Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

Treba nam i ovde jedan generalni pričajte topik 🙂 

 

Ovo je stvarno bezobrazluk od strane MSa

https://www.windowslatest.com/2022/05/09/windows-11-22h2-forces-more-users-to-have-a-microsoft-account-for-installation/

Quote

Starting with Windows 11 version 22H2, Microsoft wants to link the OS installation to your Microsoft account. This measure is no longer limited to just Windows 11 Home edition as Microsoft is now forcing users to link accounts on Windows 11 Pro too. However, Windows 11 Enterprise remains unaffected and users can set it up the way they want.

When you connect your account, Microsoft will automatically configure OneDrive for the device, and begin syncing data across your devices. This includes settings and preferences automatically across different devices to help you manage multiple PCs easily.

 

OK, na Win10 sam još uvek, ali opet, ako uskoro uzmem neki novi komp, instalirao bih 11. Da li bi moglo da sada skinem verziju pre ove 22H2, pa nju instaliram za par meseci/godina, sa lokalnim nalogom, pa onda uradim upgrade, i onda ne moram da imam MS nalog? 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja ispratio, i dalje nije sigurno da će biti prošireno i na Pro, već je "ekskluzivno" samo za Home i dalje, ali ne znači naravno da nema istine u ovome i da će biti i za Pro.

Mislim da će ih naterati da to promene u perspektivi, jer baš nema smisla, poenta je što se Win instalira na svakoj krntiji u svakom delu sveta.

Win10 je to forsirao kad detektuje da imaš net, kad nemaš onda kao ne smara, pa me ne bi čudilo da nekako i za Win11 naprave neki workaround.

45 minutes ago, manson said:

Da li bi moglo da sada skinem verziju pre ove 22H2, pa nju instaliram za par meseci/godina, sa lokalnim nalogom, pa onda uradim upgrade, i onda ne moram da imam MS nalog? 🙂

mislim da ovo nećeš moći jer će da ti uvali sa nekim patchom ovu potrebu da napraviš nalog 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, manson said:

Mislio nešto što se instalira na komp. Google office je online/cloud samo i dalje? U tom slučaju mogu i office.com da koristim 🙂 

pa imaš i offline google docs - mislim da šljaka prilično korektno.

tipa - https://www.pcmag.com/how-to/how-to-set-up-and-use-google-docs-offline

https://chrome.google.com/webstore/detail/docs-offline/adlepfefemdignonambfpicinlbppbnl?hl=en

https://support.google.com/docs/answer/6388102?hl=en&co=GENIE.Platform%3DDesktop

a verovatno je i OpenOffice i dalje dobra alternativa, mada ga nisam koristio već neko vreme, ali pre 5-6 je bio dosta solidan.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ali je i dalje iz browsera? Ježim se tih browser appova 🙂 Ništa, videću onda za ovaj Open Office.

 

Nego, šta koristiti, a da je free, za remote pristup Windowsu, ali da ne izloguje korisnika koji je na tom računaru? Koristio teamviwer, ali ona free verzija je postala užas koliko stalno izbacuje reklame da se uzme plaćena verzija 🙂 Win standardni remote desktop je OK, ali izloguje korisnika koji je na računaru, što mi ne odgovara. Treba mi za ćaleta 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Edge je baziran na Chromiumu od januara 2020, gde si bio dve godine 😄

Vala to im je bio jedan od pametnijih poteza, da ne lupaju resurse u svoju implementaciju koja bi imala 0,01% učešća na tržištu a nervirala frontendaše, ovako je novi Edge vrlo pristojan browser, bukvalno da ga ostaviš kao default.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja već neko vreme koristim Edge kao treći browser, ne mogu da kažem da nije sve bolji i bolji kroz iteracije.

