Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

3 hours ago, Jose Jimenez said:

269799016_10219602370477025_977761920901

samo da mu nije ove coachingdrame čiji je ambasador! 🙂

 

Quote

 

What is Coaching Drama? 
Coaching Drama is an action method that comprises coaching and psychodrama techniques. Throughout coaching drama clients use spontaneous verbalization, role playing, self-presentation and coaching tools to explore and gain an insight into their lives.

The psychodrama techniques enable them to become aware of their CURRENT STATE, their most dominant emotion and its trigger. Only then, relieved of the overwhelming emotion and aware of its trigger, are they able to visualize their future and create the DESIRED STATE.

Finally, with the help of coaching questions, clients make an action plan with clearly defined action steps to achieve the set objective. Coaching Drama is the method that ensures participants to Speak like an Ambassador and Act like a CEO, as well as to regain the childhood spontaneity and creativity eventually.

 

a ima i ovo:

Quote

 

Planom JP PEU Resavica za sledeću godinu predviđen je projekat detaljnih geoloških istraživanja u okviru kojeg je planirano izmeštanje reke Moravice kod Aleksinca i moguće vađenje uljnih škriljaca, rekao je za Ekapiju Branko Đukić, izvršni direktor za tehničke poslove u ovom javnom preduzeću.

"Predviđeno je da se na lokaciji kod reke Moravice izvrši jedan raskop u okviru projekta detaljnih geoloških istraživanja. Tu treba da se izmesti korito Moravice u dužini od 650 metara, da bi se možda mogla zahvatiti jedna količina uglja površinskom eksploatacijom, a tim zahvatanjem bi mogao da se izvadi i jedan deo uljnih škriljaca", rekao je Đukić za taj portal.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E, da, gledao sam sinoć...baš sam se začudio kako su pustili to na TV-u...

Sledeće nedelje Vučić i Gica-Zorana prvi na autoputu zatvaraju i viču "Dalje nećeš moći..."

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

E, da, gledao sam sinoć...baš sam se začudio kako su pustili to na TV-u...

Sledeće nedelje Vučić i Gica-Zorana prvi na autoputu zatvaraju i viču "Dalje nećeš moći..."

ili oni su prvi gosti kod Tome Mone u novoj epizodi 🙂

a ono zgrade iza kao useljene samo paravan print na ceradi, kao za Čaušeskua što su opremali sela :))

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa tobom.

Ja sam, doduše, rođen u Beogradu, ali žena ima rodbinu u okolini Uba koji imaju seosko domaćinstvo i bave se poljoprivredom oduvek. Generacijama. Oni su sada bukvalno egzistencijalno ugroženi zbog cena mleka, mesa, žitarica itd...

Njihovoj deci, normalno, ne pada na pamet da tamo ostanu.

Jednostavno je poljoprivreda uništena tj. individualni poljorpivrednici i samo je pitanje dana kada će i poslednje farme da budu zatvorene ili će ljudi početi nečim drugim da se bave.

Mi ćemo jesti govna, ofc, pošto domaće hrane neće biti. I sada je ima jako malo.

 

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJAPEH8 said:

Evo jedina stvar do sad koju mogu da zamerim Memedovicu od kad ga pratim. "Ljudi ne napustajte sela, to je odrzalo ovaj narod". Rece on koji zivi u Beogradu.

Razmisljah bas o ovome kako je ovaj klip iskocio ovih par dana, i valjda zbog neke svoje kontraske prirode, pretpostavljajuci da ce vecina ljudi da bude bas u tom fazonu da ti ces nam reci, sto ne zivis ti na selu?, svaki put sam razmisljao u tom nekom pravcu kako bih stao na stranu Memedovica a 'protiv' tog pitanja koje ce odma svima pasti na pamet. Pa sam isao od toga pa i ne treba da zivi Memedovic na selu, covek se radio u gradu bla bla, ne moze bas svako da radi to sto radi Memedovic, ne treba sad svi da idemo na selo do jos nekih ekstremnijih elitistickih analiza, ali ako cu realno, mislim da se skroz slazem sa tim tvojim postom i da nema ovde puno mesta za proseravanje.

