Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

we germans take our humor very seriously.

 

4 hours ago, Dule_smor said:

E to je meni enigma, kako onako retardiran i usko obrazovan narod koji samo slusa sta mu vlast kaze i gleda kao konj sa onim sranjem samo pravo postade jedan od najuspesnijih na svetu...oh wait...izgleda da je to nacin, eto tako i japanci, kinezi, nemci, samo disciplina i arbeit...jebes takav zivot onda

pa imas isto narode gde se po ceo dan peva igra svira duva, idi TAMO AKO TI SE NE SVIDJA NEMACKY!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:

E to je meni enigma, kako onako retardiran i usko obrazovan narod koji samo slusa sta mu vlast kaze i gleda kao konj sa onim sranjem samo pravo postade jedan od najuspesnijih na svetu...oh wait...izgleda da je to nacin, eto tako i japanci, kinezi, nemci, samo disciplina i arbeit...jebes takav zivot onda

Mislim da je problem što gledaš iz jako uske perspektive jer su za tebe oni glupi i usko obrazovani, a ti si jbg ipak iznad proseka. Kad ovima koji su prosek ili ispod proseka daš da se ponašaju kako oni hoće i da ne moraju da poštuju bilo kakva pravila dobiješ raspadnuto društvo. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nepotizam ne znaci nuzno da je losa stvar. ako deo familije koji zeli da radi sa tobom ceni i vrednuje iste stvari onda je win.

ne racunajuci kraljevske porodice... njih sve u rudnike

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2022 at 12:41 AM, reki said:

morate prihvatiti sopstvene mane i pogledati se u ogledalo, vama su izgleda uvek drugi krivi. nije svaba za dzabe dogurao tu gde jeste.

Ma nemam ja problem sa njima, ali sam radio 3 godine u potpuno nemackoj banci (ja jedini ne-native speaker u timu) a sada sam jedini koji sedi u Nemackoj od celog tima. Razlika izmedju rada sa Nemcima i rada u internacionalnoj ekipi mahom sa zapada je nebo i zemlja. Obican covek u Srbiji koji zapravo nikad nije video Nemca a pogotovo onaj koji sa njima nikada nije radio, ne moze ni da zamisli njihov mentalitet. Oni su uglavnom na granici autizma (cast izuzecima). Celu svoju istoriju su bili industrijalci i lozili se da su ratnici, nisu uopste int budzili, samo str/sta.
Mozda jedino mogu donekle da razumem njihovu kurcobolju jer sam ja ipak imigrant koji gleda da, kada je vec napustio svoju drzavu, napravi maksimum od svog zivota i oni mi dodju nekako "spori". Oni doguraju do 100k bruto plate u ranim 30im i cekaju penziju (99% njih koji su u bankarstvu/finansijama). Onda, kad trebas sa njima nesto da radis, cupas kosu jer ih boli kurac da se iscimaju da zavrse nesto a tebi curi vreme. Tako nekako.

Sa druge strane imas migrante preko kojih moras da preskaces dok spavaju i drogiraju se po ulicama. Bas sam juce setao sa zenom i razmisljam se - ako ovde ikada bude rata, ako ova drzavna struktura koja drzi sve ovo u redu pukne, ovde ce biti gore nego Ukrajina i Sirija zajedno.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 9:47 AM, Dende said:

Sa druge strane imas migrante preko kojih moras da preskaces dok spavaju i drogiraju se po ulicama. Bas sam juce setao sa zenom i razmisljam se - ako ovde ikada bude rata, ako ova drzavna struktura koja drzi sve ovo u redu pukne, ovde ce biti gore nego Ukrajina i Sirija zajedno.

U Berlinu si, jelda? :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

@Dende @Dule_smor a, da, bistrili smo malo tu temu na početku topika, ono malo što sam video i ja nije mi toliko problem što je sad takva situacija, koliko me čudi  da su apsolutno nesvesni toga, tj. prave se ludi i podržavaju emigraciju, pomažu, tolerišu sve to, a na dobro ne može da izađe nikako.

Manji gradovi su kul, čuo sam tako, i lično video da je Nirnberg dosta čistiji i normlaniji, mada je to bilo jesenas, ne bi me čidilo da je do sada možda postao neki Novokijevsk :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Читајући овако нешто мени само бива јасније колико појма у ствари немам ни с чим.

