Jump to content

Koje felne i gume staviti na A7?


Dule_smor

Recommended Posts

I Love You Reaction GIF by Demic

No nevezao za ovo verovanje svemu sa tv-a, first hand vam kažem da sat je 2/3 programa pr napravljen tako da izgleda kao da oni nešto "testiraju" ili "odgovaraju na pitanja gledalaca".

potpuno je isto naravno i kad eto baš je zgodna ova EKO PUMPA TU I TU da se napravi pauza i slično.

sa druge strane, majstori su da to zapakuju u neku osnovnu priču koja zapravo ima poentu, nikad to nije naravno "e stavi zimske gume jer tako kaže zakon" ili "to je zdrav razum" nego "rešavamo misteriju da li su zimske gume zaista neophodne" i onda razgovaraju sa "ekspertom" iz Beogume u Beoguma odori u Beoguma prostor sa snimcima Beoguma servisa u koji kaže da jesu 🙂  i koji naravno uvek sugeriše da se uzme Pirelli jer se pokazao najbolje 🙂  Znači sve to što oni kažu pije vodu tj. nikad ti tu ne možeš da im zameriš za providan pr, kao što možeš ono turbo šlangu sa babom koja je smršala 50 kila i vidi se da je fejk reklama.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, killYg0r said:

Znaci skoro uvek se krije zadnja namera!

Generalno mi je zabavna emisija jer cesto imaju i pravu kritiku i inicijative, iza kojih nije moguce da postoji neki plan i program

da ne odem u ekstremizam a iz razloga što se zapravo oni iz SAT-a iscimaju da to nešto urade (bio to PR ili ne) reći ću da nije naravno sve PR (a i rekoh gore dve trećine). Mislim, treba ipak sesti u kola pa ići u Grčku na more ili Bugarsku bez obzira dal imaš neki dil za hotel ili pumpe usput ili raditi na navaku one testove etc, tako da u tom smislu ima efforta i za to ih treba pohvaliti. Praktično regionalno nemaš nikoga ko na taj način obrađuje teme. 

ali i ta kritika na primer je često tu mudro ubačena samo da bi kroz koju epizodu bila "ispravljena" jer eto ti i ti su čuli SAT i onda od sad više nema tog problema ili šta je već bilo u pitanju 🙂

4 minutes ago, Dule_smor said:

Alo bre beogradski paori, ne kradite mi topic!

pa jel imamo još neku temu glede tvojih felni koju nismo obradili? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

I Love You Reaction GIF by Demic

Jesi srećan sad, kad ne sme više nikom da napiše da je retard, ili bar teletabis?

Isto tako moram da primetim da u poslednjih recimo godinu dana baš često imamo neke ono "obvious" postove, evo sad ti kao objašnjavaš da postoje sponzorisani prilozi itd, mislim nekako mi malo to smeta a ne mogu da objasnim zašto tačno, možda i ovo ima veze sa gifom iznad, ono kao mi smo majmuni i onda nam neko (ne mislim ovde samo na tvoje postove, mnogi to rade, možda i ja ponekad) dođe i objasni očigledno 😄

 

on topic: @Dule_smor mislim da nisi napisao koje su to na kraju felne? tj. koja je marka? (da znam da ne kupim :tf: )

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

...lošim aluminijumom...

(digresija) ne postoji los aluminijum, ali postoje legure razlicite namene 🙂 duze vreme se mlatim sa aluminijumom i celikom pa znam. kapiram da je za te felne koriscen aluminijum koji je trpi oterecenja. 

@Dule_smor pozdravio te dr. Predrag Petrovic 😛

PR u emisijama nije nista novo niti strano, jedan od nacina zarade. samo je pitanje koliko neko zeli da bude umeren, ili bar da se potrudi da ne bude pristrasan.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, togFU said:

Isto tako moram da primetim da u poslednjih recimo godinu dana baš često imamo neke ono "obvious" postove, evo sad ti kao objašnjavaš da postoje sponzorisani prilozi itd, mislim nekako mi malo to smeta a ne mogu da objasnim zašto tačno, možda i ovo ima veze sa gifom iznad, ono kao mi smo majmuni i onda nam neko (ne mislim ovde samo na tvoje postove, mnogi to rade, možda i ja ponekad) dođe i objasni očigledno 😄

mislim da je ključ u tome što je nešto tebi očigledno drugome neočigledno 🙂

Recimo ja sam prvi imao taj trenutak sa SAT-om tek kad sam ja aktivno krenuo da radim sa njima. Do tog trenutka nisam uopšte posmatrao to na taj način. Možda sam ja naivan a ti prekaljen! Ili si ti prosto zbog prirode posla u TopShopu itd prosto više u tome pa ti je jasnije kako sistem funkcioniše.

Svet instagrama i social media doveo je do toga da ljudi krenu lakše da "čitaju" ove sponzorisane postove, jer eto odjednom neka influencerka baš koristi to mleko za telo ili tipa Zoranaha prikazuje prvu klasu Turkiša kako je vrh i baš je to htela da nam pokaže. Ko nije toliko u tome, možda bi pomislio, u vidi stvarno je želela da podeli sa nama svoje oduševljenje, ali zapravo je Turkiš platio da to uradi. I onda vidiš da još 10 influencera uradi to isto itd i onda to daje neku drugu vizuru "otvaranja očiju". Po pravilu sve tog tipa moralo bi biti obeleženo kao reklama ili plaćena kolaboracija, pa čak i ovo u SAT-u, ali se to naravno ne radi. A što bi trebalo da bude obeleženo kao plaćena reklama, pa baš iz ovog razloga diskusije kilija i dovle iznad.

