Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

55 minutes ago, f4ts0 said:

ma vidi, meni je to sve isti kurac, ja gledam sta je najgaserskije od kola koja mi cisco da da uzmem. Da ja biram za svoje pare, vozio bih daciu 😄

Da mi te nove eqs nebuloze upadaju u budzet, uzeo bi ja to 😄

Ovde se najvise uzima tesla i to ono daleko najvise, ali kazu da je sad i4 krenuo da ih stize. Mislim u smislu na 3 tesle ode 1 bmw i4, ali i to je uspeh, posto je sve ostalo na nivou statisticke greske u odnosu na teslu.

Mene samo zanima sta ce biti kad ne bude vise fleet vozila (sluzbenih), kako ce se ovde sve raspasti 😄

a šta si rekao, što nije tesla opcija?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, f4ts0 said:

ne svidja mi se, i ne vidim na desno oko, pa mi nije kul/safe da stalno gledam u tablet

a da, da, pomenuo si to sa tabletom, jeste. a jbg, ako ti se ne sviđa to je drugo.

jerbo ono, svi su na fazon "sve ostalo je kul ali jbg tesla je ipak tesla" i onda kad imaš opciju baš deluje kao da je bez priče šta se uzima, ali nema šta u tom slučaju, šta ćeš.

14 minutes ago, FATA said:

Uzmi sa volanom na desnoj strani?

kako bre fato da vozi sa volanom na desnoj čak i kad bi mogao da kupi u EU negde? pa ono ceo sistem vožnje ti je poremećen tad 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

kako bre fato da vozi sa volanom na desnoj čak i kad bi mogao da kupi u EU negde? pa ono ceo sistem vožnje ti je poremećen tad

Kontam auto vozi sam pa mu treba samo malo korekcije vozaca da se ne zakuca u neki stacionarani objekat... A i lakse ce mu biti da zaustavi neku prijateljicu noci ili pak osakati retrovizor ovih sto ne koriste migavce

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FATA said:

Kontam auto vozi sam pa mu treba samo malo korekcije vozaca da se ne zakuca u neki stacionarani objekat... A i lakse ce mu biti da zaustavi neku prijateljicu noci ili pak osakati retrovizor ovih sto ne koriste migavce

ali preglednost pri skretanju itd je dramatično smanjena kad voziš "kontra" 🙂 makar iz mog ograničenog iskustva obrnute vožnje 🙂

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Lucky said:

ali preglednost pri skretanju itd je dramatično smanjena kad voziš "kontra" 🙂 makar iz mog ograničenog iskustva obrnute vožnje 🙂

Nisam vozio na suprotnoj strani pa ne mogu da kazem, ali pretpostavljam da mislis na skretanja u levo? Ako je tako onda ima resenje i za to... Desno, desno, desno i samo pravo 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Nisam vozio na suprotnoj strani pa ne mogu da kazem, ali pretpostavljam da mislis na skretanja u levo? Ako je tako onda ima resenje i za to... Desno, desno, desno i samo pravo 🙂

e pa onda je sve ok, onda može i da vozi bez volana, samo mu nameste u fabrici da uvek ide desno! 🙂

mislim, nije lako, može ali tipa prestizanje je avantura svaki put (praktično celim autom moraš da pređeš u suprotnu traku), a i ovo što rekoh oko skretanja.

Link to comment
Share on other sites

Plus mislim da takav auto ne bi mogao da registrujes u EU zemlji. Preglednost je baš problematika - gledao sam kad recimo lik hoće da se uključi na Gazelu iz Jurija Gagarina, bukvalno ne vidi ništa i ono lutrija. Da ne pričam tek o preticanju na magistrali, ne vidi se bukvalno ništa dok ne izadjes skroz u drugu traku.

