Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

9 minutes ago, absolute said:

Kakvo je ovo nadrikuvarstvo... za ovo se ide na robiju... 

jebi ga nemke, mora čovek da se snalazi kad nema ulje a neće mast, šta ja da mu radim 🙂

da me pitaš šta mu predlažem, ništa bolje nego kad na masti za doručak ispržiš jaja, ali reci ti to nemcu!

šalu na stranu, "prženi" pirinač na susamovom ulju je stvarno dobar 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

ja kao domaćin čovek većinu stvari pravim na masti, pojma nemam ni koliko je ulje kod nas, ne sećam se kad sam poslednji put kupio suncokretovo ulje...

 

ili ekvivalent na nemačkom, kako god da kod njih ide ta pesma!

od tih promena koje sam baš primetio je cena jaja, sad su praktično 20 dinara ona velika (no homo) koja su bila 10 do pre godinu dana otprilike, sirevi, kačkavalji i to je opušteno 30% skuplje nego pre par meseci.

Mast iz sela zakon!

A glede brašno hordinga u Nemaca, ja verujem da među onima koju su ga nakupovali i i spraznili rafove ima značajan broj ljudi koji uopšte ne znaju šta bi sa tim brašnom uradili, nego, ono, čuli da se horduje (holda:) brašno kad je kriza, pa udri. 

  • Haha (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, voodoo_ said:

Možda su neki "naši" pa sad preprodaju na crno?

Naši su navučeni samo na belo...

mmmaaatttoorrriiiiiii

  • Like +1 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, millanče said:

Mast iz sela zakon!

A glede brašno hordinga u Nemaca, ja verujem da među onima koju su ga nakupovali i i spraznili rafove ima značajan broj ljudi koji uopšte ne znaju šta bi sa tim brašnom uradili, nego, ono, čuli da se horduje (holda:) brašno kad je kriza, pa udri. 

normalno, kao i toaletni papir :))

mislim, stvarno brašno samo po sebi je ono beskorisno ako nemaš ideju šta ćeš sa njim. ok, svi znaju osnovnu onu priču iz škole - brašno, ulje i šećer i možeš da preživiš jer od ta tri možeš da napraviš sve šta ti treba + voda ofc, ali opet.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

dobro jutro i prijatna kafica dijasporo

ja ne razumem u čemu je fora sa ovim džemom.

ima ga svugde i svi ga kupuju otprilike kao nutelu a ono nikad gori sastav (odnos voće-sećer). 

možda je do distributivnog lanca pa ga prosto ima svugde, ovako je generalno ništa spec.

Link to comment
Share on other sites

jede ga emanuel segnier u gorkom mesecu dok su joj gole sise, ergo to mi je omiljeni dzem

D39A4D8D-8362-41D8-806B-56AF6C060024.thumb.png.2fc20546446ce0bb2059d7477aa68052.png

evo i omiljena aplikacija mladh vegano hipstera potvrduje, govno je sastav

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zna se sta je pravi dzem sljiva/sipurak i 20% secera, eventualno limunska kiselina da traje jos duze kad se otvori. Kad procitam na sastavu za sok/dzem/slatkis da ima glukozno fruktozni sirup prikenja mi se, da mi treba sirup iso' bi u apoteku. Da ljudi izbegavaju te splacine bilo bi ~70% manje obolelih od raznoraznih bolesti(propo bi SZO), al sta to vredi kad i dalje vecina misli da mast izaziva srcane probleme a secer leci i od side. Kad sam radio u Ceskoj skoro svi nasi su se zalili sto nema belog hleba, a tamo konzumni hleb kako ga oni zovu pravi se od kvalitetne mesavine brasna od celog zrna + ima i kim. Ukusniji crni hleb nisam jeo, to je jedina stvar koja mi nedostaje iz te Ceske xD

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, f4ts0 said:

jede ga emanuel segnier u gorkom mesecu dok su joj gole sise, ergo to mi je omiljeni dzem

