Jump to content

Knjigovodstvo i prevare


Recommended Posts

Nisam, al mesečno imam isplate plate, poreze i doprinose, račune / fakture / ino prilive, i još da se zajebavam sa prodajom opreme i sl, nemam volje, ionako imam previše posla. A dobar računovodja in house da ga zaposliš je sada 1000 - 1500 evra neto mesečno, ovako platim 200-250 i miran sam

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Highl1 said:

Nisam, al mesečno imam isplate plate, poreze i doprinose, račune / fakture / ino prilive, i još da se zajebavam sa prodajom opreme i sl, nemam volje, ionako imam previše posla. A dobar računovodja in house da ga zaposliš je sada 1000 - 1500 evra neto mesečno, ovako platim 200-250 i miran sam

ma kakvo inhouse zapošljavanje ne treba ti to i da si veća firma x puta tj. da ima veći obim i broj faktura i papira itd.

hoću da kažem i da među tim eksternim knjigovođama imaš i lošije i bolje, zavisi ko koliko ima iskustva, znanja, hoće da se iscima itd. 

kakve sve priče čujem sa te knjigovođe zapitam se dal' rade mesari na tim pozicijama, bez uvrede za mesare, koliko nemaju pojma ni osnove.

npr pominješ plate, poreze i doprinose, ne radiš ti to valjda nego knjigovođa? isto i sa fakturama i računima? 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Highl1 said:

Nisam, al mesečno imam isplate plate, poreze i doprinose, račune / fakture / ino prilive, i još da se zajebavam sa prodajom opreme i sl, nemam volje, ionako imam previše posla. A dobar računovodja in house da ga zaposliš je sada 1000 - 1500 evra neto mesečno, ovako platim 200-250 i miran sam

Sve to mozes i sam da odradis, meni knjigovodja sluzi bukvalno samo za resenje i to je to, preko aplikacije sa telefona placam bukvalno sve.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

Sve to mozes i sam da odradis, meni knjigovodja sluzi bukvalno samo za resenje i to je to, preko aplikacije sa telefona placam bukvalno sve.

možeš, naravno, i sve to sam i radim, ali sve to troši vreme, koje ti odvlači pažnju od tvog core posla

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mohr said:

Sve to mozes i sam da odradis, meni knjigovodja sluzi bukvalno samo za resenje i to je to, preko aplikacije sa telefona placam bukvalno sve.

ne znam, 100 evra knjigovođa koji sve rešava je po meni ok dil - zavodi fakture, skenira, plaća, obračunava plate, isplaćuje, pravi završne račune, itd.

Link to comment
Share on other sites

Sve si lepo rekao osim jednog dela - “isplaćuje”. U životu ne bih nikome dao pristup mom ebankingu da isplaćuje. Sve drugo može 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Highl1 said:

Sve si lepo rekao osim jednog dela - “isplaćuje”. U životu ne bih nikome dao pristup mom ebankingu da isplaćuje. Sve drugo može 🙂

eh .... to vi što imate milijarde na kajmanskim ostrvima!

meni mož' da pobegne sa nekom sićom! ne isplati se!

Link to comment
Share on other sites

Bas ovo sto Hajli kaze... Cepao sam poker 6 godina do neke 2015 za engleze koji su davne 2007 napravili poker akademiju ovde  u BG. 

Neke 2014 jedno jutro ekipici od 80 ljudi u jutarnjoj zakljucani nalozi sa izmedju 200€ i 4000€ a kasnije smo saznali da se to prelilo i na ostale smene. Da skratim pricu, firma nije radila godinu dana ukupno gde smo tek posle par meseci od supervizora saznali da je depresivni knjigovodja koji je usput bio i peder, iz ljubavi prema svom tobdziji koji je bio tesko bolestan uspeo da skine oko 450.000€ i ne pojavi se na poslu to jutro kad su prvi put izvalili da pare nisu problem jer para nema! 

Neko uci na tudjim greskama neko na svojim... Ne budi lik koji uci na svojim :)) 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FATA said:

Bas ovo sto Hajli kaze... Cepao sam poker 6 godina do neke 2015 za engleze koji su davne 2007 napravili poker akademiju ovde  u BG. 