I za Memedovica se slazem sto kazes, ne verujem da je u pitanju ikakva malicioznost, u svakom slucaju ne namerna, ali jedna stvar je pricati ljudima ostanite na selu a druga ziveti na tom selu. I jos kao na tebi, osobi koja zivi na selu, je ta odgovornost da razmisljas sire od sebe i da ides above and beyond 'spasavas' drzavu, dok ti ta ista drzava sastavljena vecinski od troglodita pisa u facu. I treba da prodaju sve sto mogu, sve sto im je bolje i isplativije da rade.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Nisam mislio da ti ukinu finansiranje projekta pošto to svakako i nemaš 🙂 nego to da kad god se pomene Čaušesku imaš taj "hoće da strelja predsednika" vajb. 

a to, to je drugo! 

2 hours ago, DJAPEH8 said:

Evo jedina stvar do sad koju mogu da zamerim Memedovicu od kad ga pratim. "Ljudi ne napustajte sela, to je odrzalo ovaj narod". Rece on koji zivi u Beogradu. Isto misljenje imam i o ljudima koji kude one koji su prodali svoja imanja Rio Tintu, ispade da su oni ti koji su krivi za sve, a ni slucajno drzava koja ih je dovela. Zna li neko od forumasa ovde uopste kako je ziveti na selu i sta to znaci? Ja znam, jer sam iz istog otisao. I sad se uvek i rado vracam u to selo jer sam u njemu odrastao i zao mi je sto sad tamo mladih gotovo i da nema, ali da osudjujem? Nope. S tim da sam ja otisao, da kazem, iz urbanog sela, sela koje ima maltene sve. Memedovic opet nastavlja u fazonu "to je odrzalo ovaj narod". U prevodu, vi seljani rmbacite, radite njive, a drzava da vam da kurac zauzvrat da bi mi sa grada mogli da ubiramo plodove vaseg rmbacenja za koji ste placeni nista. 

Meni je ostala kuca u selu koju nisam prodao. Ali sad kad bi se pojavio neko da mi da fazon 50k eura, pritom da znam da je cela ulica prodala svoje kuce, pa ja bih bio onda teski idiot da tako nesto ne uradim. A pritom nisam finansijski ugrozen.

Kapiram negde Memedovu poentu, ali mislim da je ovde malo pogresio, verovatno ne namerno. 

potpuno si u pravu i sa tim odgovorom i sa ovom meme fotkom iznad, ALI ako smem da iznesem stav (!) šta je alternativa? treba svako ko nije iz sela da se ne javlja jer nije iz sela, sa porukama "ostanite na selu"? pa ko će onda da prenese tu poruku? poznatih voditelja koji su na selu i dalje verovatno ima nula, čak i onaj znanje i imanje lik nije na selu ja mislim. ili bi onda mogli samo oni koji su otišli na selo tipa onaj glumac da gaji koze ili jezdić sa rakijom ili tako neki? 

ovo sad malo zalazi i u onu temu don't look up dal' je licemerno da netflix priča o tome iako je sam deo toga, ili na primer setih se pre neki dan ove pesme:

tj. zapravo sam je čuo na radiju, jedna je od mnogih naravno nebitna je pesma, gde Šanaja peva o kapitalizmu a deo je celog tog establišmenta i verovatno živi na svom imanju u Teksasu ako nije na Beverli Hilsu.

Komentar na pesmu sa YT:

Quote

 

"I used to listen to this song whenever it was on the TV during my childhood and now I love it even more realizing what message it sends. Greed & Capitalism are diseases."


 

a pesma se vrtela na MTV i sad je na YT VEVO sa monetizacijom i sve :)) mislim rofl 🙂

I u političkom smislu onda bi za pitanja sela trebalo samo Rističević da se javlja? 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

a pesma se vrtela na MTV i sad je na YT VEVO sa monetizacijom i sve :)) mislim rofl 🙂

ima i ovo 😄

fan-metallica-vocalist.jpg

 

Kad smo kod Memedovića, zar on nema neku brvnaru na selu, gde živi tipa nekoliko meseci godišnje? Naravno, to nije full život na selu, ali čovek pokušava da živi na selu koliko mu to posao dozvoljava, a naravno nije baš da može da bude voditelj remotely :))

Lepo je čovek sve objasio i u podkastu kod onog Galeba, šta je sve potrebno čoveku ako se odluči da se preseli iz grada na selo itd... Meni je realno malo onako i neverovatno da neko pljuje po Memedoviću, iako razumem ovo što je gore napisano...

