Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

1 hour ago, Dule_smor said:

haha bukvalno sve od vučka i pare za decu i karte za prevoz i poklon evri tek reda radi ... 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2022 at 6:16 PM, Dz said:

Hehe sirotinjo! 😛

Kod nas u Kini ima svega, nije nista poskupelo, sem onoga sto nikad nije bilo.. 
A nikad nije ni bilo: 
-hleba bez secera
-normalnog bilo kakvog suhomesnatog proizvoda
-sira pavlake kajmaka kiselog mleka
-jogurta bez secera

-suncokreta bez secera
-sirceta bez secera (ne lozim vas)
-bilo cega bez secera
-tursije

lazem ima nekih stranih prodavnica i preko neta da se naruci al to je papreno a kvalitet losiji nego u Srbiji


elem...
Zbog prevencije korone produzili prolecni raspust na 4 nedelje
pa sam onda radila 3 nedelje, al za te tri izlazila sa skoro 1000 e mesecno, kao part tajm ucitelj
pa onda opet zbog korone nismo radili 6 nedelja...


KHM.... 
Inace sam u prekoracenju skoro dve godine 🙈🙉🙊

Tek sad usao u ovaj topic, mogao sam ranije da ti pomognem, u Walmartu imas odlican izbor cega god pozelis ali cak i tamo da ne nadjes nista, uvek imas Taobao gde sam ja narucivao sta god mi je zatrebalo, preko tostera i nekih uredjaja do raznih vrsta sira/kackavalja itd itd, ne secam se u kom si bese gradu ali na jugu nisam imao nikakvih problema sa hranom a i HK i Makao su mi bili u komsiliku 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mohr said:

Tek sad usao u ovaj topic, mogao sam ranije da ti pomognem, u Walmartu imas odlican izbor cega god pozelis ali cak i tamo da ne nadjes nista, uvek imas Taobao gde sam ja narucivao sta god mi je zatrebalo, preko tostera i nekih uredjaja do raznih vrsta sira/kackavalja itd itd, ne secam se u kom si bese gradu ali na jugu nisam imao nikakvih problema sa hranom a i HK i Makao su mi bili u komsiliku 🙂

ali walmart u kini, svaki put me po malo "zatekne" kad god vidim da neko napiše 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

U mom gradu su bila 2 komada i sigurno 1 Sam's Club koji sam video a mozda ima i drugi, to je sve isti vlasnik, pokojni Sam Walmart, jako su cesti tamo, Burger king isto, Subway, Mek necu ni da pominjem.

ma mek mi je ono kao standard, ima ga 'de hoćeš, ali walmart ipak nije toliko čest van usa.

Link to comment
Share on other sites

eee...

ja nemam utisak da ste gastosi, jer vas viđam ovde kad god dođem i to me tek lupilo kad sam iščitao ceo topik...

zapravo je jako tužno živeti van Srbije. dobro se vi držite. još malo samo.

😕

  • Like +1 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Debeli said:

eee...

ja nemam utisak da ste gastosi, jer vas viđam ovde kad god dođem i to me tek lupilo kad sam iščitao ceo topik...

zapravo je jako tužno živeti van Srbije. dobro se vi držite. još malo samo.

😕

gde kad dodjemo? na rur? 
jel to ono fazon komentara u novinama "ako ne zivis ovde, sto citas srpske portale i novine" ?

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

viđam vas na RURu i odatle nemam perspektivu da ste u tuđini.

sad vidim da mi post zvuči kao prozivka. ali nije ironičan, nego iskren. nagla i neočekivana spoznaja da ste gastrosi i uopšte šta je gastros me nekako potresla.

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:
eee...

ja nemam utisak da ste gastosi, jer vas viđam ovde kad god dođem i to me tek lupilo kad sam iščitao ceo topik...

zapravo je jako tužno živeti van Srbije. dobro se vi držite. još malo samo.

E moj Drale, mislis lako je nama!

Edit, ja nisam shvatio kao prozivku, vec kao ozbiljan post...mozda jer sam preveliki emotivac, nho!

edit1, ah da, i dalje nisam nasao normalno ulje u prodavnicama, potrosih pre neki dan sve....serem se u usta retardiranim Nemcima, gori su od one babe iz Pecenjevce u 5 do 5

 

  • Haha (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

edit1, ah da, i dalje nisam nasao normalno ulje u prodavnicama, potrosih pre neki dan sve....serem se u usta retardiranim Nemcima, gori su od one babe iz Pecenjevce u 5 do 5

 

Šta ti je tačno "normalno" ulje? Nemoj mi reći da Nemci i u ulje stavljaju šećer, kao što stavljaju u sve ostalo :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mohr said:

Ima Pacific iz HK-a za vrsne poznavaoce poput tebe! 😁

top!

iz mog određenog, ne malog ali ne ni prevelikog iskustva ispijanja azijske kafe, dosta je veliki effort naći neku koja valja.

21 minutes ago, millanče said:

Šta ti je tačno "normalno" ulje? Nemoj mi reći da Nemci i u ulje stavljaju šećer, kao što stavljaju u sve ostalo 😄

koliko sam ispratio ne može da nađe suncokretovo, mada sad je već dosta vremena prošlo da ne može da se nađe, i ja sumnjam!

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Debeli said:

viđam vas na RURu i odatle nemam perspektivu da ste u tuđini.

sad vidim da mi post zvuči kao prozivka. ali nije ironičan, nego iskren. nagla i neočekivana spoznaja da ste gastrosi i uopšte šta je gastros me nekako potresla.

sta uopste znaci gastos kad je neko 24/7 online i kad je avionska karta jeftina... 😄
Da postoji teleport mi bi samo radili u stranim firmama 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne zalite se za ulje, morao sam kevi da poteram 3L iz Panceva kad sam dolazio kuci u Vranje =c

braca Makedoncite i siptari iz Bujanovca nam se najebase mamice, neko vreme nije bilo ulja ni secera uopste. sad kao ima, ali tu i tamo, pa su ljudi stavljali "uzimajte po 2L da ima za svakoga, ne budite retardi" natpise ispred prodavnica. naravno, tu je i homegrown bagra iz Vranja koja vozi robu u Kumanovo, zavaljaju to dole, u povratku napune rezervoar i plus ostane kusur za bahacenje po kafanama kad se vrate!

Edited by digrejzo
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2022 at 7:49 PM, Dule_smor said:

E moj Drale, mislis lako je nama!

Edit, ja nisam shvatio kao prozivku, vec kao ozbiljan post...mozda jer sam preveliki emotivac, nho!

edit1, ah da, i dalje nisam nasao normalno ulje u prodavnicama, potrosih pre neki dan sve....serem se u usta retardiranim Nemcima, gori su od one babe iz Pecenjevce u 5 do 5

 

Eno ti u Edeci kod mene ako ti bas hitno za 4e litra. 🙃

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...