Jump to content

Netflix da ili ne?


FATA

Recommended Posts

8 hours ago, Highl1 said:


Možda bih plaćao bilo kakav streaming servis kad bi apsolutno imao sve serije koje gledam. Ali ako pogledam situaciju da npr Billions / Succession gledam na HBO, The Morning Show na AppleTV, a Marvel serije na Dizniju, i da na svakom servisu mi onda fali sve ovo drugo, ne pada mi na pamet da im svima dajem pare. Hvala bogu, piraterija će uvek moći da se sakrije i da nemaš problema (skoro 4 godine sam živeo u Nemačkoj i uživao u piratskim sadržajima i mogli su za kitu da me povuku sa kaznama)

uvek se vratimo na ovo 🙂

anool56fb8s21.jpeg

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

1. pirat 4 life, plus zabole me da plaćam 12-15 eur ili koliko već, kad mi toliko fazon košta internet što reče Hajli

ovo je zapravo neverovatno kako se svest ljudi menja... meni je bio lol pre X godina da neko plaća 10 evra samo da bi gledao NBA prenose ili tako nešto, ali sad malo po malo sve više njih aktivno plaća ovaj servis onde, ovaj ovde ... i najjače je što gomila njih i zaboravi da nešto plaća pa ono samo skida mesečno samo od sebe :))

1 hour ago, togFU said:

3. Generalno hejtujem sve "streaming servise", pa i taj spotify mi je lol, ako ću i da kupim nešto onda želim da to bude moja svojina - kupiću DVD/mp3 file online, šta god...

 

ja se ovde baš lomim i nisam pametan šta je spotify alternativa. pričali smo već o tome, mislim da je hajli imao tu teoriju skidanja mp3 i to je sve ok, ali ja bukvalno ne znam ni gde se skidaju mp3 sada, plus je to verovatno za mahom stranu muziku, 'de ima domaće na primer itd?

a ponovo sam se vratio na razmišljanje o tom skidanju kad je RTS nešto skoro menjao naddistributera muzike za svet ili tako nešto (pa i sam spotify) pa su povukli gomile pesama i izvođača sa spotify i onda dva meseca nisi mogao da slušaš neke pesme jer ih prosto nije bilo. sad su ih kao vratili. To se ofc ne bi desilo da imam svoje mp3jeve, ali nemam pojma, možda sam ispao iz fazona skidanja toga.

Link to comment
Share on other sites

Netflix je 8€ tj 7.99€ (1) , ako hoces HD 10€ tj 9.99€ (2) i 12€ tj 11.99€ (4) ako hoces UHD. U zagradi broj korisnika u isto vreme koji moze da koristi. Ma slazem se, sad kad sam u Srbiji, piraterija radi, kad ne budem bio, uzecu na kraju neki VPN ili cu stream-ovati. Dok je bio samo Netflix kao ok (ni tad ga nisam koristio), sada ima milion streaming servisa.

A sto se tice muzike, mp3 na fon/komp i rokaj. 

Edited by drndara
  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

ja sam stekao utisak da si ti covek koji se drzi zakona hajli, kako sad piraterija majku mu

jeste, i prelazim ulicu samo na zeleno, i nikad nisam napravio kaznu za parkiranje niti bilo koji drugi saobraćajni prekršaj

lejm fora o neplaćanju poreza na prihod u poređenju da li neko plaća neki streaming servis ili ne, možeš to bolje dosta. Inače plaćam spotify, streaming sport, par online pretplata za posao, etc, čisto da ti dam dodatni kontekst

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa ono, kazne za pirateriju su mnogo ozbiljnije od neprelazenja ulice na zeleno ili te za parkiranje

lejm fora ili ne, ne znam kako hocemo pravnu i uredjenu drzavu ako se selektivno pridrzavamo zakona, koji nisu samo kod nas nego i svugde u svetu!

msm ovo nije moj stav, nego kao da se secam da su to bile tvoje reci, pa reko da vidim da nisam nesto pogresno razumeo

sto se mene licno tice, nemoj nijedan servis placati i piratuj do mile volje, meni je to skroz ok, a takodje se slazem da su ovi servisi imbecilni, ukljucujuci i netflix, nego sam se izgleda malo ulenjio

sto kaze laki, da mi je neko pricao pre X godina da cu da dajem 10e na netflix rekao bih mu je sasavko, ali eto, nekako dodjoh do toga da mi je ok par meseci godisnje da izdvojim, kad nakupe nekog novog contenta

nisam ponosan na to!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drndara said:

A sto se tice muzike, mp3 na fon/komp i rokaj. 

ali odakle? šta ti je sors? :))

3 hours ago, mladenq said:

sto kaze laki, da mi je neko pricao pre X godina da cu da dajem 10e na netflix rekao bih mu je sasavko, ali eto, nekako dodjoh do toga da mi je ok par meseci godisnje da izdvojim, kad nakupe nekog novog contenta

ne mogu da kažem da mi nije lakše da dam 4 evra spotifyju mesečno, u odnosu na to da skidam pesme, ali bih ih skidao kad bih zapravo znao kako se to danas radi 🙂

ali zato ako hoću nešto rendom da slušam ili otkrijem nešto novo ili whatever, onda je realno spotify tu dosta dobar izbor. 

