Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

  • 1 month later...

Gospodo i dragi prijatelji, 

Odlucila sam da se negde posle Nove godine vratim majci Srbiji, ukoliko ne dodje do Treceg svetskog rata.

Ne znam tacno kada posto moram da prvo sredim preko agenta prekoracenje iprobam da izbegnem corku i sredim papire da dovedem moju macku.

E posto sam bila odsutna pet godina osim dve kratke posete, dobro bi mi dosle informacije oko ponude poslova (da li postoje part tajm opcije?), mesta za izlaske kolika je potrebna mesecna plata za zivot itd.

I IDEMO U KAFANU11!!1

  • Like +1 1

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Moje zapažanje što se tiče part time poslova u Beogradu:

  • Ugostiteljski sektor se otima za ljude, jer ih nema dovoljno. Npr. u Intergalacticu primaju školarce i studente, rade par smena u nedelji, i navodno odnesu 50€ po smeni.
  • Glovo i slične dostavne službe donesu oko 100-120k ako radiš normalno puno radno vreme. Ne znam šta bi se desilo da si part time. Doduše taj info je star godinu dana, ne znam koje je trenutno stanje.
  • Čuvanje dece, spremanje stana, čuvanje i šetanje ljubimaca je unosna kinta, tipa 500 RSD/h.

Srećno i da se vratiš u komadu!

Link to comment
Share on other sites

Definitivno kod nas nije zaziveo part time ili ono 50/75% kao u evropi sto ima npr, za "normalne" poslove sto je velika steta ali sozbirom da po svetu lete otpustanja za nesnadjenje ce biti zajebano opet.

Trenutno u BGu zivi najbolje, sto se poslova i ekonomije tice, u poslednjih 20 godina. Ostali segmenti su u standardnom kanalu.

Grubo receno 500e pre 5 godina, kad se saberu inflacija i podizanje standarda, je verovanto kao 1000 sada.

Link to comment
Share on other sites

Znaš šta, ne znam koliko su ti se smučili kinezi ili nisu, ali mislim da bi ti to mogla biti prednost ovde (iako ne znaš kineski beše?) u smislu upada u neki od kineskih mnogobrojnih firmi kod nas. Ako su ti se smučili, nikom ništa, nego gledam konkretno taj vid tvog CV-ja kako bi mogla da iskoristiš. Ili prosto čuvaš decu kinezima ovde i učiš ih engleski. Eno ima ih u westu koliko hoćeš iz ovih firmi što su u Airportu.

Link to comment
Share on other sites

Postoje neki agenti koji za 20.000 juana ciste prekoracenje, tako da ce valjda biti ok samo da ne lezim u  zatvoru. Tj imam agenta za koji mi drug garantuje da je pouzdan. Drugi problem je preneti macku sve sa stvarima al radim i na tome.

Ma pitam onako sve ukupno jer dosta je vremena proslo nemam pojma sta da ocekujem kad se vratim. 

1 hour ago, Lucky said:

Znaš šta, ne znam koliko su ti se smučili kinezi ili nisu, ali mislim da bi ti to mogla biti prednost ovde (iako ne znaš kineski beše?) u smislu upada u neki od kineskih mnogobrojnih firmi kod nas. Ako su ti se smučili, nikom ništa, nego gledam konkretno taj vid tvog CV-ja kako bi mogla da iskoristiš. Ili prosto čuvaš decu kinezima ovde i učiš ih engleski. Eno ima ih u westu koliko hoćeš iz ovih firmi što su u Airportu.

Znam osnovno nesto Kineski tj za neku povrsnu komunikaciju i citanje da procitam meni u restoranu al ne dovoljno za neku poslovnu komunikaciju. Razlog zasto ne znam bolje je to sto i kad pricam kineski ne izgovorim pravilno ton pa onda oni ne razumeju ili ih boli qrac da razumeju. 

Ne brinem se ja za nalazenje posla nego nesto mislim da mi mozda nece trebati da radim 8 sati dnevno pa eto kao dal postoji neka opcija za npr 4-6h dnevno

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Dule_smor si video ovo?

