Jump to content

Sta uzeti za cca. 1100e?


Dende

Recommended Posts

Pozdrav drugari, firma mi je dala 1100e za home office setup. Imam sustinski sve sto mi treba, osim telefona. Ali avaj, oni ne daju reimbursement za telefon. Daju samo za desktop/laptop, tastature, miseve, slusalice.

Prvo sam mislio da uzmem nesto, prikazem racun, uzmem reimbursement i onda vratim proizvod u radnju i uzmem nazad pare. Ali, ako me skontaju, najebao sam. Tako da, najsigurnije mi je da kupim nesto i preprodam.

Da li neko zna sta bih mogao za otprilike te novce da uzmem (npr. laptop) kojeg bih najlakse prodao? Ako se neko bavi prodajom racunara, bilo bi vrlo pozeljno znati sta je najprodavanije i najlakse prodati. Cena nije toliko zakucana na 1100e, mogu uzeti i nesto za 1500e, ali ce mi biti reimbursovano samo 1100e. Ja sam razmisljao neki Appleov laptop ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je MacBook Air onaj osnovni najbolja opcija, taman toliko i košta. Sad ne znam da li ti je ideja da ga prodaješ u Srbiji ili gde, ali u Srbiji je taj model bukvalno sad na "akciji" toliko para u radnji a inače je 1300. Spustiš cenu na tipa 1000 preko oglasa i to mislim da možeš da prodaš kao od šale, njima ionako važi ovde međunarodna garancija. Jedino ne znam gde hoćeš da ga kupuješ, bilo bi dobro ako bi mogao da nađeš negde sa US layoutom tastature, nemačka ume malo da smara i odbije potencijalne kupce. E sad ako prodaješ tamo ne znam kako se kreću cene po oglasima. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

zavisi sta radis na poslu. ali definitno ces mek najlakse prodati. ne bih da zvucim kao mac fag, ali od kad sam poceo da radim na poslovnim mekovima,  sad kad bih kupovao sebi laptop uzeo bih mek, zbog kvaliteta izrade, tezine, prenosivosti itd 😄 veorvatno postoje i drugi proizvodjaci koji pruzaju sve ovo ali ko ih jebe.

OSX jeste slogiran kao operativni sistem za nas koji smo ceo zivot na windowsu, ali moze da se prevazidje, samo na silu ga koristis par meseci 😄 najvise problema sam imao sa tastaturom i ludim shortkatovima, pokusavao da remapiram itd, al sam odustao, sad koristim laptop kao tastaturu a monitor iznad

preduhitrio me  zverko. macbook air m1. uzmes jos neki 2k ips monitor, bezicnog misonju, i prilicno je to dobar setup

Link to comment
Share on other sites

Navikne se covek na sve. Levi gornji ugao umesto desni da se zatvori , minimizuje... Mac redja fajlove sa desne na levu stranu, instalacija prevuces u application, deinstalacija u trash. Vec ima svoj pdf citac, ne mora adobe reader, isto za slike itd. I da onaj cvet (⌘ - cmd ) je ctrl dugme, manje vise sve ostalo skoro isto. Delete je cmd+backspace.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, reki said:

zavisi sta radis na poslu. ali definitno ces mek najlakse prodati. ne bih da zvucim kao mac fag, ali od kad sam poceo da radim na poslovnim mekovima,  sad kad bih kupovao sebi laptop uzeo bih mek, zbog kvaliteta izrade, tezine, prenosivosti itd 😄 veorvatno postoje i drugi proizvodjaci koji pruzaju sve ovo ali ko ih jebe.

vodi računa šta pišeš mene ovde napljuvaše onoliko kod tih karakteristika maca!

još kad sam pomenuo kabl koji se namotava, zabavi nije bilo kraja!

ali novi air (m1) kida, nema touchbar glupi, ima touchid, plus ono što sam skontao u međuvremenu u odnosu na prvi put kad sam to napisao, ima i manji charger koji je nešto trunčicu veći nego onaj za ipad, tako da je i mobilnost u tom smislu dodatno povećana. praktično je duplo manji nego adapter za macbook pro 13 onaj iz 2016 pa nadalje.

2 hours ago, Dende said:

Da li neko zna sta bih mogao za otprilike te novce da uzmem (npr. laptop) kojeg bih najlakse prodao? Ako se neko bavi prodajom racunara, bilo bi vrlo pozeljno znati sta je najprodavanije i najlakse prodati. Cena nije toliko zakucana na 1100e, mogu uzeti i nesto za 1500e, ali ce mi biti reimbursovano samo 1100e. Ja sam razmisljao neki Appleov laptop ili tako nesto.

ako ti nije baš hitno, možda da sačekaš još malo da vidiš dal' će ovi uskoro da lansiraju imac i macbook air sa m2 a plus se govorka da će i redizajn. to će ti biti sigurica za prodaju.

ako ne možeš da čekaš, macbook air m1 ili čak bih razmislio i novi imac 24" sa m1 - mada doduše  sad pogledah 1500e, nije baš ok da doplaćuješ  air onda def bolje.

