Jump to content

Koje felne i gume staviti na A7?


Dule_smor

Recommended Posts

Kad smo kod felni...imam zimske 17ice i letnje 18ice sa pratkicno novim gumama...dal mogu da uzmem samo felne 18ice i prebacim gume na njih, jel su samo dimenzije dovoljne da pasuju ili mora na jos nesto da se obrati paznja...posto su gume skuplje od felni koje sam gledao lol...ili da ne budem stipsa pa uzmem kao pravi saban 19ice i nove gume:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

misliš da na feltnu 18 staviš gumu 17? Dule ti si oličenje gastoza jebote.. fura A7 pita jel može gume da napakuje.

Inače Ami je ograničen na 45km/h, meni je to jedina mana, inače je 2x bolja fora od twizzija, koji nema full vrata uopšte, niti gepek, niti radio, niti grejanje, tako da je kao motor da voziš samo eto sa pokrivačem. Onaj seat concept koji je bio pre godinu-dve je meni mnogo bolja fora. Minimo ili tako nešto.
Po gradu i dalje mislim da je smart fazon sa kratkim autom daleko praktičniji nego twizzy sa užim, jer je češće slučaj da možeš minija da uvališ nego twizzija.

Link to comment
Share on other sites

Pa imaš širinu felne utisnutu na samoj felni, npr 7,5Jx16 je felna prečnika 16 inča i širine 7,5 inča, od toga zavisi koliko široku gumu možeš bezbedno da staviš. Ako ti sadašnja 18-ica dobro pasuje na postojeću felnu u smislu da ne "kipi" jer je nabudžena na pogrešnu širinu, onda uzmi felnu iste oznake.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, killYg0r said:

Ne bacaj pare. Ide kriza kao 2008 : D

ta kriza nikad nije ni prestajala:D

2 minutes ago, voodoo_ said:

Pa imaš širinu felne utisnutu na samoj felni, npr 7,5Jx16 je felna prečnika 16 inča i širine 7,5 inča, od toga zavisi koliko široku gumu možeš bezbedno da staviš. Ako ti sadašnja 18-ica dobro pasuje na postojeću felnu u smislu da ne "kipi" jer je nabudžena na pogrešnu širinu, onda uzmi felnu iste oznake.

Fala Vudu, jedino od tebe neka vajda, ovi ostali se samo sprdaju!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

Ne brate, mislim da na novu felnu 18 stavim gumu 18 koju vec imam i koja je takoreci nova, presao sam sa njom nepunih 5k km...jedino mi se felne ne svidjaju pa bi samo njih zamenio, sto da uzimam i nove gume ako nema potrebe

može naravno, kao što je vudu rekao imaš utisnuto na samoj felni, a ako ne možeš to da vidiš jer je sa unutrašnje strane pokušaj da nađeš na netu kako se zovu te tvoje felne (googlaj audi leaflet _godina_ ili tako nešto) pa nađi dimenzije. svakako možeš mi pisati na pm ako treba nešto, izučio sam taj deo kao da se bavim preprodajom felni i polovnih guma 😄

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dovlagsi said:

Eh, bar 20 cola za A7 👍

 

pa da pomerim bubrege na ovom raspalom asfaltu u Triru koji je gori od naseg...ne znam zaista, i 19 mi deluje mnogo, mada razmisljam se...samo treba lepo uklopiti sa ovom mojom braonkastom bojom...silver metalic idu svakako, ne znam kako bi crne ili mat legle na tu boju, na slikama ne mogu da procenim

 

12 hours ago, togFU said:

može naravno, kao što je vudu rekao imaš utisnuto na samoj felni, a ako ne možeš to da vidiš jer je sa unutrašnje strane pokušaj da nađeš na netu kako se zovu te tvoje felne (googlaj audi leaflet _godina_ ili tako nešto) pa nađi dimenzije. svakako možeš mi pisati na pm ako treba nešto, izučio sam taj deo kao da se bavim preprodajom felni i polovnih guma 😄

 

fala Togfu brate, pogledacu svakako pa cimam ako imam neke nedoumice!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

 

pa da pomerim bubrege na ovom raspalom asfaltu u Triru koji je gori od naseg...ne znam zaista, i 19 mi deluje mnogo, mada razmisljam se...samo treba lepo uklopiti sa ovom mojom braonkastom bojom...silver metalic idu svakako, ne znam kako bi crne ili mat legle na tu boju, na slikama ne mogu da procenim

Silver, tamnosive (gunmetal) ili machined (cnc obrađen aluminijum a okolo crno il tamno sivo), ako mene pitaš. I bar 19, veliki su lukovi na a7, ne mora baš niskoprofilna guma 👍

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Dule, ako je kao u sloveniji, ne možeš tek tako da bacaš gore felne, dimenzije itd.. trebalo bi da imaš u homologaciji koje dimenzije su ti dozvoljene i te smeš da imaš na autu. Ako nemaš, a napraviš sudar, mogu da ti to računaju kao 100% tvoju krivicu i ne priznaju osiguranje nikakvo. Ako nisi dobio kartonče uz auto, bi trebalo da mogu da ti izdaju na svakom tehničkom ili kod audija.

Za felne isto, ako nisu fabričke (a jeba je da znaš koje jesu a koje su replike, kao laik), moraš da imaš za njih TUV ili ABE da smeš da ih koristiš na kolima. Naravno možeš furaš tako 50 godina i niko te nigde ne ispituje oko toga, ko normalan će da zagleda i zapitkuje, a mogu i da te smaraju, pogotovo ko što rekoh ako bi imao neku pizdariju.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

evo nakon par minuta googlanja, iz zvanične brošure za Audi A7 koji Dule ima, čisto da vidi koje su mu fabričke.