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky said:

ALI ako smem da iznesem stav (!) šta je alternativa? treba svako ko nije iz sela da se ne javlja jer nije iz sela, sa porukama "ostanite na selu"? pa ko će onda da prenese tu poruku?

haha, pa sta ima ko da prenosi poruku, nije kvantna mehanika, na drzavi je da ucini taj zivot na selu iole prihvatljivim, pa nece niko morati da govori ljudima ee ostanite na selu plox, propascemo bez sela

Link to comment
Share on other sites

 @Lucky pretpostavio sam da ce da usledi ovakav neki odgovor vec od nekoga sa foruma. Mislim da tu treba prvenstveno DRZAVA da utice sa svojim zalaganjima jer ovo sto do sad radi je kerov k. To sto Memedovic ima vikendaju negde u prirodi apsolutno nema veze sa zivotom na selu. Jer njemu i kad dopizdi, a i ako mu ne dopizdi, uvek moze da se vrne u svoju gajbu u BGD. Takodje, zivot u selu ne znaci samo bavljenje poljoprivredom, stocarstvom, zemljoradnjom itd. Zivot u selu takodje znaci da nemas neke elementarne stvari poput kanalizacije recimo. Takodje, do skoro nije bilo ni kablovskog interneta niti televizije, a od skora se nudi samo jebeni telekom. Zivot u selu znaci da nema uvece bioskopa, nema gradskog bazena, nema raznih skolica i aktivnosti za decu, nema "ajd da porucimo picu u 22h". Neko ko je srecan da mu je grad blizu mogao bi nesto od toga da si priusti, ali nisu svi te srece. I onda kad on kaze "ljudi ne napustajte sela", malo me ono... 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJAPEH8 said:

 @Lucky pretpostavio sam da ce da usledi ovakav neki odgovor vec od nekoga sa foruma. Mislim da tu treba prvenstveno DRZAVA da utice sa svojim zalaganjima jer ovo sto do sad radi je kerov k. To sto Memedovic ima vikendaju negde u prirodi apsolutno nema veze sa zivotom na selu. Jer njemu i kad dopizdi, a i ako mu ne dopizdi, uvek moze da se vrne u svoju gajbu u BGD. Takodje, zivot u selu ne znaci samo bavljenje poljoprivredom, stocarstvom, zemljoradnjom itd. Zivot u selu takodje znaci da nemas neke elementarne stvari poput kanalizacije recimo. Takodje, do skoro nije bilo ni kablovskog interneta niti televizije, a od skora se nudi samo jebeni telekom. Zivot u selu znaci da nema uvece bioskopa, nema gradskog bazena, nema raznih skolica i aktivnosti za decu, nema "ajd da porucimo picu u 22h". Neko ko je srecan da mu je grad blizu mogao bi nesto od toga da si priusti, ali nisu svi te srece. I onda kad on kaze "ljudi ne napustajte sela", malo me ono... 

NE, NEGO ĆE OD NEKOGA VAN FORUMA!

Ne znam sad kako da ti odgovorim a da ne misliš da je lično ili da imam nešto protiv tebe/ljudi sa sela, jer nemam i dosta sam vremena provodio na selu kao klinac (ono 3 meseca ceo raspust i ti fazoni - nije za poređenje sa ljudima koji žive tamo ofc) ali oslanjanje na državu za bilo šta je naivno razmišljanje. Ja bih evo prvi voleo da država nešto uradi i iskreno obradovao sam se kad sam video onu priču o poklanjanju kuća mladim ljudima da žive na selu - da bi se onda ispostavilo da je teže dobiti tu kuću nego da usvojiš dete koliko treba papira, uslova itd. Ima toliko praznih kuća sa kojima ne znamo šta ćemo bukvalno ih treba dati bilo kome uz minumum obaveza koje mogu da se iz toga izvuku, pa makar bilo da plaćaju porez na toj opštini i sve račune. Ne misliš valjda i da će država da sad uzme i u svakom selu napravi vodovod i otvori bioskop? Nadam se da ne idemo toliko daleko 🙂

