Jump to content

Prodajem komp bez graficke


Diego

Recommended Posts

Prodao graficku rudarima i skontao da mogu bez kompa, laptop je dovoljan za duzi naredni period šŸ˜„Ā 
Nisam jos razmisljao o ceni, pa rekoh da okacim ovde, pre nego sto okacim na kp.Ā 
Ako neko ima predlog oko cene, ili je zainteresovan, moze i u pm šŸ˜„

Ryzen 7 3700x
B450 Tomahawk MAX
SSD 970 Evo 500GB
SSD Kingston Fury 120GB
M2 KingstonĀ A400 240GB
PSU Seasonic M12II 520W
RAM Kingston HyperX 2x8 3200ghz cl16.Ā 

Ā 

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Pa samo da dodam da sam i ja rasprodao i5-7500 sa 16GB ram i GTX 1060 6GB kolegi koji preprodaje desktope, bukvalno ga poslao svojo kući da ode sa Å”rafcigerom i povadi mi hardove i nek nosi maÅ”inu, platiće kad može (bio u Å vabiji)Ā :D

I iz istih razloga preÅ”ao na jedan od laptopova koje sam prodavao, naravno samo da ima IPS ekran.Ā 

Sviđaju mi se diskovi tvoji, tačnije jedan, ako odrediÅ” neku povoljnuĀ cenu za sve, javni :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

inicijalno sam imao 2070 super oc sa tom konfiguracijom, pa je prodah rudarima. Nakon toga sam uzeo 3060 asus tuf, i opet je prodao rudarima šŸ˜„
trenutno koristim ortakovuĀ R9 380.

Ā 

javljam, napisi mi koj disk, mogu da ga izvadim i da se dogovorimo oko cene.

Ā 

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Neki lik mi nudio 60k sa ovom r9 380 grafikom, i bez 120ssd-a koj sam sklonio iz oglasa da bih instalirao roditeljima.Ā 
Inicijalno mi delovalo 70 i par hiljada kao ok ideja. Na ruru bih dao za manje ofc.Ā 
Pisi u pm ako imas bolju ideju, nemam preterane ideje oko cena šŸ˜„

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Pustio sam thread kolegi koji radi sa desktop maŔinama da proceni, jer ja sam sramota ispao iz toka sa njima, lepo mi na oko kad vidim ponudu, a pojma nemam, samo cepam laptopi i telefoni :)

GTX1060 6GB sam imao, ali mi se u planove za budućnost opasno ne uklapa posedovanje soldinog gaming desktopa u kući,. pa je mroalo da leti.

Mislim na đuture cenu za sve Å”to si nudio, pa da vidimo koelga i ja kome Å”ta treba da raskantamo, ako nam se uklapa u planove.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Diego said:

500e bez graficke i ovog 120gb ssda. Jedino sam za ram imao garanciju.

Pojma nemam dal sam mogao jos izvuci, samo mi je drago sto sam se otarasio xd.

Sad mogu polako da gledam neke laptopove xd

E jebiga, laptop kupi ili nov probuk ili neŔto bolje od probuka, a ako nemaŔ za nov probuk, bolje kupi polovan od mene, nije Ŕto ja prodajem, nego zato Ŕto ej stvarno bolje :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

E jebiga, laptop kupi ili nov probuk ili neÅ”to bolje od probuka, a ako nemaÅ” za nov probuk, bolje kupi polovan od mene, nije Å”to ja prodajem, nego zato Å”to ej stvarno bolje šŸ˜„

kaže se mekbuk pro, pomeŔao si!

dance goes with any song GIF

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diego said:

iskreno ne znam ni sam sta cu. Nemam neki odredjeni budzet, pa se lomim izmedju necega bas skupog, i laptopa od 250e na koj bih nabacio neki lagani linux xd

tesko je

Da, frka je to sad, samo je bitno da ne uzmeÅ” nov od 30-50 hiladaja, sve je to đubre, krÅ” i prevara, pisao sam detlajnije na tu temu ovde negde već, vervoatno u Koja konfiguraciaj topikuĀ :D

Edited by millanče
  • Thanks (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

