Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

A jesteeee sad 😁 i jedno i drugo je rezervisano samo za 18+

Kad smo kod nabadanja... Imao sam situaciju u kuci da mi podstanar od 16 divlja u 3-4-5 ujutru dok igra LOL jer je tako navikao u stanu u zgradi... Ja mu iscupam kabl iz rutera (jer prica nije pomagala) koji sam mu sproveo do stana pa tad krene da vristi, lupa i da me psuje.

Ja se spustim dole, i kucam im a niko nece da otvori (luda familija)... Nastavljam da lupam i zovem na telefon sve dok neko ne otvori a onda povijenih repova jao pa izvini. Par puta dok pricam sa majkom je iskocio sa "nije problem da izadjemo napolje da resimo problem" gde je mozda trebalo da prihvatim da ga vratim na fabricka podesavanja! 

Isprozivao sam ga par puta pred majkom koliko je beskorisan i padale su restrikcije na internet od 3-7-30 dana... Gde je prvo slao majku pa dolazio on da se izvini da bih mu pusti. Slao mi car i poruke "kad ces da mi pustis internet koji sam platio" :)))

Ni cale mu nije u vinkli jer mi se parkirao u dvoriste i na kapiju brdo puta bez prethodnog dogovora. Pricao i sa caletom nekoliko puta pa tek kad sam pozvao pauk naucio covek lekciju... Tako da samo jako i contarom u glavu i ponekad srednjim prstom do resavanja problema! 😁

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, FATA said:

A jesteeee sad 😁 i jedno i drugo je rezervisano samo za 18+

Kad smo kod nabadanja... Imao sam situaciju u kuci da mi podstanar od 16 divlja u 3-4-5 ujutru dok igra LOL jer je tako navikao u stanu u zgradi... Ja mu iscupam kabl iz rutera (jer prica nije pomagala) koji sam mu sproveo do stana pa tad krene da vristi, lupa i da me psuje.

Ja se spustim dole, i kucam im a niko nece da otvori (luda familija)... Nastavljam da lupam i zovem na telefon sve dok neko ne otvori a onda povijenih repova jao pa izvini. Par puta dok pricam sa majkom je iskocio sa "nije problem da izadjemo napolje da resimo problem" gde je mozda trebalo da prihvatim da ga vratim na fabricka podesavanja! 

Isprozivao sam ga par puta pred majkom koliko je beskorisan i padale su restrikcije na internet od 3-7-30 dana... Gde je prvo slao majku pa dolazio on da se izvini da bih mu pusti. Slao mi car i poruke "kad ces da mi pustis internet koji sam platio" :)))

Ni cale mu nije u vinkli jer mi se parkirao u dvoriste i na kapiju brdo puta bez prethodnog dogovora. Pricao i sa caletom nekoliko puta pa tek kad sam pozvao pauk naucio covek lekciju... Tako da samo jako i contarom u glavu i ponekad srednjim prstom do resavanja problema! 😁

moje pitanje je zbog čega si držao te podstanare posle prvog takvog incidenta? 🙂

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Lucky said:

moje pitanje je zbog čega si držao te podstanare posle prvog takvog incidenta? 🙂

Nekako verujem u ljude a i na kraju sam covek pa i neljudima uvek dam drugu sansu, zato ne cupam kolena na semaforima 😄

No htedoh ih izbaciti kad je prosla zima jer su preterali, medjutim keva na koju se vodi sve i koja ih je primila zakukala da treba da vrati kredit pa ce nakon toga da resimo. Evo jos 2 nedelje pa pune 2 godine kako su ovde... Stariji ljudi (keva) su teski za objasniti, 130€ za 55kvm u zarkovu i da te neko zajebava ne ide. Pricao sa kevom bezbroj puta da im podigne prosle godine na 170 pa ove na 250 medjtuim ne vredi, digla im na 160 i to se uplasila, a ja se mlataram sa njima.