Država nema nikakve stimulacije za bilo šta (ovo za doprinose za zapošljavanje sam iskreno i dalje iznenađen da su ubacili u priču) a o edukaciji da ne govorimo, pa sve te edukativne stvari zapravo rade kojekakvi NGO-ovi, neka tamo leva lica ili šta god već. Pa eto čak i to znanje i imanje više nemaš na tv-u, makar bio relikt komunizma, imalo je neku vrednost 🙂 Država gleda varijantu da će da zavalja stan za 3000e kvadrat u BW i uzme od toga pdv, dažbine za izgradnju i šta god sve ne, nasuprot tome da imaš kuću na selu za 100e po kvadratu, nema tu interesa da promoviše život na selu. Ko će da useli sve te stanove u bgd i ns? pa neće sve turci da uzmu i arapi :))

1 hour ago, mladenq said:

haha, pa sta ima ko da prenosi poruku, nije kvantna mehanika, na drzavi je da ucini taj zivot na selu iole prihvatljivim, pa nece niko morati da govori ljudima ee ostanite na selu plox, propascemo bez sela

kako misliš nije kvantna mehanika?

Pa nije ni kvantna mehanika da ne treba da voziš u suprotnom smeru 100 na sat pa eno ti dvaes' IG profila sa tim snimcima 🙂 

Koliko stvari nije mehanika pa moraš ljudima da crtaš 🙂

Evo jedan eminentni forumaš iz grupe The X 🙂 je pre 2-3 god kupio sebi kuću na selu, ima voćnjak, nešto povrća itd. U tri lepe, bunar, septička jama, ima struju, prva prodavnica jedno 20 minuta kolima. I ide svakog vikenda sa decom, nekad i na duže kad je odmor, raspust itd uz perspektivu prebacivanja kad deca budu mogla samostalno da funkcionišu (makar srednja škola i to). Small steps, ali nije njega država na to uputila.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, absolute said:

E, da, gledao sam sinoć...baš sam se začudio kako su pustili to na TV-u...

Sledeće nedelje Vučić i Gica-Zorana prvi na autoputu zatvaraju i viču "Dalje nećeš moći..."

uopšte ne bih otpisao da Vučić sve ovo lepo spinuje da negde pred izbore u martu otera Rio Tinto i proglasi pobedu nad Rio Tintom. A onda da posle par meseci / godina nakon izbora dodju Nemci sa "zelenim" litijumom. Nemojmo zaboraviti da je litijum bio jedna od glavnih tema tokom poslednje posete Merkelove, a ona sigurno nije došla samo da se ispiše.

Ovo što djape kaže 100% podržavam, i svako ko krivi te ljude koji su prodali je malouman. Takodje, mene užasno nervira ta licemernost Beograda (da, i ja sam Beogradjanin i živim u krugu dvojke), gde smo se setili Rio Tinta i svega kad je nama to postalo bitno (iako je i ovde vazduh u kurcu od kad ja pamtim za sebe, ali jelte do 2019e nismo imali aplikaciju na smartfonu i nismo imali bilborde po gradu i Eko Stražu da bi to znali), a da nas je do sada boleo kurac za zagađenje u Boru, za vazduh u drugim gradovima gde ne postoji nikakav alternativni način grejanja (npr u Valjevu za uvodjenje centralnog grejanja ti treba jedno 15 do 20k evra) i slično, i sada smo našli da budemo pametni i kenjamo nekome drugom što je za dobre pare prodao svoje imanje (a takodje znamo gomilu primera gde su naši rođaci / prijatelji / poznanici jedva čekali da prodaju straćare po BGu da neko digne zgradu i da im keš i stanove). Zato i kad bi bio neki referendum za Rio Tinto, ne znam koliko bi mi imali pravo da odlučujemo u ime nekog ko živi na teritoriji nekog rudnika i kome bi prodavanje imanja rešilo većinu životnih problema.

Isto, slobodno me popljujte, ali cela ova eko priča koja se fura u zadnjih par godina ovde, i koja je dosta "angažovala" Beogradjane je deo veće štele da se namakne keš, i NGO ekipi i vladajućim garniturama, i ovo nije nešto što nismo videli u zemljama okoline ili zapadne EU gde je krenuo taj talas eko manije i treehugginga. Najnovija glupost je gašenje nuklearki u Nemačkoj u trenutku ozbiljne energetske krize

  • Thanks (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Lucky said:

NE, NEGO ĆE OD NEKOGA VAN FORUMA!