Neke 2014 jedno jutro ekipici od 80 ljudi u jutarnjoj zakljucani nalozi sa izmedju 200€ i 4000€ a kasnije smo saznali da se to prelilo i na ostale smene. Da skratim pricu, firma nije radila godinu dana ukupno gde smo tek posle par meseci od supervizora saznali da je depresivni knjigovodja koji je usput bio i peder, iz ljubavi prema svom tobdziji koji je bio tesko bolestan uspeo da skine oko 450.000€ i ne pojavi se na poslu to jutro kad su prvi put izvalili da pare nisu problem jer para nema! 

Neko uci na tudjim greskama neko na svojim... Ne budi lik koji uci na svojim :)) 

hahah, pa to ti kažem, 450.000 evra sa računa firme. siguran sam da bih da vrtim milione stvarno razmišljao o više nivoa zaštite.

tako da kad budem imao 500.000 eur u rasponu od mesec dana npr prometa da neko može da mi skine, mislim da ću potpisati baš dobar ugovor sa tim ko mi radi finansije dal' bio interno ili eksterno :))

ali sad malo i uz zbilju, meni knjigovođe nisu neke leve, znam ih ko su i dugi niz godina da ne kažem decenija... znam, uvek može i ono "to ništa ne znači i ko će koga ako neće svoj svoga" ali opet 🙂

kad smo kod tih prevara, kad sam već splitovao topic, znam za slučaj ribe iz banke koja je sa X računa od X likova skidala "pomalo" da ovi ne provale i tako jedno 2-3 godine. Skoro kao ona iz pete bgd gimnazije što je dizala pare 🙂 Izvalila likove sa nešto većim platama koji često plaćaju pomalo i skpirala da neće da obraćaju pažnju i zapravo joj je prolazilo dosta dugo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, FATA said:

Bas ovo sto Hajli kaze... Cepao sam poker 6 godina do neke 2015 za engleze koji su davne 2007 napravili poker akademiju ovde  u BG. 

Neke 2014 jedno jutro ekipici od 80 ljudi u jutarnjoj zakljucani nalozi sa izmedju 200€ i 4000€ a kasnije smo saznali da se to prelilo i na ostale smene. Da skratim pricu, firma nije radila godinu dana ukupno gde smo tek posle par meseci od supervizora saznali da je depresivni knjigovodja koji je usput bio i peder, iz ljubavi prema svom tobdziji koji je bio tesko bolestan uspeo da skine oko 450.000€ i ne pojavi se na poslu to jutro kad su prvi put izvalili da pare nisu problem jer para nema! 

Neko uci na tudjim greskama neko na svojim... Ne budi lik koji uci na svojim :)) 

u prevodu popalili glupe istocnoevropljane i izmislili pricu o tobdziji sidasu trnsgenderu (uvek pali)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jednom kad uradis sam vidis koliko je to u stvari prosto i koliko ti knjigovodja ne treba jer je to 10-15 minuta posla mesecno, jedino na prelazu iz godine u godinu, posetis knjigivodju i platis za uslugu, u mom slucaju, resenje za narednu godinu, jel porez skocio ili pao i novi poziv na broj, racuni ostaju isti.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, FATA said:

Bas ovo sto Hajli kaze... Cepao sam poker 6 godina do neke 2015 za engleze koji su davne 2007 napravili poker akademiju ovde  u BG. 

Neke 2014 jedno jutro ekipici od 80 ljudi u jutarnjoj zakljucani nalozi sa izmedju 200€ i 4000€ a kasnije smo saznali da se to prelilo i na ostale smene. Da skratim pricu, firma nije radila godinu dana ukupno gde smo tek posle par meseci od supervizora saznali da je depresivni knjigovodja koji je usput bio i peder, iz ljubavi prema svom tobdziji koji je bio tesko bolestan uspeo da skine oko 450.000€ i ne pojavi se na poslu to jutro kad su prvi put izvalili da pare nisu problem jer para nema! 

Neko uci na tudjim greskama neko na svojim... Ne budi lik koji uci na svojim :)) 

Mene ovde u celoj priči zanima kako si ti tačno igrao poker za neke engleze? I to po smenama? Mislim ne kontam koja je fora zaista, kao nauče te da igraš pa onda igraš za njih a oni uzimaju procenat, šta?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

možeš, naravno, i sve to sam i radim, ali sve to troši vreme, koje ti odvlači pažnju od tvog core posla

čist kost-benefit.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, togFU said:

Mene ovde u celoj priči zanima kako si ti tačno igrao poker za neke engleze? I to po smenama? Mislim ne kontam koja je fora zaista, kao nauče te da igraš pa onda igraš za njih a oni uzimaju procenat, šta?