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dende said:

Da, apsolutno nisu svesni. Ponajvise jer ne uce istoriju. Pricam o pravim Svabama. Retko ko tu uopste zna da u 4-5 recenica isprica poslednjih 200 godina svoje drzave. Nemaju pojma i misle da su ove horde koje nadiru njihovi drugari.

Zena ima neke rodjake ovde i jedna od njih zatrudni i uda se za nekog Svabu (ima sina iz prvog braka sa isto emigrantom 2. generacije, pre nego sto pocne hejt). Bili mi na rositlju sa njima i pricam ja sa njegovim bratom i njim, kad kaze on mi smo Katarinine Svabe. Ispostavilo se da su oni jedni od onih 2-2.5m Svaba koji su otisli za Rusiju krajem 19. veka. Onda ih je Staljin posle rata prinudno naselio u Kazahstan, pa su pocetkom 90ih kad se raspao SSSR se vratili za Nemacku. Neverovatna prica, kaze govorili su plattdeutsch (neki dijalekat koji vise zvuci kao holandski) a ne hochdeutsch koji se danas govore. Deca im pricaju ruski i ponasaju se kao Rusi. Privatno pricaju na ruskom, a otisli su svi kad su bili deca (6-7 godina). Mnogo im fali Rusija/Kazahstan, kazu da se ovde posle 30 godina nisu integrisali. Mnogo cudno videti, cistokrvne Svabe a mali kad promasi gol na malom fudbalu suka bljet pidar sve oko sebe.

 

Zanimljiva prica...kao sto pomenuh kolega sa posla ima rodbinu i dalje u Srbiji, Folksdojceri iz Banata.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dende said:

Da, apsolutno nisu svesni. Ponajvise jer ne uce istoriju. Pricam o pravim Svabama. Retko ko tu uopste zna da u 4-5 recenica isprica poslednjih 200 godina svoje drzave. Nemaju pojma i misle da su ove horde koje nadiru njihovi drugari.

Zena ima neke rodjake ovde i jedna od njih zatrudni i uda se za nekog Svabu (ima sina iz prvog braka sa isto emigrantom 2. generacije, pre nego sto pocne hejt). Bili mi na rositlju sa njima i pricam ja sa njegovim bratom i njim, kad kaze on mi smo Katarinine Svabe. Ispostavilo se da su oni jedni od onih 2-2.5m Svaba koji su otisli za Rusiju krajem 19. veka. Onda ih je Staljin posle rata prinudno naselio u Kazahstan, pa su pocetkom 90ih kad se raspao SSSR se vratili za Nemacku. Neverovatna prica, kaze govorili su plattdeutsch (neki dijalekat koji vise zvuci kao holandski) a ne hochdeutsch koji se danas govore. Deca im pricaju ruski i ponasaju se kao Rusi. Privatno pricaju na ruskom, a otisli su svi kad su bili deca (6-7 godina). Mnogo im fali Rusija/Kazahstan, kazu da se ovde posle 30 godina nisu integrisali. Mnogo cudno videti, cistokrvne Svabe a mali kad promasi gol na malom fudbalu suka bljet pidar sve oko sebe.

Ne cudi me toliko, evo moji bliski ortaci ovde (iz celog sveta) pored mene vec postali pola Srbi

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

oO

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

gde si ih na kraju vodio? 🙂

 

Sd, tvrdjava, Akva Park, po gradu uvece, Bela Crkva, Golubac, BG po centru pesaka i uvece u 3 sesira na klopu i cigansku svirku 😄

1 hour ago, manson said:

Ali da žive ovde sa DE platom? 🙂 

ahaha naravno

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

Sd, tvrdjava, Akva Park, po gradu uvece, Bela Crkva, Golubac, BG po centru pesaka i uvece u 3 sesira na klopu i cigansku svirku 😄

11 hours ago, manson said:

dobro zvuči, koji akva park doduše? ja kolima prolazio pored nekih ono je tolika gužva bila da ne bih išao ni ja sam, a veliki sam fan akva parkova!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

Evo i ovi moji Nemci pricaju danas svima na poslu kako je u Srbiji extra i kako hoce da odu tamo da zive 😄

Imaju li možda i onaj momenat "Svaka čast Vučiću", srpski predsednik i vlada stvarno na prvo mesto stavili svoj narod, i zato nisu uveli sankcije Rusiji, dok smo mi robovi američke agende? Naleti se na ovu vrstu razmišljanja i podrške Srbiji u komentarima Nemaca, Amera i ko zna kojih još kad je bila ova vest.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...