 

hahaha 🙂

5 hours ago, f4ts0 said:

evo i omiljena aplikacija mladh vegano hipstera potvrduje, govno je sastav

e dobro si me podsetio, htedoh instalirati ovako nešto da testiram dal' šljaka i na ova domaća izdanja.

al' jes krš, još veći nego što sam mislio, ima tek 50% voća 😞

3 hours ago, AUTHORITY said:

Zna se sta je pravi dzem sljiva/sipurak i 20% secera, eventualno limunska kiselina da traje jos duze kad se otvori. Kad procitam na sastavu za sok/dzem/slatkis da ima glukozno fruktozni sirup prikenja mi se, da mi treba sirup iso' bi u apoteku. Da ljudi izbegavaju te splacine bilo bi ~70% manje obolelih od raznoraznih bolesti(propo bi SZO), al sta to vredi kad i dalje vecina misli da mast izaziva srcane probleme a secer leci i od side. Kad sam radio u Ceskoj skoro svi nasi su se zalili sto nema belog hleba, a tamo konzumni hleb kako ga oni zovu pravi se od kvalitetne mesavine brasna od celog zrna + ima i kim. Ukusniji crni hleb nisam jeo, to je jedina stvar koja mi nedostaje iz te Ceske xD

1. pa da, ali bakina tajna od šljive koji ima tipa 150g šljive na 100g džema košta 500din, a podravka marmelada od šljive sa 30g šljive na 100grama košta 200 dinara. pa jbg.

2. kakav bre crni hleb u češkoj kad oni jednu kifle (rohlik) koje su tipični hleb sava samo u obliku kifle :)) ima ofc i crni hleb i ražani id, isto kao što ima kod nas, ali tik pored ta 4 hleba koja su tog dana izbacili imaš "bazen" sa 500 kifli.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

Na ovaj mislim link1 link2 link3 kupovao sam ga u Terno i to oni zovu konzumni hleb kao sto je kod nas Sava, znaci ista cena svuda kilo' i dvesta grama (mislim da smo i mi ranije zvali sava hleb kilo leba'🤣sada ne znam na koliko je spao ali vise nije kilogram sigurno). Dobro me podseti za ove kifle to su nasi kupovali napune kesu pa na kasi i ne znaju da kazu koliko ima unutra.. Ovamo gde sam ja bio dosta su kupovali taj crni hleb, mozda nije isto svuda, ali u pravu si dosta imaju i tih kifli.

Edited by AUTHORITY
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, AUTHORITY said:

@Lucky

Na ovaj mislim link1 link2 link3 kupovao sam ga u Terno i to oni zovu konzumni hleb kao sto je kod nas Sava, znaci ista cena svuda kilo' i dvesta grama (mislim da smo i mi ranije zvali sava hleb kilo leba'🤣sada ne znam na koliko je spao ali vise nije kilogram sigurno). Dobro me podseti za ove kifle to su nasi kupovali napune kesu pa na kasi i ne znaju da kazu koliko ima unutra.. Ovamo gde sam ja bio dosta su kupovali taj crni hleb, mozda nije isto svuda, ali u pravu si dosta imaju i tih kifli.

ma znam koji je to hleb, to je jedini hleb koji izgledom i načinom prodaje podseća na naš u fazonu Save pa tako naši ljudi kad odu preko u češku ili slovačku se prvo za njega 'vataju jer im je najbliži srcu i sećanju 🙂 dok ne skapiraju da "moraju" da jedu kifle 🙂 

ok je taj hleb da kažemo ali ti je on već u kategoriji "skupih" hlebova, košta 200 kinti tj. 40 kruna. Rohlik je kapiram 1 do 2 krune, nek bude i 2, znači 20 kifli kupiš za taj jedan 'leba najmanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

po sastavu ili ukusu?

vidi niko mi nije napisao "ubicemo te" a i nije me nomky zvao da mi preti. Propade mi trol 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...