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/profil-prosecnog-srpskog-gastarbajtera-u-nemackoj-2272330

Quote

Takođe, stranci koji žive u Nemačkoj više neće morati da se odreknu svog pasoša kako bi dobili nemačko državljanstvo, a prema novim pravilima koja je izradilo ministarstvo unutrašnjih poslova, mogu da podnesu zahtev nakon samo pet godina boravka u zemlji.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jadni nemci!

Quote

 

"Немци више не желе да раде у угоститељству", каже Мук Рерл, власник породичног ресторана који је отворен давне 1658. и који се рекламира као "најстарији ресторан на свету". Рерл је зато тражио раднике у иностранству и на крају их је пронашао – и то у Африци.

Али пут је био трновит. План је био да тројица младих Камерунаца почну да раде још у септембру прошле године. Иако је захтев немачком дипломатском представништву поднесен још у јуну, визе нису стигле све до септембра ове године.

 

a ovo je realan problem:

Quote

У неким балканским земљама, на пример, број захтева за визама је у неким случајевима и 150 пута већи од броја термина које нуде дипломатска представништва. На Балкану је на десетине, можда и стотине хиљада оних који су већ пронашли послодавца у Немачкој који би их примио, али који не могу да поднесу захтев за визу јер једноставно не могу да дођу на ред

Bukvalno kad Nemci srede ovo oko lakšeg rada i viza i svega, pola Balkana ima da pređe gore, treba sad otvoriti neku bus kompaniju za prevoz ljudi 🙂

 

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:

Jeste, a umesto njih nek ti dodju arapi i indusi da rade pa ce ceo BG biti cigan mala kao Medak 😄

 

 

doći će oni i kod nas i kod vas :))

ako ovaj nemac tražio u kamerunu kuvare, nemoj da misliš da neće i kod ovih.

malo nas "brane" za sad Emirati, Katar, Saudijci jer se indijci kod njih samo prelivaju i traže posao, bliže i to sve, ali pitanje dokleN!

Link to comment
Share on other sites

Meni je strasno kad vidim na GASTARBAJTER grupi na fb da ljudi dobiju lutriju (lol) za vizu i onda brzo traze neki posao jer je viza vezana za poslodavca. Obicno zavrse u Meku, na nekom aerodromu, DHL, Amazon, itd.

Nekome je i to premija ko ovde nema minimalac ni stalna primanja.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dende said:

Meni je strasno kad vidim na GASTARBAJTER grupi na fb da ljudi dobiju lutriju (lol) za vizu i onda brzo traze neki posao jer je viza vezana za poslodavca. Obicno zavrse u Meku, na nekom aerodromu, DHL, Amazon, itd.

Nekome je i to premija ko ovde nema minimalac ni stalna primanja.

pa kad je glup sistem, ali hajde ne znam dovoljno o kapacitetima ambasada da bih znao.

reče mi jedan forumaš da se nešto online kod nas zahtev šalje i onda oni otvore tipa u 12:00h nekog datuma zahteve za naredna tri meseca i već do 12:05h otprilike su svi termini popunjeni i to je to. 

naravno i oni tako malo kontrolišu količinu onih koje puštaju, ali verujem da će sad sa ovim novim stavom nemačke i to da se brzo reši, na kraju krajeva uvek mogu da angažuju eksterne firme kao što tipa britanci rade pa da povećaju kapacitet prijema.

Link to comment
Share on other sites

zanimljovo to za zelene sto si napisao. Ja sam sa par drugara ovde zakljucio da sto zeleni pipnu, to propada, da su strasni "fasisti", kao i da su uglavnom ex jako losi djaci i zgubidani.
To su ovi malo na vrhu, obicni partijski clanovi su retardirani omladinci i omladinke, ali bas ono glupi u sustini.

Ali oni imaju pozicije, uporiste, prosto ne razumem ko glasa za te idiote.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Желите рећи да освета лоших ђака није ендемски српски феномен? 🙂

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...