Jump to content

Recommended Posts

Treba nam i ovde jedan generalni pričajte topik 🙂 

Ovo je stvarno bezobrazluk od strane MSa

https://www.windowslatest.com/2022/05/09/windows-11-22h2-forces-more-users-to-have-a-microsoft-account-for-installation/

Starting with Windows 11 version 22H2, Microsoft wants to link the OS installation to your Microsoft account. This measure is no longer limited to just Windows 11 Home edition as Microsoft is now forcing users to link accounts on Windows 11 Pro too. However, Windows 11 Enterprise remains unaffected and users can set it up the way they want.

When you connect your account, Microsoft will automatically configure OneDrive for the device, and begin syncing data across your devices. This includes settings and preferences automatically across different devices to help you manage multiple PCs easily.

OK, na Win10 sam još uvek, ali opet, ako uskoro uzmem neki novi komp, instalirao bih 11. Da li bi moglo da sada skinem verziju pre ove 22H2, pa nju instaliram za par meseci/godina, sa lokalnim nalogom, pa onda uradim upgrade, i onda ne moram da imam MS nalog? 🙂

Koliko sam ja ispratio, i dalje nije sigurno da će biti prošireno i na Pro, već je "ekskluzivno" samo za Home i dalje, ali ne znači naravno da nema istine u ovome i da će biti i za Pro.

Mislim da će ih naterati da to promene u perspektivi, jer baš nema smisla, poenta je što se Win instalira na svakoj krntiji u svakom delu sveta.

Win10 je to forsirao kad detektuje da imaš net, kad nemaš onda kao ne smara, pa me ne bi čudilo da nekako i za Win11 naprave neki workaround.

45 minutes ago, manson said:

Da li bi moglo da sada skinem verziju pre ove 22H2, pa nju instaliram za par meseci/godina, sa lokalnim nalogom, pa onda uradim upgrade, i onda ne moram da imam MS nalog? 🙂

mislim da ovo nećeš moći jer će da ti uvali sa nekim patchom ovu potrebu da napraviš nalog 🙂

Koju free MS Office alternativu koristiti? LibreOffice, FreeOffice, nešto treće?

1 hour ago, manson said:

Koju free MS Office alternativu koristiti? LibreOffice, FreeOffice, nešto treće?

Google? 🙂

• Like +1 2

Mislio nešto što se instalira na komp. Google office je online/cloud samo i dalje? U tom slučaju mogu i office.com da koristim 🙂 

Edited by manson

13 hours ago, manson said:

Mislio nešto što se instalira na komp. Google office je online/cloud samo i dalje? U tom slučaju mogu i office.com da koristim 🙂 

pa imaš i offline google docs - mislim da šljaka prilično korektno.

tipa - https://www.pcmag.com/how-to/how-to-set-up-and-use-google-docs-offline

https://chrome.google.com/webstore/detail/docs-offline/adlepfefemdignonambfpicinlbppbnl?hl=en

https://support.google.com/docs/answer/6388102?hl=en&co=GENIE.Platform%3DDesktop

a verovatno je i OpenOffice i dalje dobra alternativa, mada ga nisam koristio već neko vreme, ali pre 5-6 je bio dosta solidan.

• Upvote (+1) 1

Da, ali je i dalje iz browsera? Ježim se tih browser appova 🙂 Ništa, videću onda za ovaj Open Office.

Nego, šta koristiti, a da je free, za remote pristup Windowsu, ali da ne izloguje korisnika koji je na tom računaru? Koristio teamviwer, ali ona free verzija je postala užas koliko stalno izbacuje reklame da se uzme plaćena verzija 🙂 Win standardni remote desktop je OK, ali izloguje korisnika koji je na računaru, što mi ne odgovara. Treba mi za ćaleta 🙂