Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

12 hours ago, mohr said:

To je trenutno losa situacija tamo, stranci su uglavnom pobegli i jako ih je malo ostalo,2018-2019 je 20 k juana bilo nesto sto sam uzimao na part tajmu za manje od mesec dana, kao sto sam vec jednom pomenuo, jako velika muda treba imati pa prekoraciti boravak u Kini! I ako se udas/ozenis dobijes papire ali nije kao u Americi gde ti oni ostaju i posle razvoda vec ih gubis odmah nakon razilazenja,bar je tako bilo.

Ne zajebavanje sa kineskim vlastima je prilicno visoko na listi stvari sa kojima se ne bih zajebavao u zivotu.

Mozda sam navikao na nemacki sistem, ali skoro potpuno mi se iskorenilo ono nase da se guram preko reda, pravim pametan, dajem mito i slicno. 

Link to comment
Share on other sites

Oko 20k kosta da ti neko ocisti prekoracenje potplatis nekog agenta. E sad da li to uopste radi pitanje je.

Ni ja ni ostali nismo odlucili da prekoracimo jbt, nego nas odbili za vize a aviona nije bilo tokom korone sta vam je

oO

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dz said:

Oko 20k kosta da ti neko ocisti prekoracenje potplatis nekog agenta. E sad da li to uopste radi pitanje je.

Ni ja ni ostali nismo odlucili da prekoracimo jbt, nego nas odbili za vize a aviona nije bilo tokom korone sta vam je

Ma znam, ne osudjujem uopste. Drzite se.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Dz said:

Oko 20k kosta da ti neko ocisti prekoracenje potplatis nekog agenta. E sad da li to uopste radi pitanje je.

Ni ja ni ostali nismo odlucili da prekoracimo jbt, nego nas odbili za vize a aviona nije bilo tokom korone sta vam je

Pa dobro, koliko je to realna priča? Mislim, jedno je cilj da skupiš tih 3k, drugo je da znaš da li to uopšte radi ili ne? Jel imaš nekog da je to uradio, ili da znaš da je to nekome prošlo?

Link to comment
Share on other sites

А шта је требало да урадиш? Да пешке кренеш? Или није њихов проблем фазон. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dz said:

pa proslo liku koji je bio u prekoracenju par dana, a ne ko ja koliko vec, 2-3 god tako da ne znam

uf, pa čekaj, šta bi onda bila opcija - da budeš u ilegali "do kraja" (šta god to bilo) ili da ideš svesno na ovu akciju ali tad se otvaraš tj. izlažeš sistemu i u riziku si od odluke.

jel ima neka treća opcija? 🙂

1 hour ago, overkind said:

А шта је требало да урадиш? Да пешке кренеш? Или није њихов проблем фазон. 

i mene ovo isto zanima, ali kapiram da je bila opcija idi autobusom ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dule_smor said:

Cek, sad i ako proba da se vrati nazad nece je pustiti na aerodromu nego privesti? Zajebana situacija bogami.

ja sam tako razumeo... možda uz varijantu deportacije, i zabrane ulaska je puste naravno da izađe tj. zapravo izbace.

Link to comment
Share on other sites

Него Џ која ти је тренутна локација?

Питам за друга.

(сатан добија 10.000 социјалних бодова у кинеском социлајном систему :tf2:)

China's Social Credit System / +15 Social Credit | Know Your Meme

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Mozes li dobiti podršku od naše ambasade? Da im se obratis? Ovako kako vreme prolazi deluje da si u sve većem prekršaju ako razumem ovo?

 

Naša ambasada bi trebalo da može da ti pomogne? 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

@DzАко@DzАко

До месец дана ти је дозвољено прекорачење и плаћа се директно у полицији или на аеродрому у износу од 500¥ по дану до максималне цифре од 10.000¥. Тако да тај твој друг ништа није средио већ је платио оно што је по закону плус га је можда тај агент или адвокат измузао. Види консултуј се са неким адвокатом шта ти је најбоља опција. Можда да смислиш причу о губитку пасоша и да извадиш путни лист за повратак у земљу. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FATA said:

@DzАко@DzАко

До месец дана ти је дозвољено прекорачење и плаћа се директно у полицији или на аеродрому у износу од 500¥ по дану до максималне цифре од 10.000¥. Тако да тај твој друг ништа није средио већ је платио оно што је по закону плус га је можда тај агент или адвокат измузао. Види консултуј се са неким адвокатом шта ти је најбоља опција. Можда да смислиш причу о губитку пасоша и да извадиш путни лист за повратак у земљу. 

e jbg, onda to def nije opcija. 

a i delovalo je donekle lako za rešiti uz ne baš posebno visok novčani iznos za generalno ozbiljan prestup.

Link to comment
Share on other sites

Све што делује превише добро да би била истина обично са разлогом делује превише добро... Ја се надам да тај исти може да јој реши, али знајући кинезе ближе је томе да је баци под воз. Да сам на њеном месту ја бих се обратио Марку из Шензена и питао за неки савет... Сећам се да се увек ломио да помогне нашима да нађу посао а и кад су бивали ухваћени.

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2022 at 9:26 PM, overkind said:

А шта је требало да урадиш? Да пешке кренеш? Или није њихов проблем фазон. 