Hah, e sad nemoj da teras mak na konac 🙂

56 minutes ago, Lucky said:

Ne znam sad kako da ti odgovorim a da ne misliš da je lično ili da imam nešto protiv tebe/ljudi sa sela, jer nemam i dosta sam vremena provodio na selu kao klinac (ono 3 meseca ceo raspust i ti fazoni - nije za poređenje sa ljudima koji žive tamo ofc) ali oslanjanje na državu za bilo šta je naivno razmišljanje. Ja bih evo prvi voleo da država nešto uradi i iskreno obradovao sam se kad sam video onu priču o poklanjanju kuća mladim ljudima da žive na selu - da bi se onda ispostavilo da je teže dobiti tu kuću nego da usvojiš dete koliko treba papira, uslova itd. Ima toliko praznih kuća sa kojima ne znamo šta ćemo bukvalno ih treba dati bilo kome uz minumum obaveza koje mogu da se iz toga izvuku, pa makar bilo da plaćaju porez na toj opštini i sve račune. Ne misliš valjda i da će država da sad uzme i u svakom selu napravi vodovod i otvori bioskop? Nadam se da ne idemo toliko daleko 🙂

Ne vidim zasto bih se uvredio sve i da je licno 🙂 Ne mislim da ce drzava Da SaD UzMe i nApRaVi VoDoVoD svakom selu, ali nemoj onda da kenja ista ta drzava po istim tim ljudima zasto prodaju svoje kuce raznoraznim Rio Tintovima i odlaze u gradove - jer je sigurno i to jedan od razloga. Ja inace vise od 16 godina ne zivim na selu, ali sam isto toliko ziveo na istom i znam konkretne probleme ljudi koji zive na selu, sve ovo sto sam napisao je iz iskustva. Problem je sire prirode i verujem da je sad to put bez povratka, a to je da ce sela, bar u Srbiji, izumreti totalno. Nadam se da gresim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, togFU said:

Lepo je čovek sve objasio i u podkastu kod onog Galeba, šta je sve potrebno čoveku ako se odluči da se preseli iz grada na selo itd... Meni je realno malo onako i neverovatno da neko pljuje po Memedoviću, iako razumem ovo što je gore napisano...

To je poslednji covek koji zasluzuje bilo kakvo prozivanje.

Ali, po prirodi naseg drustva, najlakse je da se smejemo hehe forama, sto pokazuje i broj pluseva za meme iznad.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Highl1 said:

Isto, slobodno me popljujte, ali cela ova eko priča koja se fura u zadnjih par godina ovde, i koja je dosta "angažovala" Beogradjane je deo veće štele da se namakne keš, i NGO ekipi i vladajućim garniturama, i ovo nije nešto što nismo videli u zemljama okoline ili zapadne EU gde je krenuo taj talas eko manije i treehugginga. Najnovija glupost je gašenje nuklearki u Nemačkoj u trenutku ozbiljne energetske krize

Eko prica u Srbiji je sa ciljem da Ameri prave male nuklearne elektrane, pa da i energetski potpuno zavisimo od njih.


edit: Tu mislim na termo-eletrane. Pitanje je koliko su se 'slucajno' dogodili oni pozari u TENT-u.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mladenq said:

ovo opet ne znam je l se salis, djape ti je se poprilicno detaljno dotakao toga, jedno je da uzmes kucu/vikendicu na selu jer si tako u mogucnosti, pa da iz hobija gajis nesto i generalno uzivas u tim benefitima sela, svez vazduh sta sve ne, a mozes bilo kad da se vratis u grad gde ti je 'sediste', a sasvim drugo je da fulltime zivis na selu i zavisis u svakom smislu od njega

što bi se šalio? pričam o tome da lik hoće da pređe tamo prvom zgodnom prilikom.

ne razumem šta hoćeš da mi kažeš, da treba sutra da preseče i da otkaz i kupi četiri krave da bi se kvalifikovao da bude "žitelj sela"? 

pa ni ti u kontra smeru što su došli u grad nisu preko noći seli u prvi autobus i izašli na glavnoj autobuskoj i otišli u prvu firmu i rekli "evo me, došao sam da radim posao u kancu".

4 hours ago, mladenq said:

ne znam je l se salis sa ovim neozbiljnim poredjenjem, em je miljama od istog konteksta, em sam siguran da cak i ti idioti (mada nisam upucen u tu pricu) sigurno da znaju da ne treba da se vozi 100 na sat u suprotnom smeru i verovatno to rade iz nekih infantilnih pobuda

a jel misliš da ljudi koji odlaze iz sela ne znaju da ne treba da idu iz sela?

i da je njihova odluka bazirana samo na ličnom stavu o tome?