2 hours ago, reki said:

OSX jeste slogiran kao operativni sistem za nas koji smo ceo zivot na windowsu, ali moze da se prevazidje, samo na silu ga koristis par meseci 😄 najvise problema sam imao sa tastaturom i ludim shortkatovima, pokusavao da remapiram itd, al sam odustao, sad koristim laptop kao tastaturu a monitor iznad

nedostatak cut/paste i to što su numbers-pages i dalje pomalo inferiorni u odnosu na excel-word su mi glavni problemi kod maca, ali zato preview na fajlovima recimo svako malo na windowsu lupam space međutim ništa se ne dešava :))

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Lucky said:

ali novi air (m1) kida, nema touchbar glupi, ima touchid, plus ono što sam skontao u međuvremenu u odnosu na prvi put kad sam to napisao, ima i manji charger koji je nešto trunčicu veći nego onaj za ipad, tako da je i mobilnost u tom smislu dodatno povećana. praktično je duplo manji nego adapter za macbook pro 13 onaj iz 2016 pa nadalje.

Ali to s malim punjačem je bila mnogo više prednost ranije nego što je sada. Na primer ja sam uzeo PC laptop koji može da se puni i preko USB-C, pa sam kao skapirao da bi mi možda bilo zgodno da uzmem isti punjač da imam i za telefon i za laptop da nosim sa sobom (što jebeni Apple nema na svojim uređajima 🙂 i naletoh na nekom popustu na neki Xiaomi Galijum nešto nešto USB-C punjač od 65W za neke smešne pare, tipa 2500 dinara, tj 20 evra. Evo nađoh, to je ovaj model, dakle bukvalno je mali za merila punjača telefona a ne za laptop. I ok, moj laptop podržava punjenje do 100W preko USB-C a ovo je samo 65W, ali to je ono varijanta kad sam negde na putu. Pritom je punjač za MacBook Air samo 30W, tako da ovaj moj šaomi ga jede za doručak 🙂 

37 minutes ago, Dende said:

Ovaj desno bi trebao lagano da se proda?

I jedan i drugi, ovaj desno je možda više sweetspot što se tiče karakteristika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dende said:

Ovaj desno bi trebao lagano da se proda?

kod nas ćeš lagano da zavaljaš oba 🙂 ali bolje 512GB SSD-a definitivno.

3 minutes ago, Zwerko said:

Ali to s malim punjačem je bila mnogo više prednost ranije nego što je sada. Na primer ja sam uzeo PC laptop koji može da se puni i preko USB-C, pa sam kao skapirao da bi mi možda bilo zgodno da uzmem isti punjač da imam i za telefon i za laptop da nosim sa sobom (što jebeni Apple nema na svojim uređajima 🙂 i naletoh na nekom popustu na neki Xiaomi Galijum nešto nešto USB-C punjač od 65W za neke smešne pare, tipa 2500 dinara, tj 20 evra. Evo nađoh, to je ovaj model, dakle bukvalno je mali za merila punjača telefona a ne za laptop. I ok, moj laptop podržava punjenje do 100W preko USB-C a ovo je samo 65W, ali to je ono varijanta kad sam negde na putu. Pritom je punjač za MacBook Air samo 30W, tako da ovaj moj šaomi ga jede za doručak 🙂 

ima i tu istine, ako može da se puni preko usb-c. u krajnjoj liniji to jeste kul sa strane univerzalnosti - ja isto nosim samo jedan adapter već dugo i za fon i komp, doduše i dva kabla jer jelda kao što si pomenuo lajtning vs usb-c. ne znam iskreno koliko laptopova ima punjenje preko usb-c - ja imam neki lenovo koji ima usb-c, neće da se puni preko njega, možda je do punjača, nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Mora da podržava laptop - ja sam imao ranije onaj HP Pavillion koji uredno ima USB-C, ali pošto je "kućna" serija on nije imao punjenje preko tog porta. A Probook koji je "poslovni" iz iste generacije je imao normalno punjenje preko USB-C, moraju nečim da opravdaju zašto je ovaj skuplji. S tim da je to obično slabije nego preko standardnog punjača, za ovaj moj sad je standardni punjač 200W, čak i da imam 100W USB-C opet ne mogu da se igram na njemu 🙂 Ili recimo preko tog 200W punjača može 50% kapaciteta baterije da napuni za 30 minuta što je super, naravno to ne može preko USB-C. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...