 

On 8/7/2022 at 10:53 PM, Lucky said:

uf, pa čekaj, šta bi onda bila opcija - da budeš u ilegali "do kraja" (šta god to bilo) ili da ideš svesno na ovu akciju ali tad se otvaraš tj. izlažeš sistemu i u riziku si od odluke.

jel ima neka treća opcija? 🙂

i mene ovo isto zanima, ali kapiram da je bila opcija idi autobusom ili tako nešto.

Pa bukvalno je tako bilo, znaci ja sam tada njima rekla ali do reci - sta ocekujete jel treba da skocim u more pa plivam do Koreje?? a oni su odgovorili nesto u fazonu pa ne zanima me. Da se razumemo nisam ja jedina nego je gomila nas u istoj corbi, a neki su se naplacali boga oca da dobiju tipa izlaznu vizu (vizu na par dana dok ne kupe kartu). 

A da ne pricam da KIneska amb. koja mi je izdala vizu u BG nema pojma ili se prave ludi u fazonu ma kao korona nema potrebe da izlazi. 

On 8/7/2022 at 11:20 PM, manson said:

A šta se dešava ako te privedu? Deportacija i zabrana ulaska neko vreme/stalno, plus možda neka kazna? Ili te šalju u kamp sa Ujgurima?

15-30 dana zatvora plus deportacija plus zabrana ulaska u zemlju na 5 dina minimum plus valjda zaplena svega stecenog ovde.

A tvorza ne znam u kakvom je stanju tacno, mislim ne verujem da ce sad neko tamo da me mlati bas, al znam nekoliko likova koji su prosli kroz to, ali ono prosto ti bude neprijatno posle te likove da pitas za te stvari. Znam lika koji je izasao skroz sed, i par drugih koji su izasli sa 20 kila manje. Kad si unutra nema telefona, tv-a, knjiga nicega i 24 sata dnevno buljis u plafon ili te ispituju, a hrana i voda verovatno na nivou da bi pre pio iz wc solje na BG bus stanici. Pa meni je samo ovo gore od pendrecenja.

A inace, likovi (Kinezi) koji su primorani u bolnicu zbog korone, dolazili su im kuci i na smrt prebijali tj ubili pse i macke koje su imali u kuci.

Imam macku (nisam ja htela al zavrsila od ortaka i vezala sam se) i trenutno sam u hotelu, i cak i ne mogu da dam pristup nekom od prijatelja da ga pokupi za ne daj boze. Staru majku koja bi presvisla ako joj se jedan dan ne javim. A pritom zaradim za nedelju dana vise nego u Srbiji za 1-3 meseca pa mi se nesto i ne prijavljuje lol.

On 8/8/2022 at 5:50 AM, FATA said:

@DzАко@DzАко

До месец дана ти је дозвољено прекорачење и плаћа се директно у полицији или на аеродрому у износу од 500¥ по дану до максималне цифре од 10.000¥. Тако да тај твој друг ништа није средио већ је платио оно што је по закону плус га је можда тај агент или адвокат измузао. Види консултуј се са неким адвокатом шта ти је најбоља опција. Можда да смислиш причу о губитку пасоша и да извадиш путни лист за повратак у земљу. 

Ma kakav mesec ja sam prekoracena dve dine otprilike. Dzabe pasos oni po otisku prsta imaju u sistemu makar promenio 10 pasosa.

 

Imam par ortaka koji tvrde da imaju agente koji mogu da 'ispeglaju" prekoracenje za 20k. Probacu, mada nisam sigurna dal ce moci jer su ovim ortacima peglali mnogo krace.

Ako ne mogu to, bar imam par kontakta eto da ako me i strpaju u corku kao da budu blagi sa mnom lol.

Jos malo da skupim pare i vakcinisem i uzmem pasos za Bozhu (macku)

Imam jednog dobrog ortaka koji zna put kolima da me preveze do Rusije krisom (on kaze da postoji), gde ce me na granici cekati moja naj ortakinja.

Ja iskreno nemam bas poverenja ni u jednu verziju.

 

@topic ja ne znam bukvalno kako da vam opisem situaciju a da ne steknete neki pogresan utisak

Jeste do jaja plata grad tehnologija posao. Suvise duga prica suvise smo se udaljili i odakle da pocnem da vam objasnjavam. Ne znam ni to da li mi je drago ili treba da se kajem, proklinjem ili blagosiljam. 

 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dz said:

Imam jednog dobrog ortaka koji zna put kolima da me preveze do Rusije krisom (on kaze da postoji), gde ce me na granici cekati moja naj ortakinja.

 

ovo mi zvuči kao Stranger Things epizoda sa Aljaskom :))

8 hours ago, Dz said:

Imam par ortaka koji tvrde da imaju agente koji mogu da 'ispeglaju" prekoracenje za 20k. Probacu, mada nisam sigurna dal ce moci jer su ovim ortacima peglali mnogo krace.

 

pa kreni onda odmah sa tim? ako već zaradiš za nedelju dana više nego 2-3 meseca u srbiji nije tih 2500e tolika cifra da to već ne možeš da kreneš da peglaš.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...