 

Link to comment
Share on other sites

Na TPB a nisu jedini, ima jos torrent site-ova i forum-a tipa Rutracker.
Adobe programe preko mOnkrus-a .ili sa rutracker-a FitGirl repack za igre
I Cgpeers za programe / addon-e / tutorial-e/material-e tipa 3dsmax, blender, cinema4d i sl. 
Nesto od domace ima, nesto ne. (bar sto se mp3 tice) Ili da online download sa yt i convert u mp3, sto podseti Mladen. I ima ih sad pun k....

Edited by drndara
  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok stvar kod ovih streaminga, u konkretnom slučaju za muziku koristim deezer, "džabe" mi uz mobilni, je baš to što ti daje preporuke na osnovu onoga što si slušao, pa tako dosta nekih novih stvari nadjem.
A da vam pravo kažem, jesam koristio piratske igrice kao klinac, na kraju krajeva nije ni moglo drugačije, 90tih pogotovu, ali sada uz sve ove ransomeware i slične gluposti, ne znam da li bih imao hrabrosti :)
A i lakše mi stream, Klik kartica Klik, gotovo. Kupujem na akcijama uglavnom, ioanko imam brdo stvari u backlogu verovatno neću nikada ni igrati :)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, drndara said:

Na TPB a nisu jedini, ima jos torrent site-ova i forum-a tipa Rutracker.
Adobe programe preko mOnkrus-a .ili sa rutracker-a FitGirl repack za igre
I Cgpeers za programe / addon-e / tutorial-e/material-e tipa 3dsmax, blender, cinema4d i sl. 
Nesto od domace ima, nesto ne. (bar sto se mp3 tice) Ili da online download sa yt i convert u mp3, sto podseti Mladen. I ima ih sad pun k....

 

37 minutes ago, mladenq said:

laki ti kao da si baba pa ti je neka nauka skinuti pesmu sa neta

nadjes koju hoces na yt, kucas yt to mp3, otvoris prvi link, konvertujes, skines :d

bleh, znam za to ... ali (makar pre) je kvalitet zvuka bio dosta slab, ipak je to pesma pa kao znači da bude malo kvalitetnije. ne mora da bude neko ludilo, ali da ne bude baš ni kao da slušam sa radija u kolima od pre 20 godina 🙂

plus su počeli a tripujem se namerno da ubacuju u pesme one "igrane segmente" i tako neke glupe detalje samo da ti upropaste skidanje! 🙂

ali da, kad baš nešto zatreba idem i ja na yt to mp3, no ovaj deo sa kvalitetom i dalje stoji.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mladenq said:

pa ono, kazne za pirateriju su mnogo ozbiljnije od neprelazenja ulice na zeleno ili te za parkiranje

lejm fora ili ne, ne znam kako hocemo pravnu i uredjenu drzavu ako se selektivno pridrzavamo zakona, koji nisu samo kod nas nego i svugde u svetu!

msm ovo nije moj stav, nego kao da se secam da su to bile tvoje reci, pa reko da vidim da nisam nesto pogresno razumeo

sto se mene licno tice, nemoj nijedan servis placati i piratuj do mile volje, meni je to skroz ok, a takodje se slazem da su ovi servisi imbecilni, ukljucujuci i netflix, nego sam se izgleda malo ulenjio

sto kaze laki, da mi je neko pricao pre X godina da cu da dajem 10e na netflix rekao bih mu je sasavko, ali eto, nekako dodjoh do toga da mi je ok par meseci godisnje da izdvojim, kad nakupe nekog novog contenta

nisam ponosan na to!

kazne za pirateriju su fazon 200e u Nemačkoj kad se dogovoriš sa tim advokatom. Uglavnom samostalni advokati otkupljuju podatke od države ko je piratizovao, pa onda te tuže i dogovaraju se sa tobom. Srbija nema istaknut zakon o pirateriji, osim što jure za domaće filmove i mislim da ni tu nisu toliko definisane kazne. Moje reči se odnose na porez na dohodak, gde ljudi prihoduju pare, i ne žele da plate porez i doprinose za zdravstvo, penzije, etc. Ja od Netflixa ne prihodujem, niti sam oštetio našu domaću privredu neplaćanjem Netflix pretplate, tako da baš nisi poentirao sa ovim postom, već si uzeo da se još jednom napraviš pametan