Da, frka je to sad, samo je bitno da ne uzmeÅ” nov od 30-50 hiladaja, sve je to đubre, krÅ” i prevara, pisao sam detlajnije na tu temu ovde negde već, vervoatno u Koja konfiguraciaj topikuĀ šŸ˜„ļ»æ

Gledam sta sve prodaju i ono, muka mi je od cena i djubreta.Ā 

  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

Ā 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drndara said:

Gledam sta sve prodaju i ono, muka mi je od cena i djubreta.Ā 

kad se sumira moje iskustvo sa godinama preprodaje i servisa laptopova i nabavke i održavanja svega toga u firmi sa 100+ korisnika, ali baÅ” da urpsotim maksimalno, savet je da, ako ne možeÅ” da priuÅ”tiÅ” ovo ispod, onda se javi da ti prodam polovan ili da ti nađem kod kolege ili na KP ako ja nemam takav kakav si zamislio :D Znači sve ispod ovoga je đubre, i sve do i oko 70kĀ je predobra cena za ovaj laptop, i vredi tih para.

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/hp-probook-450-g7-(pike-silver)-full-hd-ips.-intel-i3_10110u.-8gb.-256gb-ssd-(1f3m2ea)-83241

EDITZ evo topik i odakle kreće moj rant kako i zaÅ”to je tako u dettalje, da n eotimam joÅ” jedan otpik :D

Ā 

Ā 

Ā 

EDIT 2 kenja mi se od gaming lapotpvoa, ali ovo je prekorektna ponuda, rekao bih

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/dell-g3-3500-15.6''-fhd-120hz-i5_10300h-8gb-256gb-ssd-1tb-geforce-gtx-1650-4gb-backlit-fp-crni-5y5b-86372

Edited by millanče
  • Thanks (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, millanče said:

meni je ovaj G3 baÅ” pravio probleme - bukvalno sad ne mogu da se setim Å”ta je bila fora, ali morao sam da ga underclockujem, neÅ”to oko pregrevanja, mislim da se grejao kao lud, pa onda kuleri rade kao ludi, ali nije samo to, nego valjda kad se pregreje onda on sam obara brzine i onda se sve sporo otvara i raspada, neÅ”to tako je bilo. Uzeo sam ga upravo zato Å”to je bio dobra ponuda, na kraju sam ga dao kevi - jer sam ga pri kupovini upgradeovao na 16GB sa 8GB pa to kad sam radio nisam baÅ” lepo otvorio itd. Mislim da je po defaultu, koliko sam posle guglao, loÅ”e napravljen ceo deo oko hlađenja, pa ne dolazi lepo hladnjak do proca i grafike, tako neÅ”to.

Ā 

23 hours ago, Diego said:

iskreno ne znam ni sam sta cu. Nemam neki odredjeni budzet, pa se lomim izmedju necega bas skupog, i laptopa od 250e na koj bih nabacio neki lagani linux xd

tesko je

dell xps all the way ako nisi za mac opcije. ili neki fin thinkpad šŸ™‚

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

meni je ovaj G3 baÅ” pravio probleme - bukvalno sad ne mogu da se setim Å”ta je bila fora, ali morao sam da ga underclockujem, neÅ”to oko pregrevanja, mislim da se grejao kao lud, pa onda kuleri rade kao ludi, ali nije samo to, nego valjda kad se pregreje onda on sam obara brzine i onda se sve sporo otvara i raspada, neÅ”to tako je bilo. Uzeo sam ga upravo zato Å”to je bio dobra ponuda, na kraju sam ga dao kevi - jer sam ga pri kupovini upgradeovao na 16GB sa 8GB pa to kad sam radio nisam baÅ” lepo otvorio itd. Mislim da je po defaultu, koliko sam posle guglao, loÅ”e napravljen ceo deo oko hlađenja, pa ne dolazi lepo hladnjak do proca i grafike, tako neÅ”to.