 

3 hours ago, DJAPEH8 said:

Ne mislim da ce drzava Da SaD UzMe i nApRaVi VoDoVoD svakom selu, ali nemoj onda da kenja ista ta drzava po istim tim ljudima zasto prodaju svoje kuce raznoraznim Rio Tintovima i odlaze u gradove - jer je sigurno i to jedan od razloga. Ja inace vise od 16 godina ne zivim na selu, ali sam isto toliko ziveo na istom i znam konkretne probleme ljudi koji zive na selu, sve ovo sto sam napisao je iz iskustva. Problem je sire prirode i verujem da je sad to put bez povratka, a to je da ce sela, bar u Srbiji, izumreti totalno. Nadam se da gresim. 

ništa ovo nije sporno - ja nikad u životu ne bih mogao da zamerim nekome što je prodao zemlju rio tintu i rešavao svoje finansijske probleme ili prosto samo zaradio dodatne pare, isto kao što ne mogu da zamerim ljudima sa kosova što su to isto radili i ne znam, ovima iz hrvatske - bosne. doduše neki iz ekonomskih razloga, neki iz straha, šta god. nisam u koži tim ljudima, ne govorim o tome niti mogu da govorim o tome. Država nije Memedović, valjda može čoveka da pogodi tako nešto. Otkud mi znamo sad šta je on radio u pozadini po ovom pitanju na primer. Možda je pričao sa ljudima, možda je probao nešto svojim vezama, i eto, sve mu je fejlovalo i onda se smorio 🙂

 

4 hours ago, Highl1 said:

Najnovija glupost je gašenje nuklearki u Nemačkoj u trenutku ozbiljne energetske krize

a i ne može ruski gas zbog politike :))

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Lucky said:

što bi se šalio? pričam o tome da lik hoće da pređe tamo prvom zgodnom prilikom.

pa jer je to potpuno drugaciji kontekst, pa me cudi da to tako mrtav ozbiljan navodis kao nesto relevantno za diskusiju, cak i da predje za ne znam 5-10-20 godina, kad mu se klinci osamostale ili sta vec, to bi bila stvar luksuza i drasticno se razlikuje od ovoga sto sam vec spomenuo 2x, da se ne ponavljam

42 minutes ago, Lucky said:

a jel misliš da ljudi koji odlaze iz sela ne znaju da ne treba da idu iz sela?

i da je njihova odluka bazirana samo na ličnom stavu o tome?

nisam siguran da te razumem ovde, zasto bi znali? tj zasto bi to uopste bila univerzalna istina/pravilo, kao u slucaju brze voznje u suprotnom smeru, da ne treba da idu iz sela?

stvar licnog izbora, ako je nekome bolje da proda kucu/imanje na selu i ode odatle, zasto mislis da on to radi uprkos tome sto zna da to ne valja?

i zasto mislis da to nije licni stav/odluka? hoces da kazes da ga je neko obmanuo, pa sad treba neko drugi da mu otvori oci, da ipak treba da ostane na selu jer mu ipak tu nije lose?

ispravi me ako sam nesto pogresno protumacio

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ništa ovo nije sporno - ja nikad u životu ne bih mogao da zamerim nekome što je prodao zemlju rio tintu i rešavao svoje finansijske probleme ili prosto samo zaradio dodatne pare, isto kao što ne mogu da zamerim ljudima sa kosova što su to isto radili i ne znam, ovima iz hrvatske - bosne. doduše neki iz ekonomskih razloga, neki iz straha, šta god. nisam u koži tim ljudima, ne govorim o tome niti mogu da govorim o tome. Država nije Memedović, valjda može čoveka da pogodi tako nešto. Otkud mi znamo sad šta je on radio u pozadini po ovom pitanju na primer. Možda je pričao sa ljudima, možda je probao nešto svojim vezama, i eto, sve mu je fejlovalo i onda se smorio 🙂

dakle, slazemo se 🙂

Inace, citam sad postove od gore, pa ljudi ko je pljuvao po Memedovicu? Svi smo valjda slozni u celoj drzavi da je covek mega car, i u svom originalnom postu sam napisao da je meni bukvalno jedino do sad, od kad ga pratim, zasmetao (uslovno receno) komentar kao "pobogu ljudi ostanite na selu", a razloge sam vec naveo..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...