Jump to content

Najbolje igre, muzika, filmovi od 2010 do 2020


Recommended Posts

@FATA je postavio zanimljivo pitanje, pa Fato odgovaram ovde, neka bude novi topic, možda se još neko pridruži.

Moram da priznam da sam morao da guglam malo pošto sam od onih što je proteklih 10 godina zapravo period od 90ih do 2020 :)) pa nisam bio siguran šta je izašlo i pojavilo se kad. Desilo mi se da sam par stvari kojih sam se setio, skapirao da su zapravo 2003, 2005, 2007 itd.

Nemam neko rangiranje, više ovako čega se setim:

Pošto sam ipak najviše u gaming industriji, ajde da krenem od toga:

IGRE:

  1. Xcom - ne znam da li se važi pošto ima i Xcom iz devedesetih, ali je ovo ipak praktično "od nule".
  2. The Last of Us - bez obzira na fijasko sa dvojkom, kec jeste revolucionaran.
  3. Minecraft
  4. Dark Souls
  5. Life is Strange
  6. Rocket League
  7. SuperHot
  8. Journey
  9. Stardew Valley

Namerno preskačem nastavke, koji su takođe kul ali kao nisu baš tad originalno nastali, tipa Witcher, GTA, Portal itd.

FILM:

  1. Dunkirk
  2. Lady Bird
  3. Boyhood
  4. Grand Budapest hotel
  5. Arrival
  6. Handmaiden
  7. Babadook
  8. Birdman
  9. It Follows

Ovo sam nešto najmanje razmišljao o filmovima, ipak svi znaju da sam fan 6 od 10 imdb naslova, ali ajd malo tako da nabacim, pa ću dodati.

MUZIKA:

  1. Michael Kiwanuka
  2. Jorja Smith
  3. Slipmat Brothers
  4. Zemlja gruva (xixi)
  5. Jessie Ware
  6. Caro Emerald
  7. Kovacs
  8. Jordan Rakei
  9. Gary Clark
  10. Lianne la Havas
  11. Black Pumas

Opet slično, gledao sam samo neke koji su se pojavili sa albumima ili singlovima od 2010 pa nadalje. Ovo je isto problematično dosta, ali neka bude ovo lista za početak, dodaću ako se setim još nečega.

AJD SAD TI @FATA

Link to comment
Share on other sites

Sto kazes, morao bih da guglam. Tj bar za muziku, ovako iz glave ne znam 5 stvari da l mogu da nabrojim post-2010. Reecimo, Estas Tonne - Introspection, Molly Burch - Emotion, Quixotic - Palms.

Za igre sa sigurnoscu znam da nemam sta da nabrojim, da sam iole aktivno igrao, ako ne racunam Dotu 2.

E vec kod filmova nemam ove probleme! Bez nekog narocitog reda:

Afflicted
Drive
Hodejegerne
Enemy
Calibre
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Chef
Whiplash
Prisoners
The Secret Life of Walter Mitty
The Kid Detective
Captain Fantastic

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Lucky said:

Posle ću da pogledam ove vaše odgovore detaljnije, posebno ove togfuove :))

kakav blast from the past ovaj togfuov zadnji link

mislim da nisam jedno 13-14 god cuo, IM JUST A REGULAR EVERYDAY NORMAL GUY!

WHEN I GO TO THE RUR I CAN'T EMBED MOTHAFUCKA!

Link to comment
Share on other sites

Haha kao da sam te prizvao @Lucky! Kucao sam na telefonu juce poduzi post na pricajte da ti odgovorim i editor ga sjebe... Hteo sam da razbijem telefon, ali mi trebao za posao pa rekoh necu, razbicu ti tehnike kad banem na podkast xd

Elem sto se topika tice nije losa ideja, ali ne znam da li smo se razumeli?  

Ja sam polazio od toga da se kvalitet svega moguceg srozao recimo od 2010 na taj nivo da smo i za govno poceli da tvrdimo da mirise.. Mozda ne mirise kao novi armani, ali svakako ne smrdi! 