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a ne, ocekivao sam da kazes, da poentirao si, bio sam licemeran

mozda ti i jesi iskljucivo mislio na porez na dohodak, cije placanje ja i nisam ni u jednom trenutku dovodio u pitanje, ali si se bio postavio kao srpski odgovor na neda flandersa sa tom nekom preispravnoscu i propagiranju da nema selektivnosti kad se postuje zakon, ako vec je li hocemo da imamo uredjenu i pravnu drzavu, a sad arbitrarno pravis te neke distinkcije, ok je ovo da se radi ako je kazna do te i te cifre, ili ako se ne prihoduje od toga/ostecuje domaca privreda itd

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

kazne za pirateriju su fazon 200e u Nemačkoj kad se dogovoriš sa tim advokatom. Uglavnom samostalni advokati otkupljuju podatke od države ko je piratizovao, pa onda te tuže i dogovaraju se sa tobom. Srbija nema istaknut zakon o pirateriji, osim što jure za domaće filmove i mislim da ni tu nisu toliko definisane kazne. Moje reči se odnose na porez na dohodak, gde ljudi prihoduju pare, i ne žele da plate porez i doprinose za zdravstvo, penzije, etc. Ja od Netflixa ne prihodujem, niti sam oštetio našu domaću privredu neplaćanjem Netflix pretplate, tako da baš nisi poentirao sa ovim postom, već si uzeo da se još jednom napraviš pametan

Paaaa... U Srbiji je piraterija krivično delo koje može biti kažnjivo čak i kaznom zatvora, ali svakako novčanom kaznom (ne znam sad tačne iznose, verovatno neko može da iskopa u krivičnom zakoniku). Plus ako povučemo paralelu sa frilenserima u teoriji država može dobiti od tvog provajdera listing šta si sve skidao sa torrenta (pretpostavljam da ne koristiš VPN i slično u Srbiji) u protekle 3 godine i verujem klepiti ti kaznu koja bi bila značajno viša nego što su frilenseri dugovali za porez. A to da nisi nikoga oštetio ne stoji - većina tih filmova koje si gledao ima svoje distributere i u Srbiji, otkupljuju televizije prava za Netflix serije i slično, njih si direktno oštetio. Taj argument je ekvivalnet argumentu frilensera koji kaže - ali zašto bih ja plaćao zdravstveno osiguranje kad ga ne koristim? Zato što ga svi ostali plaćaju, kao što drugi plaćaju autorska prava. 

Svi mi naravno znamo da se zakoni u ovoj državi ne sprovode kada to nije oportuno i da niko neće kažnjavati 22% korisnika interneta koliko se pretpostavlja da se bavi piraterijom, ali to ne menja tvoju poziciju jer si ti u drugoj diskusiji na sličnu temu, poštovanja zakona, nastupio sa mesta moralne veličine "zakon mora da se poštuje". 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zverko, nemoj pametovati, jel plaćaš poreze i doprinose, kao i svako ko radi nešto u zemlji? Jel da ne plati tvoj poslodavac, ili sam sebi da uplatiš, ne bi dobio pismo od poreske, naravno da bi. Tako da nemojte mi te priče i povlačenje paralela za nešto što u praksi postoji desetinama godina, i funkcioniše, vs nešto što u teoriji bi mogli da te jure da hoće, ako bi imali podatke od provajdera, pa bi kompanija distributer podlegala autorskim pravima ovde, etc, rekla kazala. 
I nema selektivnosti, ako svi sutra padnemo za torrentovanje, plaćamo to svi. Trenutno, za to je pao pojedini slučaj za Tomu, ako je i to istina.  Ali svi ili svi minus freelanceri plaćamo poreze i doprinose, i tu je veoma velika razlika između ova dva slučaja.

I ne koristim Torrent, koristim usenet, enkriptovan saobraćaj, mogu me povuku za kurac, hvala što pitate za moje zdravlje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Highl1 said:

I ne koristim Torrent, koristim usenet, enkriptovan saobraćaj, mogu me povuku za kurac, hvala što pitate za moje zdravlje

Što u praksi znači da bi tebi frilenseri bili sasvim ok da nastave da rade to što rade ako bi našli način da dobijaju pare iz inostranstva a da ih poreska ne provali? 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Netflix je za TV ono što je Mekdonalds za burgere - jeftino brzo smeće za masovno konzumiranje. That said, dobar mi je striming model Amazona i Apple gde dobijaš Netflix kvalitet sadržaja za mesečnu pretplatu od 3-4e (gde na Amazonu pritom dobijaš i Prime, a na Apple dobiješ godinu dana džabe sa novim ajfonom), i opciju da iznajmiš premium sadržaj za još 3-4e po filmu. Jedini problem s tim je što premium sadržaj kod nas u Holandiji ima uglavnom samo sa holandskim titlovima, bez engleskih. Jer nam se svima holandski daunlodovao u mozak kad smo prešli granicu jel.