Svakako to nije rešenje njegovog problema s Teslom :)

Inače kao i dalje koketiram sa idejom plug-in hibrida pa mi na FB iskaču reklame za Jeep Compass 4xe. I kao klikni za ponudu, onda tražiš cenovnik na mail (što sam tražio ali vikend :) A u zvaničnim cenovnicima domaćih dilera naravno nema ta opcija. Gledam on kao ima električni range od nekih 30 milja, što opet cenim da mi je uglavnom dovoljno za po gradu i što se tiče prostora je identičan sa standardnom verzijom. S tim da je naravno sigurno teži ali kao ima 240ks motor u zbiru mada strani reviews kažu da je malo trom, voleo bih da probam da vidim kako to izgleda u praksi ako ga uopšte neko i nabavi makar za salon, računam da moraju da pokriju marketing :))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zwerko said:

Inače kao i dalje koketiram sa idejom plug-in hibrida pa mi na FB iskaču reklame za Jeep Compass 4xe. I kao klikni za ponudu, onda tražiš cenovnik na mail (što sam tražio ali vikend 🙂 A u zvaničnim cenovnicima domaćih dilera naravno nema ta opcija. Gledam on kao ima električni range od nekih 30 milja, što opet cenim da mi je uglavnom dovoljno za po gradu i što se tiče prostora je identičan sa standardnom verzijom. S tim da je naravno sigurno teži ali kao ima 240ks motor u zbiru mada strani reviews kažu da je malo trom, voleo bih da probam da vidim kako to izgleda u praksi ako ga uopšte neko i nabavi makar za salon, računam da moraju da pokriju marketing :))

biće ga sigurno u nekoj ponudi čim ga reklamiraju itd. javi baš kad ti kažu koliko para traže za njega. ja bih gađao nekih 35k pošto ovaj standard je oko 25k npr. 

no kad sam malo čitao i ja po netu nisu ga nešto pohvalili, šta više nije dobio neke baš dobre ocene, otkud znam, a plus je hajli pisao ovde da se vozio u jednom i da je iznutra buđav, pa mi to sve nešto odvodi dalje kompasa od ideje o kojoj bih razmišljao.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, f4ts0 said:

fato, jesi ti primio vakcinu slucajno?

Samo nachural bajo moj! 🙂

3 hours ago, Lucky said:

e pa onda je sve ok, onda može i da vozi bez volana, samo mu nameste u fabrici da uvek ide desno! 

Nego kako Laki, korak ispred vremena! 

3 hours ago, Lucky said:

mislim, nije lako, može ali tipa prestizanje je avantura svaki put (praktično celim autom moraš da pređeš u suprotnu traku), a i ovo što rekoh oko skretanja.

Moze da se napravi dodatak kao sto ima sada ona crvena lampica na retrovizoru kada ti vozilo prilazi sa bocne strane, samo da funkcionise na vozilo iz suprotnog pravca... Ta lampica mi je mozda i najsjajniji izum na autu ikada. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, FATA said:

Moze da se napravi dodatak kao sto ima sada ona crvena lampica na retrovizoru kada ti vozilo prilazi sa bocne strane, samo da funkcionise na vozilo iz suprotnog pravca... Ta lampica mi je mozda i najsjajniji izum na autu ikada.

ma dobro fatone sad me troluješ 🙂 mislim, može da se napravi i kao iz inspektora gedžeta sedište koje iskoči onako na federe 3 metra u visinu da ovaj pogleda dal' je sigurno da pretekne pa ga vrati u vozilo nazad dole i onda ovaj sigurno pretekne vozilo. samo naravno mora da vodi računa da to ne uradi kad je blizu neki nadvožnjak!

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

biće ga sigurno u nekoj ponudi čim ga reklamiraju itd. javi baš kad ti kažu koliko para traže za njega. ja bih gađao nekih 35k pošto ovaj standard je oko 25k npr. 

no kad sam malo čitao i ja po netu nisu ga nešto pohvalili, šta više nije dobio neke baš dobre ocene, otkud znam, a plus je hajli pisao ovde da se vozio u jednom i da je iznutra buđav, pa mi to sve nešto odvodi dalje kompasa od ideje o kojoj bih razmišljao.

Mislim da si previše optimističan što se cene tiče, vidim da je "običan" Compass hibrid oko 33k evra, ovaj plug-in tipujem na bar 40, pogotovu što u njih obično stave samo najjaču opremu. 