Tako da ove stvari koje si pobrojao ti spadaju u sam vrh po kvalitetu ili su ti se samo u nekom trenutku nalazile na plej listi? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, FATA said:

Haha kao da sam te prizvao @Lucky! Kucao sam na telefonu juce poduzi post na pricajte da ti odgovorim i editor ga sjebe... Hteo sam da razbijem telefon, ali mi trebao za posao pa rekoh necu, razbicu ti tehnike kad banem na podkast xd

blame it on editor! editor čak i čuva postove i kad zatvoriš prozor, ako ga otvoriš ponovo ono ti ostane, tako da nemoj sad!

34 minutes ago, FATA said:

Elem sto se topika tice nije losa ideja, ali ne znam da li smo se razumeli?  

Ja sam polazio od toga da se kvalitet svega moguceg srozao recimo od 2010 na taj nivo da smo i za govno poceli da tvrdimo da mirise.. Mozda ne mirise kao novi armani, ali svakako ne smrdi! 

Tako da ove stvari koje si pobrojao ti spadaju u sam vrh po kvalitetu ili su ti se samo u nekom trenutku nalazile na plej listi?

delimično smo se razumeli jer se kao i za one druge teme nismo razumeli po tome kako posmatramo sranje a kako kvalitet. 

Stoga je moja ideja da postavimo neke osnove toga šta je "kvalitet" bez ulaženja u to šta je konkretno vrh kvaliteta ili se nalazi na plejlisti i samim tim predstavlja nekakav kvalitet, koji ćemo posle da ponderišemo.

Zamisli da imamo ono brejnstorming session i iznedrili smo 100 novih ideja za fast food lanac :)) I onda smo od tih 100 ideja uzeli svi zajedno i prošli 50 i rekli "ok, ovo baš ništa ne valja", tipa pizza place sa picom sa ukusom čokolade i smrdljive švedske ribe  i to bacili po strani. Onda od onih ostalih 50 smo uzeli još 20 i rekli - ok, ovo nije loše ali je prolazna stvar za jednu sezonu i došli do top 30 u kojem su i sam vrh vrhova ali i generalno solidni kvalitet. 

E onda kad imamo te uzorke, možemo da idemo dalje. 

Ali da ti direktnije odgovorim na pitanje, u domenu gaminga da, smatram da su ove igre sam vrh kvaliteta - bez obzira da li sam ja njihov fan ili ne. Što se muzike tiče, tu sam 60/40 na primer, dok sam za film tolerantniji šta bi bio vrh a šta je "samo" kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj topic vrh i kao jedan "izlazak iz sopstvenog mjehura", jer evo npr. sa Lakijeve MUZIKA liste čuo sam samo za zemlju gruva, i to samo čuo taj naziv grupe, mislim da nisam čuo nijednu njihovu pesmu niti bilo šta... tek sam ovde saznao da je ova konstrakta kao deo tog projekta... ostatak liste bukvalno pojma nemam šta je.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, togFU said:

Meni je ovaj topic vrh i kao jedan "izlazak iz sopstvenog mjehura", jer evo npr. sa Lakijeve MUZIKA liste čuo sam samo za zemlju gruva, i to samo čuo taj naziv grupe, mislim da nisam čuo nijednu njihovu pesmu niti bilo šta... tek sam ovde saznao da je ova konstrakta kao deo tog projekta... ostatak liste bukvalno pojma nemam šta je.

tačno, to i jeste bila jedna od ideja 🙂

konstrakta i zemlja gruva smo već obradili u diskusiji Fata vs ja oko Eurosonga, gomila njih ne zna ni da su Konstrakta ni Zoe Kida deo Zemlje Gruva a meni to nekako neobično jer ih slušam od nastanka i kao "pa to svako zna" 🙂 kad ono, ne zna svako!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odlučiš da oživim ovaj topic, a i obećao sam da ću postovati još!

U ovoj epizodi ću prvo postovati dva benda koji su svoj PRVI album izbacili posle 2010 godine, a koji su meni jako kul. 

Tame Impala - live snimak sviranja upravo prvog albuma iz 2010 god, jako dobro, bolje nego studijska verzija

Khruangbin - već sam kačio na muzika podforumu, ali i oni su nastali i prvi album izbacili posle 2010 - isto ide jako dobar live snimak, koji sam odslušao sigurno preko 20 puta

 

E sad, u drugom delu idu dva albuma izvođača koji su aktivni od pre 2010, ali konkretno ovi albumi su izdati u datom periodu i meni su jedni od omiljenih albuma ikada!

Bonobo - Black Sands

Boards of Canada - Tomorrow's Harvest

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...