Ako se ne varam, mislim da Dule ima ove prve 18" (najlošije! 😄, doduše fale baš nazivi modela, kao što ima na drugoj slici ispod

image.thumb.png.92e5e503cd71052998b6b40bafeb7104.png

image.thumb.png.0d18ebfdb3ffa13d3f7e10218d8be353.png

Link to comment
Share on other sites

zabrinjava procenat ljudi kojima "auto nista ne znaci, to je samo od tacke a do b, nisam ljakse da se lozim na kola, to rade samo gastosi i kompleksasi" a koji onda 3 nedelje biraju "felge" i bace tipa 2000 na neke nabudzene, a nisu hteli da daju 600 za sistem za sprecavanje sudara, senzore, kameru ili slicno ("to je za picke, ja znam da vozim")

mislim nevezano za forum, pade mi na pamet sta ljudi najvise gledaju kod kola 😄

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dovlagsi said:

Silver, tamnosive (gunmetal) ili machined (cnc obrađen aluminijum a okolo crno il tamno sivo), ako mene pitaš. I bar 19, veliki su lukovi na a7, ne mora baš niskoprofilna guma 👍

 

daj neki primer za ove machined, jel si ovako nesto mislio:

https://www.felgenshop.de/gmp-italia-katana-black-diamond-19-zoll-kata85192514527i/detail-133548088-133548088/?pk_campaign=Google-Ads&pk_kwd=&pk_source=google&pk_medium=cpc&gclid=CjwKCAjwlcaRBhBYEiwAK341jdd5BM5Xc8PK0PNFkkl1-mzqeLE31iISWoGzExXT4ngzCKCx37BSCRoCo00QAvD_BwE

 

8 hours ago, Junkie said:

Dule, ako je kao u sloveniji, ne možeš tek tako da bacaš gore felne, dimenzije itd.. trebalo bi da imaš u homologaciji koje dimenzije su ti dozvoljene i te smeš da imaš na autu. Ako nemaš, a napraviš sudar, mogu da ti to računaju kao 100% tvoju krivicu i ne priznaju osiguranje nikakvo. Ako nisi dobio kartonče uz auto, bi trebalo da mogu da ti izdaju na svakom tehničkom ili kod audija.

Za felne isto, ako nisu fabričke (a jeba je da znaš koje jesu a koje su replike, kao laik), moraš da imaš za njih TUV ili ABE da smeš da ih koristiš na kolima. Naravno možeš furaš tako 50 godina i niko te nigde ne ispituje oko toga, ko normalan će da zagleda i zapitkuje, a mogu i da te smaraju, pogotovo ko što rekoh ako bi imao neku pizdariju.

 

dada, naravno samo sto sme po saobracajnoj i prolazi na tehnickom

 

8 hours ago, Čamuga said:

Ima na rezervoaru unutra dimenzije koje moze da stavi, A7 i po defaultu dolazi sa 19" ili 20" tako da verovatno sme 99%

 

jeste, od 17 do 20 su fabricke

 

7 hours ago, togFU said:

evo nakon par minuta googlanja, iz zvanične brošure za Audi A7 koji Dule ima, čisto da vidi koje su mu fabričke.

Ako se ne varam, mislim da Dule ima ove prve 18" (najlošije! 😄, doduše fale baš nazivi modela, kao što ima na drugoj slici ispod

image.thumb.png.92e5e503cd71052998b6b40bafeb7104.png

image.thumb.png.0d18ebfdb3ffa13d3f7e10218d8be353.png

sve znas, kao mator!

 

7 hours ago, f4ts0 said:

zabrinjava procenat ljudi kojima "auto nista ne znaci, to je samo od tacke a do b, nisam ljakse da se lozim na kola, to rade samo gastosi i kompleksasi" a koji onda 3 nedelje biraju "felge" i bace tipa 2000 na neke nabudzene, a nisu hteli da daju 600 za sistem za sprecavanje sudara, senzore, kameru ili slicno ("to je za picke, ja znam da vozim")

mislim nevezano za forum, pade mi na pamet sta ljudi najvise gledaju kod kola 😄

 

znam da ne mislis na mene, al ja nikad to nisam rekao, od starta sam seljak gastos lozana 😄

 

nista, uzecu onda nove 19 verovatno, nek ide zivot! jbte, gume su skuplje od felni 😄

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Junkie said:

Kako skuplje gume od felni, pa 19" su po gumi možda 100-150e. Pogledaj malo za par tih dimenzija koje imaš kao opciju jer neke "nestandardne" znaju da budu sa cenom drastično skuplje. Ja pogledah 255/40R19 recimo.

pa gledah ovde, bogami su gume skoro 200 evra, a felne gledah do 200 evra po komadu, ipak sam non-IT sirotilja :tf:

https://www.atu.de/komplettrad/vehicleprovider/tenants/tenant_1/vehicles/52061325819974768/rimlist?r=s&vehicleTireType=PASSENGER_CAR&rnd=659221970&priceContextId=183-b2c#

14 hours ago, dovlagsi said:

... a uvek možeš i kod onog tipa iz Surčina da za soma evra uzmeš i gume i felne 👍

jel tako, da nije šanirana roba 😄

 

edit, ahaha ladno je Laki splitovoa topik:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2022 at 7:55 AM, togFU said:

uvek ću pre uzeti dobro očuvane polovne fabričke nego te nove kineske kopije (ili kako oni kažu "replica" - ne prijatelju, to se zove KOPIJA)

23 hours ago, killYg0r said:

Kineske felne i gume su i dalje za potpuno izbegavanje, koliko god bile jeftinije.

Vozam takve 2 god na niskom profilu, koja su to vaša iskustva pa vam ne valjaju? 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...