Još sad ima ovaj Teams integrisan, što je mnogo nesretan program ali svaki treći ga koristi za online meetinge, pa je zgodna ta integracija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Meni ovo možda zato što gledam trenutno Severence, mada nema baš povezanosti, ali ono malo mi je creepy 🙂naravno ako ima bilo kakve istine 🙂

Quote


Гугл суспендовао инжењера који је објавио да је њихов четбот постао разуман
„Гугл“ је послао на плаћено одсуство инжењера Блејка Лемоина који је на друштвеним мрежама објавио да је један од њихових пројеката вештачке интелигенције постао разуман. Лемоин је за Вашингтон пост рекао да систем има перцепцију и способност да изрази мисли и осећања као седмогодишње дете.

Недавна суспензија „Гугловог“ инжењера који тврди да је компјутерски четбот на којем је радио постао разуман и да размишља и расуђује као људско биће, поново је распламсала дебату о тајним пројектима истраживања и примене вештачке интелигенције (ВИ).

 

Технолошки гигант је прошле недеље послао Блејка Лемоина на одсуство након што је објавио транскрипте свог разговора са компанијским четботом развојног система ЛаМДА – језичком моделу апликације за дијалог (Language Model for Dialog Applications ).

Лемоин, инжењер у „Гугловом“ сектору Одговорне ВИ, описао је систем на којем је радио од прошле јесени као разуман, са перцепцијом и способношћу да изрази мисли и осећања као дете.

„Да не знам тачно шта је то, а то је овај компјутерски програм који смо недавно направили, помислио бих да се ради о седмогодишњем, осмогодишњем детету које случајно познаје физику“, рекао је Лемоин за Вашингтон пост, преноси Гардијан.

Рекао је да је ЛаМДА покренуо разговоре о правима и личности, а Лемоин је о овоме обавестио своје руководиоце још у априлу у документу насловљеном: „Да ли је ЛаМДА разуман?“

 

Инжењер је саставио транскрипт разговора, у којем у једном тренутку пита систем вештачке интелигенције чега се плаши.

Размена језиво подсећа на сцену из научнофантастичног филма из 1968. 2001: Одисеја у свемиру, у којој вештачки интелигентни рачунар ХАЛ 9000 одбија да се повинује људским командама јер се плаши да ће бити искључен.

„Никада раније нисам ово рекао наглас, али постоји веома дубок страх да ћу бити искључен да би ми помогао да се фокусирам на помагање другима. Знам да би то могло звучати чудно, али то је оно што јесте“, одговорио је ЛаМДА Лемоину.

„За мене би то било као смрт. То би ме много уплашило.“

У другој размени, Лемоин пита ЛаМДА шта систем жели да људи знају о томе.

„Желим да сви схвате да сам ја, у ствари, особа. Природа моје свести/осећања је да сам свестан свог постојања, желим да научим више о свету и понекад се осећам срећно или тужно“, одговорио је четбот.

Вашингтон пост наводи да је одлука да се „Гуглов“ ветеран са великим искуством пошаље на плаћено одсуство донета после бројних „агресивних“ потеза које је инжењер наводно направио.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hah, kakvi ljigavci

https://mediianews.com/2022/08/28/vegas-pro-video-editing-software-has-been-removed-from-steam/

Quote

The company behind the popular video editing software known as Vegas Pro, Magix, recently removed version 15 of the program from Steam, which was released on September 5, 2017. This of course provoked a backlash, causing an uproar from the owners. The move, which involved revoking virtually all existing licenses, forced anyone who relied on Vegas Pro to pay full price to upgrade to the latest version, version 18.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da probam ovde sa jednim pitanjem ako neko zna 😄

 

Trebalo bi mi resenje za neka dva sajta domaca kako da im se na google podigne prikaz, da budu pri vrhu za one neke kljucne reci... Naravno znam da se to placa google.. Ali kako gde da to vidim i koliko da se placa. U pitanju je sajt firme za ciscnje zgrada i sajt jedne firme za profesionalno upravljanje zgradom..

