Jump to content

bezicni mis i tastatru - plus hdmi kabl ili bezicni hdmi - potreban SAVET


qwert00

Recommended Posts

dakle komp mi je 10 m udaljen od 4k TV koji koristim kao monitor.  koristi se za gaming(single player igre pre svega) i ono office, net.... osnovno

 

1.

ovo sam planirao sto se tice mis tastature

https://www.bcgroup-online.com/tastature-i-misevi/rapoo-9900m-multi-mode-wireless-combo-set-68133

 

sem ako nema nesto bolje slicno? a za iste ili manje pare 🙂 ne bih bas uzimao nista skuplje ako ne mora?

 

 

2.

vec koristim neki hdmi 10m kabl. ali mi treba sada opcija ako moze neka bezicna HDMI varijanta od moje 3080 grafike od 4k TV...dakle 4k rezolucija. Udaljeno vazdusnom linijom 3 metra ali uz 2 zida 🙂

 

jel ima nesto da moze za ovo da se koristi a da nije super skupo? ne bih bas davao 200e  i sl za ovo 😄 ima li iko iskustva da za singel player igre moguce neku 4k HDMI bezicnu varijantu koristiti? ako nije koji od ova dva kabla:

https://www.bcgroup-online.com/kablovi/gembird-hdmi-kabl.-high-speed.-ethernet-podrska-3d-\-4k-t-\-10m-(ccbp_hdmi_10m)-103926

 

https://www.bcgroup-online.com/kablovi/stark-hdmi-kabl-m_m-pozlacen-4k(ultra-hd).sa-zastitom-10m-90010

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Nemoj davati 7500 dinara za Rapoo komplet, to prosto deluje besmisleno 🙂 Ili uzmi neki jefitiniji Logitech, tipa MK235 gde me jedino malo nervira što je miš manjih dimenzija. Ili uzmi lepo K270 tastaturu pa biraj miša kog hoćeš, recimo G305 je ok ali je malo skuplji. Kažem kod Logitecha je jedino malo problematika što standardni bežični miševi bivaju manjih dimenzija, veći su tek oni dosta skuplji. Ali svakako bih zaobišao Rapoo. 

Što se kabla tiče tebi 1.4 HDMI kabl završava posao za 4K rezoluciju, uzmi taj jeftiniji. Skuplji koji je 2.0 ima smisla ako ti TV podržava 120Hz, ili eventualno da nađeš 2.0b, on podržava i variable refresh rate, ali ti to verovatno ne treba. Bežični video prenos ti nema smisla ako želiš da igraš igre, prosto će latencija, tj kašenjenje slike, biti prevelika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

vec koristim komplet k270 mis i tastaturu zajedno. komplet bih opet i uzeo. bas je sve ide na produzni usb kabl..istina je da imami neki usb hub verovatno ali ono usb produzni pa usb hub da kacim odvojeno mis i tastaturu ne bih.

 

mislim da je ovaj rapoo bolji od mog k270... ima bluetooth i to je valjda bolje? ova k270 se vec gubi kad je na vise od 2 metra udaljena od risivera (ilivec kako se zove onaj malecki deo sto ide u produzni usb 🙂

kapirao sam da je signal bolji, i na benchy nahvalise ovaj 9900m

ili jefitniji 9500m koji je istina samo dve hiljade jefitniji

https://www.winwin.rs/tastatura-mis-wireless-us-logitech-mk270-1172149.html

ovako nesto imam..iako meni pise bas k270 a ne mk270...komplet mis i tastatura. mis je identican kao ovaj ovde na linku

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

A pitanje je zašto ih onda menjaš? K270 je tastatura iz MK270 kompleta, tastatura je potpuno ista i kada se prodaje odvojeno. Pritom većina Logitech uređaja (osim onih gejming) podržavaju Unifiying risivere, tehnički na taj tvoj risiver možeš da nakačiš skoro bilo koji Logi miš. Pritom 2 metra bez problema mi deluje baš baš malo, obično rade bez problema na značajno većoj udaljenosti, skoro do 10m, verovatno imaš dosta wireless interferencija. Bluetooth ne daje stabilniju konekciju, samo daje više opcija, kao da je prikačiš na računar bez risivera (ako isti ima Bluetooth), na telefon i slično, tj da biraš da li hoćeš da povezuješ preko risivera ili ne. Mislim taj Rapoo koji si ti linkovao je suštinski direktna kopija Logitech MX Master miša i neke tastature, generalno Rapoo kopira Logitech u svakom smislu, ali je meni malo čudno da bi kopija radila bolje od originala 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

zato sto mi trebaju dva kompa sada 🙂 Cerka i ja cemo da igramo malo Ark Survival za raspust 🙂

Nekakoo mi se ne svidja ovaj k270 toliko...

mozda onda da uzmem 9500m da ne bacam pare ako ne deluje da ima smisla 🙂 hteo bih nesto bolje od mk270 kompleta a da nije enormno skuplje 😄 da nije komentara sa bencha pozitivnih ne bi gledao ovaj rapoo ..nisam nikad ni cuo za njega do skoro 🙂 

za bezicni hdmi nemas pojma? dal je uopste i moguce za 4k rezoluciju i single player game 🙂 

ps. opet i ako je kopija, kopija je skupljem log od k270? 🙂 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Tehnicki možeš da probaš nešto ovako



Ali em je skupo, em si ograničen na 4k 30fps, em je vrlo problematicno u smislu da mora da se vide risiveri da bi radilo kako treba. S obzirom da tebi u stanu ni obične wireless periferije ne rade kako inače rade iskreno baš ne bih preporučio. Plus što nije baš jeftino samo da se proba...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ok. hdmi nista bezicno za sada 🙂

 

https://gigatron.rs/tastature-i-kompleti/logitech-bezicna-tastatura-i-mis-mk235-us-crna-81943

 

ovo mi deluje onako "bedno" tj slabasno i u odnosu na moj mk270 🙂 verovatno cu da uzmem ovaj rapoo pa kako bude. da vidim sto ga na benchy vise njih hvalilo za ove relativno manje pare do 7000-8000din komplet 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam 9500m rapoo i sad idem kuci da probam. A kompovi povezani HDMI kablovima do daljnjeg.. 

Inače HD ready TV ima kako vidim podršku za full HD rezoluciju iako je matična HD ready..pokušaću da namestimo da radi full HD ako moze.. ovaj pomoćni TV mi je krsh 🙂 42" ..dok je glavni 58" 4k tv

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...