U sustini to je to samo sto je malo kompleksnija prica. Kako su to bile zlatne godine pokera gde se igrao poker sa milionskim ulozima, tako se i marva lozila da su raznorazni durovi i ajviji pa gde da probaju ako ne na onlajn sajtovima. 

Englezi sklope ugovor sa poker sajtom.

Englezi putem Trizme regrutuju 270 "operatera".

Englezi iznajme sprat iznad SAT redakcije. 

Englezi podele 270 ljudi u 5 smena kako bi pravili guzvu na poker sajtu.

10ak profi engleza naprave sistem koji ce 270 botova da prate. 

Od ugovora sa poker sajtom, rejka i profita igraca imali su izmedju 100 i 150 hiljada € profita na mesecnom nivou. U kasnijim godinama su to bile manje cifre 

U pocetku oko 2008 smo bili prijavljeni na 35 hiljada (+bonusi) da bi nas kasnije poslali kucama i dali 600-1200€ uz neke bonuse (600 za losije - 1200 za bolje igrace). 

Prica je radila uz mnogo losije uslove nakon 2015 kad sam napustio jer uvek ima neki nigerijac koji ce da radi za 150€ pa su tako smanjili primanja na 410€ + neke bonuse. 

Kako se javio slina sa porezom na frilensere tako se nigerijci poplasise dugogodisnje robije pa je ceo projekat zaustavljen. 

Korona nije pomogla, ali kako je frilensing bez posledica za sada do cifre od 580€ verujem da ce se prvom prilikom vratiti ponovo uz pomenuti kap na zaradu i da ce ih sorabijski nigerijci docekati kao spasioce u ovim teskim vremenima! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

Jednom kad uradis sam vidis koliko je to u stvari prosto i koliko ti knjigovodja ne treba jer je to 10-15 minuta posla mesecno, jedino na prelazu iz godine u godinu, posetis knjigivodju i platis za uslugu, u mom slucaju, resenje za narednu godinu, jel porez skocio ili pao i novi poziv na broj, racuni ostaju isti.

Sve je to u redu, ali kod paušala. DOO je dosta ozbiljnija priča

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

mohr je jedan od onih likova koji ima pausal i stavi titulu na ln da je CEO :tf:

Linkendin je za picke 🙂

59 minutes ago, Highl1 said:

Sve je to u redu, ali kod paušala. DOO je dosta ozbiljnija priča

Jasno naravno, ako ti se to vise isplati, podrzavam svakako.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

U sustini to je to samo sto je malo kompleksnija prica. Kako su to bile zlatne godine pokera gde se igrao poker sa milionskim ulozima, tako se i marva lozila da su raznorazni durovi i ajviji pa gde da probaju ako ne na onlajn sajtovima. 

kakav vrh koncept.

zapravo na ovom internetu stvarno može sve da prođe :))

8 hours ago, dovlagsi said:

Sve je ovo dosta relativno i subjektivno, zavisi dosta od toga čime se baviš. Ja kao trgovac ne smem da dam knjigovođi ebank ni u ludilu i radim dosta papira sam, kako bi uvek znao stanje u firmi. Knjigovođa mi radi pdv, plate, završni, troškove.

pa dobro, naravno, taj neki str fazon sa milion faktura dnevno ima smisla da je nešto što ti hendlaš ali isto tako sam siguran da postoje ozbiljnije knjigovodstvene firme koje mogu da preuzmu i taj deo ili makar delimično taj deo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 hours ago, mohr said:

Znaci ne otvarati nikako, ok, bar sam to skontao 🙂

pa pazi, doo ti je za mnogo štošta bolji nego preduzetnička radnja, nema tu puno priče, drugačije te gleda i država, banke, na kraju krajeva i doo je društvo sa ograničenom odgovornošću jelda, kao preduzetnik ti si odgovoran. Ti možeš u svakom trenutku da zamrzneš firmu tj. doo, to je manje-više status kao da si je zatvorio. Razlog je naravno što bi zatvaranjem praktično mogao da kažeš e svi oni prethodni računi, dugovanja itd to puj pike ne važi ajde ćao 🙂 Što se donekle radi kod likvidacije tj. stečaja ali opet postoje ta stara potraživanja pa kad se naplate. Ovako zamrzavanjem ne izbegavaš te stare dugove ali nemaš tekuće poreze itd, tj. trošak ti je nula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...