. što ničemu ne služe ali eto baš su lepi i treba ih imati tipa raznorazne činije, vazne, kutijice, kockice, podloge, ornamenti...

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nikolasi said:

Setio sam se još jednog projekta koji Laki krije od vas, a to je drveni privezak za ključeve sa RUR logom. Kada palite kola da vam visi drvenjak

prvi put čujem za ovo, ali daj uzorak pa da vidimo!

13 hours ago, millanče said:

Meni drvenjak ne visi 😄

Elem, moja će za ovo služiti

IMG_20221103_195508.thumb.jpg.63c83779d074655a286775af0b4945ed.jpg

hahaha, može, odlično 🙂

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...