Jump to content

Domaće rakije i rurovača (koja je najbolja)


Recommended Posts

Dobra ova alkoholna kriptovaluta. 😂
Konjak probao ali sam uglavnom vise pio vinjak, sto je nasa varijanta konjaka. Jack Daniels i Johnny Walker, pio ali mi ne lezi nikako. Tekilu sam dosta pio kada sam bio mladji. Od votke sam bio klinicki mrtav '99 godine, ne ponosim se time i tada mi je drugi rodjendan. Rakija, vino, pivo u sustini. Nase pivo mi izazove kiselinu / gorusicu od samo jedne case. U Nemackoj, koje god da sam probao, nisam imao taj problem.

 

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drndara said:

Dobra ova alkoholna kriptovaluta. 😂
Konjak probao ali sam uglavnom vise pio vinjak, sto je nasa varijanta konjaka. Jack Daniels i Johnny Walker, pio ali mi ne lezi nikako. Tekilu sam dosta pio kada sam bio mladji. Od votke sam bio klinicki mrtav '99 godine, ne ponosim se time i tada mi je drugi rodjendan. Rakija, vino, pivo u sustini. Nase pivo mi izazove kiselinu / gorusicu od samo jedne case. U Nemackoj, koje god da sam probao, nisam imao taj problem.

 

Kad sam u lokalu uvek ima neka rakija pa mi vinjak ne pada napamet nekako.

a za pivo, nije lud ovaj dule!

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, f4ts0 said:

Ja cu ponovo probatii da  0bjasnim zasto je vinjak najbolje pice u nepoznatom lokalu.

vinjak je otrov, ti znas da ces to piti, organizam se priptemi i sve snage stavi u pogon da preradi bezbolno taj  otrov. Nema iznenadjenja

a narucis li “domaću rakiju od mawine”, i ako si taj dan glup, organizam ocekuje kvalitet (domaca, malina) i onda moz da umres.

ko inače uzima rakiju od maline!

ali za jedan deo si definitivno u pravu - rizik je uzimati "domaću" rakiju u lokalima kad ne znaš odakle im, pa ono, ispadne Zozovača 😞

ali kad su "brendirane" može da se nabode poneka dobra ili makar korektna.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice rakije od maline, vecina "kafana" iz perioda ~ 2010-2015 po imenima "stoljnak moje taste" "stikla i cipka" "ona moja kalastura", znate o cemu pricam, su targetirale klince i tupane. 
Tamo su redovno imali rakije od maline, jagode, i tako te budalastine i trovali klince i tupane.

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

sto se tice rakije od maline, vecina "kafana" iz perioda ~ 2010-2015 po imenima "stoljnak moje taste" "stikla i cipka" "ona moja kalastura", znate o cemu pricam, su targetirale klince i tupane. 
Tamo su redovno imali rakije od maline, jagode, i tako te budalastine i trovali klince i tupane.

Prolazio sam juče ispod mostarske petlje i stoji "Sipaj ne pitaj" kafana :))) haha, to je to.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

hteo sam da napisem obiman post al nema veze, obrisah ga

reci cu samo da nije realno da sljiva kosta 3000-4000-5000 din u srbiji gde je 1 kg sljive 10 din

o nacinu promovisanja rakija, ocinjivanja, proizvodnje, starenja, odlezavanja, pravljenja zakona, ma... shvatih da necu promeniti nicije misljenje, ako nesto odgovara samo pijte, treba uzivati  🙂 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

hteo sam da napisem obiman post al nema veze, obrisah ga

reci cu samo da nije realno da sljiva kosta 3000-4000-5000 din u srbiji gde je 1 kg sljive 10 din

o nacinu promovisanja rakija, ocinjivanja, proizvodnje, starenja, odlezavanja, pravljenja zakona, ma... shvatih da necu promeniti nicije misljenje, ako nesto odgovara samo pijte, treba uzivati  🙂 

pa što ga obrisa? 😞

trebalo bi da znamo stvari koje nam mogu pomoći da pijemo bolju rakiju i nabavljamo je po boljoj ceni! 🙂

Link to comment
Share on other sites

ja necu moci ako ste ozbiljni. jos se oporavljam a iskreno ni ne volim velika okupljana sada posle prelezane korone,..iako sam licno verovatno bezbedan 🙂 

ps. na stranu sto nisam okusio kap alkohola jedno 2+ meseca 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, qwert00 said:

ja necu moci ako ste ozbiljni. jos se oporavljam a iskreno ni ne volim velika okupljana sada posle prelezane korone,..iako sam licno verovatno bezbedan 🙂 

ps. na stranu sto nisam okusio kap alkohola jedno 2+ meseca 😄

ja nemam pojma dal smo ozbiljni :)))

stana organizuje, ja vam čak ni ne trebam, to je skup podrške za mene, ne znači da ja moram biti tu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...