Jump to content

Kupujem konzolu i TV


reki

Recommended Posts

kao sto naslov kaze, kupujem konzolu i TV!

TV - minimum 43" i da je smart, a rezolucija i nije bitna previse

Konzola - ovde sam fleksi, ps4, ps4 pro ili cak mozda i ps3 ako je neki u dobrom stanju 🙂

Pa ako je neko planirao da prelazi na nesto bolje, sad je pravi trenutak da se otarasite starih stvari!

Link to comment
Share on other sites

Da ti skrenem pažnju da svaki bolji TV ima neko postprocesiranje zbog kojeg slika "kasni" pa ti se čini da imaš input lag. Istovremeno, svaki bolji TV u tu svrhu ima i neki "gejming" mod koji efektivno isključuje (skoro) sva procesiranja slike radi minimizacije kašnjenja prikaza, ali to ne radi isto na svakom tako da za model koji ti je u ponudi ipak guglaj "ime modela gaming mode input lag" pre kupovine i vidi je l radi prihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, voodoo_ said:

Da ti skrenem pažnju da svaki bolji TV ima neko postprocesiranje zbog kojeg slika "kasni" pa ti se čini da imaš input lag. Istovremeno, svaki bolji TV u tu svrhu ima i neki "gejming" mod koji efektivno isključuje (skoro) sva procesiranja slike radi minimizacije kašnjenja prikaza, ali to ne radi isto na svakom tako da za model koji ti je u ponudi ipak guglaj "ime modela gaming mode input lag" pre kupovine i vidi je l radi prihvatljivo.

hm, ok mada meni bi gaming bio sekundaran, bukvalno mi treba konzola da imam na njoj pes i par nekih tako igara, mozda bih odigrao Last of us jer nikad nisam imao PS ili neku singleplayer kul igru gde nisu bitni reflexi 😄. kod mojih sam ostavio neki 43" stariji fullhd tv (mada je LG), koji u paru sa xbox series S meni izgleda odlcino, ne osecam kasnjenje... znaci treba mi tv za netflix i youtube i full casual gaming, zato i hocu da kupim polovno za sto manje para 😄

@Lucky kapiram, al ja nekako mislim da ako postoji nacin da se igraju igre sa ps3 (kontam da mogu da se kupuju diskovi za malo para) ili da se skidaju sa neta ako je chipovana, da ce mi to biti zanimljivo jer nikad nisam ni odigrao ni te starije igre koje su izlazile za PS. hocu reci zabole me za nove igre 😄 

mislim, xbox  sa onim game passom je 99% sto svakom gejemru treba, brdooo novih igara a opet me smorilo, odigrao par igara, neki reli ili crvice opikamo,  buraz igra samo flight simulator 😄 

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

ne znam dal je nestašica podigla cene polovnjaka itd, ali ako ps4 košta 150 eur a ps3 100 eur onda stvarno ne vidim razlog da uzmeš ps3. ceo taj sistem je premator, prosto i vizuelno i sve, čak i internet podrška ako je uopšte ima ne sećam se mislim da je slabašna, ps4 makar imaš ono spotify, youtube itd da instaliraš pa kao neka dodatna korist. 

ako nađeš čipovan ok, možda ima više smisla pa da odigraš sve te kao kul igre koje nisi odigrao do sad, to je jedini scenario u kojem bi ti rekao da ps3 ima smisla da pazariš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, reki said:

dobro, kontam da si u pravu da je ps3 ipak premator, gledacu ps4 pa navise 😄 

to ti kažem!

za ps4 čak možda i neko može da ti pozajmi nalog (malog) pa da igraš igre etc koje već ima, ako na primer plaća PS plus pa ima neku bazu. ili nevezano, ako je kupovao digitalne kopije.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

A što ne uzmeš Series S? Meni je to sa Game pass vrh priča, jedino čega se odrices su te vrh PS4 ekskluzive, ali opet i to ne bih rekao da je toliko problem ako baš nisi skroz ljubitelj. A imaš poprilično future-proof konzolu po ceni malo većoj nego što je polovan PS4.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Diego said:

ps5 je ljubav. Uz godisnju subskripciju dobijes svaki mesec 3 free igre. Ovaj mesec je bio remake tony hawk pro skater 1 i 2. Vratilo me u detinjstvo, evo vec 5 dana ne gasim :3

misliš psplus? 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zwerko said:

A što ne uzmeš Series S? Meni je to sa Game pass vrh priča, jedino čega se odrices su te vrh PS4 ekskluzive, ali opet i to ne bih rekao da je toliko problem ako baš nisi skroz ljubitelj. A imaš poprilično future-proof konzolu po ceni malo većoj nego što je polovan PS4.

fora je sto ga manje vise vec "imam" 😄 , tj mogu kad god da odem i da se igram,  slazem se da je najbolja opcija, prejaka mala jeftina konzola + u gamepassu stotine igara ... ali nekako me vuce za svoju gajbu da uzmem PS jer ga nikad nisam posedovao, mislim da je to glavni razlog

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, reki said:

fora je sto ga manje vise vec "imam" 😄 , tj mogu kad god da odem i da se igram,  slazem se da je najbolja opcija, prejaka mala jeftina konzola + u gamepassu stotine igara ... ali nekako me vuce za svoju gajbu da uzmem PS jer ga nikad nisam posedovao, mislim da je to glavni razlog

pazi, ako kupuješ iz emotivnih razloga i želeo bi baš PS3 jer kao nešto si se na njega primao a nisi ga imao (nohomo) onda jbg kupi ps3 🙂 a ako baš nemaš taj momenat, ps4 je def bolji izbor plus za četvorku ipak i dalje imaš poneku ekskluzivu koju valja odigrati a koju nisu portovali na PC.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

misliš psplus? 🙂

 

Sad su promenili imena Essential, extra, premium. Ali da, imao sam taj ps+, pa su me prebacili na essential, a dobijes opciju da doplatis ostatak perioda i predjes na neki skuplji sub.