6 minutes ago, reki said:

pa mali je i hteo da oni svi zajedno izadju napolje i tako rese problem 😄 

Jebeno nisam ga razumeo, ova danasnja deca ne znaju ni da komuniciraju kako treba 😄 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FATA said:

Koji cirkus. Trebala je da ga odvali od batina, da mu vise ne padne na pamet da vristi.. Koliki konj da ga drzis u rukama

Pa ja mislim da je u vecini zemalja na svetu to sad protivzakonito, a u Kini ne da bih dobila otkaz da podignem ruku nego bi mi zvali muriju.
A ono kad si pripadnik slabijeg pola nekako ne mozes uvek da resaavas stvari na taj nacin, takodje u vecini civilizovanog sveta tako da moraju da se koriste druge metode, suptilnije.

 Za razmazena goveda kojima vidis da skacu celoj porodici po glavi posle par casova ih uglavnom dovedem u red, ili svakako pokusavam da ih dovedem u red dok se ili ne poprave ili ispisu.  E sad poenta je da vidis razliku izmedju ove prve kategorije i druge koja su deca koja ne dobijaju trunku naklonosti od roditelja vec ih setaju da uce ovo ili ono po ceo dan.

Konkretno ovaj mali je minimum 1,5-2 god mladji od svih ostalih a ubedljivo najbolje uci jer se i dalje bori za mrvice odobravanja i naklonosti od porodice kojima nikad nije dovoljno, i onda povrh svega iz njegovog razreda su svi duplo veci od njega pa ga gurnu iz fazona 'ovo je moja stolica'

 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

ufff pa jasno ti je koliko moze tesko da bude... sa Kinezima i malim i velikim.

BTW danas me zamalo ne uhvatise. U nekoj selendri pored mog grada nasli koronu i sad uveli da minimum 4 dana prodje od poslednjeg testa. Ja usla u taksi da idem na posao ovaj mi trazi health code ja skeniram QR poceo da pisti ko sirena sa mog fona, taksista zvao odmah nekoga (mozda muriju) cujem kaze imam stranca u kolima nema validan health code. Reko gotovo je, izdrah se na njega da me pusti pobegoh niz ulicu, ne odoh na posao. 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dz said:

ufff pa jasno ti je koliko moze tesko da bude... sa Kinezima i malim i velikim.

BTW danas me zamalo ne uhvatise. U nekoj selendri pored mog grada nasli koronu i sad uveli da minimum 4 dana prodje od poslednjeg testa. Ja usla u taksi da idem na posao ovaj mi trazi health code ja skeniram QR poceo da pisti ko sirena sa mog fona, taksista zvao odmah nekoga (mozda muriju) cujem kaze imam stranca u kolima nema validan health code. Reko gotovo je, izdrah se na njega da me pusti pobegoh niz ulicu, ne odoh na posao. 

Pa čekaj bre jel ima neko rešenje za tebe ili moraš da bežiš dok te ne uhvate ? Pa zatvor mesec dana i ekstradicija za Srbiju? Ovo kad pričaš kao iz filma izgleda 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 4:56 PM, Dz said:

 Za razmazena goveda kojima vidis da skacu celoj porodici po glavi posle par casova ih uglavnom dovedem u red, ili svakako pokusavam da ih dovedem u red dok se ili ne poprave ili ispisu.  E sad poenta je da vidis razliku izmedju ove prve kategorije i druge koja su deca koja ne dobijaju trunku naklonosti od roditelja vec ih setaju da uce ovo ili ono po ceo dan.

Konkretno ovaj mali je minimum 1,5-2 god mladji od svih ostalih a ubedljivo najbolje uci jer se i dalje bori za mrvice odobravanja i naklonosti od porodice kojima nikad nije dovoljno, i onda povrh svega iz njegovog razreda su svi duplo veci od njega pa ga gurnu iz fazona 'ovo je moja stolica'

a čekaj, kaži ti meni kako ih ti učiš engleski, nikad to nisam skapirao.

naravno ne znaš kineski, znači ono sve "pokazno" ili kroz crteže ili šta god ih učiš reči? 100% engleski razgovor od početka do kraja časa?