Inače vidim da se pojavio na Zapadu u Tucson plug-in hibrid, on jes malo ružan spolja ali kako ih ima dosta po gradu se polako navikavam :) a unutra je realno super, ima ga drugar i stvarno nema šta zameriti. Mada mislim da će biti još skuplji. Ja sve to gledam kao neku šbbkbb varijantu za tipa godinu dana, ne pre, ali kakva je situacija verovatno sada to mora da se poruči. Pri tom ako do tad ne bude gorivo 5 evra litar a prestanu proizvodnju baterija u potpunosti :))))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zwerko said:

Mislim da si previše optimističan što se cene tiče, vidim da je "običan" Compass hibrid oko 33k evra, ovaj plug-in tipujem na bar 40, pogotovu što u njih obično stave samo najjaču opremu. 

Inače vidim da se pojavio na Zapadu u Tucson plug-in hibrid, on jes malo ružan spolja ali kako ih ima dosta po gradu se polako navikavam 🙂 a unutra je realno super, ima ga drugar i stvarno nema šta zameriti. Mada mislim da će biti još skuplji. Ja sve to gledam kao neku šbbkbb varijantu za tipa godinu dana, ne pre, ali kakva je situacija verovatno sada to mora da se poruči. Pri tom ako do tad ne bude gorivo 5 evra litar a prestanu proizvodnju baterija u potpunosti :))))

pa da, u pravu si realno, verovatno će biti oko 40k. Nemam pojma, trebalo bi ga onda def pogledati uživo, jer već 40k za nešto što ima opremu i izgleda kao 25k nije svariti. U tom smislu su mi bolji ovi, doduše full EV tipa ev6 kia i hyundai jer su se istripovali pa napravili nešto novo od nule pa imaš taj element. 

tucson mi je i dalje grdan 🙂

ali si realno u pravu imajući u vidu novonastale geopolitičke situacije na svetu da je možda plugin u ovom trenutku najbolja opcija jer kao eto možeš malo na struju a malo na benzin pa čega bude. doduše, ako ne bude ničega, ne znam 'de ćeš kolima, ali ajde :))

Link to comment
Share on other sites

Gledah nešto po netu i kao videh da ima Ford Kuga PHEV u UK po relativno niskoj ceni, i sad malo mi je bezličan auto ali aj kao da vidim možda se to nudi kod nas. Ispostaviće se da zvanični uvoznik nema novu Kugu još uvek... uopšte... ne samo hibrid [:D]  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Gledah nešto po netu i kao videh da ima Ford Kuga PHEV u UK po relativno niskoj ceni, i sad malo mi je bezličan auto ali aj kao da vidim možda se to nudi kod nas. Ispostaviće se da zvanični uvoznik nema novu Kugu još uvek... uopšte... ne samo hibrid [:D]  

hahah ... kuga izgleda kao oni smax, bmax kako se zovu što svi izgledaju isto i ne razlikuješ ih.

ono Puma ima kao neki šmek, onda je Kuga samo naduvana Puma (lol) koju niko ne bi ni pogledao na ulici.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Zwerko said:

Gledah nešto po netu i kao videh da ima Ford Kuga PHEV u UK po relativno niskoj ceni, i sad malo mi je bezličan auto ali aj kao da vidim možda se to nudi kod nas. Ispostaviće se da zvanični uvoznik nema novu Kugu još uvek... uopšte... ne samo hibrid [:D]  

Sestra kad je uzimala auto pre godinu dana gledala je Pumu. Otisli smo u njihov salon na Nbgu, ja ih bas pitao za Kugu i tada su mi rekli da je ta PHEV od 37k...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fuse.buca said:

Sestra kad je uzimala auto pre godinu dana gledala je Pumu. Otisli smo u njihov salon na Nbgu, ja ih bas pitao za Kugu i tada su mi rekli da je ta PHEV od 37k...

to bi još bila i dobra cena, kad bi je bilo kod nas :)) po toj ceni 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...