Jump to content

Problem sa RAM memorijom


FATA

Recommended Posts

Komp koji imam od 2011 je napokon poceo da brljavi. Naime dok sam gledao youtube klipove u 3 navrata, nakon nekog vremena je komp postao toliko spor da nije mogao da se koristi i morao je da se restartuje... Nakon provere u task menadzeru primetio sam da "physical memory" krece da raste postepeno od nekih 10% da bi se posle nekih pola sata popeo na 95%+ a sve to u idlu bez ikakvih prozora. 

Moze neki savet sta je problem i sta mi je ciniti? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, FATA said:

Komp koji imam od 2011 je napokon poceo da brljavi. Naime dok sam gledao youtube klipove u 3 navrata, nakon nekog vremena je komp postao toliko spor da nije mogao da se koristi i morao je da se restartuje... Nakon provere u task menadzeru primetio sam da "physical memory" krece da raste postepeno od nekih 10% da bi se posle nekih pola sata popeo na 95%+ a sve to u idlu bez ikakvih prozora. 

Moze neki savet sta je problem i sta mi je ciniti? 

ja ovako na prvu pre bih rekao da je nešto do softvera/drajvera nego da ti je fizički problem sa memorijom.

da probaš neki softver za čišćenje memorije i optimizovanje itd, da vidiš šta će da izbaci.

ima i windows onaj neki svoj ugrađeni alat za proveru memorije ali iskren da budem ne znam kako radi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Komp koji imam od 2011 je napokon poceo da brljavi. Naime dok sam gledao youtube klipove u 3 navrata, nakon nekog vremena je komp postao toliko spor da nije mogao da se koristi i morao je da se restartuje... Nakon provere u task menadzeru primetio sam da "physical memory" krece da raste postepeno od nekih 10% da bi se posle nekih pola sata popeo na 95%+ a sve to u idlu bez ikakvih prozora. 

Moze neki savet sta je problem i sta mi je ciniti? 

Ja znam za procesore iz 2015.-2016. kojima je YT samo u spektru od problema do nemoguće misije :D Baci precizno konfiguraciju, i probaj u task manageru poslagati procese po zauzeću CPU i po zauzeću RAM kad tako zakuca, da vidiš koji proces je tačno odgovoran, za početak.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Hvala obojici! Uglavnom proverim i testiram pre nego sto pitam, ali sad bio u guzvi oko posla i organizaciji kuci pa nisam stigao. 

Elem, nije bio YT niti sam sumnjao na isti ali pomenuh samo kad sam uocio da se desava... Uglavnom premotao film sta sam menjao u poslednjih par dana i setih se apdejta qbittorenta na 4.4.0 ako se dobro secam. Otvorio task menadzer medjutim qbit je jeo svega 150.000 od ukupnih 300.000 koliko je bilo zauzeto medjutim opterecenost je i dalje bila oko 95%. Ubio torent i sve je odmah proradilo, cudno skroz... 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FATA said:

Hvala obojici! Uglavnom proverim i testiram pre nego sto pitam, ali sad bio u guzvi oko posla i organizaciji kuci pa nisam stigao. 

Elem, nije bio YT niti sam sumnjao na isti ali pomenuh samo kad sam uocio da se desava... Uglavnom premotao film sta sam menjao u poslednjih par dana i setih se apdejta qbittorenta na 4.4.0 ako se dobro secam. Otvorio task menadzer medjutim qbit je jeo svega 150.000 od ukupnih 300.000 koliko je bilo zauzeto medjutim opterecenost je i dalje bila oko 95%. Ubio torent i sve je odmah proradilo, cudno skroz... 

nekad se ne prikažu podaci zauzeća od strane programa čak i kad on i dalje "jede" memoriju ili ostane u njoj i kad ubiješ proces.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Shale said:

Da pojasnim i olaksam guglovanje to se zove 'memory leak' odnosno kada neki program rezervise odredjemi memorijski opseg radi koriscenja ali ga nikada ne oslobodi. Primera radi u qbittorrent slucaju, ako downloadujes fajl od recimo 5gb, podeljen na delove od 4MB, znaci 1280 delova. Ti downloadujes deo 0, on prolazi kroz mrezni buffer, ulazi u RAM, qbittorrent proverava integritet dela i ako je sve ok upisuje ga na disk i oslobadja memoriju. E u slucaju da ne oslobodi memoriju ti imas beskonacno nagomilavanje, u sustini u velicini fajla koji downloadujes + sve duplikate koje dobijes greskom (to je normalno). 

Probaj Bittorrent or smthn.

Jasno, hvala na objasnjenju docice zgodno za sledeci put!

Zapravo bio sam verni korisnik bittorenta dobrih 10+ godina medjutim postao mi je naporan sa reklamama i blotom pa sam presao na nesto jednostavnije... Kontam da cu prevrnuti na stariju verziju i da ce to odraditi posao! 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, millanče said:

I možda starije verzije portable uTorrent. Ja se tih držim i dalje.

mudro, ja sam utorrent prestao da koristim otkad je počeo da smara toliko mnogo.

pa i ja furam qbit, dok na os Transmission, radi kao sat. 

vidim sad da ima transmission i za pc, ne znam kako šljaka, možda bih mogao da probam.

11 hours ago, Diego said:

Tixati, bukvy jedini torent program koj ne dolazi sa dodatnim glupostima.

u ovo deluje dobro, kao neki softver iz devedesetih 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Vratih qbittorent na 4.2 i proradilo odmah bez problema. Istalirao i Tixati medjutim mi je trenutno jako konfuzan da se setuje i jednostavno koristi, ali dacu mu sansu

ako te ne mrzi probaj transmission za pc, ako je kao na macu nikad jednostavniji torrent, a nema ni reklame.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...