 

On 9/7/2022 at 11:27 AM, FATA said:

Nekako verujem u ljude a i na kraju sam covek pa i neljudima uvek dam drugu sansu, zato ne cupam kolena na semaforima 😄

pa ok druga šansa, ali iz tvojih priča deluje kao peta i deveta šansa sa njima 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

a čekaj, kaži ti meni kako ih ti učiš engleski, nikad to nisam skapirao.

naravno ne znaš kineski, znači ono sve "pokazno" ili kroz crteže ili šta god ih učiš reči? 100% engleski razgovor od početka do kraja časa?

 

pa ok druga šansa, ali iz tvojih priča deluje kao peta i deveta šansa sa njima 🙂

Pa koriste se cesto neke aplikacije na kompu i za mladju decu imas odstampane kartice sa slikama. Skoro uvek imas kineskog ucitelja kao asistenta ako nesto treba. 

Ma znam ja sad osnovni kineski samo sto ne mogu ton da ubodem kad pricam (imaju jbn 5 tonova) i onda me cesto ne razumeju sta kazem. Savladala sam i preko 100-200 njihovih najcescih karaktera npr u restoranu mogu da porucujem hranu

oO

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dz said:

Pa koriste se cesto neke aplikacije na kompu i za mladju decu imas odstampane kartice sa slikama. Skoro uvek imas kineskog ucitelja kao asistenta ako nesto treba. 

Ma znam ja sad osnovni kineski samo sto ne mogu ton da ubodem kad pricam (imaju jbn 5 tonova) i onda me cesto ne razumeju sta kazem. Savladala sam i preko 100-200 njihovih najcescih karaktera npr u restoranu mogu da porucujem hranu

aha, znači ima ipak tu neki kinez profa da se nešto iskomunicirate dodatno, tipa dođe dete kaže da ga boli stomak ili šta god, pa ovaj uskoči.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dule_smor said:

Zola posle koliko si stekao pravo na Swe drzavljastvo i pravo glasa? Ovde je 8 god boravka, a 6 za visoko obrazovane. jedina caka je sto mora srpskog covek da se odrekne.

Srpsko možeš odmah da tražiš nazad pošto ga se odrekneš, tako da to nije tolika prepreka.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, manson said:
8 minutes ago, Jose Jimenez said:
Srpsko možeš odmah da tražiš nazad pošto ga se odrekneš, tako da to nije tolika prepreka.

Ali zar nisi onda u prekršaju u DE ako imaš još neko državljanstvo? Ako saznaju oduzimaju ti DE, ili je promenjeno nešto?

jesi ali takva kontrola u praksi ne postoji, praktično za bilo koje države na svetu, nismo samo tu mi.

tako da ljudi kad neka država ne dozvoljava dvojno samo uzmu taj papir da su se odrekli, dobiju drugo, odmah potom traže nazad prijem u svoje (naravno ne navedu da su u međuvremenu dobili neko drugo) i to je to.

Link to comment
Share on other sites

A jel tako, nisam znao. A Srbija dozvoljava dvojno, tako da nece da mi traze da se odreknem nemackog onda kad ga budem ponovo trazio?
edit, ulete manson...pa teoretski da, ali necu im nikada vise pokazivati srpski pasos
Srbija dozvoljava dvojno, verovatno i više od dva :) ja imam dva :)
Ali opet, rizikuješ nepotrebno, da li ti treba i naše državljanstvo u slučaju da imaš DE? Da bi ulazio u Srbiju? Onda moraš da nosiš 2 pasoša, i uvek postoji mogućnost da ti nadju taj drugi na granici, na skeneru recimo ako ideš avionom. Ili ćeš uvek da ideš kolima do Srbije, ili bar do FR, NL, šta beše najbliže onom tvom selu, pa da odatle letiš :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...