Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

Oćemo da organizujemo neki RUR prihvat ovih naših što nam zavide i uskoro kreću da stižu iz Nemačke? :tf:

Quote

VELIKI POTRESI U Nemačkoj cene lete u nebo, prete nestašice, a kod nas skroz druga slika: Došlo vreme da Nemci zavide Srbima
Panika se u Nemačkoj širi poput cunamija.
 

Zastrašeni najavama o ozbiljnom nedostatku energenata i svemu što će ih zadesiti na zimu, ali i onim što sopstvenim očima vide u prodavnicama i restoranima, mnogi obični Nemci, pišu tamošnji mediji, gotovo da ne spavaju od brige da li će moći da se prehrane.

https://www.alo.rs/vesti/politika/650457/veliki-potresi-u-nemackoj-cene-lete-u-nebo-prete-nestasice-a-kod-nas-skroz-druga-slika-doslo-vreme-da-nemci-zavide-srbima/vest

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 9:11 AM, Dende said:

Zena ima neke rodjake ovde i jedna od njih zatrudni i uda se za nekog Svabu (ima sina iz prvog braka sa isto emigrantom 2. generacije, pre nego sto pocne hejt).

Зашто хејт? Већ вековима им побољшавамо генетику, то је плус 😄 

On 7/11/2022 at 5:59 PM, reki said:

idemo posrbljavanje sveta! narod najsvetiji! smrt zapadu ZZZZZ

Тоооооооооооооо ПРВО СЕРБОНИ ПА АМЕБЕ ЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ(верко)

55 minutes ago, Zwerko said:

Oćemo da organizujemo neki RUR prihvat ovih naših što nam zavide i uskoro kreću da stižu iz Nemačke? :tf:

Ево имам идеју, нешто са погледом на реку:

Krug smrti na Ušću - Kaldrma.rs.rs

 

:tf:

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zwerko said:

Ja imam vpn tunel na liniji srbija-nemacka a firma ne insistira na prisustvu u kancelariji, tako da se svakako vidimo kad izadjem iz probnog perioda!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dule_smor said:

kako bole kurac vas sto mozete da radite od kuce :c

Nije to za vas. Onaj poznati Nemac, dok je radio iz kancelarije bio je super. Kad su ga naterali da radi od kuće, posle nekog vremena otrovao ženu i pse, i pucao sebi u glavu.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Jose Jimenez said:

Nije to za vas. Onaj poznati Nemac, dok je radio iz kancelarije bio je super. Kad su ga naterali da radi od kuće, posle nekog vremena otrovao ženu i pse, i pucao sebi u glavu.

Dok sam radio kod prethodnog poslodavca, manje-vise od pocetka korone je bio office attendance po nasusnoj potrebi. Znaci samo ovi krucijalni za operacije podeljeni na 4-5 lokacija i to je to. Kad su uveli prvi put da moze do 20% capacity, dodjem ja iz Srbije posle par nedelja da odradim neke administrativne stvari i odem u ofis da vidim kako to izgleda. Znaci ceo open office sprat popunjen sredovecnim ljudima od 45-50 godina u belim kosuljama i crnim pantalonama. Svi beze od zena i dece 🙂 Mislim da mi je to najjace vreme u ofisu bilo, zapravo jedino vreme kada sam zeleo da idem u ofis. Imali smo standardno "bier um vier", lep pogled sa 19 sprata na brdo iza nas i lagan workload.

Steta sto je plata bila sranje 😞 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
13 minutes ago, Dz said:

Nije, iz Kamerona

ma kakva udaja gledam da skupim 20k juana mozda moze neko da mi ocisti. I da uzmem papire za macku i da molim Boga da me ne navataju pre toga

dobro, nije naš, i dalje imam tu nadu da i ako dođe do takve situacije kao neko iz Srbije ćeš bolje proći.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dz said:

Nije, iz Kamerona

ma kakva udaja gledam da skupim 20k juana mozda moze neko da mi ocisti. I da uzmem papire za macku i da molim Boga da me ne navataju pre toga

To je oko 3000e kako vidim.. šta da očisti? Mito da ti reše papire? Ne razumem ovo? Nisam znao da tako lako ide korupcija ili sammlose razumeo 🙂

Ja sam pretpostavio da svi što ste van uglavnom možete da uštedite pare i da jednom dana imate nešto od toga rada preko..istina možda i ja previše očekujem - a nisam nikada radio van zemlje plus sam imao sreće u zemlji...

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, qwert00 said:

To je oko 3000e kako vidim.. šta da očisti? Mito da ti reše papire? Ne razumem ovo? Nisam znao da tako lako ide korupcija ili sammlose razumeo 🙂

Ja sam pretpostavio da svi što ste van uglavnom možete da uštedite pare i da jednom dana imate nešto od toga rada preko..istina možda i ja previše očekujem - a nisam nikada radio van zemlje plus sam imao sreće u zemlji...

 

To je trenutno losa situacija tamo, stranci su uglavnom pobegli i jako ih je malo ostalo,2018-2019 je 20 k juana bilo nesto sto sam uzimao na part tajmu za manje od mesec dana, kao sto sam vec jednom pomenuo, jako velika muda treba imati pa prekoraciti boravak u Kini! I ako se udas/ozenis dobijes papire ali nije kao u Americi gde ti oni ostaju i posle razvoda vec ih gubis odmah nakon razilazenja,bar je tako bilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...