Kao ono kad meni na iphone ne izlaze notifikacije već jako dugo, ja guglam šta je problem, i 90% rezultata su "ugasio si notifikacije", "možda ti je uključen dnd mod", "da ti nije uključeno da notifikacije izbacuje samo na jednom uređaju" itd i onda se ja pitam "pa kao da ovo nisam prvo proverio", međutim onda shvatim da 95% ljudi zapravo to nije prvo proverilo. Isto kao što statistički call centar pozivi u najvećem broju se rešavaju sa tim banalnim stvarima gde čovek nije nešto prvo proverio, a ja hoću da poludim kad me tako vozaju u startu jer jesam to proverio. Ovo pominjem samo zato što tvoje "očigledno" nekome možda nije.

A onda se setim da sam i sam tako nešto uradio i to čak relativno skoro i bio me malo blam. I sad ne mogu da se setim šta je, ali sam zvao neki call centar jer sam "sve probao i neće" i onda se ispostavilo da to nešto bazično nisam uradio :))

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky said:

Ovo pominjem samo zato što tvoje "očigledno" nekome možda nije.

kapiram, u ovom slučaju sigurno da ima do toga što sam možda više u priči, ali to se dešava i kada se piše o nekim skroz drugim temama... evo zapravo i ovaj tvoj post je upravo jedan od tih postova na koje sam mislio 😄

Mislim da je problem u meni, zato što me u 99% slučajeva mrzi da u postu napišem neki kao disclaimer tipa "razumem da je to i to __", i onda dođe neko i ispod krene da mi objašnjava "to i to" i to baš ono kao u osnovnoj, tako da onda malo popizdim a u stvari možda na sebe pizdim zapravo : ))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

kapiram, u ovom slučaju sigurno da ima do toga što sam možda više u priči, ali to se dešava i kada se piše o nekim skroz drugim temama... evo zapravo i ovaj tvoj post je upravo jedan od tih postova na koje sam mislio 😄

Mislim da je problem u meni, zato što me u 99% slučajeva mrzi da u postu napišem neki kao disclaimer tipa "razumem da je to i to __", i onda dođe neko i ispod krene da mi objašnjava "to i to" i to baš ono kao u osnovnoj, tako da onda malo popizdim a u stvari možda na sebe pizdim zapravo : ))

aha, ok, jasno mi je ... ništa, pošalji mi adresu šaljem ti rurovaču da se ne cimaš do beograda, evidentno je to rešenje ovog problema :))

Link to comment
Share on other sites

(digresija) ne postoji los aluminijum, ali postoje legure razlicite namene  duze vreme se mlatim sa aluminijumom i celikom pa znam. kapiram da je za te felne koriscen aluminijum koji je trpi oterecenja. 
[mention=886]Dule_smor[/mention] pozdravio te dr. Predrag Petrovic
PR u emisijama nije nista novo niti strano, jedan od nacina zarade. samo je pitanje koliko neko zeli da bude umeren, ili bar da se potrudi da ne bude pristrasan.

Odakle bese znas Pegu, imate obojica vikendicu u Grockoj? Fala, pozdravi i ti njega:)

A marka felgi za Togfua okacicu kad pogledam:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Odakle bese znas Pegu, imate obojica vikendicu u Grockoj? Fala, pozdravi i ti njega:)

upoznao sam ga kada sam radio jednu emisiju pa smo gostovali u blonici u SD-u. lozio me da mu prodam moju vikendicu na jugovu XD

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lucky said:

aha, ok, jasno mi je ... ništa, pošalji mi adresu šaljem ti rurovaču da se ne cimaš do beograda, evidentno je to rešenje ovog problema :))

Hvala, a možda i budem u BG-u u narednim danima, pa se javim svakako

 

pošto je ovaj topic maltene postao "pričajte" u ovom delu foruma, da pitam nešto - da li imate zimske i letnje patosnice? pitam jer zapravo sam nekako sam sebi napravio sistem za koji nisam ni siguran da je ok - za zimu sam kupio gumene logično, a otprilike u ovo vreme vratim "tepih" kao letnju varijantu... pa sad nešto razmišljam zašto ne bih jednostavno furao gumene cele godine? ima li nešto što ne znam? tipa da te gumene smrde ako se ugreju leti ili tako nešto? : ))

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Ja imam gumene cele godine. Mislim ništa im ne fali u toku leta, ne smrde niti išta slično, jedino što su te tepih kao prijatnije, ono tipa ako voziš u papučama pa odmoriš nogu na tepihu 🙂 ono što jesam doduše primetio da su mi se jedna ili dve izdeformisale, u smislu možda kad budu na 40+ stepeni u kolima mogu da se malo iskrive ili tako nešto ali realno mi to i ne deluje kao neki baš značajan problem. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...