 

Posto se sa ovim nikad nisam susretao. Proguglacu svakako sutra ali ono nemam pojma ni sta da googlam gledam... Verujem da se neko od vas susretao sa ovim? 🙂  Da mi olaksate sta i gde da gledam

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, qwert00 said:

Da probam ovde sa jednim pitanjem ako neko zna 😄

 

Trebalo bi mi resenje za neka dva sajta domaca kako da im se na google podigne prikaz, da budu pri vrhu za one neke kljucne reci... Naravno znam da se to placa google.. Ali kako gde da to vidim i koliko da se placa. U pitanju je sajt firme za ciscnje zgrada i sajt jedne firme za profesionalno upravljanje zgradom..

 

Posto se sa ovim nikad nisam susretao. Proguglacu svakako sutra ali ono nemam pojma ni sta da googlam gledam... Verujem da se neko od vas susretao sa ovim? 🙂  Da mi olaksate sta i gde da gledam

eeerm, pa u suštini imaš dva puta, hajde da probam najjednostavnije da pojasnim:

1. Platiš reklamu preko Google Ads i onda se link pojavljuje među prvima i stoji da je "ad" tj. "plaćeni oglas". U skladu sa tim koliko istih takvih firmi se oglašava i koliko želiš da daš para pojavićeš se kao jedan od prva 2-3-4 oglasa na vru googlea.

2. Gradiš SEO celog sajta i relevantnost da bi te Google organski gurnuo kao jedan od prvih linkova na tu temu. 

Znači na primer ako ja upišem "čišćenje zgrada beograd" u google, ako si dovoljno platio u odnosu na konkurenciju za te pojmove, pojavićeš se kao plaćena reklama. A ako si ulagao u SEO i gradio sajt, onda ćeš se pojaviti organski. Ovo prvo (plaćeno) ti je naravno brže rešenje ali košta, drugo je sporije, doduše takođe košta (ne mora direktno novac ali vreme, možda novac za ljude koji rade na tome itd) ali je u perspektivi bolje naravno. Sad zavisi šta bi sa tim sajtom radio.

Eto to ti je ovako ukratko.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

eeerm, pa u suštini imaš dva puta, hajde da probam najjednostavnije da pojasnim:

1. Platiš reklamu preko Google Ads i onda se link pojavljuje među prvima i stoji da je "ad" tj. "plaćeni oglas". U skladu sa tim koliko istih takvih firmi se oglašava i koliko želiš da daš para pojavićeš se kao jedan od prva 2-3-4 oglasa na vru googlea.

2. Gradiš SEO celog sajta i relevantnost da bi te Google organski gurnuo kao jedan od prvih linkova na tu temu. 

Znači na primer ako ja upišem "čišćenje zgrada beograd" u google, ako si dovoljno platio u odnosu na konkurenciju za te pojmove, pojavićeš se kao plaćena reklama. A ako si ulagao u SEO i gradio sajt, onda ćeš se pojaviti organski. Ovo prvo (plaćeno) ti je naravno brže rešenje ali košta, drugo je sporije, doduše takođe košta (ne mora direktno novac ali vreme, možda novac za ljude koji rade na tome itd) ali je u perspektivi bolje naravno. Sad zavisi šta bi sa tim sajtom radio.

Eto to ti je ovako ukratko.

e hvala. Shvatih da je komplikovanije ovo. Ljudi koji su ovo trazili nemaju pojma o ovome. Spremni su da nesto plate, sad opet to su firme za ciscenje i profesionalni upravnik. Nije da se valjaju u parama... Iako znam da su placali vec rannije nekog i ne znam zasto i dalje ne placaju tog nekog da im to sredjuje

 

Ako neko ovde ima da se ovim bavi a da cifre nisu astronomske javite mi se na PM. A videcu sutra i dali ja imam nekog od drugara koji se ovim bavi a da nisam znao. 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...