Uzeo sam na cdkeys sajtu za 4iljade godisnji subscription, bas vredi imo.

1 hour ago, killYg0r said:

gde si ga uzeo? Nadam se ne kod nasih lihvara!

Uzeo sam ga od nekog madzara u oktobru, nije me odrao 😄 

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Diego said:

Sad su promenili imena Essential, extra, premium. Ali da, imao sam taj ps+, pa su me prebacili na essential, a dobijes opciju da doplatis ostatak perioda i predjes na neki skuplji sub.

Uzeo sam na cdkeys sajtu za 4iljade godisnji subscription, bas vredi imo.

ma naravno nego hoću da kažem sve to isto ima i na ps4, a ovde pomažemo rekiju da kupi ps4 a ne ps3, a kamoli da razmišlja o ps5! 🙂

koji btw ne znam ni da li bih dok ne dođe neki slim svakako preporučio ikome, ona budževina od uređaja ne znam gde može da stoji u kući nekome.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da se složim da je ps5 sad bolja opcija za kupiti.

prvo sa ovim cenama (čak i kod mađara) drugo sa krš igrama za ps5... uvek može da plaća ps plus i cepa na četvorci pa kad se stanje unormali a i ps5 dobije neke bolje igre pređe na peticu i ima i dalje sve te igre.

Link to comment
Share on other sites

Generalno se slazem, ali ima i ps5 nekih prednosti ako su ti novci manje bitni, ili nadjes odlican deal, ili oba ;D

Dosta igara sad dolazi u ps4 i ps5 verzijama istovremeno, sta znam, meni je drago da igram na boljoj grafici. Lepo je kad vise nisi klinac i ne kupujes komp dovoljno dobar da bi u kanteru bio 99fps 😄 a sve ostale igre igras na low podesavanjima i maloj rezoluciji.

 

Bilo kako bilo, siguran sam da ce Reki doneti POGRESNU odluku! (i uzeti ps3)

  • Like +1 1

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

al' zato prsti sve na konstantnih 30fpsa! kako ono bes, ljudsko oko ne vidi vise od 24fpsa, ne secam se :tf:

edit: da ne bude da samo podjebavam, malo sam i ozbiljan bio! uvek kad me zagolica neka konzola, setim se koliko je u nekim situacijama inferiornija od solidnog kompa. okej, skroz je drugi trip, neces na konzoli igrati neki brzi FPS, nego se zabijes ispred velikog TVa, imas nesto za grickanje na stolu i przis tipa Ratchet & Clank. ali opet, ako ces da biras kvalitet slike, a on se znoji da izbaci 30fpsa... onda mi to malo kilavo =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Diego said:

Bilo kako bilo, siguran sam da ce Reki doneti POGRESNU odluku! (i uzeti ps3)

hahaha, touche!

2 minutes ago, digrejzo said:

al' zato prsti sve na konstantnih 30fpsa! kako ono bes, ljudsko oko ne vidi vise od 24fpsa, ne secam se :tf:

bilo nekad, sad mi ovi kukaju kad im kanter nema 300fps nego 250fps jer primeti se razlika i onda ne mogu da daju hedšot u glavu.

 

9 minutes ago, Diego said:

Generalno se slazem, ali ima i ps5 nekih prednosti ako su ti novci manje bitni, ili nadjes odlican deal, ili oba ;D

 

a koje su prednosti? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bolja grafika/rezolucija, ekskluzivne igre kojih ce biti od jeseni jos vise. Ps4 je bucan af, 8 godina stara konzola.
Nova generacija pa ce mu duze trajati, brzi loading times, ps5 pad je daleko bolji od svih drugih.

Sigurno jos ponesto, nakupe se stvari. Na kraju je samo pitanje kakav deal mozes naci, i da li ti je bitno to sto ps5 donosi.
Meni je malo muka min-maksovanja, uzeh ps5 i jedino sto sad razmisljam je koju igru kupiti xd

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

sem ako ti naleti neka baš vrh ponuda bi definitivno preporučio PS5 + srednji/visok PS Plus combo u zavisnosti od navika.

istina je sve što Laki reče, al prosto prelazak sa PS4 na PS5 je kao sa HDD na SSD.. kad jednom okusiš nema nazad.

ovaj srednji paket ima sa sobom cca 300-400 igara.. od čega je naravno bar pola filler varijanta, ali opet, imaš bar 200 igara na izvolte za peglanje. top paket meni lično recimo baš odgovara jer ima tu opciju streaminga igara, tako da ne moram da čekam 100GB downloada da bi 5 minuta kasnije skapirao da mi se igra zapravo ne svidja. Worthy note je da trenutno podržava samo streaming PS4 igara, ne i PS5.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...