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Ako dobija pare za obavljeni posao, gde pare ne legnu na račun u zemlji, kako može država da dokaže da je taj posao obavljen u Srbiji i da su oni zaradili pare? To je siva zona da dokažeš da je taj posao stvarno obavljen u Srbiji. Npr, neko je bio napolju celu godinu, radio, nisu mu legle pare u Srbiji, kako znamo da su oštetili državu? To je siva zona, to radi gomila ljudi i ako država tu nema kontrolu, jebiga.
Cela priča o freelancerima je upravo bila vezana za te devizne prihode, očigledno si kršio zakon, uhvaćen si, plati. I opet, nije isto da pet godina zarađuješ, koristiš sve kao i drugi koji plaćaju porez, a onda se buniš kad si uhvaćen. Isto tako bi bilo licemerno da mene sad neko uhvati za taj usenet, i ja se bunim. Ako me uhvate, sam sam kriv, sigurno neću kukati da neko drugi umesto mene plati kaznu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ah, samo sto iz onog tvog tamo nastupa se nije moglo ni naslutiti da uopste postoji nesto za sta bi i ti mogao biti uhvacen

sa tim neosnovanim moralnim highgroundom sam iskljucivo i imao problem

porez svakako treba da se placa, 'si cuo tomo

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, drndara said:

Za nekog ko je proveo dosta vremena sa kompovima i igraonima, mnogo se ti meni pravis mutav i naivan. 😛Kao nista ne zna a sve zna.

 

omatoReo!

:))

davnih dana sam znao i da overklokujem grafičke i procesore i menjam im kulere i hladnjake nogama, sad dal' bih znao da nađem voltažu u biosu pitaj boga :))

1 hour ago, Neptune said:

Netflix je za TV ono što je Mekdonalds za burgere - jeftino brzo smeće za masovno konzumiranje. That said, dobar mi je striming model Amazona i Apple gde dobijaš Netflix kvalitet sadržaja za mesečnu pretplatu od 3-4e (gde na Amazonu pritom dobijaš i Prime, a na Apple dobiješ godinu dana džabe sa novim ajfonom), i opciju da iznajmiš premium sadržaj za još 3-4e po filmu. Jedini problem s tim je što premium sadržaj kod nas u Holandiji ima uglavnom samo sa holandskim titlovima, bez engleskih. Jer nam se svima holandski daunlodovao u mozak kad smo prešli granicu jel.

ovo mi je i dalje mega neverovatno da nema titl na engleskom, pa to je bukvalno jedan klik jer ga već ima svugde na svetu, nije kao da prevode na Svahili. Ništa mi to nije jasno 🙂

 

1 hour ago, Highl1 said:

ako bi imali podatke od provajdera, pa bi kompanija distributer podlegala autorskim pravima ovde, etc, rekla kazala. 

zapravo imaju podatke od provajdera, ali izgleda da osim domaćih radova nema isplativosti ili možda zakon nije dovoljno dobar da bi gonili nekog ko gleda piratske sadržaje.

dosta često sad već "padaju" ovi što prave pirate, i to ne samo toma već i strane naslove, evidentno jer tu imaju za šta da te lepo terete, što će reći da "sistem funkcioniše" u tom smislu detektovanja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, manson said:

Zar nisu provajderi ono negde kada je krenuo ADSL, pa smo počeli baš da koristimo torente, i slali upozorenja? Ali samo onima koji su seedovali. Nešto tipa vlasnik prava taj i taj, se žali da je sa vaše IP adrese tog i tog dana deljen fajl imefilma.divx

ma kako ne, pa i ja sam to dobio i svi drugi, kapiram da je to više bila inicijativa provajdera da ne bi ljudi vukli šta stignu i "opteretili link" nego što je imalo veze sa distributerima serija i filmova. Nego oni lepo nađu to imefilma.divx pa šalju po defaultu da bi te "uplašili".

Šalju to i danas s vremena na vreme ponekome, ali su batalili jer su videli da nema vajde.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lucky said:

zapravo imaju podatke od provajdera, ali izgleda da osim domaćih radova nema isplativosti ili možda zakon nije dovoljno dobar da bi gonili nekog ko gleda piratske sadržaje.

dosta često sad već "padaju" ovi što prave pirate, i to ne samo toma već i strane naslove, evidentno jer tu imaju za šta da te lepo terete, što će reći da "sistem funkcioniše" u tom smislu detektovanja.

Barem za jednog od provajdera mogu reci da ignorise sve to, iz prve ruke. Stizu tiketi svakodnevno, ali idu na brisanje cim se pogledaju bez ikakve akcije.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...