Ā 

dell xps all the way ako nisi za mac opcije. ili neki fin thinkpad šŸ™‚

Dobro je Å”to si uskočio na vreme, u principu mj se gade ti jeftiniji gaming laptoovi i prati ih brdo problema, ne bih ja to ni preporučio :) Ovaj su bas zbog tih problema i spustili onda.Ā 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, millanče said:

Dobro je Å”to si uskočio na vreme, u principu mj se gade ti jeftiniji gaming laptoovi i prati ih brdo problema, ne bih ja to ni preporučio šŸ™‚ Ovaj su bas zbog tih problema i spustili onda.Ā 

ma gaming laptop je sam po sebi upitna kategorija. imamo i neke skuplje i oni kao rade, ali to kad pokreneÅ” igru kreće da se čuje kao ovaj prečiŔćivač vazduha kad ti neÅ”to zagori na ringli :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

dell xps all the way ako nisi za mac opcije. ili neki fin thinkpadĀ 

šŸ™‚

generalno sam samo te dve stvari i planirao. a u nizem rangu ove milancetove ideje

+sam malo gledao malo ove sa grafickim kartama 1650 ili 2060 , da bacim neku dotu povremeno :)))

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Diego said:

generalno sam samo te dve stvari i planirao. a u nizem rangu ove milancetove ideje

+sam malo gledao malo ove sa grafickim kartama 1650 ili 2060 , da bacim neku dotu povremeno :)))

Da ti pravo kažem, ja sam sad imao skoro prilike da isprobam nove Macbook Pro 14 i 16 sa ovim pro i max i ono, ok, brzina je tu, kompatibilnost sa aplikcijama upitna itd, ali kvalitet izrade i sama debljina laptopa itd, bukvalno korak unazad. Imam utisak da je onaj poslednji legendarni Pro iz koje beÅ”e, recimo 2014-2015 kad su ubacili hdmi port tri klase ispred ovog po tome - a da ne pričamo da mislim da je bio lakÅ”i i tanji (mrzi me sad da gledam). Ovo neÅ”to kabasto, zavrÅ”na obrada onako, teÅ”ko ... tako da ako bih uzimao sad Mac verovatno bih gađao novi Air sa M1 ako je portabilnost odlučujuća.Ā 

Slično mi je miÅ”ljenje i za nove iphoneove - iako su uzeli onaj isti dizajn od iphone5, deluje da je kvalitet izrade niži a i sam telefon je deblji - čovek bi očekivao da idemo napred u bolje sutra sa poboljÅ”anjem tehnologije samim tim debljine, kvaliteta itd, a ne da regresiramo šŸ™‚

Alternativno tome ofc XPS... na 1650 sasvim ok radi DOTA, probah na ovom G3 Ŕto sam ga napljuvao :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Diego said:

generalno sam samo te dve stvari i planirao. a u nizem rangu ove milancetove ideje

+sam malo gledao malo ove sa grafickim kartama 1650 ili 2060 , da bacim neku dotu povremeno :)))

Ako se spadne na niži rang, ima ovog modela i sa Ryzenom i Vegom, onda se ne zovu 430, 440 i 450, nego 435, 445 i 455, ja da moram do ili oko 100k nov laptopo da uzmem sada, samo bih njih jurio sad po popustima, nekih 15-20 je kupljeno u firmu u prethdnih godinu i po do dve,, nikad ni jedan problem sa G6 i G7, vidim sad ima i G8. Skuplje ThinkPade sam morao jednom reklamirati, a drugi je ostao naprsnut sam od sebe, ne znam da li su Ŕta uradili sa njim, otiŔao sam iz firme :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ƓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je kod vas gore ali u Nisu bukvalno nema gde da se kupi dobar komp, od Januara/Februara pokusavam da nadjem jaku konfu i nisam bio ni blizu, uglavnom su to kante ili prosecni racunari koji su slicni ili cak i gori od onih koje koristim na poslu...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mohr said:

Ne znam kako je kod vas gore ali u Nisu bukvalno nema gde da se kupi dobar komp, od Januara/Februara pokusavam da nadjem jaku konfu i nisam bio ni blizu, uglavnom su to kante ili prosecni racunari koji su slicni ili cak i gori od onih koje koristim na poslu...

ma sve isto manje viŔe

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...